Coppa Italia 17/18 (1/4): JUVENTUS F.C 2-0 Torino

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Lambi120

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 maja 2011
Posty: 289
Rejestracja: 05 maja 2011

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2018, 01:40

Wygraną zwolniliśmy dodatkowo Mihajlovicia :ahsisi: :hellyes:


mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2018, 06:57

Crunny pisze:2 dni temu w tym wątku meczowym:
ForzaItanimulli3vujcm pisze:Costa musi sobie statystyki poprawić...
Dzisiaj przed meczem, w tym samym wątku:
ForzaItanimulli3vujcm pisze:Liczę że Costa sobie podreperuje statystyki.
Jesteś botem generującym tekst z Football Managera?
Zwyczajnie nabija posty, gdyby jeszcze sensowne to pół biedy. Zauważ, że w każdym meczu, gdy tylko jest na forum, to w przerwie, podkreślam w 15 minutowej przerwie, pisze po 3-4. Strata czasu.


Hejterzy Mandzukicia widzę w formie, nie ma to jak sobie humor z rana poprawić. Chorwat rozegrał całkiem spoko mecz i to mimo że co rusz jest ustawiany na różnych pozycjach.


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
kubraczek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2013
Posty: 294
Rejestracja: 01 września 2013

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2018, 07:00

Nicram_93 pisze:To jak tam Panowie, był faul Khediry, bo wg mnie raczej był? Choć i tak jeśli chodzi o końcowy rezultat niczego by ta nieuznana bramka raczej nie zmieniła.
Jak dla mnie sędzia był konsekwentny. W pierwszej połowie nie podyktował faulu po wejściu Burdisso (jeśli dobrze pamiętam) w Dybale przed polem karnym. Gdzie Dybala był trzymany i najpierw było wejście w jego nogi, a w konsekwencji wybicie piłki. Myślę, że sędzia nie był w 100% pewien, ale jak nie są pewni to zdaje się, że mają utrzymać decyzję podjętą na żywo. Sama bramka to efekt przypadku.

Jakby ktoś chciał jeszcze pooglądać powtórkę - http://video.gazzetta.it/juventus-torin ... resh_ce-cp , chociaż lepszą pokazywali w czasie meczu.

Co do Mandzukicia to wczoraj pokazał, że lepiej czuje się na lewej stronie pomocy. Zresztą chętnie schodził do boków, natomiast na klasyczną 9 kilkukrotnie brakowało mu dynamiki.


Motoryzacja to nasza pasja - https://moto-przestrzen.pl/
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2018, 08:33

Szikit pisze:Tak krótko przed snem podsumowując:
-Lichy jest nędzny
Tak, jest nędzny, ale to wystarczy żeby był ze 3 razy lepszy od Sturaro...Rozbawiło mnie jak Sturaro stał sam, totalnie nie kryty po prawej stronie a któryś z naszych i tak mu nie podał :lol: Gracze Torino też wiedzieli o jego "umiejętnościach" i odpuszczali jego krycie, pewnie bardzo żałowali kiedy w przerwie zmienił go Rysiek :prochno:

Mandzukić miał grać na szpicy a ciągle schodził na lewe skrzydło...No i te dośrodkowania kiedy Mandzu nie ma w polu karnym, totalny bezsens.

Pierwszy półfinał z Atalantą na wyjeździe, zapowiada się ciekawie, bo zapewne Atalanta weźmie ten pojedynek na poważnie, w podstawowym składzie.


gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2018, 09:11

Wojtek pisze: Mandzukić miał grać na szpicy a ciągle schodził na lewe skrzydło...No i te dośrodkowania kiedy Mandzu nie ma w polu karnym, totalny bezsens.
nie bezsens, a taktyczny geniusz :D w Torino nikt tego się nie spodziewał, stali jak wryci i nie wiedzieli co począć.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2018, 09:13

To Pjanić na ogół robił wszystko aby tylko do Sturaro nie podawać ;)
Costa też wiele razy mógł go wykorzystać ale tego nie robił bo wiedział czym kończy się podanie mu piłki. Już samo to, że Max zdjął go w przerwie o czymś świadczy bo Max nigdy na ogół takich zmian nie robi.


