Pre-season sparing (01.08.2015): Ol. Marsylia 2-0 JUVENTUS

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
west88

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 czerwca 2014
Posty: 100
Rejestracja: 14 czerwca 2014

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2015, 21:09

LordJuve pisze:Zaza to jest tragedia. Kto mi przypomni za ile on przyszedł i dlaczego akurat on, a nie Berardi?
Bo Berardi odmieniłby naszą sytuację w ataku? Dajmy czas Zazie, zobaczymy co pokaże w sezonie.


Sebkovič

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 października 2008
Posty: 285
Rejestracja: 23 października 2008

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2015, 21:11

Barzagli Chiellini Khedira te mecze towarzyskie wybiją naszych niczym słynna ,,hiszpanka'' :angry: Obecny sezon Serie A będzie naprawdę bardzo wyrównany oj bardzo.


JUVE STORIA DI UN GRANDE AMORE!
Seba :roll:🏆🏆🏆🏆🏆
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2015, 21:11

Oj Pogbomm na razie bardzo pozytywnie może stanie się już takim konkretnym liderem,który w ważnych momentach pomoże drużynie :)


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2015, 21:11

Miałem w sobotę wieczorem przy piwku pooglądać sobie TOWARZYSKI meczyk i zobaczyć, czy tam gra Juve się poprawiła, ale generalnie tylko mnie szlag trafił.

Ten skretyniały psychol bielsa kazał tej swojej "francuskiej" dziczy w naszych naparzać, jakby OM grało co najmniej w półfinale jakiegoś turnieju. Dajcie spokój. W pewnym momencie przestałem oglądać po to, by zobaczyć jak grają nasi, a zacząłem się martwić, czy któryś faktycznie nie dostanie kontuzji celowo po którymś z fauli.

Nie dziwota Stefkowi, że wnerwa dostał, bo też ten łysy cap powinien sędziować chyba mecze dzieci w ogródku.

Co do Khediry - szkoda, już pisałem, że w takim okresie przed sezonem kontuzje się zdarzają. Z tego, co piszą wypadnie na około miesiąc, ale mamy choćby Sturaro, by go godnie zastąpić.

Co do gry - widać było ociężałość naszych przy kontrach Marsylii, która wtedy nas rozciągała. Do momentu błedu Buffona gra nie wyglądała źle, uważam, że w ataku bawimy się za bardzo miast wykorzystywać dobre okazje.
Z drugiej strony Pogba jak na pre-season prezentuje się bardzo dobrze i ma dużo energii.

Do meczu z Lazio mam nadzieję, że się ogarną a Dybala (o ile nie będzie 3/4) dostanie szansę gry za napastnikami.


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1420
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2015, 21:15

I właśnie dlatego rzadko oglądam sparingi :prochno: Jesteśmy raptem po jakichś trzech tygodniach przygotowań, po dużych zmianach, czy dobrych, to czas pokaże. Boisko wyglądało jakby ktoś je zaorał i śrubokręty zasiał, natomiast piłkarze OM wypowiedzieli naszym wojnę na prowokacje, szarpanie i faule, do tego wszystko miało miejsce w meczu towarzyskim. Poczekajmy z ocenami przynajmniej do momentu, w którym będziemy już mieli rozegrane kilka meczów o punkty ;)


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2015, 21:19

Nie wygląda to na pewno szczególnie dobrze, ale ja z ocenami wstrzymam się do Superpucharu Włoch, potem pierwszych kolejek ligowych. My zawsze gramy kiepsko w presezonie, bo skupiamy się na budowaniu kondycji fizycznej, testowaniu różnego typu rozwiązań taktycznych itd. Dzisiaj początek mieliśmy jednak naprawdę obiecujący i na tym się powinniśmy skupić. Świetnie momentami grał Evra, wybornie Pogba, a imponująco Dybala. Widać było w kilku akcjach, że świetnie radzi sobie z piłką przy nodze, jest bardzo szybki i rywalowi pozostaje jedynie faul. No i Pogba, co bardzo istotne, bierze na siebie odpowiedzialność, zgodnie z obietnicami. Wszędzie go dzisiaj było pełno i przejął rolę lidera drugiej linii - to się chwali.

Tego Juventusu z poprzedniego sezonu już nie ma i na nic zda się rozpamiętywanie środka pomocy w postaci Vidal-Pirlo-Pogba. Może być tak, że będzie to dla nas sezon przejściowy, na "przetrwanie", bo jednak zmian dokonaliśmy sporo. Może być też jednak i tak, że ponownie będziemy najlepsi na włoskim podwórku, a nowe nabytki okażą się strzałem w dziesiątkę. Wyrzucanie Maxa i ocena nowych zawodników już teraz bawi - niczego się nie nauczyliście po poprzednich sezonach? Ja także jestem nieco zmartwiony, ale jednak mając w głowie zdarzenia po odejściu Conte zachowuję spokój.

