Serie A 16/17 (28): JUVENTUS 2-1 Milan

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Milano1910

Milanista
Milanista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 czerwca 2014
Posty: 219
Rejestracja: 21 czerwca 2014

Nieprzeczytany post 09 marca 2017, 22:02

CavAllano pisze:Miło by było dograć sezon z kompletem zwycięstw w domu. Co do składu to mam pretensje o brak Ruganiego. Allegri marnuje jego potencjał. I jak ten chłopak ma utrzymać pewien poziom motywacji, gdy nagrodą za bardzo dobry występ/y za każdym razem jest ławka?

O i tutaj muszę się zgodzić. Kilkanaście razy oglądałem w tym sezonie Juve i to właśnie Rugani obok Barzagliego był najlepszym defensorem Bianconerich. Mylę się?


Para Romagnoli, Rugani to dla mnie absolutny pewniak na najbliższą dekadę jeśli chodzi o kadrę Włoch.


Widzew RTS & AC Milan - Wierny zawsze. W dobrych i złych chwilach.
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 09 marca 2017, 22:07

Z tak mocarną ławką do 4231 jestem w stanie zrozumieć to oszczędzanie sił w każdym meczu. Jest to irytujące, ale jeśli ma przynieść oczekiwane rezultaty to w pełni akceptuję taki stan rzeczy.

Niby Rugani uzbierał prawie 800 minut, po dwa mecze w Lidze Mistrzów i Pucharze Włoch oraz ten nieszczęsny o Superpuchar w pełnym wymiarze czasowym, ale to fakt, że gdyby nie kontuzje to pewnie miałby połowę z tej gry. Mam nadzieję, że jeszcze w tym sezonie Maks zacznie na niego częściej stawiać, bo znając historię kontuzji Chielliniego, Barzagliego albo Bentatii wolałbym żeby Daniele był ograny.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 09 marca 2017, 22:11

Milano1910 pisze:
CavAllano pisze:Miło by było dograć sezon z kompletem zwycięstw w domu. Co do składu to mam pretensje o brak Ruganiego. Allegri marnuje jego potencjał. I jak ten chłopak ma utrzymać pewien poziom motywacji, gdy nagrodą za bardzo dobry występ/y za każdym razem jest ławka?
O i tutaj muszę się zgodzić. Kilkanaście razy oglądałem w tym sezonie Juve i to właśnie Rugani obok Barzagliego był najlepszym defensorem Bianconerich. Mylę się?
Nie mylisz się ;) Gdy Rugani gra to zazwyczaj prezentuje się co najmniej bardzo solidnie, a niekiedy bardzo, bardzo dobrze. I jak wyżej zostało wspomniane, w nagrodę permanentnie grzeje ławę. I o ile jestem w stanie zrozumieć, że Allegri stawia na Bonucciego, Barzagliego czy Chiellinego, nawet jeśli są w słabszej formie niż Rugani, o tyle kompletną niewiadomą jest dla mnie to, że młody Włoch zalicza tylko niewiele więcej minut niż Benatia, który gra słabiej, ma mniejszy potencjał i nawet nie jest do końca nasz.
Arbuzini pisze:Z tak mocarną ławką do 4231 jestem w stanie zrozumieć to oszczędzanie sił w każdym meczu.
Tu niestety kopniak w zad należy się Marottcie, który tak skompletował skład na ten sezon, że chyba w każdym możliwym ustawieniu drużyna ma braki, jak nie w podstawie to wśród pierwszych do wejścia.
Ostatnio zmieniony 09 marca 2017, 22:12 przez pumex, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Milano1910

Milanista
Milanista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 czerwca 2014
Posty: 219
Rejestracja: 21 czerwca 2014

