Serie A 21/22 (08): JUVENTUS FC 1-0 A.S Roma

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 17 października 2021, 21:43

Orsato może się cieszyć, że to "tylko" ósma kolejka Serie A, gdyby stawka była większa, mógłby podzielić los Andersa Friska. Tak czy siak to, że po meczu Mourinho wrzuci go na grilla, ma jak w banku. Swoją drogą, to jest chyba wręcz historyczne wydarzenie - sędzia skrzywdził drużynę atakującą, dyktując jej rzut karny :prochno:

Brawo dla Wojtka, który od meczu z Milanem idzie wyraźnie w górę. Dzisiaj ratuje tyłek Kielonowi, który po sztubacku stracił piłkę. 37 lat, a głupich zabaw z piłką się nie oduczył.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 17 października 2021, 21:46

Brawo Benta, najlepszy zawodnik pierwszej połowy :bravo:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 988
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 17 października 2021, 21:49

Wynik cieszy, gra już średnio, choć Roma też nic specjalnego. Dodatkowo prezent od Orsato, bo pospieszył się z tym karnym zdecydowanie, mimo to brawa dla Wojtka za obronę, bo dalej mamy dobry wynik do przerwy. Bardzo słaby mecz Chiesy dzisiaj, kompletnie zagubiony, niepewnie też jak dla mnie Chiellini. O dziwo dość dobrze De Sciglio jak na niego. Z bramką dość szczęśliwie, ale kto to będzie pamiętał?

Dowieźć to jakoś do końca, bo potrzebujemy tych 3 punktów jak tlenu.


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8593
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 17 października 2021, 21:56

Ooo, Kean mnie zgasił właśnie prawdziwy piłkarski kunszt bombardiera za 45 mln :laugh: :laugh: :laugh:


Obrazek

Poznałem w Chorwacji (Postira) kuzynkę Del Piero Kamilku :dance:
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2550
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 17 października 2021, 22:12

B@rt pisze:
17 października 2021, 21:43
Brawo dla Wojtka, który od meczu z Milanem idzie wyraźnie w górę. Dzisiaj ratuje tyłek Kielonowi, który po sztubacku stracił piłkę. 37 lat, a głupich zabaw z piłką się nie oduczył.
Głupie zabawy z piłką i grę do tyłu to dziś szczególnie mocno uskutecznia cała drużyna (nawet Locatelli zaczyna się wdrażać w ten "styl"), bo Cuadrado też miał głupią stratę po której poszła groźna kontra. W samej pierwszej połowie dzisiejszego meczu było kilka sytuacji gdy ktoś z przodu ucieka od krycia i pokazuje, by do niego grać, ale oczywiście futbolówka zamiast do niego to jest adresowana do naszych obrońców. Czy te głąby nie zrozumieją, że gdy operujesz piłką pod polem karnym rywala, to nawet jak ją stracisz, to zawsze jest szansa, że odzyska ją któryś z pomocników lub defensorów. Natomiast jeśli wdajesz się w gierki pomiędzy obrońcami czy nawet z bramkarzem, to jeden głupi błąd może się skończyć utratą bramki.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 17 października 2021, 22:42

Calma i do przodu.

Murinjo, spadaj do gregora na whisky!

Brawa da De Sziljo, ale i obroniony karny mentalnie na plus dla Szczęsnego.


Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3452
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 17 października 2021, 22:43

Jak te mecze będą tak do końca sezonu wyglądały to trzeba będzie popaść w alkoholizm. Boję się meczu z Interem.


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
Antichrist

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2010
Posty: 2146
Rejestracja: 19 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 17 października 2021, 22:48

Odrobiliśmy kilka punktów do drużyn z czołówki, więc nie ma co się zżymać na styl. Było w tym mnóstwo szczęścia - jasne, ale jest czyste konto, kolejne 3 punkty, może się powoli to wszystko stabilizuje.


The time has come, it's quite clear, our Antichrist is almost here.
woe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 611
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 17 października 2021, 22:53

Ładnie wyglądała dzisiaj gra w obronie, co niestety będzie wodą na młyn dla Allegri-ego i zachętą do równie ekscytujących 1-0 w przyszłości.

