LM 15/16 (gr. D) [1]: Manchester City 1-2 JUVENTUS

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Gelo65

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2012
Posty: 70
Rejestracja: 14 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 16 września 2015, 17:56

Paweljuve2006 pisze:Fajna statystyka z wczorajszego meczu
Gdzie można znaleźć są tego typu statystyki?


PlanetJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 sierpnia 2006
Posty: 1717
Rejestracja: 27 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 16 września 2015, 18:05

Ja akurat wyhaczyłem to na http://www.goal.com/it/news/173/champio ... ID=HP_FT_2 ;)
Akurat był artykuł to się podzieliłem ciekawostką.


Kamex22

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2006
Posty: 1624
Rejestracja: 19 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 16 września 2015, 18:16

Gelo65 pisze:
Paweljuve2006 pisze:Fajna statystyka z wczorajszego meczu
Gdzie można znaleźć są tego typu statystyki?
Jeśli chodzi o goal.com to jeszcze np tutaj http://www.goal.com/en/match/manchester ... ID=MP_MS_4

Np whoscored oferuje bardzo dużo statystyk, ale jak wiadomo statystki nie grają. O ich przydatności już nie raz na forum była zawzięta, nierozstrzygnięta dyskusja ;)


cooler

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 maja 2014
Posty: 183
Rejestracja: 25 maja 2014

Nieprzeczytany post 16 września 2015, 18:42

Co do Lipińskiego - dobrze, że oglądałem na streamie z angielskim komentatorem - jeden problem z głowy :prochno:
A co do wczorajszych strojów - coś było chyba nie tak, powinni mieć takie spodenki http://www.juvestore.com/it/juventus-pa ... 15-16.html. A grali w czarnych z białymi paskami Adidasa, nie pasowały do koszulek :P


Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1984
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 16 września 2015, 18:44

cooler pisze:A co do wczorajszych strojów - coś było chyba nie tak, powinni mieć takie spodenki http://www.juvestore.com/it/juventus-pa ... 15-16.html. A grali w czarnych z białymi paskami Adidasa, nie pasowały do koszulek :P
Przepisy LM nakazują by drużyny występowała w jednolitych strojach, tj. żeby numer był czytelny.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 16 września 2015, 19:05

Obawiam się tego, że stoczymy z Anglikami walkę o Cuadrado, jeśli ten w dalszym ciągu będzie tak grał (z Chievo też prezentował się przednio). Przypominam, że nie mamy ustalonej ani kwoty wykupu, ani pierwokupu - to po prostu wypożyczenie. Brak ustaleń już teraz może być kłopotliwy w lecie, a sama Chelsea być może sporo zawoła. Oby Marotta rozwiązał ten problem, o ile oczywiście Kolumbijczyk udowodni, że regularnie jest w stanie tak grać.

Do tych, którzy bronią Lipińskiego - dajcie spokój. Każdego z kibiców, którzy na co dzień obcują z ligą włoską, jego wypowiedzi nierzadko bardzo irytują. Do dziś pamiętam jego zapewnienia, że Pogba na pewno odejdzie, a na jego pozyskanie trzeba przeznaczyć kwotę bliską 60 mln, której Juventus nie odrzuci. Od dawien dawna coś do nas ma, bo często plecie o Calciopoli i zawsze staje po stronie naszego głównego rywala. Gdy konkurowaliśmy o tytuł z Napoli stwierdził, że przy tak grającym neapolitańczykom Juve raczej tytułu nie zdobędzie. Błędy merytoryczne również mu się zdarzają.

Też zauważyłem to, że mieliśmy ten mecz niejako pod kontrolą. Fakt, czasem popełnialiśmy rażące błędy w środku pola (strata piłek prowadząca do groźnych kontr), ale generalnie nie pozwoliliśmy City na narzucenie swojego stylu gry. Wygraliśmy absolutnie zasłużenie i byliśmy lepszym zespołem. Ten cynizm znany jest nam z zeszłego sezonu, gdy niejednokrotnie zabijaliśmy nim spotkania. Słusznie zauważyliście też, że w zespole jest chemia, co było widać zwłaszcza po bramce Moraty (obrazek, który będziemy pamiętać bardzo długo) oraz po zakończeniu spotkania.

Też uważam, że te czarne koszulki są boskie. :ok: Co prawda gryzły mi się z nimi nieco spodenki (skoro w LM musimy grać w jednolitych, mogliśmy przygotować złote paski, bo białe zbytnio do tego zestawu po prostu nie pasowały), ale to detal. Sam trykot na pewno znajdzie się w mojej kolekcji - jak dla mnie najpiękniejsze wyjazdowe ever. :juve:

Bardzo liczę na to, tak odnośnie niedalekiej przyszłości, że przekłujemy tę wczorajszą formę także na pojedynek z Sevillą, zwłaszcza że zagramy przed własną publicznością. Już ten wczorajszy wynik był bardzo istotny w kontekście awansu, podobnym w spotkaniu z Hiszpanami niewątpliwie zrobilibyśmy ogromny krok w kierunku dalszej fazy rozgrywek.

Jeszcze słówko odnośnie wczorajszego zamieszania pod koniec meczu, gdy przy korzystnym rezultacie Allegri "werbalnie zaatakował" Kolumbijczyka. Oto fragment wypowiedzi z dzisiaj:
Vincevate 2-1, mancavano pochi minuti e c'è un'immagine: c'è il tuo sorriso e Allegri che ti richiama, ci racconti quei momenti?