Nieprzeczytany post 09 marca 2017, 22:12

pumex pisze:
Milano1910 pisze:
CavAllano pisze:Miło by było dograć sezon z kompletem zwycięstw w domu. Co do składu to mam pretensje o brak Ruganiego. Allegri marnuje jego potencjał. I jak ten chłopak ma utrzymać pewien poziom motywacji, gdy nagrodą za bardzo dobry występ/y za każdym razem jest ławka?
O i tutaj muszę się zgodzić. Kilkanaście razy oglądałem w tym sezonie Juve i to właśnie Rugani obok Barzagliego był najlepszym defensorem Bianconerich. Mylę się?
Nie mylisz się ;) Gdy Rugani gra to zazwyczaj prezentuje się co najmniej bardzo solidnie, a niekiedy bardzo, bardzo dobrze. I jak wyżej zostało wspomniane, w nagrodę permanentnie grzeje ławę. I o ile jestem w stanie zrozumieć, że Allegri stawia na Bonucciego, Barzagliego czy Chiellinego, nawet jeśli są w słabszej formie niż Rugani, o tyle kompletną niewiadomą jest dla mnie to, że młody Włoch zalicza tylko niewiele więcej minut niż Benatia, który gra słabiej, ma mniejszy potencjał i nawet nie jest do końca nasz.
\

Wgl dla mnie Chiellini od 2 sezonów leci już prawie tylko na nazwisku. Bardzo nierówny zawodnik ostatnimi czasy. Najbardziej chyba lubię Bonucciego, bo jego umiejętności w ofensywie robią wrażenie.


Widzew RTS & AC Milan - Wierny zawsze. W dobrych i złych chwilach.
wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 09 marca 2017, 22:17

Arbuzini pisze:Niby Rugani uzbierał prawie 800 minut
pumex pisze:I o ile jestem w stanie zrozumieć, że Allegri stawia na Bonucciego, Barzagliego czy Chiellinego, nawet jeśli są w słabszej formie niż Rugani, o tyle kompletną niewiadomą jest dla mnie to, że młody Włoch zalicza tylko niewiele więcej minut niż Benatia, który gra słabiej, ma mniejszy potencjał i nawet nie jest do końca nasz.
Benatia 773 minut.
Rugani 1276.
Barzagli 1709.
Chiellini 1940.
Bonucci 2373.
źródło: transfermarkt
:whistle:
Ostatnio zmieniony 09 marca 2017, 22:23 przez wagner, łącznie zmieniany 2 razy.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 09 marca 2017, 22:18

Milano1910 pisze:
CavAllano pisze:Miło by było dograć sezon z kompletem zwycięstw w domu. Co do składu to mam pretensje o brak Ruganiego. Allegri marnuje jego potencjał. I jak ten chłopak ma utrzymać pewien poziom motywacji, gdy nagrodą za bardzo dobry występ/y za każdym razem jest ławka?

O i tutaj muszę się zgodzić. Kilkanaście razy oglądałem w tym sezonie Juve i to właśnie Rugani obok Barzagliego był najlepszym defensorem Bianconerich. Mylę się?


Para Romagnoli, Rugani to dla mnie absolutny pewniak na najbliższą dekadę jeśli chodzi o kadrę Włoch.
Generalnie Barzagli coraz częściej popełnia proste błędy i wydolnościowo też nie wygląda tak jak jakiś czas temu. Bonucciemu zdarzają się babole, mam wrażenie często myślami jest nieobecny, od kiedy jego syn boryka się z problemami zdrowotnymi. Ma też spotkania, w których ma niemały problem z posłaniem dokładnego podania (co jest ewenementem biorąc pod uwagę jego umiejętności; w tej kwestii to ścisły top europejski). Rugani gra za mało - jeśli wychodzi na murawę jest pewny siebie, często rozgrywa wręcz po profesorsku. Na jego nieszczęście Allegri jest dziwnie uprzedzony, bo choć Chiellini gra w kratkę i ma spore problemy z kontuzjami, to z automatu wskakuje do składu, gdy to tylko możliwe. Jeśli chodzi o mnie to wrzucałbym Daniele na każdy mecz (pewnie dokładnie tak samo postąpiłoby 99% kibiców Juve), może z wyjątkiem LM, bo jednak Chiellini w tych rozgrywkach to potwór i doświadczenie robi swoje.

Generalnie bardzo dobrze, że Włosi zabezpieczają swoją defensywę na kolejną dekadę. Pamiętajmy też o naszym Caldarze, który robi wielki postęp i też jest przyszłością tej reprezentacji. Gigi z Milanu również się dobrze zapowiada i być może stanie się w przyszłości topowym bramkarzem świata.