Nie ma jeszcze powtórek, więc nie mogę być pewny, ale czy upadający Veretout nie dotknął czasem piłki ręką? Jeśli tak, to rozumiem decyzję sędziego. Jak nie, to nieźle dzisiaj wydymał Romę.

Obrazek


Obrazek
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 17 października 2021, 22:57

Chiellini to minimum 2 gole uratował dziś.


Cube - fan Juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 sierpnia 2004
Posty: 191
Rejestracja: 22 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 17 października 2021, 23:03

W kontekście maratonu, takie 1:0 powtórzone pięć razy w ciągu kolejnych dwóch tygodni byłoby wspaniałe! :D Myślę, że sztab mocno pracuje nad tym, co padło z ust Chielliniego na początku sezonu - żeby zrobić z chłopaków drużynę. Póki co to działa, bo to już kolejny mecz wygrany głównie dzięki determinacji i współpracy.

Co do karnego - czytając np. Football Italia rozumiem, że Orsato popełnił błąd za szybko gwiżdżąc. Natomiast, gdyby bramkę uznał i doszło do analizy VAR - prawdopodobnie nie zostałaby zaliczona ze względu na zagranie ręką. Więc chyba z perspektywy Roministów nie narzekałbym bardzo na niego, zresztą był karny i "tylko" wystarczyło go wykorzystać. :dodger:


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 17 października 2021, 23:13



Gandalf8

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 marca 2007
Posty: 1635
Rejestracja: 26 marca 2007

Nieprzeczytany post 17 października 2021, 23:18

Mam gdzies, ze nie potrafimy byc jak Bayern, ktory zabija mecz w pierwszej polowie prowadzac 5:0 z Bayerem. Mam gdzies, ze przez mecze Juve dostane zawalu (i tak go kiedys bede mial, mniejsza o przyczyne), wazne jest tylko zwyciestwo a za 1:0 tez daja 3 punkty.


Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć,
Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać
W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie.
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2932
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 17 października 2021, 23:29

Gandalf8 pisze:
17 października 2021, 23:18
Mam gdzies, ze nie potrafimy byc jak Bayern, ktory zabija mecz w pierwszej polowie prowadzac 5:0 z Bayerem. Mam gdzies, ze przez mecze Juve dostane zawalu (i tak go kiedys bede mial, mniejsza o przyczyne), wazne jest tylko zwyciestwo a za 1:0 tez daja 3 punkty.
:facepalm:

Dlaczego Maksiu nie może wypośrodkować tego wszystkiego ? Albo coś tam potrafimy zagrać w ofensywie I z tyłu jest kupa, albo z tyłu jest dobrze, a z przodu kupa. Nie kumam tego... Teraz to już nie ma szans po tych Maksiowych 1:0, żeby coś próbował w ofensywie zmienić.

Kean tym strzałem pokazał, że bliżej mu do inteligencji Balotellego. Ale jakby boskie Fede to strzelił... :prochno:

Chiesa słabiutki.
Ostatnio zmieniony 17 października 2021, 23:34 przez Alexinhio-10, łącznie zmieniany 2 razy.


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 17 października 2021, 23:31

Chiesa na SS był fatalny i drugą połowę powinien spędzić przyspawany do skrzydła. Do ataku Berna, który zresztą mocno szukał bramki... ta przewrotka, wow.
Dużo błędów ze strony graczy, na których zazwyczaj możemy liczyć. Wychodzi bokiem granie non stop co 3 dni.
Brawo dla Szczęsnego, własnoręcznie wybronił ten wynik. Cieszy mnie, że zamknął mi japę.
Kean to cymbał, dobitka po Bernardeschim metaforą jego gry. Bentancur dobre zawody i asysta roku :prochno: . De Sciglio zagrał najlepszy mecz od niepamiętnych czasów.
Mecz ciężkostrawny zgodnie z przewidywaniami, a wynik wywołuje całe spektrum emocji :D .

Już w środę wyjazd na Zenit, prognozowana temperatura 4 stopnie. Fajnie byłoby wygrać, ale zupełnie zadowoli mnie remis. Na pewno zobaczymy kilku rezerwowych, bo za tydzień Inter. Niebiescy we wtorek zagrają swój mecz o wszystko z rewelacyjnym Szeryfem. Będzie się działo.

Pora na tysiąc interpretacji karnego.


Zablokowany