Kara dla Juve za rasistowskie zachowanie wobec Balotelliego

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Monte Cristo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 września 2006
Posty: 1592
Rejestracja: 15 września 2006

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2009, 22:42

juventinek123 pisze:
Łukasz pisze:
juventinek123 pisze:Balotelli ma tyle wspólnego z Włochami co ja z Radiem Maryja.
Witam ojca dyrektora!

Balotelli jest Włochem. Butnym i zarozumiałym, ale Włochem.
Fakt od dziecka jest we Włoszech i tu się wychował, jednak jego prawdziwi rodzice są z Afryki i tego się nie zmieni. Jako przykład podam Sissoko, który się urodził we Francji, a gra w Mali, a taki Balotelli powinien grać w Ghanie, niech zrobią taki przepis, żeby nie wprowadzać do reprezentacji czegoś takiego.
EDIT:
Francja złe porównanie, bo tam gra wielu spoza Francji mających korzenie.
Ale tak czy owak powinno się skończyć z takimi praktykami.
Czy powiesz mi ze jesli bylby bialy to mialbys cos przeciwko temu? Nie, bo wtedy by wogole nie bylo sprawy.


Dybala 4ever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2007
Posty: 1847
Rejestracja: 28 października 2007

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2009, 22:49

Kuzminski pisze:
juventinek123 pisze:
Łukasz pisze: Witam ojca dyrektora!

Balotelli jest Włochem. Butnym i zarozumiałym, ale Włochem.
Fakt od dziecka jest we Włoszech i tu się wychował, jednak jego prawdziwi rodzice są z Afryki i tego się nie zmieni. Jako przykład podam Sissoko, który się urodził we Francji, a gra w Mali, a taki Balotelli powinien grać w Ghanie, niech zrobią taki przepis, żeby nie wprowadzać do reprezentacji czegoś takiego.
EDIT:
Francja złe porównanie, bo tam gra wielu spoza Francji mających korzenie.
Ale tak czy owak powinno się skończyć z takimi praktykami.
Czy powiesz mi ze jesli bylby bialy to mialbys cos przeciwko temu? Nie, bo wtedy by wogole nie bylo sprawy.
Nie jestem rasistą, tylko nie podoba mi się, że każdy może grać w reprezentacji jakiej chce, a nie z jakiego kraju się jego przodkowie wywodzą.
EDIT:
Jeśli mam coś do Balotelliego, to tylko do jego chamskiej gry i prowokacji.


Buri

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2005
Posty: 684
Rejestracja: 04 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2009, 22:57

Chciałbym widzieć niektórych z was, którzy tak pewni siebie są i nie widza nic złego w zachowaniu kibiców Juve.

Pewnie sralibyście w gacie, biegając po murawie a dookoła was byłoby 30tys czarnoskórych kibiców krzyczących i wyzywających w was. Hmmm ciekawe ...


"Kocham te barwy i nie wstydzę się tego powiedzieć. Kocham je i wszystko, co z nimi związane." - Alessandro Del Piero
Gooray

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 lipca 2004
Posty: 600
Rejestracja: 30 lipca 2004

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2009, 23:00

Lypsky pisze:Za to pokemon (czy inny stwór patrząc na ten pysk) Moratti kazałby drużynie zejść z boiska :lol: zapewne płakał przed tv.
Co do Morattiego nasze kochane pismaki z Tuttosport podały ciekawą informację. Nie wiem w jaki sposób teraz Moratti zareagował, ale ciekawe jest co powiedział po meczu z Messiną w kwietniu 2006. W tym to meczu interiści przez dłuższy czas śpiewali rasistowskie przyśpiewki pod adresem Zory do tego stopnia, że ów piłkarz chciał opuścić boisko. Po meczu Moratti nazwał swoich kibiców trochę zbytnio entuzjastycznych (:lol:) i lekko głupich, ale nigdy w życiu rasistami. Uznał, także iż nie chodziło o kolor skóry, tylko poprostu kibice nie lubią Zor(r)y (w młodości woleli sierżanta Garcię). Uwielbiam obłudę interu.
Cartoons
Ostatnio zmieniony 20 kwietnia 2009, 23:04 przez Gooray, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
Lypsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 4747
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2009, 23:01

Buri pisze:Chciałbym widzieć niektórych z was, którzy tak pewni siebie są i nie widza nic złego w zachowaniu kibiców Juve.

Pewnie sralibyście w gacie, biegając po murawie a dookoła was byłoby 30tys czarnoskórych kibiców krzyczących i wyzywających w was. Hmmm ciekawe ...
To po co ten murzynek zachowuje się w taki sposób?
Jakoś inni czarnoskórzy nie mieli dotąd większych problemów na naszym stadionie.


a ja kocham gołe baby, gołe baby do przesady
Buri

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2005
Posty: 684
Rejestracja: 04 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2009, 23:05

Jest widocznie kretynem i zachowuje się jak kretyn. Ale czy nasi kibice muszą mu w tej głupocie starać się dorównać
Ostatnio zmieniony 20 kwietnia 2009, 23:07 przez Buri, łącznie zmieniany 1 raz.


