FELIETON - każdy Juventini musi przeczytać!!!

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 08 września 2008, 23:18

Odkopię temat, bo autor Boro wydał swoje nowe dzieło :] Temat dość ciekawy, a nie chciałem oceniać go po jednym (dwóch?) napisanych felietonach. Dzisiaj zobaczyłem nowy tekst:
http://solojuve.com/dla-kibica/teksty/f ... iego-lataq

Nie znam gościa, tyle powiem na wstępie. Całkiem rozsądnie argumentuje i przedstawia swój tok myślenia. Ale ten styl językowy przyprawia o mdłości.
Widać, że początek i zakończenie w każdym jego artykule odbiega językowo i stylistycznie od rozwinięcia, gdzie panuje duża swoboda myśli. Wniosek dla mnie jest jeden - styl wymyślany na siłę, na co, po co - nie wiem. Felieton ma trafić do jakiejś grupy odbiorców. Kibiców klubu piłkarskiego, nie do członków MENSY. Felieton bardziej dla "ochów i achów" niż dla przekazania treści ? ja tak odbieram jego pisanie. Może chłop ma 40 lat, trójkę dzieci i kominek gdzie kontempluje na tematy bliskie sercu. Nie wiem. Nie znam go, ale dla mnie tak napisany artykuł internetowy o transferach letnich klubu piłkarskiego nie powinien wyglądać.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 09 września 2008, 08:57

Venomik pisze:'adwokat diabła' to chyba związek frazeologiczny pochodzenia amerykańskiego i nas nie jest u nas stosowany.
Przynajmniej w słowniku nic nie znalazłem.
Dobry żart :wink: Adwokat diabła to spolszczony "advocatus diaboli" - w procesie beatyfikacyjnym albo kanonizacyjnym jest jednym z kardynałów, jest rzecznikiem publicznym, którego obowiązek polega na przedstawieniu wszystkiego, co mogłoby niekorzystnie świadczyć o kandydacie na świętego albo błogosławionego.

Potocznie adwokat diabła to obrońca sprawy niesłusznej albo wręcz złej. Termin ten jest stosowany nagminnie w humanistyce, wśród ludu niestety niezbyt znany :wink:


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Kamil de Lellias

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 października 2003
Posty: 184
Rejestracja: 17 października 2003

Nieprzeczytany post 08 października 2008, 14:03

To ja mam coś ciekawszego dla tych co znają angielski, baaardzo z przymrużeniem oka...

http://www.goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoId=902167


polecam gorąco!


fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2769
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 08 października 2008, 15:46

Kamil de Lellias pisze:To ja mam coś ciekawszego dla tych co znają angielski, baaardzo z przymrużeniem oka...

http://www.goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoId=902167


polecam gorąco!

hehe ja tam zaczynam w to wierzyć :P


ODPOWIEDZ