Serie A 19/20 (4): JUVENTUS F.C 2-1 Hellas Verona

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2513
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 21 września 2019, 22:02

Piti pisze:
21 września 2019, 19:08
Danilo nam prawie zgotowal 2:2 w końcówce, super krycie przy dosrodkowaniu :prochno:
Czyli mielismy chlopa, ktory nie potrafil bronic i zamienilsmy go na chlopa, ktory... nie potrafi bronic :dance:
Cuadrado - nie wiem kto w klubie wpadl na pomysl, ze zrobi sie z niego prawego obronce... Kolumbijczyk, to pilkarz stworzony do robienia wiatru na prawym skrzydelku ataku.
U Ramsey'a bylo widac duza chec do gry - no i fajnie.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 21 września 2019, 23:20

Jacky pisze:
21 września 2019, 22:02
Piti pisze:
21 września 2019, 19:08
Danilo nam prawie zgotowal 2:2 w końcówce, super krycie przy dosrodkowaniu :prochno:
Czyli mielismy chlopa, ktory nie potrafil bronic i zamienilsmy go na chlopa, ktory... nie potrafi bronic :dance:
Z tą różnicą, że tamten umiał atakować, a ten nie :/


notquitemytempo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2016
Posty: 305
Rejestracja: 02 stycznia 2016

Nieprzeczytany post 22 września 2019, 09:50

Ok, to kilka przemyśleń:

Buffon niby w porządku, parę razy nas wyratował, ale bałbym się wystawić go (np. z konieczności) na jakiś ważny mecz LM. Nie ta szybkość i pewność, sporo dość łatwych piłek paruje, i to nawet nie do boku, zamiast złapać. Ale zmiennik na ligę jak najbardziej w porządku.
Demiral pokazał agresję, jakiej się po nim spodziewaliśmy, i pokazał także, że jest nieco "drewniany" jeśli chodzi o wyprowadzanie piłki. Jasne, to nigdy nie będzie drugi Bonucci, jego walory to te czysto obronne, ale i tak musi nad tym aspektem sporo popracować. Sarri po meczu przyznał, że wrzucił go na głęboką wodę, bo Hellas w tym sezonie jest drużyną, która zawsze nakłada wysoki pressing. No ale fajnie, że zadebiutował.
Danilo... dam mu czas, ale na razie to jest dla mnie porażka. W obronie nie jest gwarantem niczego, w ataku to nie jest nawet ułamek tego, co pokazywał Cancelo. Niech będzie przynajmniej solidny. Ale na razie nie ma nawet tego.
Ramsey - super! Mam nadzieję, że będziemy odpowiednio szafować jego siłami (ale też bez zbytniej ostrożności) i szybko stanie się naszym podstawowym graczem. Oczywiście po obejrzeniu jego meczów w Arsenalu ten występ nie dziwi. To jest bardzo dobry b2b, ze zmysłem do gry kombinacyjnej, ciągiem na bramkę i niezłym strzałem sprzed szesnastki.
Dybala też ładnie się moim zdaniem pokazał. To inny typ "9" niż Higuain, bardziej mobilny, wikłający się w dryblingi daleko od bramki, ale różnica jest taka, że on te dryblingi zazwyczaj wygrywa i nie spowalnia budowy akcji. Mało go było w polu karnym, ale np. ta wymiana z Ronaldo w drugiej połowie świetna. Może z czasem wskoczy do pierwszego składu.
Zmiany trochę mnie zawiodły, bo dlaczego by nie wpuścić Rabiota, Cana, czy Berny? Weszli zawodnicy "podstawowi" i skończyło się tak, że do ostatniej minuty drżeliśmy o wynik. Z Hellasem. U siebie. Dobrze ktoś napisał, że my jeden mecz gramy fajny (z Atletico było moim zdaniem dobrze, zwłaszcza w drugiej połowie), a w kolejnym nie widać ani trochę ręki Sarriego. Tutaj przebłyski były, ale generalnie zagraliśmy słabo. Myślę, że z czasem przyjdzie większa regularność, a tymczasem trzeba się cieszyć, że mimo nie najlepszej gry ciułamy punkty. Inter, co by nie mówić o ich meczu z Pragą i zasobach kadrowych, wygląda groźnie i będzie z Conte zbierać te punkty. To nas powinno zmobilizować i przełożyć się na jak najmniejszą liczbę wpadek w lidze (co do bezpośredniego meczu, wierzę, że ich klepniemy).