Obrazek
zagroo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2003
Posty: 301
Rejestracja: 29 maja 2003

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2018, 09:35

Czasami jak oglądam jakichś zawodników to jestem aż zdumiony jak tacy gracze jak Sturaro mogą znaleźć się w jednej z najlepszych drużyn na świecie. Przecież on wygląda na boisku jak pierwszy lepszy gracz trzecioligowy. On nie ma w sobie kompletnie nic, niektórzy go bronią, że dobry w odbiorze :smile: przecież każda jego próba odebrania piłki to zazwyczaj faul na rywalu. On wygląda na tej prawej obronie jakby pierwszy raz na boisko piłkarskie wyszedł, totalnie zagubiony. Rozumiem, że to nowość dla niego ale dla profesjonalnego piłkarza nie powinien to być aż taki problem, przy nim taki nawet taki Molinaro to kawał zawodnika. Mam nadzieję, że tego parodysty nie będę musiał już nigdy oglądać w barwach Juve.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2018, 10:48

Mecz wygrany raczej gładko, różnica kilku klas między zespołami widoczna gołym okiem. Niemniej jednak ofensywnie, w stosunku do swojego potencjału, dalej wyglądamy przeciętnie (mówię o jakości konstruowanych akcji, nie o suchych statystykach). Obie strzelone bramki padły po akcjach, w których było sporo przypadku. Gol Costy bardzo ładny, a w zasadzie to sam strzał, bo prześledźmy całą akcję - dobre zejście Asamoah do środka, złe przyjęcie Dybali, złe wybicie obrońcy prosto w Dybalę, od którego odbija się piłka i fartownie ląduje na nodze Douglasa. Drugi gol - Dybala próbuje podać do Matuidiego, futbolówka odbija się od pleców zawodnika Torino, dzięki czemu Mandzukić wychodzi sam na sam. Znowu mnóstwo przypadku w akcji bramkowej. Plusy mimo wszystko są dwa: raz - potrafimy sprowokować takie przebitki, dwa - poza momentami bramkowymi skleciliśmy parę lepszych akcji, które akurat koncertowo zostały zrypane w kulminacyjnym punkcie.

Co jeszcze? Z plusów: imo bardzo dobry występ Costy. Nawet, jeśli nieco zgasł w drugiej połowie, to i tak brał udział w każdej groźnej akcji. Z minusów: kolejny tragikomiczny występ Sturaro. Ta jego próba główki z 10-tej minuty (a sekundę później wywrotka) niedługo pewnie będzie hitem youtubowych kompilacji z podkładem z Benny Hilla. W 17-tej minucie powtórka z rozrywki - piłka godzinami leci przez całe boisko, a geniusz Sturaro do spółki z Ruganim nie potrafią sobie poradzić z przypilnowaniem rywali (słupek - Sturaro spóźniony przy próbie zablokowania strzału). Matuidi w kolejnym meczu z rzędu stracił piłkę w środku pola i poszła groźna kontra, na szczęście zakończona blokiem przy strzale. Musi się tego wystrzegać.


Obrazek
Robert 10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 stycznia 2006
Posty: 418
Rejestracja: 07 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2018, 11:16

Sturaro podobno zeszdł z kontuzją. Pewnie bez tego wyszedłby na druga polowe bo Max nie zmienia nawet fatalnie grajacych zawodnikow w przerwie.

