Ciekawostki dotyczące Juventusu. Czyli pytania i odpowiedzi.

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2469
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2019, 18:04

Moze to Kabryni nadzgany? :dance:


Ziemo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 09 października 2019
Posty: 9
Rejestracja: 09 października 2019

Nieprzeczytany post 13 listopada 2019, 22:24

Pytanie może do tego działu. Dlaczego nie było oprawy na meczu Juve Milan. Byłem na meczu 5min przrezd hymnem i przed prezentacja piłkarzy. Nie było flag, oprawy.. Ktoś wie o co cho??


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7071
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 14 listopada 2019, 08:38

Ziemo pisze:
13 listopada 2019, 22:24
Pytanie może do tego działu. Dlaczego nie było oprawy na meczu Juve Milan. Byłem na meczu 5min przrezd hymnem i przed prezentacja piłkarzy. Nie było flag, oprawy.. Ktoś wie o co cho??
Po tym jak klub współpracował z policją w celu zamknięcia kilku członków ndrangetty będących jednoczesną liderami grup kibicowskich ultrasi zaczęli strajkować. Rosnące ceny biletów i większą inwigilacja wnoszonych przedmiotów też pewnie nie pomogły.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 15 listopada 2019, 15:21

Z 20 bramkami na koncie jesteśmy na 20 miejscu (razem z kilkoma innymi drużynami) pod względem liczby strzelonych goli w TOP5 lig europejskich. Oprócz wszystkich najlepszych zespołów wyprzedzają nas chociażby: Leicester, Cagliari, Sassuolo, Eintracht, M'gladbach, Lipsk, RSS czy Villareal.

#SarriOut #PełnaKontrola #CalmaCalma


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Yoda666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 stycznia 2009
Posty: 89
Rejestracja: 11 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 15 listopada 2019, 15:29

A punktów to ile te wszystkie drużyny mają więcej od nas?


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 15 listopada 2019, 15:36

Obchodzi mnie to tyle, co zeszłoroczny śnieg - dokładnie tak samo jak za Allegriego. Juventus ligę wygrał przed startem sezonu.

#SarriOut #PełnaKontrola #CalmaCalma


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Yoda666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 stycznia 2009
Posty: 89
Rejestracja: 11 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 15 listopada 2019, 15:54

Rozumiem, lepiej więcej strzelać niż zdobywać punkty. O to chodzi w piłce nożnej, zapomniałem.

Piłka nożna to sport, jak i biznes, tutaj chodzi o wygrywanie. Wiadome, fajnie jest też jak oprócz punktowania dochodzi ładna dla oka gra. Tylko czy Ty w końcu dasz tej drużynie chociaż czas do stycznia, żeby załapali o co chodzi w graniu pod batutą Sarriego? Skoro nawet Cheillini powiedział, że będą potrzebowali na to czasu do +/- stycznia to może wypadałoby poczekać z wydawaniem osądów.

Współczuje Twojej dziewczynie/narzeczonej/żonie jeśli jesteś takim malkontentem na co dzień.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 15 listopada 2019, 16:26

Yoda666 pisze:
15 listopada 2019, 15:54
Rozumiem, lepiej więcej strzelać niż zdobywać punkty. O to chodzi w piłce nożnej, zapomniałem.
Po to siadam przed TV i poświęcam 105 minut życia co 3 dni/tydzień żeby zobaczyć dobre widowisko. Owszem, czasem nawet najlepiej zapowiadający się szlagier okazuje się słaby (bywa), ale Juventus niszczy wzrok niezależnie z kim, kiedy i gdzie gramy. Miało się to zmienić, miało być Sarrismo, a jest poziom mułu i wodorostów.
Yoda666 pisze:
15 listopada 2019, 15:54
Tylko czy Ty w końcu dasz tej drużynie chociaż czas do stycznia, żeby załapali o co chodzi w graniu pod batutą Sarriego?
Którego roku? Pytam serio.

