Nowy Trener?

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 10 maja 2021, 16:42

Powiem tak, zostały trzy mecze do końca. Powiększanie kupy, w której jesteśmy zwalniając teraz Pirlo, którego sami wsadziliśmy na minę przed sezonem imo nie ma sensu. Z drugiej strony, Pyrlo ma karwa raz wreszcie się odezwać, bo 6 pkt z Sass i Bolonią to mus. Po sezonie niech się dzieje co chce, ale byle nie z Pirlo ani innym Włochem u steru (no z wyjątkiem Maxa).


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2550
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 10 maja 2021, 16:45

@Antichrist
Trzeba rozgraniczyć dokonania danej osoby jako zawodnika i jako trenera, bo Ferrarę jako piłkarza Juve raczej wszyscy wspominamy z sentymentem natomiast w roli naszego szkoleniowca był delikatnie mówiąc fatalny (mimo tego, że jak już ktoś zdążył wspomnieć, dysponował sporo gorszą kadrą niż taki Pirlo). Takich przykładów można znaleźć wiele, bo Boniek i Platini również nie sprawdzili się w roli trenera. Oczywiście jednym z powodów objęcia Juve przez Andrzeja była nasza sytuacja finansowa, bo nie mogliśmy sobie pozwolić na opłacanie szkoleniowca za 7-8 mln €, gdy byliśmy zmuszeni do ponoszenia kosztów wynagrodzenia Kiepa. Z drugiej strony jeśli nie było nas stać na topa, to należało zatrudnić kogoś bez nazwiska, ale z doświadczeniem kto zgodziłby się na pensję w wysokości 2 mln € za sezon (plus ewentualnie jakieś premie za wyniki typu +0,5 bańki za awans do LM, +0,5 mln € za Scudetto, itp.).


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 884
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 10 maja 2021, 17:12

Bez urazy, ale nie zwalalbym tego na brak funduszy tylko na jakies zamroczenie naszego zarządu, bo jak brakowało kasy to

a) mieliśmy Sarriego, któremu i tak musieliśmy płacić, także jakby chodziło o kasę to trzeba go było zostawić.
b) wydajemy kosmiczne pieniądze na pensje i kontaktowaliśmy kolejnych zawodników wiedząc że nie starczy na trenera? Jeżeli tak było to jakiś <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> nami zarządza.

Ktoś tu uważam bardzo trafnie stwierdził, nasz zarząd nie cierpi trenerów z własnym zdaniem i silnym charakterem, którzy mają swoje wymagania. Pirlo więc idealnie się nadawal, koleś bez doświadczenia, zawsze cichutki i na nikogo nie krzyczący, czasem jakiś lekki grymas niezadowolenia na twarzy, ale ogólnie dobry kumpel dla wszystkich. Problem w tym, że ta grupa piłkarzy nie potrafi sama się poprowadzić w dobrą stronę, wszechwiedzący Ronaldo zawsze biega i robi to co mu się podoba mimo że drużynie to bardziej przeszkadza niż pomaga. Zarząd ma za swoje, chcieli mieć komfortowe życie z <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> na ławce, która nie będzie im sprawiać problemu, ale sportowo wyszło jak wyszło.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2550
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 10 maja 2021, 17:27

@Urbi27
Mi chodziło o sytuację, w której było już wiadomo o zwolnieniu Sarriego i konieczności wypłacania mu pensji, bo teraz z perspektywy czasu łatwo się mówi, że lepiej było go zostawić i np. zająć pewne drugie czy nawet trzecie miejsce w Serie A niż zatrudnić amatora, który możliwe, że przyczyni się w sporej części do upadku tego klubu. Widocznie jednak bolało nas finansowo kolejne przedwczesne (po Allegrim) pożegnanie z trenerem (zresztą był niedawno artykuł mówiący o tym, że zwolnienia Maxa i Kiepa wraz z ich sztabami kosztowało nas bodajże 40 melonów) i nie chcieliśmy wydawać tych dodatkowych 7-8 mln € dla nowego szkoleniowca, więc teraz stracimy 70-80 baniek przez brak awansu do LM.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
tOmek8820

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 czerwca 2019
Posty: 70
Rejestracja: 04 czerwca 2019