Ciekawi mnie występ Pjacy, bo to w dalszym ciągu zagadka. Może być niewidoczny, a może odpalić jak z Porto. Zobaczymy.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 09 marca 2017, 22:20

Milano1910 pisze:Wgl dla mnie Chiellini od 2 sezonów leci już prawie tylko na nazwisku.
Nie do końca ;) Dwie kwestie należy wziąć pod uwagę przy ocenie Chielliniego:
1. często ma problemy mięśniowe i przez to nie może utrzymać ciągłości formy
2. Giorgio to maszyna w najważniejszych meczach. Gdy na horyzoncie pojawia się rywal z górnej półki, to dotychczas w ciemno można było polegać na Chiellinim. W swojej karierze totalnie wyłączył z gry już mnóstwo gwiazd i wcale nie było to dawno temu.


Obrazek
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 09 marca 2017, 22:26

pumex pisze:
Arbuzini pisze:Z tak mocarną ławką do 4231 jestem w stanie zrozumieć to oszczędzanie sił w każdym meczu.
Tu niestety kopniak w zad należy się Marottcie, który tak skompletował skład na ten sezon, że chyba w każdym możliwym ustawieniu drużyna ma braki, jak nie w podstawie to wśród pierwszych do wejścia.
Oj, należy. Cały czas głównie wszystko rozbija się o środek pola. Pjanicia można w 4231 ustawić za napastnikami, ale co z tego jak w środku robi nam się wtedy dziura? Pjaca dał nam otwierającego gola w meczu z Porto, ale ogólnie można mieć sporo zastrzeżenia, co do jakości jaką prezentuje. Życzyłbym sobie żeby gracze z ławki prezentowali wyższy poziom.

Bonucci nie może sobie zapisać tego sezonu jako pokaźnego osiągnięcia indywidualnego ;). Pisząc mniej oględnie gra zwyczajnie średnio. Chiellini jest nierówny, ale prezentuje się w moim odczuciu lepiej, głównie za sprawą spotkań, gdzie wchodził na bardzo wysoki poziom. To właśnie odznacza Giorgio - jak jest w gazie to nie ma na niego mocnych.
Z trójki BBC Ruganiemu stylem gry najbliżej do Barzagliego. Bardzo ułożony zawodnik z dużymi możliwościami. Granie w drużynie obok takich gwiazd z jeden strony odbiera mu minuty na boisku, ale mam też wrażenie, że dużo się od nich nauczył czerpiąc ze stylu każdego po trochu. Ostatni deal Marotty w dawnym stylu, kiedy kupując złoto płacił jak za tombak.
wagner pisze:
Arbuzini pisze:Niby Rugani uzbierał prawie 800 minut
Rugani 1276.
W Serie A - zapomniałem dopisać. 14 miejsce pod względem ilości rozegranych minut w drużynie. Nie jest to zły wynik, ale biorąc pod uwagę kontuzje Chielliniego, wiek Barzagliego (i kontuzje) oraz to że Benatia jest tylko wypożyczony (i często ma kontuzje) to jeszcze z 200 więcej mógłby mieć.


marcinek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Posty: 1195
Rejestracja: 04 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 10 marca 2017, 09:22

Z tym mistrzostwem prawie w kieszeni bym nie szarżował, jest jeszcze 33 pkt do zdobycia a my przeważamy tylko 8pkt nad Romą i mamy dwa wyjazdy Roma, Napoli więc spokojnie poczekajmy, bo nie takie rzeczy już pamiętamy w Serie A.

Jestem ciekaw na ile się będziemy oszczędzać i myśleć o Porto, a na ile będziemy grać, bo z Milanem granie na pół gwizdka na pewno nie zadziała. Milan powoli tworzy fajną drużynę z dużym poziomem "team spirit", tylko narazie brakuje tam jeszcze nazwisk, ale na jeden mecz potrafią się spiąć.


