Serie A 16/17 (5): JUVENTUS 4-0 Cagliari

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 21 września 2016, 10:35

Ja próbowałbym przenieść ciężar gry ze środka na skrzydła. Szczególnie w meczach z tak słabymi przeciwnikami, jak Cagliari. Oznacza to przejście na 4-ką z tyłu. 4-3-3 grają Barcelona, Real, Bayern od tego sezonu.

Dybala/Pjaca - Higuain/Mandzukic - Cuadrado/Dybala
Pjanic - Lemina/Marchisio - Khedira
A.Sandro - Chiellini - Bonucci - D.Alves
Buffon

Cieszę się, że doniesienia mediów sugerują, że Allegri myśli teraz podobnie. Najlepsze efekty dawało rotowanie ustawieniem 3-5-2 i 4-X-Y. Na 3-5-2 przechodziliśmy kiedyś wtedy, gdy wynik dla nas był korzystny. Oznacza to, że 3-5-2 jest bardziej defensywne. Dlaczego więc z takim Cagliari czy Palermo mielibyśmy grać defensywnie skoro na ławie siedzą tacy gracze jak utalentowany Pjaca czy sprawdzony w zeszłym sezonie Cuadrado?


Yaro417

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 837
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 21 września 2016, 11:47

Jest jeszcze możliwość gry ustawieniem 3:4:3

BBC
D. Alves Khedira Pjanić A. Sandro
Dybala/Cuadrado Higuain/Mandzu Pjaca


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 21 września 2016, 12:09

Yaro417 pisze:Jest jeszcze możliwość gry ustawieniem 3:4:3

BBC
D. Alves Khedira Pjanić A. Sandro
Dybala/Cuadrado Higuain/Mandzu Pjaca
Tylko który topowy europejski zespół gra wyłącznie 2 środkowymi pomocnikami?

4-4-2 -> 4-2-3-1 -> 4-3-3

Ewolucja dominującej wśród topu taktyki pokazuje, że środek pola jest coraz bardziej zagęszczany. Na początku było to tylko 2 środkowych pomocników, potem 2 środkowych + 1 ofensywny, aż w końcu wszystkie 3 obecne potęgi (Barca, Real, Bayern) grają 3 środkowymi pomocnikami. Wróci Marchisio, przyjdzie Witsel, więc my też tak będziemy grali.


Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 887
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 21 września 2016, 12:39

Crunny pisze:
Yaro417 pisze:Jest jeszcze możliwość gry ustawieniem 3:4:3

BBC
D. Alves Khedira Pjanić A. Sandro
Dybala/Cuadrado Higuain/Mandzu Pjaca
Tylko który topowy europejski zespół gra wyłącznie 2 środkowymi pomocnikami?

4-4-2 -> 4-2-3-1 -> 4-3-3

Ewolucja dominującej wśród topu taktyki pokazuje, że środek pola jest coraz bardziej zagęszczany. Na początku było to tylko 2 środkowych pomocników, potem 2 środkowych + 1 ofensywny, aż w końcu wszystkie 3 obecne potęgi (Barca, Real, Bayern) grają 3 środkowymi pomocnikami. Wróci Marchisio, przyjdzie Witsel, więc my też tak będziemy grali.
No tak tylko wszystkie te topowe drużyny grają skrzydłami, a my gramy na skrzydłach dwoma obrońcami i to się raczej nie zmieni. Zagęszczenie środka to raz, ale schemat gry jest taki, że przewagę sytuacyjną buduje się wygrywanymi pojedynkami na skrzydłach, które dają dalsze możliwości.

3-5-2 jest bardzo defensywne na skrzydłach, szczególnie w momencie przejęcia piłki od rywala i grania kontrą lub pół kontrą, wówczas brakuje zawodników ofensywnych na bokach, którzy wówczas są najbardziej przydatni ponieważ mają ciut więcej miejsca i swobody, a to maksymalizuje ilość wygrywanych pojedynków. U nas kontry właściwie nie istnieją, ponieważ piłka przechodząc przez połowę trafić może jedynie do napastnika w pasie środkowym boiska, ale wciąż daleko od bramki, wówczas taki napastnik jest zmuszony do przytrzymania piłki i rozegrania ją z napływającymi zawodnikami drugiej linii, co spowalnia atak i niweluje element zaskoczenia. Oczywiście są od tego wyjątki i plusy rozgrywania akcji dwójkowych między dwoma napastnikami znajdującymi się blisko siebie, ale aktualnie Dybala cofa się tak głęboko, że i ten element nie jest wykorzystywany.

Pjaca bądź Cuadrado ustawieni w 4-3-1-2 mogą swobodnie przechodzić do 4-3-3 w momencie szybkiego ataku i schodzić do środka w momencie ataku pozycyjnego i konieczności gry kombinacyjnej przed polem karnym przeciwnika. Niestety póki nie zaczniemy tego trenować musimy się meczyć z 3-5-2, które także ma swoje plusy, ale mimo wszystko są to plusy głównie defensywne, druga spawa, że czytając Kielona nadzieje na zmianę tego ustawienia mogą nigdy się nie spełnić :).


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 21 września 2016, 12:54

Yaro417 pisze:Jest jeszcze możliwość gry ustawieniem 3:4:3

BBC
D. Alves Khedira Pjanić A. Sandro
Dybala/Cuadrado Higuain/Mandzu Pjaca
Tez o tym myslalem. Do gry z czworka z tylu nie odejdzieny, bo mamy za duzo dobrych srodkowych obroncow. Do gry trojka srodkowych pomocnikow nie mamy obecnie zawodnikow. Z drugiej jednak strony jak juz tu wspomnieli wszedzie gra sie teraz trzema srodkowymi pomocnikami. No coz zobaczymy.


Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 21 września 2016, 13:34

Nie liczcie na zmiany. Męczenie bułu 3-5-2 będzie trwać w najlepsze.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 21 września 2016, 14:23

Allegri na konferencji powiedział, że będzie szukał dla nas nowego systemu. Jednocześnie podkreślił, to co chyba każdy już wie, że dalej będzie stawiał na trójkę pomocników w środku.


Jvri

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 lipca 2004
Posty: 192
Rejestracja: 07 lipca 2004

Nieprzeczytany post 21 września 2016, 14:29

Panowie, a cos o transmisji/relacji na żywo w formie radiowej może wiecie? Czeka mnie trasa i posluchalbym chociaż jak im idzie...


JuveGrzesiu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 sierpnia 2014
Posty: 226
Rejestracja: 28 sierpnia 2014

Nieprzeczytany post 21 września 2016, 14:53

Jvri pisze:Panowie, a cos o transmisji/relacji na żywo w formie radiowej może wiecie? Czeka mnie trasa i posluchalbym chociaż jak im idzie...
Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że nie polecam radiogol.pl czy jakoś tak.
Próbowałem kiedyś słuchać, bo musiałem nagle wyjść w trakcie meczu i słuchałem o wszystkim tylko nie o tym co się dzieje na boisku. Dodatkowo chłopak miał tak nieprzyjemny głos, coś jak 15sto latek ledwo po mutacji. Najbardziej mnie wkurzyło, że padły 2 gole w pierwszej połowie, a żeby dowiedzieć się w jaki sposób, czy po wrzutce, czy po akcji prawą stroną i zejście do środka ze strzałem czy jakkolwiek musiałem wrócić do domu i obejrzeć powtórkę. Zupełne dno, ale nie pamiętam nazwiska "komentatora".

Też się szarpnąłem i napisałem do Eleven. 1 mecz to nic, ale jak zaczną robić drugą Borussię i za 2 miesiące będę słyszał o "naszym polskim Napoli" to się wkurzę. Sezonowcy sobie poradzą, a kibicom Juventusu niech nie robią pod górkę.

Mam wielką nadzieję, że Allegri zacznie coś zmieniać w taktyce, bo straciliśmy tę nieprzewidywalność na boisku.


cinek_uk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 grudnia 2004
Posty: 308
Rejestracja: 23 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 21 września 2016, 18:59

Gdzie w TV mozna obejrzeć? Na eleven genoa-śmieciarze...wiem ze jest na bet365 i bt sport...coś wiecej?


Gigi + Alex + Pavel + Camor + Treze = Juventus
Czarek_88

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 stycznia 2012
Posty: 52
Rejestracja: 26 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 21 września 2016, 19:10

Właśnie.....
Wie ktoś na jakim kanale zagranicznej (pewnie włoskiej ) telewizji będzie meczyk?
Na meczyki.pl pewnie bedą jakieś linki, na pewniaka trzeba zobaczyć na www.rojadirecta.me ,ale ktoś może wie konkretnie....


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 21 września 2016, 19:27

Abstrahując od śmiesznych tekstów o Hernanesie, Maks i tak porobił:
Powiedziałem, że aby uzyskać dobry wynik na San Siro, czyli remis lub wygraną, musielibyśmy zagrać na najwyższym poziomie technicznym. Nie zrobiliśmy tego.
Higuain? Gdybym miał decydować jeszcze raz, to bez wątpienia Gonzalo zacząłby mecz z Interem na ławce.
Czy Dybala gra za głęboko? Kiedy ktoś pisze jakąś rzecz, ja to czytam i analizuję. Pozycja Dybali na boisku jest taka sama, jak w zeszłym sezonie - nie gra ani głębiej ani dalej. W tej chwili po prostu mniej strzela.
Będąc mądrzejszym, zamiast pisać tu o jakichś (najwyraźniej) nierealnych oczekiwaniach jak: wysokie zwycięstwo, dobra gra, odpowiednie wybory personalne itp. ograniczę się do tak uwielbianego tu:

Najważniejsze 3 pkt.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 21 września 2016, 19:31

Najprawdopodobniej Hernanes zacznie od początku :D

Obrazek
Ostatnio zmieniony 21 września 2016, 19:35 przez Poprostu, łącznie zmieniany 1 raz.


ManInBlack87

Juventino
Juventino
Rejestracja: 19 września 2012
Posty: 109
Rejestracja: 19 września 2012

Nieprzeczytany post 21 września 2016, 19:34

Poprostu pisze:Najprawdopodobniej Hernanes zacznie od początku :D
Weź chłopie nie strasz ludzi.

Lepiej juz by kibica z trybun wzieli za niego.


bajbek17

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2007
Posty: 1558
Rejestracja: 25 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 21 września 2016, 19:37

Arbuzini pisze:Allegri na konferencji powiedział, że będzie szukał dla nas nowego systemu. Jednocześnie podkreślił, to co chyba każdy już wie, że dalej będzie stawiał na trójkę pomocników w środku.
czyli powtórka z zeszłego roku. Robi dokładnie to samo. Skończy i tak na 3-5-2. Za dużo zmian personalnych jak i taktycznych na tym etapie sezonu.


Zablokowany