RAI: Ferrara podpisał kontrakt!

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Alexxxxx

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2003
Posty: 2174
Rejestracja: 01 lipca 2003

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2009, 18:33

Przed chwilą włoska telewizja publiczna RAI podała, że Ferrara podpisał kontrakt z Juventusem. Właśnie Ciro będzie trenerem Juventusu w kolejnym sezonie.

Źródło: RAI (linka nie mam, ale pewnie zaraz pojawią się i tak podobne newsy na włoskich forach)

Według mnie to świetny wybór. Inaczej to ujmując, najlepszy z możliwych. Conte w moim mniemaniu - jak i wielu innych - nie był do końca odpowiednim kandydatem. Ciro jest w Juve od dawna. Wie co się dzieje w klubie, zna piłkarzy, trenował pod okiem kilku świetnych trenerów, zawsze słynął z profesjonalizmu i humoru, co powinno gwarantować odpowiednie wymagania na treningach oraz atmosferę w drużynie. Spaletti jest też dobrym szkoleniowcem, ale tak naprawdę nic wielkiego nie osiągnął w karierze piłkarskiej/trenerskiej, a ostanie wyniki z Romą i gra w kratkę, nie były optymistyczne, jeśli zostałby naszym trenerem.

Licze, że całokształt Ciro, jako człowieka/piłkarza/trenera, wpłynie pozytywnie na Juventus.


Juve jest miłością całego mojego życia.
Gianni Agnelli
Kubba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2006
Posty: 1576
Rejestracja: 27 lipca 2006

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2009, 18:41

Jeżeli w grę nie wchodził jakiś dobry zagraniczny trener to także uważam, że to bardzo dobry wybór. Mam nadzieje(jeśli to prawda), że Ciro odbuduje wielkie Juve, które zawsze walczy o pierwsze miejsce w Serie A, Puchar Włoch i sukces w Lidze Mistrzów.

Mam nadzieje, że właśnie praca z Lippim i dobry kontakt z piłkarzami spowoduje lepszą motywację u Naszych grajków 8)


Azrael

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 marca 2008
Posty: 1317
Rejestracja: 15 marca 2008

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2009, 18:43

O ile się to potwierdzi to dobry ruch naszego zarządu. Oczywiście wybór Ciro nie może powodować żadnej euforii w naszych szeregach, bo mimo dwóch świetnych meczów Juve pod jego wodzą to ciągle wielka niewiadoma, ale to w obecnym momencie najlepsza możliwa opcja.

Jestem zadowolony! Pozdrawiam!


piotrek.prz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 października 2004
Posty: 140
Rejestracja: 03 października 2004

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2009, 18:50

A ja będę zadowolony jeśli te informacje się potwierdzą. Uważam, że jest wskazane, aby nie robić ciągle zamieszania w Juventusie - skoro Ferrara objął drużynę na te 2 mecze i - co ważne - wygrał je (i tylko nie mówcie, że Siena i Lazio to przeciętne teamy i o nic nie grały, bo Ci z którymi punkty traciliśmy za Ranieriego byli jeszcze słabsi), nie stracił gola, zdobył wicemistrzostwo Włoch, którego na 99% nie zdobylibyśmy z Ranierim, to uważam że powinien dostać szanse. Oczywiście, że nie wiadomo czy się sprawdzi, ale nikt w dzisiejszych czasach nie gwarantuje sukcesu, więc nie ma co płakać. Zgadzam się z tym co mówi KU-bra - tak długo, jak nie było mowy o szkoleniowcu z najwyższej półki, tak bez sensu byłoby brać kogoś innego niż Ferrarę.
No i co najważniejsze - w końcu team poprowadzi były Juventino - uważam, że to rokuje bardzo dobrze. Liczę, że będzie stawiał na młodych, na Giovinco i Marchisio przede wszystkim.
Pozostaje tylko czekać na efekty jego pracy - miejmy nadzieję, że sporo nauczył się od Lippiego :wink:
Czy natomiast była to naprawdę dobra decyzja - czas pokaże. Ja się cieszę i jestem do Ferrary nastawiony pozytywnie.


