Serie A 19/20 (23): Hellas Verona 2-1 JUVENTUS F.C

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Zablokowany
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 928
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 1 razy
Podziękowano: 1 razy

13 lutego 2020, 18:06

jackop pisze:
13 lutego 2020, 14:57
Higuain - bez formy
Berna - daremny, obecnie kontuzja
Costa - wieczna kontuzja
Cuadrado - prawy obrońca
Berna - może by zagrał wreszcie na nominalnej pozycji bo jakoś nie wybiega w środku pola
Cuadrado - mamy dwóch prawych obrońców, jak się sytuacja unormuje to może przejść do przodu gdzie jego chaotyczna gra mniej boli
Costa - niech walczy o miejsce z ww. kiedy jest zdrowy
jackop pisze:Przepraszam, ale który naiwniak "słusznie" to zauważył? Przecież od początku było pewne, że Pjanić dalej będzie kopał się po czole, bo Sarri dalej będzie wystawiał go przed obrońcami. Palacz nie może żyć bez swojego Jorginho, tak jak Allegri nie mógł żyć bez Pirlo - betony zasrane.
Było coś takiego wpisane w temacie, ale to nieważne.
Oczywiście masz rację pod tym względem, że ciężko wymagać cudów od zawodnika grającego na nie swojej pozycji. Ale bądźmy poważni, Pjanic od czterech lat gra na regiście i miał trochę występów dobrych bądź bardzo dobrych. To która ta 'jego pozycja'? Jeśli uważa, że mu źle to powinien być pierwszy do rozmowy z trenerem. Pracują razem od presezonu. Koniec końców to jego kariera tak? Bo nie kupuję teorii o tym jak to zły Allegri i brzydki Sarri marnują super hiper talent. I tak trzeci rok, czego to byśmy nie osiągnęli gdyby tylko odwrócić trójkąt bermudzki w pomocy.
Zresztą nikt tu nie chce fajerwerków, zacznijmy od zwykłej, poprawnej gry nie noszącej znamion sabotażu.

Życiówka Pjanica w Romie to 12g/13a. Kiedy Dybala zaliczał podobny wynik w kanadycje (na AM), mieliśmy tu żywą dyskusję, że jest za słaby.
Pjanic nie potrafi już nawet wykonać stałego fragmentu. Czy strzał, czy dośrodkowanie, jest to obraz nędzy i rozpaczy. Tutaj też go beton blokuje?
Zawodnik bardzo obniżył loty i tyle. Jakkolwiek zasadna jest dyskusja o systemie, tak zbawcą nie będzie rozgrywający, który drugi sezon z rzędu kopie się po czole. Leży u niego wszystko, piłkarsko, kondycyjnie, mentalnie, dobrze to podsumował prezydent Gigli - "miękki jak mozarella".
Przyjdzie lato i kolejny raz będziemy 'odświeżać' pomoc wg starego układu Pjanic + wypełniacze? Jakim prze...koksem ma być b2b, z definicji zapchajdziura od biegania, aby trwale i wyraźnie poprawić obraz gry drużyny? Musi być absolutnym naj-topem, jak Gerrard czy Vidal (swego czasu). Tymczasem jakość rozegrania widać, słychać i czuć z daleka. Niestety nie jest to zapach przyjemny.
Uważam, że Pjanic albo poprawi grę, albo latem poleci. To już za długo trwa. W zarządzie nikogo nie obchodzi, że dawno temu w Rzymie strzelił 10 bramek jako treq.
Dobra ja już tutaj nie postuję, do zobaczenia na czacie wieczorem :).


Zablokowany