Gówno-piłka Maksa też miała się zmienić na lepsze i użytkownicy apelowali o danie mu X czasu. Mijały lata, zamiast poprawy był stopniowy regres, tym samym (w większości) użytkownikom otworzyły się oczy, zaczęła się krytyka, Wybitny Strateg poleciał :whistle:

Może za Palacza w styczniu czy marcu zaczniemy grać najlepszą piłkę w Europie, może wygramy LM ( :prochno: ), ale po fakcie to każdy głupi będzie tu mądry. Mam swoją opinię, której się trzymam tak jak trzymałem się jej podczas #AllegriOut


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Yoda666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 stycznia 2009
Posty: 89
Rejestracja: 11 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 15 listopada 2019, 17:18

jackop pisze:
15 listopada 2019, 16:26
Po to siadam przed TV i poświęcam 105 minut życia co 3 dni/tydzień żeby zobaczyć dobre widowisko.
Czytając Twoje posty z ostatnich miesięcy mam wrażenie, że oglądasz je na flashscorze.
jackop pisze:
15 listopada 2019, 16:26
Którego roku? Pytam serio.
Nie sądzę, po prostu starasz się z siebie zrobić człowieka głupszego niż jesteś (uprzedzając, nie twierdzę, że jesteś głupi).
jackop pisze:
15 listopada 2019, 16:26
Gówno-piłka Maksa też miała się zmienić na lepsze i użytkownicy apelowali o danie mu X czasu. Mijały lata, zamiast poprawy był stopniowy regres, tym samym (w większości) użytkownikom otworzyły się oczy, zaczęła się krytyka, Wybitny Strateg poleciał :whistle:
Różnica polega na tym, że Allegri pracował u nas lat 5, Sarri pracuję od lata tego roku. Poza tym to skrajnie różni trenerzy. Serio nie widzisz MOMENTAMI tego, że gramy piłką szybciej i bardziej kombinacyjnie niż za czasów Maksa?
To nie jest Football Manager, że siądziesz, ustawisz taktykę i wszystko od razu "zatrybi". Większość tych piłkarzy przez ostatnie 5 lat była praktycznie dzień w dzień uczona zupełnie innego grania niż preferuję Sarri, sami otwarcie mówią, że będą potrzebowali kilku miesięcy żeby zrozumieć wszystkie założenia nowego trenera.
No ale kolega jackop chcę już, natychmiast.

Czy pamiętasz może pierwsze trzy sezony Kloppa, w tym jakże wychwalanym przez Ciebie Liverpoolu?
Jeśli nie to przypomnę:
Pierwszy sezon: 8. miejsce, przegrany finał LE
Drugi sezon: 4. miejsce,
Trzeci sezon: 4. miejsce, przegrany finał LM.

Bramek nie zdobywali wcale więcej niż ten kunktatorski i cyniczny Juventus Allegriego, ale tracili ich znacznie więcej.
I teraz rodzi się pytanie, dlaczego zarząd Liverpoolu nie zwolnił tego nieudacznika po drugim sezonie? Przecież facet nic nie wygrał, a na transfery kasy nie żałowali...


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 15 listopada 2019, 17:42

1. Premier League niszczy Serie A pod każdym względem
2. W Anglii istnieje faktyczna konkurencja dla Liverpoolu (a kadra zostawiona po poprzednikach to był żart w czystej postaci)
3. Juventus ma cieplarniane warunki zdobywając Mistrzostwa hurtowo i nie potrafi tego wykorzystać (wystarczy spojrzeć na biedę w środku i na bokach)

Jurgen jako manager (w przeciwieństwie do Marotty) to gość, po którym widać było, że ma plan (tak też było w BvB gdzie "nalał z pustego"), a jego egzekucja finalnie pozwoliła mu wywalczyć Uszatka:
- z niczego ulepił topowy atak świata, a z Salaha (który był uważany w Romie za takiego bardziej skutecznego Cuadrado) zrobił jednego z najlepszych (jeśli nie nr.1) skrzydłowych świata

- zauważył problemy w obronie i pomocy, więc ze znakomitym skutkiem załatał je VvD i Fabinho (którym mimo apelów takich użytkowników jak Arbuzini nigdy nawet się nie zainteresowaliśmy)

- na boku postawił na Roberstona wyciągniętego z Hull za śmieszne 9 mln € W tym sezonie 1 gol i 4 asysty w lidze, czyli więcej niż łączny dorobek wszystkich naszych bocznych obrońców (1 gol, 2 asysty rozłożone na 4 zawodników)

- na drugą flankę wrzucił WYCHOWANKA (tak, w przeciwieństwie do tego co odjaniepawla się w Juventusie jeśli chodzi o szkolenie i wprowadzanie młodzieży, da się to zrobić) TAA.

