Skuteczonść DP

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Pinturicchio1987

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 maja 2008
Posty: 115
Rejestracja: 12 maja 2008

Nieprzeczytany post 11 października 2010, 11:09

Kiedyś podczas jakiegoś meczu Italii słyszałem komentarz Szpakowskiego a propos naszego Alexa. Że jest najskuteczniejszym zawodnikiem jeśli chodzi o stałe fragmenty gry - wolne, karne. Pamiętam że mówił że jest skuteczniejszy niż Beckham, R. Carlos, C. Ronaldo... Kumple antyfani Juve i zwolennicy MU śmiali się że niemożliwe... Może ma ktoś na ten temat jakiś oficjalne informacje czy coś w tym stylu. Będę wdzięczny.


Noi Siamo Come La Nostra Fede... Immortale!!!

Obrazek
couec

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2010
Posty: 490
Rejestracja: 01 października 2010

Nieprzeczytany post 11 października 2010, 11:29

Pamiętam doskonale ten mecz, to było 5 listopada 2008 roku podczas meczu grupowego LM, Real - Juventus. O tej skuteczności mówił bodajże Borek, albo jego przydupas Kołton.


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 11 października 2010, 12:55

Na JuvePoland w download jest gol Alexa na 1-0 w sezonie 07/08 na Santiago Bernabeu przeciwko Realowi- z polskim komentarzem Szpaka.

Szpaku faktycznie coś tam gada o tej skuteczności z wolnych, ale broń Boże nie traktuj tego jako jakiegoś oficjalnego infa do pokazania kolegom, bo Cie wyśmieją :) Szpaka lubię, ale taki z niego ekspert jak z Alexa Interista...


blackadder

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 września 2006
Posty: 1387
Rejestracja: 23 września 2006

Nieprzeczytany post 11 października 2010, 14:29

http://www.sportowefakty.pl/pilka-nozna ... ra-wlocha/
Prawdziwy popis gry Del Piero dał jednak na Santiago Bernabeu w Madrycie. Pomimo, iż Juve rozgrywało przeciętny mecz, to kapitan poprowadził swój zespół do zwycięstwa. W pierwszej odsłonie piłkarz jednym zwodem minął kilku rywali i uderzył nie do obrony dla Ikera Casillasa, a po zmianie stron strzelił swoją 35. bramkę z rzutu wolnego (jest najskuteczniejszy jeśli chodzi o stałe fragmenty gry spośród wszystkich graczy)
No ciekawa informacja. Swoją drogą, 35 nie wydaje się wam trochę mało?


Obrazek
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 11 października 2010, 16:16

Pewnie 35 w LM.

edit.
chociaż jak tak myślę, to może ogólnie? Bo na LM to za dużo, o wiele za dużo :)


meda11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 grudnia 2007
Posty: 1280
Rejestracja: 24 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 11 października 2010, 16:41

Jeśli dobrze pamiętam to Alex ma skuteczność na poziomie 30-33% i był porównywany z takimi graczami jak Beckham, Juninho Pernambucano, van Hooijdonk, Roberto Carlos i co by nie mówić to pierwsza 3ka była przekozacka w tym elemencie - a o Krystynie nie ma mowy(nie przypominam sobie przynajmniej). Te liczby świadczą o tym jakim specjalistą jest nasz Il Capitano. Swoją drogą to poza Alexem i w/w Pierrem to klasowych wykonawców rzutów wolnych wśród napastników nie było w ostatnich latach(i obecnie również) wielu... W zasadzie wszyscy inni mogą czyścić buty Alexowi i holendrowi.


Obrazek
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 11 października 2010, 17:46

Juninho Pernambucano i technika opadającego liścia [or something like that] :bravo:


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 11 października 2010, 17:50

Juninho to pomocnik :) A meda mówił o napastnikach. Chyba, że to nie miało nic wspólnego z jego wypowiedzią.

Jak dla mnie właśnie Brazylijczyk był najlepszym wykonawcą rzutów wolnych. Na drugim miejscu w moim rankingu jest Alex.

Co do Krystyny- on bije wolne tylko na siłę, z reguły omijając mur i strzelając w strzeżony przez bramkarza róg. Dużo tych strzałów jest niecelnych stąd jego słaba skuteczność (gola/strzały), ale goli zdobywa nie mało w ten sposób...

Czy Roberto Carlos był etatowym wykonawca wolnych? Na pewno kilka strzelił w Realu (+ ten niesamowity rogal z Francją) ale w zespole z Madrytu w jego czasach częściej do piłki podchodzili chyba Figo, Zidane czy Beckham.

Do listy najlepszych wykonwaców wolnych dodałbym obok Juninho, Alexa, van Hoojdonka (kiedyś, dawno temu bardzo go lubiłem)-
:ball: Beckhama- komentarz chyba zbędny.
:ball: Pirlo- j/w
:ball: Ronaldo- tego podrabianego, zwanego tez Krystyną. Dlaczego? Pisałem wczesniej, a tutaj małe uzasadnienie: KLIK + kilka wolnych z Realu...


fallweiss

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 lipca 2004
Posty: 406
Rejestracja: 16 lipca 2004

Nieprzeczytany post 11 października 2010, 18:14

Juninhio i jego wspaniale bramki w meczach Lyon vs Real, fantastyczny gracz, szkoda że nie trafił do Genui dwa sezony temu, na pewno w Serie A widzielibyśmy kilka pięknych bramek.

