Ponad 100 mln euro na transfery....Kosmos......

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
hara

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 listopada 2004
Posty: 708
Rejestracja: 28 listopada 2004

Nieprzeczytany post 15 marca 2007, 20:51

Arsen pisze:A mi temat zamkneli, dziwne...
Co w tym dziwnego, skoro na JP jak wół był cały tekst przetłumaczony(który podałeś w temacie) w newsie ??!!


Capo di tutti capi
Arsen

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 sierpnia 2006
Posty: 89
Rejestracja: 07 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 15 marca 2007, 21:03

hara pisze:Co w tym dziwnego, skoro na JP jak wół był cały tekst przetłumaczony(który podałeś w temacie) w newsie ??!!
??!! To, ze toczy sie tutaj dyskusja dokladnie na ten sam temat...

Prosiłeś o tłumaczenie - I ono jest - Temat do niczego innego nie zachęcał;) /oskar8

przeciez nie mam nikomu nic za zle :^)
Ostatnio zmieniony 15 marca 2007, 22:22 przez Arsen, łącznie zmieniany 1 raz.


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 15 marca 2007, 21:23

Heh, kazdy sie tak raduje...a kto wie ile rzeczywiście z tych grubych milionow wydamy, ja bym sie tak nie cieszyl za bardzo.


mesju

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2005
Posty: 1568
Rejestracja: 10 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 15 marca 2007, 23:28

Przestańcie ludzie sprzedawać Trezeguet. Nie rozumiem. Jak mówił, że nie wie o swojej przyszłości, to 90% ludzi krzyczało się, żeby został. Fakt faktem, że nie ma teraz formy strzeleckiej, ale niektórzy zapomnieli chyba ile Francuz potrafi zrobić. Gdy na początku zeszłego sezonu strzelał bramkę za bramką, wszyscy mieli mokro, a dziś wyganiają go z zespołu, bo zobaczyli dwa mecze w jego wykonaniu :roll:

Liczę, że David po 3-meczowym banie zacznie grać jak za starych, dobrych czasów. Jeśli nie, to pewnie zmienię zdanie, bo jakby nie patrzeć, jest to jedna z ostatnich możliwości, aby na nim jeszcze niezłą kasę zrobić.


kramnik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 maja 2005
Posty: 129
Rejestracja: 21 maja 2005