"Kocham te barwy i nie wstydzę się tego powiedzieć. Kocham je i wszystko, co z nimi związane." - Alessandro Del Piero
Monte Cristo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 września 2006
Posty: 1592
Rejestracja: 15 września 2006

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2009, 23:07

juventinek123 pisze:
Kuzminski pisze:
juventinek123 pisze:
Fakt od dziecka jest we Włoszech i tu się wychował, jednak jego prawdziwi rodzice są z Afryki i tego się nie zmieni. Jako przykład podam Sissoko, który się urodził we Francji, a gra w Mali, a taki Balotelli powinien grać w Ghanie, niech zrobią taki przepis, żeby nie wprowadzać do reprezentacji czegoś takiego.
EDIT:
Francja złe porównanie, bo tam gra wielu spoza Francji mających korzenie.
Ale tak czy owak powinno się skończyć z takimi praktykami.
Czy powiesz mi ze jesli bylby bialy to mialbys cos przeciwko temu? Nie, bo wtedy by wogole nie bylo sprawy.
Nie jestem rasistą, tylko nie podoba mi się, że każdy może grać w reprezentacji jakiej chce, a nie z jakiego kraju się jego przodkowie wywodzą.
EDIT:
Jeśli mam coś do Balotelliego, to tylko do jego chamskiej gry i prowokacji.
Nie sugerowalem ze jestes rasista ;)
Chodzilo mi tylko o to ze jesli taki Amauri by zagral dla Azzurich to (mysle) ze nie mialbys nic przeciwko temu. Ale to tylko moje domysly, sorry jesli nie sa poprawne ;)


Dybala 4ever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2007
Posty: 1847
Rejestracja: 28 października 2007

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2009, 23:09

Kuzminski pisze:
juventinek123 pisze:
Kuzminski pisze:
Czy powiesz mi ze jesli bylby bialy to mialbys cos przeciwko temu? Nie, bo wtedy by wogole nie bylo sprawy.
Nie jestem rasistą, tylko nie podoba mi się, że każdy może grać w reprezentacji jakiej chce, a nie z jakiego kraju się jego przodkowie wywodzą.
EDIT:
Jeśli mam coś do Balotelliego, to tylko do jego chamskiej gry i prowokacji.
Nie sugerowalem ze jestes rasista ;)
Chodzilo mi tylko o to ze jesli taki Amauri by zagral dla Azzurich to (mysle) ze nie mialbys nic przeciwko temu. Ale to tylko moje domysly, sorry jesli nie sa poprawne ;)
No nie byłbym, ale to żadna aluzja do Balotelliego, już i tak się pogodziłem z kosmopolityzmem i globalizacją, bo tego procesu nie jestem sam w stanie zatrzymać :wink: , także myślę że doszliśmy do porozumienia :wink: .


Dionizos

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 marca 2003
Posty: 2230
Rejestracja: 30 marca 2003

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2009, 23:14

Mnie za to najbardziej dziwi, co jeszcze na tym forum robi taka osoba ja Abdul_Bn.pl?? Ja rozumiem, ze trzeba szanowac wypowiedzi innych uzytkownikow, ale ten... gosc, juz przekacza wszelkie granice! Mam nadzieje, ze wreszcie ktos sie nim zajmie, bo gdybym np. chcial pojechac na mecz Juventusu, razem z JPC, to pewnie bym z nim nie wytrzymal w jednym autokarze...


Gooray

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 lipca 2004
Posty: 600
Rejestracja: 30 lipca 2004

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2009, 23:37

Lypsky pisze:Jakoś inni czarnoskórzy nie mieli dotąd większych problemów na naszym stadionie.
Co do tego, ciekawą rzecz powiedział były trener Interu, Gigi Simoni: "W trakcie całego sobotniego meczu nie słyszałem ani jednej rasistowskiej przyśpiewki pod adresem Muntariego. I dlatego nie wierzę, że gwizdy na Balotteliego były spowodowane kolorem skóry. Przede wszystkim potrzeba powstrzymać zachowanie tego chłopaka, które bardzo często jest naganne." Potem dodał jeszcze: "Balotelli musi, raz na zawsze, zaprzestać prowokowania wszystkich tych, którzy go otaczają, zarówno przeciwników jak i kolegów, od trenerów po kibiców. Całkowicie zgadzam się z Morattim i jego oświadczeniami dotyczącymi rasizmu, którego jakikolwiek przejaw powinien być karany. Jednak Balotelli jest pierwszym, któremu brakuje szacunku z tymi jego prowokacjami i tanimi sztuczkami." źródło
Podobnie ja uważam, gdyby nie jego zachowanie nie byłoby takiej afery. A, że sprowokował, to zbiera teraz tego owoce.


Obrazek
skwarkowsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 kwietnia 2009
Posty: 16
Rejestracja: 19 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2009, 23:48

Balotelli jest Włochem dopiero od 13 sierpnia 2008 roku. To tak gwoli przypomnienia.