hellspawn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 maja 2006
Posty: 461
Rejestracja: 15 maja 2006

Nieprzeczytany post 22 września 2019, 13:12

Nie rozumiem tego malkontenctwa. Mecz mógł się podobać. Był rozgrywany w szybkim tempie, na wymiany, padły bramki, było trochę agresji u przeciwnika. Ogólnie emocje.
Rangę tego meczu obniża zapewne fakt, że graliśmy z beniaminkiem. Oczywiście drużyna nie zagrała na miarę oczekiwań kibiców, którzy chcieli by widzieć wynik powyżej 3:0, ale trzeba przyznać, że Hellas zaprezentował się bardzo dobrze - agresywnie i wysoko zakładając na nas pressing oraz konstruując ciekawe akcje. Ich bramka na 0:1 pozostanie na długo w mojej pamięci. Nawet nie byłem na nią zły, tylko cieszyłem się, że ją widziałem - na tej samie zasadzie co przewrotka Ronaldo przeciw nam w LM. Gra Juventusu z meczu na mecz coraz bardziej odbiega od schematów Allegriego, a zawodnicy ofensywni odnajdują coraz więcej swobody na boisku i grają z większym luzem. Z czasem się to zazębi, a wtedy drżyjcie rywale.

Na plus:
-Buffon - ogromna charyzma, nieoceniony w szatni na treningach ale też ciągle na boisku. Ładnie dyrygował pracą obrony oraz ustawieniem zawodników przy stałych fragmentach, dobra gra nogami oraz pewność. To zdecydowanie jeszcze nie emeryt ani dziadek, jak już go niektórzy nazywają.
-Matuidi - z piłką biega jak kurczak bez głowy, to prawda, ale przez to jest nieszablonowy i trudny do opanowania przez przeciwnika. Nawet jak nie zrobi czegoś z zamysłem to piłka od niego odbija się tak, że stwarza korzyść. I chociaż jest przy tym wiele przypadku i czasem niedokładności oraz błędów czysto technicznych, to jednak dużo biega i odnajduje się w wielu sektorach boiska, co ułatwia grę kolegom.
- Ramsey - debiutant w Serie A. Czasami było widać, że myśli jeszcze trochę po "wyspiarsku", ale to normalne przy takiej diametralnej zmianie i tak krótkim czasie na nią, oraz stosunkowo późnym wdrożeniu do drużyny - przez rehabilitację po kontuzji. Pokazał, że będzie z niego dużo korzyści. Jest silny, wybiegany, nieustępliwy, z dobrze ułożoną nogą oraz strzałem, usposobiony do gry kombinacyjnej. Takiego pomocnika nam brakowało od czasów Pogby.
- Cuadrado - Przez wielu nazywany jeźdźcem bez głowy, ale Juan robi coś czego nie robi Bernardeschi, czy Dybala grając na tej pozycji. Optymistyczny futbol jaki prezentuje nasz wesołek, przynosi wymierne korzyści: bramka z Atletico, karny z Hellas. Może nie motor napędowy drużyny, ale takie śmigiełko na pewno.
- Sandro - bardzo solidny, pewny punkt drużyny. Oby w tym sezonie omijały go kontuzje bo brak mu zmiennika.
- Dybala - Nie był to jakiś szczególnie udany mecz w jego wykonaniu. Jego uwalnianie się z pod pressingu robiło wrażenie, jego wychodzenie na pozycję było ciekawe, ale przeplatał to jakby odpuszczaniem pewnych sytuacji w których mógł zagrać lepiej. Odniosłem wrażenie, że ciągle oglądamy tylko 50% Dybali w Dybali. Mimo to gra z Paolo na środku podoba mi się bardziej niż z Gonzalo. Jest większa elastyczność, wymiana pozycji, kreatywność. Niech on się wreszcie odblokuje, a będzie naszym top wzmocnieniem.
- ...Demiral - Sprokurowany rzut karny, złe wyprowadzanie akcji, racja. Ale to go nie załamało i nie sprawiło, że popełniał kolejne błędy. Rzucony na głęboką wodę, utrzymał się na powierzchni i przynajmniej był jakiś, w odróżnieniu od takiego Ruganiego. Karny mocno przypadkowy i aż tak był Meriha nie obwiniał za niego: chciał zmienić kierunek biegu, nie wyczuł przeciwnika i na niego wpadł. Nawet nie było to intencjonalne. Egzamin z gry obronnej w duecie z Bonuccim zaliczony. Jednakże musi się jeszcze trochę nauczyć od kolegi. Rokowania są wciąż bardzo dobre.