"Diciamo che era per la partita. Il mister mi ha detto di andare più su, verso la bandierina e di far passare un po' di tempo, perché era già quasi finito. Solo questo. È stato anche bello perché mi ha dato la carica, si vedeva la voglia di fare risultato".


Cuadrado przyznał, że to nic poważnego. Max chciał jedynie, by ten pobiegł bliżej chorągiewki w narożniku boiska, by, w obliczu końcówki meczu, ukraść jeszcze kilkadziesiąt sekund. Cuadrado zapewnił, że taka reakcja go naładowała, bo było po niej widać wyraźnie chęć odniesienia rezultatu.

Przyznam, że ustawieniem (zaryzykował i nie wystawił betonowego 3-5-2) oraz tą reakcją Allegri zaimponował. :ok:


sebatiaen

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 kwietnia 2010
Posty: 1617
Rejestracja: 03 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 16 września 2015, 20:28

Jak to nie mamy?
Pamiętam że mowa była o 27 mln euro, że podobno kupiliśmy i mamy możliwość wykupu.
Bo teraz się pogubiłem.


Cobra

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 maja 2003
Posty: 657
Rejestracja: 28 maja 2003

Nieprzeczytany post 16 września 2015, 21:43

Także tego...

Pellegrini twierdzi, że grali lepiej, Toure mówi o szczęściu Juventusu...

Fajnie, że Rio i Stevie G mają więcej klasy i mówią o faulu na Chiellinim :whistle:


http://www.fullmatchesandshows.com/2015 ... l-match/#9 - oczywiście zakładka "Post Match"


Co do meczu, sądziłem, że będzie remis 1-1, więc narzekać nie będę :cooler:


#FinoAllaFine
#WeAreOne
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 16 września 2015, 21:59

sebatiaen pisze:Jak to nie mamy?
Pamiętam że mowa była o 27 mln euro, że podobno kupiliśmy i mamy możliwość wykupu.
Bo teraz się pogubiłem.
Nie mamy. To byly jedynie plotki.


sebatiaen

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 kwietnia 2010
Posty: 1617
Rejestracja: 03 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 16 września 2015, 22:04

Żeby nie było tak że odejdą Morata, Cuadrado i Pogba bo się zastrzelę, powaga.


Hed

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2006
Posty: 1302
Rejestracja: 23 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 16 września 2015, 22:16

Mysle ze wykupimy Cuadrado,raczej wątpię żeby chcial wracać do Chelsea,co do Moraty i Pogby moze byc różnie jednak pozostaje optymista


cooler

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 maja 2014
Posty: 183
Rejestracja: 25 maja 2014

Nieprzeczytany post 16 września 2015, 22:52

Tyrael pisze:Mysle ze wykupimy Cuadrado,raczej wątpię żeby chcial wracać do Chelsea
Fakt, mając na uwadze jak go traktowali w Chelsea.. :P Serie A chyba mu leży dużo bardziej, jeśli popatrzymy na to, co wyczyniał w czasach swojego pobytu w Fiorentinie. A jeszcze przy okazji, czy w tytule tematu nie powinna być grupa D zamiast A ? :think:


Myzarel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 maja 2006
Posty: 893
Rejestracja: 25 maja 2006

Nieprzeczytany post 16 września 2015, 22:57

Nareszcie można wejść na forum i nie czytać biadolenia o końcu Juventusu :prochno:

Chłopaki zagrali naprawdę świetny mecz, przyznam szczerze że liczyłem maksymalnie na remis, oczekiwanie czegoś więcej przy naszej formie ligowej byłoby szaleństwem... a jednak :koszulka:

Mam tylko nadzieję że podtrzymają formę i zgarniemy w końcu komplet punktów w lidze bo za chwilę zrobi się gorąco.


Juve to wiara, którą noszę w sobie. Współczuję tym, którzy kibicują innym barwom, ponieważ wybrali cierpienie. - Giampiero Boniperti
Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 16 września 2015, 23:21

ten mecz na pewno da im kopa psychicznego, że mogą dużo. Ważne też, żeby z drugiej strony nie poczuli się zbyt pewnie. W Genui nastawiać trzeba się na murarkę, czeego City nie robiło, więc obawiam się, ze znowu wrócimy do bicia glową w mur.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 17 września 2015, 09:00

mateelv pisze:Chiellini naprawdę powinien siedzieć na ławce...
Dobry mecz zagrał, zwłaszcza w wyprowadzaniu piłki - dużo celnych podań, wcale nie najłatwiejszych.
Robaku pisze:Cuadrado nie wie co to znaczy defensywna, odbiór, obrona, pomagaj przy ataku przeciwnika.
Chyba inny mecz widzieliśmy.
zbysioJuve pisze:Naprawdę? Bo ja tam widziałem jak po stracie piłki w którejś akcji wracał za przeciwnikiem jak sprinter biegnący na setkę, w defensywie tez kilka razy popracował wybijając parę razy piłkę przeciwnikom
Dokładnie.
Gelo65 pisze:Wg mnie Mandzu robił bardzo dużo gdy nie mieliśmy piłki, mało który napastnik jest tak pracowity w obronie, przy takich meczach jak dzisiaj w których często się bronimy to bardzo duża zaleta.
Dokładnie. Nie przepadam za Chorwatem, drażniący typ, ale wracał do obrony aż miło.


Dobry środek obrony, fajna trójka pomocy (H. rozgrywał i bił wolne, Pogba robił różnicę w strefach, choć jest pod formą, S. grał Vidala), no i świetny Cuadrado


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Zablokowany