"Po awansie do Serie A będziemy mogli spojrzeć innym w oczy. Szkoda że INNI nie będą mogli nam w nie spojrzeć" - Gigi Buffon
meloo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2008
Posty: 236
Rejestracja: 17 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2009, 18:52

Bałem sie ze i nasz zarzad da sie poniesc modzie na młodych, zdolnych, byłych piłkarzy w roli trenerów... i niestety chyba nie pomyliłem sie.
Jesli to prawda to uwazam to za rownie wielki bład co zatrudnienie Ranieriego. Głownym moim zarzutem pod wzgledem Ranieriego był brak charyzmy i autorytetu... a tu Ciro z jeszcze wiekszym brakiem pod tymi wzgledami. Jakos nie widze Ciro potrafiacego radzic sobie z druzyna jak prawdziwy trener, prawdziwy boss. Ciro bedzie bardziej kolegom niz szefem, bo jakos nie widze go sadzajacego na ławce lub zmieniajacego Del Piero, goscia z ktorym pare lat temu biegał po bosiku. Przy takim układzie kolezenska atmosfera szybko zamieni sie rzucanie kurtkami, pretensje w prasie itp itd. To nie to co przyjscie kogos nowego, z własna wizja druzyny gdzie nikt nie moze byc pewny swojej pozycji. Druga sprawa to doswiadczenie ktorego Ferrara po porstu nie ma. I chociaz taktyke moze jakas razem ze sztabem jeszcze opracuje ale gdy trzeba bedzie reagowac podczas meczu na sytuacje boiskowe to juz moze byc problem. Juventus to nie miejsce i czas na nauke, tu oczekuje sie sukcesow od zaraz. Szkoda mi Juve i szkoda mi Ferrary... bo dzisiaj jest San Ciro a w listopadzie moze juz nie byc tak kolorowo :roll:

Chcieliscie swojego Guardiole to macie...

E: Praca asystenta w reprezetacji, z Lippim czy kimkolwiek innym, czy praca z primavera to zupełnie inna bajka niz samodzielne prowadzenie wielkiego klubu.
Druga sprawa - jezeli Ferrara chce w Juve D'Agostino a jego transfer dojdzie do skutku to juz na starcie ma u mnie powaznego minusa.
JuveR pisze: Zauważ, że na czas obecny nie ma na rynku żadnego trenera z czołówki światowej....
Nie oczekiwałem nazwiska a osobowosci. Spaletti był dobra opcja, chyba najlepsza z tych o ktorych sie mowiło, chetnie widziałbym tez na naszej ławce Massimiliano Allegriniego - człowiek chyba ma pojecie o tym zawodzie.
Ostatnio zmieniony 04 czerwca 2009, 19:32 przez meloo, łącznie zmieniany 4 razy.


JuveLethal

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 listopada 2003
Posty: 561
Rejestracja: 14 listopada 2003

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2009, 18:54

Na SkySport 24 na razie nie mowia nic o tym, poczekamy zobaczymy :wink: wydaje mi sie ze jesli bylaby to prawda to najpierw byloby info na Sky, ale poczekajmy troche , na pewno niedlugo wszystko bedzie jasne


bartmich

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 stycznia 2008
Posty: 2
Rejestracja: 21 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2009, 18:57

Na sky pewnie już wczoraj mówili :P


Juve- storia di un grande amore
FORZA JUVE!!!!
alex_KiNiO

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lipca 2006
Posty: 361
Rejestracja: 18 lipca 2006

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2009, 18:58

@juvelook: no obyś się mylił. Ja uważam, że to dobre posunięcie. Mówisz że Ciro nie potrafi zmotywować.... jakoś na te 2 mecze zmotywował ich wystarczająco dobrze. Nie ma doświadczenia jako trener... racja. Ale trzeba zauważyć że jest asystentem Lippiego, zajmował się też Primaverą Juve. W dodatku przez wiele lat obserwował wielu świetnych trenerów jako piłkarz. Zobaczymy co Ciro pokaże. Ale ja jestem dobrej myśli. I nie mogę się już doczekać przyszłego sezonu... : )


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości.
Gianni Agnelli
eslk

Juventino
Juventino
Rejestracja: 09 listopada 2008
Posty: 824
Rejestracja: 09 listopada 2008

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2009, 19:00

Juvelook, moze i masz po czesci racje, ale czasami bywa tak, ze niektorzy ludzie, nawet mimo kontaktow kolezenskich z rowniesnikami, wyrastają ponad. Mysle, ze tak moze byc z Ferrarą. Jak dla mnie to swietny wybor. Uczen Lippiego, od zawsze swietny obronca, ulozony taktycznie i inteligentny na boisku. Jesli to prawda, to zycze Ciro powodzenia i bardzo w Niego wierze : )

A zarzad zbiera u mnie same plusy za obecne marcato i zmiane polityki klubu. D'Agostino wyciagnelismy za grosze; za Diego nie przeplacilismy ani centa, wracaja Criscito i Cannavaro (w sumie mamy 4 nowych zawodnikow, z bardzo wysokiej polki, za ledwno 30 milionow, z czego pewnie czesc sie zwroci w momencie sprzedazy ktoregos z srodkowych pomocnikow, albo obu); nastapiła zmiana trenera, a takze na stanowisku lekarza druzyny (chociaz, wczeseniej zapowiadana - trzeba dodac). Jest pozytywnie.