Poza tym nasi kibice nie są rasistami, nie przypominam sobie aby przez ostanie 20 lat miał w Turynie miejsce jakikolwiek jego przejaw. Na cześć naszych czarnoskórych nie raz, nie dwa śpiewano na trybunach, ostatnio np. Sissoko.

Okrzyki wznoszone na Olimpico miały na celu tylko i wyłącznie wkurzenie i ośmieszenie Balotelliego, a że jest czarny to było to pierwszym punktem zaczepienia, w dodatku - najbardziej czułym.

Druga sprawa, że całkowicie jest sobie winien, chyba nie muszę mówić czemu i przypominać jego licznych prowokacyjnych zachowań. Podobne reakcje budził już na innych włoskich stadionach, ale i za granicą (Manchester), a to dopiero początek jego kariery. Myslę, że długo nie zagości w Serie A właśnie z tego powodu. Wątpie czy kiedykolwiek zostanie zaakceptowany przez Włochów, jeśli wystąpi w seniorskiej reprezentacji.

Kara? Odwołujmy się, pieprzyć zdanie innych. Amici di nessuno 8)


belial

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 298
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2009, 23:55

juventinek123 pisze: Fakt od dziecka jest we Włoszech i tu się wychował, jednak jego prawdziwi rodzice są z Afryki i tego się nie zmieni.
A co do cholery maja do tego jego rodzice?! Urodzil sie WE WLOSZECH (Palermo), w Ghanie prawdopodobnie nawet nigdy nie byl. Moze jeszcze zechcecie wprowadzic sprawdzanie pochodzenia przodkow pilkarzy 5 pokolen wstecz? Paranoja...

Co do porownywania z "Roger nigdy nie bedziesz Polakiem"... Roger przyjal obywatelstwo w wieku dwudziestu paru lat, Mario ma je od urodzenia. Odrazu zaznaczam iz rowniez jestem przeciwnikiem tego tekstu. O obywatelstwie decyduje WPIS W PASZPORCIE. Czy sie to komus podoba czy nie.

Camoranesi urodzil sie w Argentynie, gra w Juventusie i w reprezentacji Wloch. Czemu nikt sie tego nie czepia? Bo gra u nas a nie w Interze? A moze dlatego ze nie jest czarnoskory? Banda hipokrytow...


The Real Joker

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 września 2008
Posty: 22
Rejestracja: 30 września 2008

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2009, 00:10

Nie powinniśmy mieć pretensji.
W sumie to co powiedział że jest bardziej włoski niż kibice to w sumie może i prawda bo zachowuje się jak typowy Włoch.
Pyskuje, fauluje a jak zostaje ukarany np kartką to udaje niewiniątko i oburzenie.
Nie taką opinie wyrobili sobie włoscy piłkarze przez wszystkie lata i nie takich ich sie pamieta?
Hipokryzjo imie Twoje...

2 POST

Typowe zachowanie Polaków.
Jezdza po Europie i świecie na podboje robiąc nam wstyd i opinie a gdy obcokrajowiec pojawia sie u nas to jest wytykany paluchami i zabijany wzrokiem.


De Rossi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2008
Posty: 700
Rejestracja: 14 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2009, 00:30

belial pisze:A co do cholery maja do tego jego rodzice?! Urodzil sie WE WLOSZECH (Palermo), w Ghanie prawdopodobnie nawet nigdy nie byl.
A do tego dodajmy, że nie miał styczności ze swoimi biologicznymi rodzicami i od 3 roku życia wychowywała go włoska rodzina zastępcza. Na jakiej podstawie on ma się czuć Ghańczykiem?

Kuzminski pisze:Czy powiesz mi ze jesli bylby bialy to mialbys cos przeciwko temu? Nie, bo wtedy by wogole nie bylo sprawy.
Nie byłoby. Każdy widząc jego włoskie nazwisko i miejsce urodzenia miałby w dupie czy biologiczni rodzice to Włosi czy też nie.

skwarkowsky pisze:Balotelli jest Włochem dopiero od 13 sierpnia 2008 roku. To tak gwoli przypomnienia.
To już problemy prawne. Jako syn nielegalnych imigrantów, na obywatelstwo musiał czekać do 18 roku życia.


Nie wiem dlaczego Mario wzbudza tyle antypatii. Osobiście bardzo lubię tego gracza. Jego zachowanie faktycznie czasem nie musi podobać, ale nie można zapominać, że jest często prowokowany. Po meczu z Romą wielu psioczyło na gest Balotelliego, który po bramce uciszał kibiców z Rzymu, po spotkaniu okazało się, że w/w tifosi wyzywali piłkarza przy każdym kontakcie z piłką.
Zapewne Mario też jest winień czerwonej kartki Tiago, bo chamsko prowokował, niepotrzebnie bawiąc się z piłką przy linii autowej?


figc1898

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2003
Posty: 502
Rejestracja: 04 listopada 2003

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2009, 00:37

Kibice Interu także nie są święci.
1 kwiecień 2006 Inter-Messina i rasistowskie zachowania wobec piłkarza Messiny Zoro:
http://www.tuttosport.com/calcio/serie_ ... uoi+tifosi
Ostatnio zmieniony 21 kwietnia 2009, 01:03 przez figc1898, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