Podzielam powyższe zdanie, jeśli chodzi o rzuty wolne to z grających wciąż aktywnie graczy to Beckham i Del Piero. Jeśli chodzi o CR 7 to można tu stworzyć odrębną kategorię, w której można dla mnie umieścić właśnie Carlosa oraz np Ibrę.


Monte Cristo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 września 2006
Posty: 1592
Rejestracja: 15 września 2006

Nieprzeczytany post 11 października 2010, 18:28

fallweiss pisze:Juninhio i jego wspaniale bramki w meczach Lyon vs Real, fantastyczny gracz, szkoda że nie trafił do Genui dwa sezony temu, na pewno w Serie A widzielibyśmy kilka pięknych bramek.

Podzielam powyższe zdanie, jeśli chodzi o rzuty wolne to z grających wciąż aktywnie graczy to Beckham i Del Piero. Jeśli chodzi o CR 7 to można tu stworzyć odrębną kategorię, w której można dla mnie umieścić właśnie Carlosa oraz np Ibrę.
Napewno on bylby baaaaaaardzo nisko w tym rankingu. Jest owiele wiecej swietnych pilkarzy ktorzy wala wolne "na sile" i robia to owiele lepiej od Zlatania. Wogole nie wiem dlaczego wszyscy tak sie nad nim zachwycaja w tej kwestii, ma niezle uderznie z dystansu, kilka wolnych w Interze mu sie udalo ale wykonawca wolnych z niego slaby.

Juninho, Del Piero - tyle w temacie.


meda11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 grudnia 2007
Posty: 1280
Rejestracja: 24 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 11 października 2010, 18:44

Juninho był o tyle ciekawym zawodnikiem, że zdecydowanie lepiej bił wolne z odległości 27-33m niż np. 20 metra. Co do Pierra to nie zapomnę świetnego finału UEFA Cup(2002?) z udziałem Feyenoordu i Borussi. Pamiętam, że oglądałem go z kuzynem a że ligę holenderską śledziłem wtedy uważnie i napastnika Oranje znałem już bardzo dobrze to powiedziałem: "Jak będzie rzut wolny dla Feyenoordu do 30m to stawiam 50zł że padnie bramka." Kuzyn nie znając wyczynów holendra ofkoz przystał na zakład i gdy było już 1:0(po karnym wykonywanym też przez van Hooijdonka) to trafił się właśnie rzut wolny. Piłkę ustawił ofkoz Pierre i jak załadował to kuzynowi szczęka opadła. Jeśli pamięć mnie nie myli to miał chyba jeszcze jeden rzut wolny po którym trafił w poprzeczkę i od tego czasu kuzyn wie już kto to van Hooijdonk. :smile:

@stahoo - nie wiem o so chosi. :think: Ja miałem na myśli to, że w ostatniej dekadzie i obecnie nie ma napastników, którzy wykonują bardzo dobrze rzuty wolne - tak jak wspomniany przeze mnie holender i nasz Del Piero.


Obrazek
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 11 października 2010, 19:17

No tak, zrozumiałem to. 8) Dlatego napisałem, że wspomniany Ouh_yeah Juninho to pomocnik. Ale nie ważne... Chyba czegos nie ogarnąłem :)


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 12 października 2010, 10:04

meda11 pisze:Co do Pierra to nie zapomnę świetnego finału UEFA Cup(2002?) z udziałem Feyenoordu i Borussi.
O tak, ten mecz wiele osób wspomina jako jeden z najlepszych jakie widzieli [ciut lepszy jeśli chodzi o finały UEFA był chyba mecz Liverpoolu z Deportivo Alaves, głównie przez ambitną postawę Hiszpanów].

Wydaje mi się że lepszego egzekutora wolnych niż Juninho się nie doczekamy za naszego życia.


Eric6666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 listopada 2006
Posty: 2129
Rejestracja: 13 listopada 2006

Nieprzeczytany post 12 października 2010, 16:52

Nakamura xd on nieźle bił wolniaki, tylko, że miał chyba 1-2 sezony takie, a taki Alex, Becckham itd. całe zycie je niexle bili, ale wtedy Nakamura był bozkiem wolniaków, tak jak DP 2 sezony temu


Pinturicchio1987

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 maja 2008
Posty: 115
Rejestracja: 12 maja 2008

Nieprzeczytany post 12 października 2010, 21:57

Przydaloby sie jakos ogarnac ile DP, Beckham i Juninho cisneli bramek z rzutow wolnych. Na pewno gdzies sa takie staty. Dodatkowo zebrac ten najpiekniejsze i podyskutowac.


Noi Siamo Come La Nostra Fede... Immortale!!!

Obrazek
ODPOWIEDZ