Pozostaje czekac na kilka wyprowadzek z klubu (Poulsen, Tiago, Treze, etc) oraz na kolejne wzmocnienia. Lavezzi? Szczerze, to bardzo stylem gry przypomina mi Teveza. Jest szybki, zadziorny, dobrze drybluje.


JuveR

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2005
Posty: 662
Rejestracja: 17 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2009, 19:03

juvelook pisze:Bałem sie ze i nasz zarzad da sie poniesc modzie na młodych, zdolnych, byłych piłkarzy w roli trenerów... i niestety chyba nie pomyliłem sie.
Jesli to prawda to uwazam to za rownie wielki bład co zatrudnienie Ranieriego. Głownym moim zarzutem pod wzgledem Ranieriego był brak charyzmy i autorytetu... a tu Ciro z jeszcze wiekszym brakiem pod tymi wzgledami. Jakos nie widze Ciro potrafiacego radzic sobie z druzyna jak prawdziwy trener, prawdziwy boss. Ciro bedzie bardziej kolegom niz szefem, bo jakos nie widze go sadzajacego na ławce lub zmieniajacego Del Piero, goscia z ktorym pare lat temu biegał po bosiku. Przy takim układzie kolezenska atmosfera szybko zamieni sie rzucanie kurtkami, pretensje w prasie itp itd. To nie to co przyjscie kogos nowego, z własna wizja druzyny gdzie nikt nie moze byc pewny swojej pozycji. Druga sprawa to doswiadczenie ktorego Ferrara po porstu nie ma. I chociaz taktyke moze jakas razem ze sztabem jeszcze opracuje ale gdy trzeba bedzie reagowac podczas meczu na sytuacje boiskowe to juz moze byc problem. Juventus to nie miejsce i czas na nauke, tu oczekuje sie sukcesow od zaraz. Szkoda mi Juve i szkoda mi Ferrary... bo dzisiaj jest San Ciro a w listopadzie moze juz nie byc tak kolorowo :roll:

Chcieliscie swojego Guardiole to macie...
Zauważ, że na czas obecny nie ma na rynku żadnego trenera z czołówki światowej. No chyba że wolisz Klinsmanna (tak się to pisze?), czy Scolariego.
Jak dla mnie to dobra decyzja zarządu. Nie myślę, żeby Ciro dał sobie wejść na głowę tak jak Ranieri. Ale efekty zobaczymy za rok. Jeśli coś pójdzie nie tak (odpukać:wink:) , to po Mistrzostwach Świata 2010 nie powinniśmy narzekać na brak trenerów :)


JuveLethal

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 listopada 2003
Posty: 561
Rejestracja: 14 listopada 2003

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2009, 19:14

Wlasnie przed chwila na SkySport 24 Ferri [ reporter Sky ktory od wielu lat zajmuje sie Juve ] opowiadal o Ferrarze i calej sytuacji.

Jesli ktos na tyle dobrze zna wloski zeby przetlumaczyc mniej wiecej co mowil to moge to wrzucic i dowiemy sie wiecej na te chwile :wink:


Smok-u

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2008
Posty: 1724
Rejestracja: 31 maja 2008

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2009, 19:20

Świetnie! Moim zdaniem to dobre posunięcie zarządu.
Oczywiście wiąże się to ze sporym ryzykiem ale bądźmy dobrej myśli.


Ewrzen

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 grudnia 2007
Posty: 53
Rejestracja: 23 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2009, 19:22

Jeżeli ten news znalazłby potwierdzenie to byłbym szalenie szczęśliwy. Osobiście jestem wielkim fanem Ciro Ferrary , którego bardzo szanuję i uważam , że odnalazłby się w naszym klubie w roli trenera co udowodnił wyciągając nas ostatecznie na drugie miejsce w tabeli. Jest to juventino z prawdziwego zdarzenia :). Na dodatek gdyby faktycznie objął tę posadę to prawdopodobnie zawita do nas D'Agostino co mnie bardzo cieszy.


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2009, 19:32

Dobra wiadomość. Nie martwię się o to że będzie wkładał serce i pasję w to swoją pracę. Ciro da radę, wszyscy na niego liczymy.
Mam nadzieje że okaże się takim trenerem, jakim był piłkarzem.

FORZA CIRO


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2009, 19:53

Świetna informacja.

Jak pokazał ostatni sezon i przypadek Barcelony warto stawiać na młodych trenerów nawet jeśli nie maja zbyt dużego doświadczenia, ale są za to związani za to z klubem i maja go w krwi

teraz tylko czekamy na transfery i na sukcesy takie jak odnosi Barca


Obrazek
ODPOWIEDZ