Nieprzeczytany post 15 marca 2007, 23:31

Jesli to prawda - bo nadal trudno jest mi w to uwierzyć to jest to kwota która spokojnie wystarcza na włączenie się do walki o Scudetto juz w najblizszym sezonie. Nalezaloby wykupic ostatecznie karty Belardiego za 0,5 mln jako 3 bramkarza, oraz koniecznie Bojinova za okolo 4 mln. Pozwolic odejsc Trezeguetowi ktory powili się wypala a 18 mln spokojnie Juve za niego dostanie. Sprzedac rowniez Zalayete za okolo 4 mln, Legro za 2 mln, Kovaca za 1 mln (ze wzgledu na wiek) oraz Paro który niepotrzebnie by sie u nas zmarnowal za okolo 3 mln - dochod ze sprzedazy (ceny sa jak najbardziej realne!!) wyniesie okolo 28 mln EURO. Nalezy wypozyczyc na nastepny sezon Marischo, Crisitio, oraz Volpato i sprowadzic z wypozyczenia Oliviera KAPO jako rezerwowego of. pomocnika, podobnie sprowadzic Olivere spowrotem ale ten gralby tylko w wypadku kontuzji 1 skladu i 1 rezerwowych, podobnie jak Birindelli czy GG, pieniedzy z nich za wielkich nie bedzie a zawsze moga sie przydac na czarna godzine - poza tym nie wolno zapominac, ze to wlasnie GG wraz z Birindellim walcza teraz o wejscie do Serie A i pomiatanie nimi jest niesprawiedliwe. Nie wiem jak to jest z Tachinardim, ale chyba juz nie jest pilkarzem Juve. Jesli chodzi o zakupy to priorytem jest A.Barzagli do ktorego pozyskania Juventus jest faworytem i nie moze tej szansy zmarnowac, wydanie za niego okolo 11,5 mln to swietna inwestycja - jest poprostu rewelacyjnym obrońcą. Konieczne jest również sprowadzenie 2 srodkowego obroncy do 1 skladu. Moim faworytem jest Mexes z Romy, ale jako ze jest to rywal juve trzeba bedzie za niego troche przeplacic, nie mniej 18 mln jest to cena maksymalna (inne nazwiska - zwlaszcza te ktorymi juz teraz interesuje sie zarzad to Samuel, Heinze lub R.Carvalho, ale warto rowniez pomyslec o Lucio, K.Toure czy tez Juanie). Obowiazkowo nalezaloby rowniez sprowadzic 1 def. pomocnika, moglby to byc Sissoko za ktorego Juventus zaplacilby okolo 13 mln, alternatywą byliby: Mascherano, G.Silva, Makelele (owszem stary ale jary i Chelsea nie chce z nim przedluzyc kontraktu), M.Diarra lub tez Emerson!! - naprawde jeden z najlepszych na swiecie na swej pozycji, niestety niewielu chcialoby go spowrotem. W przyszlym sezonie potrzebny bedzie dobry rezerwowy wchodzacy za Nedveda i tu mam na mysli konkretnie Ricardo Montolivo ktorego wlascicielem jest o ile sie nie myle Fiorentina a ktory kosztowalby okolo 7 mln (ewentualnie Rothen, Sneijder albo Di Natale). Natomiast inwestycja ktora wydaje sie byc najbardziej "kreatywną" ze wzgledu na potencjalne mozliwosci - to podstawowy rozgrywajacy taki jak np. Diego (20 mln) lub tez Van der Vaart lub Franck Ribery ktorego to zwolennikiem jest DD. Gerrard jest nie do kupienia choc bylby najlepszy a zarazem najdrozszy. Napastnikiem ktorego najchetniej widzialbym za Trezegola jest "król" Luca Toni (22 mln) - form stabilna a co za tym idzie zabójcza. Koniecznoscia bedzie takze rzecz jasna zatrzymanie Buffona oraz o ile bedzie to mozliwe Camora, jesli natomiast nie uda sie zatrzymac tego drugiego (bo Buffon zapewne zostanie gdy dowie sie jaki mamy budzet) to nalezaloby rowniez sprowadzic kogos na jego miejsce (Joaquin, M.Rodriguez, Mancini, Van Persie czy tez nawet Giuly). W taki oto spsob po wypozyczeniu odpowiednich zawodnikow i sprzedazy Trezegueta, Zalayety, Legro, Kovaca i Paro (Tudor odchodzi za porozumieniem stron czyli za darmo) dostaniemy okolo 28 mln EURO. Natomiast wykupienie kart Bojinova i Belariego oraz kupno Barzagliego, Diego, Toniego, Mexesa, Sissoko oraz Montolivo bedzie kosztowac 96 mln, co po odjeciu kwoty przychodzacej ustali wydane w najblizszym mercato pieniądze na poziomie 68 mln EURO a sklad bedzie wygladał następująco:

-----------------------Buffon (Mirante)--------------------------
---Zebina---------Barzagli----------Mexes---------Chiellini---
--(Salichamidzic)--(Grygera)--(Boumsong)----(Balzaretti)--
--------------------------------------------------------------------
-----------------------Sissoko (C.Zanetti)-----------------------
--------------------------------------------------------------------
-----Camoranesi (Marchionni)-----------Nedved (Montolivo)--
---------------------------------------------------------------------
----------------------------Diego (Kapo)--------------------------
---------------------------------------------------------------------
-------------Del Piero (Palladino)----Toni (Bojinov)-------------

A w szerokiej kadrze byliby jeszcze Belardi, Birindelli, GG oraz Olivera.


Matigol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 października 2004
Posty: 9
Rejestracja: 24 października 2004

Nieprzeczytany post 16 marca 2007, 00:02

Hmm wielu z was według mnie chce przemeblowac cały skład a to chyba nie o to chodzi jak widze tu niektorcyhc co wprowadzaja do zespolu 3nowych obroncow do pierwszego składu to mnie krew zalewa moje typy sa nastepujace:Barzagli,Faty,Ribery,Huntelar,Mavuba, i marzy mi sie powrot tachinardiego i maresci i jedenastka na nastepony sezon wyglada tak
Buffon
Grygera(zebina)
Barzagli(kovac)
Criscito(Faty)
Chielini(balzaretti)
Salihamidzic(Marchioni)
Ribery(Maresca)
Tachinardi(Zanneti)
Mavuba(Nedved)
Del Piero(Palladino)
Huntelar(Trezeguet)


W obwodzie powinni zostac :boumsong,birindelli,zalayeta,paro,marchisio


Kuben

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 marca 2006
Posty: 916
Rejestracja: 19 marca 2006

Nieprzeczytany post 16 marca 2007, 00:22

Mój sqad, jaki chciałbym zobaczyć w przyszłym sezonie w Juve:


-----------------------Buffon-----------------------
--Salichamidzic--Lucio--Barzagli--Balzaretti--
---------------------Mascherano----------------
--Maxi Rodriguez-------------------Nedved--
--------------------Diego---------------------
--------Del Piero----------Gillardino-------