- po tym jak Karius przesrał mu finał nie pierniczył się w tańcu, tylko wyjął z Romy Alissona.

Przez te lata Juventus i Liverpool wydały podobną liczbę pieniędzy, a obecnie dzieli te kluby spory dół, jeśli nie przepaść. Anglicy systematycznie się rozwijają w każdym aspekcie, Włosi od lat dryfują po ocenanie przeciętności pośrodku niczego. Poza tym Turynie nie może być normalnie. Jak nie odpalenie Vidala czy cyrki z Pogbą (na pewno miał zostać) to finał z Danim Alvesem, saga z Bonuccim, wypchnięcie Cancelo, niezgłoszenie do LM Cana, szopki z kontuzjowanymi (o których pisał Dragon), niedawna sytuacja Ronaldo itd.

W LFC za Jurgena wszystko chodzi jak w zegarku. Kiedy Coutinho szykował się na transfer do Barcy, to wycisnęli ich jak cytrynę (145 mln € tm), a Niemiec wiedząc co się święcił w trakcie sezonu zmieniał system by dostosować go do gry bez Brazylijczyka. Kupa świetnie spożytkowanego hajsu + zerowy spadek jakości drużyny. Tego lata The Reds wydali 1,9 mln € (choć można było pokusić się o dodatkowego ŚO) i wszyscy zawodnicy, którzy zostali i grają odpłacają się trenerowi za zaufanie.

Nie wiem, może chłop urodził się w czepku i ma farta do piłkarzy, ale w zespole Anglików wszystkie główne ogniwa grają i nie ma problemu z hierarchią. Taki Shaqiri Origi czy Ox siedzą tam gdzie ich miejsce czyli na ławce, gotowi pomóc drużynie kiedy to potrzebne. U nas co sezon trzeba łatać gigantyczne dziury, nie wiadomo kogo wystawić do składu, jak ustawić zespół, więc minuty zaliczają Berna, Matuidi, De Sciglio czy Khedira kopiąc się po czołach. Jeden wielki chaos i absolutny brak stylu #ABS

Co do umiejętności i warsztatu trenerskiego Klopp zjada Maurycego i tu chyba nie trzeba nic dodawać. Dlatego Niemiec nie został odpalony i nadal pracuje na Anfield. Sarri przy nim to taki chłopek roztropek, którego Chelsea była koszmarem dla oczu, w porównaniu do czasu gdy był tam Conte.

Zobacz jak bez Hazarda i przy zakazie transferowym prezentują się The Blues Lamparda. Trener praktycznie bez doświadczenia, który objął zespół w tym samym momencie co Palacz. Też miał początkowe trudności, ale nie potrzebował czasu do stycznia, marca czy całkowitego zaćmienia słońca, żeby wprowadzić do klubu swoją filozofię po włoskim betonie.

Tak na koniec co do zdobywania kompletu; jak przyjdzie do konfrontacji w dwumeczu LM to bez znaczenia będzie kto ile punktów uciułał w swojej lidze. Liczyć się będzie jak przygotowany będzie twój zespół i jak dobrze będzie grał w piłkę. Jak ktoś lubi wyłącznie cyferki, to oglądanie i czerpanie radości z podziwiania meczów piłkarskich może faktycznie nie mieć znaczenia, byle w tabelkach na livescore się zgadzało :whistle:

Temat wałkowałem tu tyle razy, że moje argumenty znam na pamięć. Fajnie, że wróciłeś do udzielania się na forum, ale nie chce mi się powtarzać tego samego po raz setny także EOT z mojej strony. W sumie dobrze, bo mam świeżą podkładkę pod ten sezon i będę mógł robić kopiuj/wklej kiedy ktoś kogo i tak nie przekonam (i vice versa) następnym razem będzie się czepiał moich postów.