Btw jak ktoś zauważył wczoraj cięzko było jednoznacznie stwierdzić jaką formacją graliśmy. W obronie lewą strone zabezpieczał MAtuidi i wygladalo to na typowe 442, w ataku nastomiast z przodu był Mandzu, ktoremu partnerował Dybala jako typowa 10 i wolny elektron, biegał po całej szerokości boiska, z prawej Costa i z lewej włączający sie Asamoah na wrzutki oraz zabezpieczający go Matuidi jako LŚP


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2018, 11:20

pumex pisze:Niemniej jednak ofensywnie, w stosunku do swojego potencjału, dalej wyglądamy przeciętnie (mówię o jakości konstruowanych akcji, nie o suchych statystykach).
pumex pisze:Plusy mimo wszystko są dwa: (...) dwa - poza momentami bramkowymi skleciliśmy parę lepszych akcji, które akurat koncertowo zostały zrypane w kulminacyjnym punkcie.
Wypadałoby się jednak zastanowić przed napisaniem posta czy się ofensywę krytykuję czy chwali, bo albo jakościowo akcje były słabe albo jednak skleciliśmy parę lepszych akcji.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2018, 11:32

Za część krytykuję, za część chwalę, co przekłada się na ogólny obraz przeciętnej gry ofensywnej (co napisałem w poprzednim poście). Nie dobry, nie słaby, tylko przeciętny ;)


Obrazek
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1705
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2018, 12:30

Faul Khediry nie był oczywisty na kamerze telewizyjnej, jednak to ujęcie wszystko wyjaśnia:
https://www.youtube.com/watch?v=3EyKefph-30
Dobrze, że do zera, bo byłby kwik nie do opisania.

Sam mecz bez większej historii. Statysta Sturaro, słaby Marchisio. Dybala ma 'to coś', jednak popełnia tyle prostych błędów technicznych, głupich decyzji... On jest chory na głowę, musi sam strzelić, do tego czasu miota się jak lis w klatce. Chyba o tym mówił ostatnio Allegri. Mandzukić broni się golem, ale ta sytuacja gdy nie dał rady dostawić nogi to drewno w czystej postaci - z całym szacunkiem. Jeszcze Higuain, który dosłownie wszystko robił źle. To podanie na skrzydło :lol: ... aż mi się Poulsen przypomniał. Niech się ogarnie, bo w lidze też była kaszanka - pamiętna patelnia po podaniu Sandro, sam bym to strzelił 9 na 10 razy.

Na duży plus Costa. Wydaje mi się, że aktualnie przód możemy zmontować wybierając właściwie dowolną 3/4 z grona Higuain, Mandzukic, Dybala, Costa, Berna, Cuadrado. Jest dobrze, oby było lepiej.


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2018, 20:49

Garreat pisze:Faul Khediry nie był oczywisty na kamerze telewizyjnej, jednak to ujęcie wszystko wyjaśnia:
https://www.youtube.com/watch?v=3EyKefph-30
Dobrze, że do zera, bo byłby kwik nie do opisania.
Oj tam, nie ma co przesadzać. Sędziowie w Serie A często nam odbierają, przerywają nie słusznie akcje, więc takich sytuacji jak ta Khedira musiałoby być znacznie więcej by to oddać.

Z tym Costą fakt nie ogarnąłem - jednak to wynika z tego że cały czas mi gość w głowie siedzi i liczę bardzo na niego. :)

Ja natomiast nie czaję czemu nie zagrał wczoraj Bernardeschi nawet kilkunastu-kilku minut. Chłopak w każdym meczu udowadnia że należy mu się gra.


#cznandj #ripgangsquad :hi:
DonPatch

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2010
Posty: 810
Rejestracja: 02 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2018, 20:51

Myślę, że gdyby nie fatalny Sturaro i kontuzja Markiza, Berna wybiegłby na zmianę.


Obrazek
CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2018, 20:56

DonPatch pisze:Myślę, że gdyby nie fatalny Sturaro i kontuzja Markiza, Berna wybiegłby na zmianę.
Ja mam na myśli czemu Higuain za Mandzukica a nie on. Argentyńczyk i tak na bank zagra w podstawie z Cagliari i gra non-stop, a Berna nie.


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Zablokowany