Ława:
Mirante
Zebina, Grygera, Kovac, Chiellini, Cristico
Marchionni, Zanetti, Mutu, Paro
Bojinov, Palladino

Alternatywy:
Lucio- Zaccardo/Luisao
Mascherano- Sissoko/Makelele
Maxi Rodriguez- Ribery/Sneider(wtedy Nedved na prawą flankę), Giuly
Gillardino- Saviola/Iaquinta

:roll:

Pozder^ :)


Fiat 126p - Prawie jak Bugatti
Pegasus - Prawie jak PlayStation
Barcelona, ManU, inter... - Prawie jak Juventus
Supersonic

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 października 2004
Posty: 1184
Rejestracja: 25 października 2004

Nieprzeczytany post 16 marca 2007, 00:36

Pisząc o kimś naprawdę warto znać jego nazwisko :doh: Np. taki Salihamidžić


matej

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 stycznia 2004
Posty: 704
Rejestracja: 04 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 16 marca 2007, 00:59

wg mnie mimo wielkiego szacunku do Treze i Camora ale trzeba ich sprzedać - z niewolnika nie ma pracownia. Zatrzymać Buffona. Sprzedać Boumsonga, Legro, Zalayete. A sprowadzić 3 środkowych obrońców (Barzagli i nie wiem) ofensywny pomocnik (coś w stylu Gerarda) do ataku ja bym kupił Klosego (ew. Toni lub Villa gdyby się Valencia zgodziła). Jednego defensywnego pomocnika i kogoś na miejsce Camora.

to że mamy 100 baniek nie oznacza że musimy je koneicznie wydać

np. koszt Treze pewnie byłby podobny do Klose

no i nie można ściągnąć po 3 świetnych na 1 pozycję

a i śmieszy mnie ta moda żeby samych młodych sprowadzać. Sami młodzi nie wygrają nam niczego. Wiadomo że ściągać graczy po 33 lub więcej lat jest bez sensu ale nie przesadzajmy z tą młodością.


Obrazek
Cwieku

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 listopada 2006
Posty: 4
Rejestracja: 14 listopada 2006

Nieprzeczytany post 16 marca 2007, 07:55

Ja bym się zastanowił mocno nad Van Der Vaartem, to mógłby być bardzo dobry następca Nedveda, który fakt faktem, niedługo odejdzie na emeryturę. No i oczywiście dyskusji nie podlega fakt, że trzeba zainwestować w naszą obronę ;).


Każdy bezsens ma swój sens bo bez sensu nie ma sensu.
Gość

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 16 marca 2007, 10:02

[RA]MACIUS pisze:Mój sqad, jaki chciałbym zobaczyć w przyszłym sezonie w Juve:


-----------------------Buffon-----------------------
--Salichamidzic--Lucio--Barzagli--Balzaretti--
---------------------Mascherano----------------
--Maxi Rodriguez-------------------Nedved--
--------------------Diego---------------------
--------Del Piero----------Gillardino-------

Ława:
Mirante
Zebina, Grygera, Kovac, Chiellini, Cristico
Marchionni, Zanetti, Mutu, Paro
Bojinov, Palladino

Alternatywy:
Lucio- Zaccardo/Luisao
Mascherano- Sissoko/Makelele
Maxi Rodriguez- Ribery/Sneider(wtedy Nedved na prawą flankę), Giuly
Gillardino- Saviola/Iaquinta

A kto by nie chciał takiego składu ?!?! Ja do tego to bym wymienił Balzarettiego za Hasana S , a na prawej Grygera . Gdyby jeszcze rządził śp.Moggi to może byśmy w przyszłym sezonie mieli takich zawodników , teraz to wielka niewiadoma z tym zarządem ... PZDR


Lord_Chaos

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 października 2004
Posty: 43
Rejestracja: 18 października 2004

Nieprzeczytany post 16 marca 2007, 12:26

Tak patrze na wasze wypowiedzi i wydaje mi sie ze chcecie za duzo kupować. W obronie mamy Grygere na skrzydle na drugim Chiellini lub Balza środek wzmocnic Barzaglim jest mlodziutki Crisitio i Niemca dodac i obrona kompletna :P Pomoc tutaj troche wiecej pracy ale Ribery Malouda i DMF nie wiem moze Makalele lub Muntari ;D A jezeli chodzi o atak to jedynie Saviolka do ataku za free i wszystko ;] Czyli raptem za pieniazki przychodzi do nas Malouda Ribery i Barzagli ewentualnie jessze Muntari;D aj Trzeba szukac zawodników ktorym koncza sie kontrakty :P