Stefano Tacconi o pseudokibicach: "Szkoda, że czyjeś starania, by zrobić coś dla sportu są niszczone przez bandę idiotów..."
Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 10 marca 2017, 10:30

wagner pisze:
Arbuzini pisze:Niby Rugani uzbierał prawie 800 minut
pumex pisze:I o ile jestem w stanie zrozumieć, że Allegri stawia na Bonucciego, Barzagliego czy Chiellinego, nawet jeśli są w słabszej formie niż Rugani, o tyle kompletną niewiadomą jest dla mnie to, że młody Włoch zalicza tylko niewiele więcej minut niż Benatia, który gra słabiej, ma mniejszy potencjał i nawet nie jest do końca nasz.
Benatia 773 minut.
Rugani 1276.
Barzagli 1709.
Chiellini 1940.
Bonucci 2373.
źródło: transfermarkt
:whistle:
lubie takie dowody.
:)

dobra, czy jest ktoś z lubelskiego? I wie gdzie puszczaja transmisje sportowe w okolicy Puław/Kazimierza Dolnego?


Atalanta 16/12/2012 ; Lechia Gdańsk 29/07/2015 ; Bologna 19/02/2016; Dinamo Zagrzeb 27/09/2016; Roma 17/12/2016; Napoli 2/04/2017; Barcelona 22/11/2017; Crotone 26/11/2017; Lazio 27/01/2019; Atletico 10/08/2019; Lecce 29/10/2022; Fiorentina 5/11/2023
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 10 marca 2017, 10:47

marcinek pisze:jeszcze 33 pkt do zdobycia a my przeważamy tylko 8pkt
Mamy 15 punktów do zgarnięcia na Juventus Stadium, do tego jeszcze z trzy całkiem sympatyczne wyjazdy. Damy radę, albo raczej Roma nie opędzluje wszystkich ;)


kdzr

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 710
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 10 marca 2017, 10:52

Ale skąd wiadomo, że Rugani nie zagra? Owszem, powiedział Max, że największe szanse ma Benatia, no ale...z resztą - no ciężko czasem upchnąć Rugniego do gry. Chiellini wcale nie gra za nazwisko. To całkiem inny typ obrońcy niż Ruga. Topór boiskowy, irytująca zawsze i każdego przeciwnika, inteligentny na boisku, jakkolwiek by to nie brzmiało w odniesieniu do niego. Duże ma szczęście, że może się przy takich gościach nasz Daniele uczyć, chociaż coś czuję, że pożegnamy się w lecie z Bonu ( :cry: ) i wtedy nam młodziak eksploduje.


Vincere non e' importante, e' l'unica cosa che conta.
Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 10 marca 2017, 13:23

Rugani, Ruganim. Patrzcie na to :D

(Sky) 4-2-3-1

Buffon
Barzagli, Bonucci, Benatia, Asamoah
Khedira, Pjanic
Dani Alves, Dybala, Mandzukic
Higuain


pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 10 marca 2017, 13:28

Vincitore pisze:Rugani, Ruganim. Patrzcie na to :D

(Sky) 4-2-3-1

Buffon
Barzagli, Bonucci, Benatia, Asamoah
Khedira, Pjanic
Dani Alves, Dybala, Mandzukic
Higuain
3-4-1-2? Inaczej tego sobie nie jestem w stanie wyobrazić.

Swoją drogą. :facepalm2:


Obrazek
Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 10 marca 2017, 13:40

Niespecjalnie rozumiem po co ten Asamoah. Barzagli ok - Milan stanowi największe zagrożenie na skrzydłach, Barza zdał egzamin w Coppa Italia gdy wyłączył Bonaventurę, więc Deulofeu również powinien schować do kieszeni. Asamoah kontra Suso? Sorry, ale patrząc na to jaki Hiszpan wiatrak zrobił z Evry mam spore obawy, a przecież Kwadwo wcale nie gra lepiej w defensywie od Alexa. Mógł Allegri Ghańczyka wypuścić z Udinese, a oszczędzić Sandro na dziś.

Dani Alves na prawej pomocy? Jestem to w stanie jeszcze jakoś zrozumieć, wolę go bliżej bramki rywala niż naszej, ale i tak jestem mocno zaskoczony, że Max decyduje się na takich ruch.

Nie będzie innego ustawienia niż 4-2-3-1, Max spróbował z Napoli i prawie popełnił harakiri.


Zablokowany