Powtórzę ciekawostkę (bo od tego jest ten temat) żeby dobrze wsiąkło. 20 wynik w top5 Europy pod względem strzelonych bramek i brak króla strzelców od 2008 roku (Del Piero, 21 goli) w lidze, gdzie Immobile, Dzeko czy emeryci FQ, Di Natale i Toni ładowali lub wciąż ładują na potęgę przekraczając 20 goli w sezonie. Obecną kampanię też można spisać na straty, bo prowadzący Immobile strzelił 14 razy, a Ronaldo całe 5. Czy to znaczy, że Ciro jest lepszym snajperem od CR7 czy innych naszych napastników? Nie, bo jeśli wstawiłbyś Włocha do obecnego grającego kupę Juve pozostałoby patrzenie jak jego skuteczność idzie się bujać :whistle:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 16 listopada 2019, 13:24

Gdyby Marotta zamiast 40 mln na Bernę, wyłożył podobną kasę za Fabinho (który był dostępny przez jakieś 2 lata), to może teraz nie byłoby żali w komentarzach, że do środka potrzebujemy "walczaka w typie Vidala". :dontknow:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2550
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 16 listopada 2019, 15:21

@jackop
Trzeba przyznać, że Jurgenowi wypaliła większość transferów jakie sfinansowali mu włodarze The Reds i za to czapki z głów, bo to nie przypadek tylko umiejętność dobrania zawodników o odpowiednim profilu do tego jaki rodzaj futbolu zaplanował dla Liverpoolu (nawet taki Milner jako "odpad" z City u Kloppa prezentuje się dobrze i odgrywa istotną rolę w drużynie). Także oddając za darmo Cana zbytnio za nim nie płakali, bo czekali już na Keitę, a to co ich trochę bolało to fakt, że nie udało się jedynie trochę zarobić na reprezentancie Niemiec. Wiadomo, że część graczy kosztowała kupę kasy (jak np. Alisson), bo Juve raczej nie rzuciłoby teraz lekką ręką 60 baniek za bramkarz mimo tego, że doświadczenia z przeszłości z Buffonem pokazały, iż czasami jednak warto. Nie ulega wątpliwości, że to co napędza angielskie kluby do rozwoju, to wysoki poziom rywali w walce o tytuł (Liverpool, City, Chelsea, Tottenham), którego przez ostatnie lata brakowało w Serie A, bo Milan, Inter czy Lazio niewiele znaczyli, a Roma i Napoli miewały tylko przebłyski. Zobaczymy czy Inter dowodzony przez Conte będzie impulsem dla naszych działaczy, by wreszcie zainwestować pieniądze w stworzenie pomocy na topowym poziomie, a nie sklejanie tej formacji z niechcianych w innych klubach.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8593
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 16 listopada 2019, 16:31

Wspominając jeszcze na chwilę Liverpool, mocna ekipa ale wygrany finał LM nie podkreśla prawdziwej wartości tej drużyny bo przeciwnikiem w finale była drużyna, która nawet nie podjęła walki.
A kto wiedział, że Berna okaże się takim niewypałem ? Nie zawsze mamy tego nosa jak z Iturbe czy Schickiem, których wszyscy tak bardzo żałowali. Tym razem my się nacięliśmy za atrapę piłkarza za 40 mln. Ale trzeba powiedzieć, że kiedy przychodził to spusty tutaj były bardzo silne.


Obrazek

Poznałem w Chorwacji (Postira) kuzynkę Del Piero Kamilku :dance:
harcownia

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2017
Posty: 137
Rejestracja: 17 maja 2017

Nieprzeczytany post 30 listopada 2019, 13:17

MRN pisze:
16 listopada 2019, 16:31
A kto wiedział, że Berna okaże się takim niewypałem ? Nie zawsze mamy tego nosa jak z Iturbe czy Schickiem, których wszyscy tak bardzo żałowali. Tym razem my się nacięliśmy za atrapę piłkarza za 40 mln. Ale trzeba powiedzieć, że kiedy przychodził to spusty tutaj były bardzo silne.
Sporo zrobił fakt, że w końcu mieliśmy mieć młodego Włocha grającego na dobrym poziomie. Wydaje się, że spore środowisko (w tym polskich kibiców) trochę tęskni za Ital-Juve w najlepszym wydaniu.


ODPOWIEDZ