Turbo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 28
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 16 marca 2007, 12:41

A ja bym przeprowadził takie transrery:
sprzedac:
-Camoranesi(widać ze chce bardzo zmienic klub)- za 10
-Zalayete- za ile sie da(pewnie jakies grosze ale zawsze coś)
-gg- tak jak wyżej
-Birindelli(nie wiem jak to sie poprawnie pisze)- za słaby na serie A
-Miccoli- wymian za Luisao
kupić:
-Barzagli- za jakies 20
-Diego- za 20
-Malouda- tez pewnie około 20
-powrót Maresci
- powrót Kapo
- Luisao- Miccoli + jakiaś kasa
- Huntlear- za 15
koszt około 75 mln + przychody ze sprzedaży daje nam 50mln reszte na kontrakty

a skład nastepujący
---------------Buffon-----------------
Grygera--Barzagli--Luisao--Chiellini
--------------Maresca-----------------
Salichamidzic--------Malouda(na zmiane Nedeved)
--------------Diego-------------------
----Del Piero-------Trezege(Huntlear)


Mrówa

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2005
Posty: 1755
Rejestracja: 01 października 2005

Nieprzeczytany post 16 marca 2007, 12:46

Dobrze ze wiekszosc z was nie jest dyrektorami sportowymi w Juve, bo juz dawno bysmy zbankrutowali :prochno: Suma ktoa mamy do wydania na transfery jest naprawde spora, ale mimo to trzeba wydac te pieniadze rozsadnie na zawodnikow perspektywicznych, ktorzy pomoga Juve wlaczyc o Scudetto.
Ciezka sprawa jest z Treze i Camorem, ja osobiscie sprzedalbym tylko tego drugiego, no ale jesli nie uda sie zatrzymac obydwoch pilkarzy, to trudno, za pieniadze z ich sprzedazy rownierz mozna bedzie kupic dobrych zawodnikow.
Wiec z moim zmyslem marketingowym :smile: i znajomoscia pili kopanej, nasz skladzik wygladalby mniej wiecej tak.

-----------------------Buffon---------------------
(Mirante)

--Balzaretti--Grygera--Barzagli--Chiellini--
(Zebina) (Kovac) (Criscito) (De Ceglie)

--------------------Sissoko----------------
(Zanetti)
--Marchionni-------------------Nedved--
(Salihamidzic) (Robben)
--------------------Diego---------------------
(?)

--------Del Piero----------Trezeguet-------
(Saviola) (Huntelaar)

Na lawce do tego Paro, Marchisio i inne "Mlode byczki" :D


Obrazek
kow3l

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 grudnia 2004
Posty: 73
Rejestracja: 05 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 16 marca 2007, 13:12

No to mnie dzisiaj GW rozsmieszyla.

70 milionów ma latem wydać Juventus Turyn na trzech piłkarzy Premier League - Franka Lamparda z Chelsea, Gilberto z Arsenalu i Gabriela Heinze z Manchesteru United.

Najbliżej jest transferu Lamparda. W ostatnich 48 godzinach działacze Juventusu dwukrotnie spotykali się z agentem angielskiego pomocnika. - On bardzo chce zostać w Londynie, teraz klub musi udowodnić, że też mu zależy - powiedział agent Lamparda. Od kilku miesięcy wychowanek Wset Ham negocjuje nowy kontrakt z Chelsea. Strony nie mogą się dogadać, bo klub daje mu 100 tys. funtów tygodniowo, Lampard chce 20 tys. więcej. Inną opcją dla Anglika jest odejście do Realu Madryt. Transfer ten stanie się jednak możliwy dopiero, gdy trenerem "Królewskich" zostanie szkoleniowiec Chelsea Jose Mourinho.


Zródło: http://www.sport.pl/pilka/1,65080,3991703.html


Wiele gdyban i stawianych warunkow. Szczerze mowiac dziwie sie,ze cos tak beznadziejnie napisanego i wyimaginowanego trafilo na glowne wiadomosci sportowe portalu. Sam fakt jednak,ze juz zaczynaja pisac o transferach Juve zaczyna radowac. Jestem niemal przekonany, ze zaden z tej trojki do Juve nie przejdzie. Osobiscie najbardziej bym chcial,aby przyszedl Quaresma. Kapitalny sezon, rewelacyjny potencjal a i cena rynkowa jest jeszcze nizsza niz jego realna wartosc :D Inni zawodnicy, ktorzy wg mnie powinni przede wszystkim zostac pozyskani to Barzagli i Luisao.


ODPOWIEDZ