Na minus:
- Bentancur - Przeszedł koło meczu. Po raz kolejny najsłabszy z pomocników. Jest kompletnie bez formy, ale Sarri uparcie coś w nim widzi, czego nie chce dostrzec u Rabiota. Nie rozumiem.
- Danilo - To dopiero początek, ale na razie nie przekonuje co do słuszności wymiany na niego Cancelo.
- Pjanic - Słaba zmiana. Jeśli wchodzi zawodnik z takim nazwiskiem i umiejętnościami to oczekuje się od niego taktycznej boiskowej mądrości a nie popełniania głupich błędów.

Osobny wątek to sędzia Federico La Penna, który dołącza do mojej listy sędziów gwiżdżących przeciw Juve (w myśl włodarzy ligi "wszyscy przeciw Juve"). Nie odgwizdany karny na Ronaldo; brak konsultacji Var; brak żółtej kartki bodajże dla Veloso za faul na którymś z naszych - już nie pamiętam na kim; brak czegokolwiek za masakrę na Higuainie - chociażby konsultacja VAR, skoro Gonzalo krwawił i był oszołomiony to należało sprawdzić dlaczego. W drugą stronę nie było takich błędów.


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 23 września 2019, 13:08

A mnie się Danilo podoba. Miał wielkie kłopoty z ustawianiem i nie rozumiał się z kolegami (zwłaszcza z Cuardrado) w spotkaniach z Fiorentiną i Atletico (pierwsza połowa), ale z meczu na mecz z tyłu jest coraz lepiej, a z przodu potrafi pociągnąć, uderzyć, zejść do środka. Dobrze gra z piłką przy nodze i na jeden kontakt.

Zawiodłem się na Bentancurze, który zagrał bardzo, bardzo słabo i głównie z jego winy, mieliśmy przez dluzsze okresy w meczu problemy w srodku pola (stąd zresztą zmiana Pjanicia). Cuadrado zbyt wolno wraca do obrony, momentami zostawia calą prawą flankę pustą.

Nie był to również Dybala z najlepszych chwil w Juve, ale... szczerze powiedziawszy Argentynczyk wygladal całkiem fajnie. Na pewno lepiej jego gra wygląda na pozycji fałszywej 9 niż na prawej flance.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 23 września 2019, 13:10

jakku1 pisze:
23 września 2019, 13:08
A mnie się Danilo podoba. Miał wielkie kłopoty z ustawianiem i nie rozumiał się z kolegami (zwłaszcza z Cuardrado) w spotkaniach z Fiorentiną i Atletico (pierwsza połowa), ale z meczu na mecz z tyłu jest coraz lepiej, a z przodu potrafi pociągnąć, uderzyć, zejść do środka. Dobrze gra z piłką przy nodze i na jeden kontakt.
Szczególnie mi się "podobało" jak zgubił krycie w 90+ i mogła paść bramka na 2:2...Mi się wydaje, że on nawet w defensywie jest słabszy od Cancelo, a co dopiero w ataku...MDS go wygryzie.
jakku1 pisze:
23 września 2019, 13:08
Nie był to również Dybala z najlepszych chwil w Juve, ale... szczerze powiedziawszy Argentynczyk wygladal całkiem fajnie. Na pewno lepiej wygląda na pozycji fałszywej 9 niż na prawej flance.
Tu zgoda.


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 23 września 2019, 13:34

Cała obrona robiła i robi błędy, włączając w to Sandro, De Ligta, Bonucciego, Demirala i Danilo. Nie wieszałbym w zwiazku z tym psów na chłopaku, ktory dopiero co do nas dołączył a jego gra z meczu na mecz wyglada coraz lepiej. Słaba postawa defensywy wygląda na problemy systemowy, a nie personalny.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
pitrek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 maja 2005
Posty: 406
Rejestracja: 11 maja 2005

Nieprzeczytany post 23 września 2019, 17:27

Jutro mecz z Brescia a tematu dalej nie ma :?:


" Vincere non è importante è l'unica cosa che conta " :juveflag:
Zablokowany