Nieprzeczytany post 10 maja 2021, 17:44

Przestaję rozumieć co się dzieje w tym klubie.
Zwracam honor wszystkim z którymi wykłócałem się o Pirlo broniąc go od początku sezonu. Pomyliłem się, z nim na ławce nie wierzę że zagramy w LM, a mecz z Interem powoduje u mnie gęsią skórkę. Jeszcze niedawno po takim wpendolu od Milanu Juve w następnym meczu gryzłoby trawę z wściekłości i chciało pokazać kto rządzi w Italii. Juventus Pirlo to drużyna bez jaj, bez charakteru, bez determinacji, bez jakiegokolwiek stylu i bez prawdziwych liderów.
Conte przyjedzie w sobotę do Turynu z chęcią zemsty i nie mam wątpliwości że będzie chciał Nas upokorzyć jeszcze bardziej niż Milan wczoraj.
I pewnie mu się to uda jeśli AP zostanie, a wszystko wskazuje że tak będzie
Mimo wszystko Forza Juve !!!


Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 884
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 10 maja 2021, 17:44

Dokładnie czyli po prostu wychodzi na pkt b, czyli Juventusem zarządzają <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>.


mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 10 maja 2021, 17:57

Był Max przez 5 sezonów 5 mistrzostw i 2 finały LM no ale się wypalił, styl gry się nie podobał. Był Sarri, trochę się zmieniło, zdobył mistrzostwo ale ciągle im się coś nie podobało, nie dostał szansy na kolejny sezon. Za Pirlo gramy najbardziej bezjajeczny futbol od 10 lat, zero pomysłu na grę, dosłownie zero. Mecze które dało się oglądać można policzyć na palcach jednej ręki. Zarząd chce mu dać szansę :facepalm: Zdaję sobie sprawę, że to prawdopodobnie zasłona dymna, ale jakby jednak jakimś cudem Andrea został z nami na kolejny sezon, to byłaby kompromitacja większa niż 2 razy z rzędu 7 miejsce przeszło 10 lat temu.

Jeśli nie zakwalifikujemy się do LM to o takim choćby Zizu możemy jedynie pomarzyć (lepsze nazwiska to już całkowita abstrakcja) a i Maxa żeby przekonać to Agnelli chyba na kolanach będzie musiał prosić.


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1760
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 10 maja 2021, 18:12

mateo369 pisze:
10 maja 2021, 17:57
Jeśli nie zakwalifikujemy się do LM to o takim choćby Zizu możemy jedynie pomarzyć (lepsze nazwiska to już całkowita abstrakcja) a i Maxa żeby przekonać to Agnelli chyba na kolanach będzie musiał prosić.
Dokładnie, my tu sobie gadu-gadu o nowym trenerze, a zaraz się okaże, że nawet nie będziemy mieli czym go kusić. Prawda jest taka, że nawet jeśli Allegri jest ziomkiem Agnellego, a Zidane chętnie by spróbował swoich sił w "swoim" Turynie, to żaden z nich nie będzie pracował za drobniaki. Tym bardziej bez Ligi Mistrzów i z perspektywą sprzedaży DL i Dybali.

Myśmy tu gadali o niemieckich trenerach jeszcze jakiś czas temu, ale rzeczywistość może nas zweryfikować brutalnie. Ja się nie zdziwię, jeśli po zwolnieniu Pirlo zaczną się kolejne eksperymenty i za kilka tygodni szczytem naszych marzeń będzie Simone Inzaghi albo De Zerbi. Na razie jesteśmy na najlepszej drodze do tego, by powtórzyć historie Milanu i Interu. Zaczęło się od opasłych kontraktów, potem sprzedaże Sneijdera, Milito, Ibry, Tiago Silvy, zastępowanie ich średniakami, wrzucanie na ławkę trenerską Stramacchioniego, Gasperiniego, Leonardo, Seedorfa, Brocchiego czy Montelli. Historia ostatnich dziesięciu lat uczy, że włoski klub w rozkładzie, nawet jeśli jest dużą marką, to nie jest atrakcyjne miejsce dla topowych trenerów. Od biedy do takiej czołówki można wrzucić Manciniego, który przez dwa lata był w Interze, ale reszta to eksperymenty, typu a nuż się uda.

Agnelli przespał moment na rozstanie się z Pirlo. Trzeba było to zrobić po blamażu z Porto, w ostateczności podczas przerwy reprezentacyjnej. Potem już obraliśmy kurs na czołowe zderzenie z górą lodową, nad statkiem nikt nie panuje na tę chwilę, więc zmierza to w oczywistym kierunku.


Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1287
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 10 maja 2021, 18:17

Jak sobie jeszcze przypomnę, że życzeniem i preferowaną kandydaturą Andrzejka w kontekście napastnika był emeryt Dżeko, którego wg. pogłosek planował ustawić na trequartiście za plecami Ronaldo i Dybali, to aż nie wiem czy się śmiać czy płakać. Bez bramek i asyst Moraty (liczb mu akurat odmówić nie można) za to z rozlatującym się ze starości Bośniakiem, walczylibyśmy z Genoą i Bologną o miejsce w pierwszej dziesiątce tabeli.


Obrazek
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2550
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 10 maja 2021, 18:44

@ vitoo
Niestety, ale taki scenariusz co do wyboru trenera jest bardzo realny, bo wielokrotnie w Juve mieliśmy już sytuację z wygaszaniem oczekiwań. Teraz zaczęły pojawiać się plotki o Zizu, ale zaraz pewnie znajdzie nowego pracodawcę albo zostanie w Realu, więc wszyscy będziemy zadowoleni z Allegriego. Jednak z racji tego, że nie zakwalifikujemy się do LM, to nie będzie nas stać na Maxa i zadowolilibyśmy się Inzaghim, który jednak przedłuży umowę z Lazio. Wtedy będziemy ratować się jakimś wynalazkiem i ostatecznie skończymy z Carrerą. Swoją drogą to nie byłem nigdy zwolennikiem Massimo, ale szkoda, że akurat przy wyborze Pirlo na naszego trenera miał ważny kontrakt z AEK Ateny, bo może jednak byłby wtedy rozważany jako niskobudżetowa opcja na szkoleniowca Juve, a jednak doświadczeniem bije Andrzejka na głowę.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
zakiii

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 września 2010
Posty: 454
Rejestracja: 14 września 2010

Nieprzeczytany post 10 maja 2021, 18:50

Pirlo i Ronaldo zostają wg Nedveda.



Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1765
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 10 maja 2021, 19:10

zakiii pisze:
10 maja 2021, 18:50
Pirlo i Ronaldo zostają wg Nedveda.

Jeśli faktycznie te parówy postanowią przedłużyć współpracę z kukłą, to brak słów, a zarazem będzie można pogratulować majstra Interowi za sezon 2021/2022 i awansu Napoli/Romy, Milanu i Atalanty do CL.

Kibice w Turynie powinni zastrajkować i na dobry początek nie wykupywać żadnych karnetów, bo szkoda kasy na to kupsko. Niech biznesmeni oglądają sami z trybun te kalectwo.

Nie do wiary jak oni mi obrzydzili piłkę nożną...


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8593
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 10 maja 2021, 20:54

Ja jestem przerażony wizją przyszłości Juventusu. Czekaja nas chude lata, rwanie włosów z głowy i płacz jak 10-11 lat temu. Agnelli jak widać ma <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> na to i zastanawia mnie dlaczego tak jest. Pozostanie Pirlo to okrutny żart, liczyłem na to, że po ciężkim dniu zobaczę, że poszedł w <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> ale nie - Agnelli nie jest zdolny do takich decyzji. Zgadzam się z tym, że ten klub wpada w otchłań oceanu. Czarno to wszystko widzę, czarno i nawet pisać się odechciewa patrząc na to co się dzieje w tym klubie.


Obrazek

Poznałem w Chorwacji (Postira) kuzynkę Del Piero Kamilku :dance:
Lypsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 4747
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 10 maja 2021, 20:58

Sarri tez miał zostać wg Nedveda.
Pavel nie powiedział w jakiej roli ma pozostać Andrea, wiec poczekałbym z lamentami.

Mnie bardziej interesuje cel wizyty CR w fabryce Ferrari i spotkanie z Elkanem i Agnellim.


a ja kocham gołe baby, gołe baby do przesady
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8593
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 10 maja 2021, 21:11

To mogło być tak : Cristiano, weź sobie wybierz Ferrari i <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> jak najdalej bo przez Ciebie zbankrutujemy w LE.


Obrazek

Poznałem w Chorwacji (Postira) kuzynkę Del Piero Kamilku :dance:
ODPOWIEDZ