Wielka szkoda, że w Chinach zabraknie nam Chielliniego, Barzagliego i Khediry, fakt, ale szczęście w nieszczęściu, że te kontuzje przytrafiły się teraz i pierwsza dwójka powinna już być gotowa na start sezonu ligowego. Pozostaje nam jedynie liczyć na to, że wzorem poprzednich lat świetnie pokażemy się w pierwszych meczach "o coś", za nic mając słabe występy w meczach towarzyskich.

Zawsze darzyłem Marsylię sympatią, ale po tym spotkaniu mam ogromny niesmak. Miałem wrażenie, jakby ktoś i piłkarzy, i kibiców gospodarzy wypuścił z klatek.


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2015, 21:25

@Up,

sezon przejściowy? Pod jakim względem? Po tym sezonie odejdzie zapewne Pogba, a do tego kilku kluczowych zawodników bedzie o rok starsza.

Natomiast znając politykę zarządu nie spodziewałbym się przebudowy klubu za kilkaset mln euro.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2015, 21:34

LordJuve pisze:@Up,

sezon przejściowy? Pod jakim względem? Po tym sezonie odejdzie zapewne Pogba, a do tego kilku kluczowych zawodników bedzie o rok starsza.

Natomiast znając politykę zarządu nie spodziewałbym się przebudowy klubu za kilkaset mln euro.
Tak, sezon przejściowy. Pamiętaj, że w sporym stopniu odmłodziliśmy skład, a i zmiany w kadrze są spore. Czy na lepsze, to się dopiero okaże. Na pewno podoba mi się fakt, że średnia wieku zawodników jest teraz niższa oraz mamy lepszą/szerszą ławkę rezerwowych. Co do jakości póki co się nie wypowiem, choć potencjał jest spory.

Przed przyszłym sezonem powinniśmy się szykować na rozbrat z Pogbą i z tego potężnego środka pola zostanie jedynie Marchisio. Na pewno nie może się to podobać, ale z drugiej strony transfer Francuza wymusi na naszych zakup 2/3 topowych zawodników. Przynajmniej mam taką nadzieję.


sylvin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 października 2004
Posty: 119
Rejestracja: 04 października 2004

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2015, 21:40

CavAllano pisze: Przed przyszłym sezonem powinniśmy się szykować na rozbrat z Pogbą i z tego potężnego środka pola zostanie jedynie Marchisio. Na pewno nie może się to podobać, ale z drugiej strony transfer Francuza wymusi na naszych zakup 2/3 topowych zawodników. Przynajmniej mam taką nadzieję.
Jak nasz Beppe wyleczy zeza, tak to on jednym okiem spogląda na zawodników na drugim na eurasy


By czuć upadek, z wysoka spaść trzeba.
Być na dnie, by móc sięgnąć nieba
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2015, 21:42

Cholera podziwiam Was, naprawdę Was podziwiam, że chce się Wam rok w rok tak samo biadolić w okresie przygotowawczym. Ja rozumiem realistyczne podejścia, obawy, że nie wszystko wyjdzie jak byśmy chcieli, ale no miejcie litość... Cierpliwości. Rok w rok, serio.
Post z 30 lipca 2014 roku po remisie 0:0 z Cesena (pumex we formie) pisze:Już nie chodzi o wykonanie, bo z tym na obecnym etapie przygotowań może być różnie, ale pomysły, rozwiązania i filozofia gry powodują, że wstyd mówić o Juve w kontekście Europy.
Wiem, że w tamtym momencie nikt nie myślał o finale Ligi Mistrzów, ale to idealnie pokazuje jak to "sranie" ma (rok w rok, serio) przełożenie na to, co ważne, czyli na sezon (który się nie rozpoczął).


Tengen

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 lipca 2012
Posty: 289
Rejestracja: 29 lipca 2012

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2015, 21:55

Niektórzy myślą, że sparingi mają na celu pokazanie tego, co zobaczymy w samym "właściwym" sezonie. Od razu miękka faja, bo komuś nie idzie, rozwiązania taktyczne nie te i takie tam. A to przecież czas na małe eksperymenty, sprawdzenie poszczególnych zawodników, rozruch, przećwiczenie tego i owego. I nagle jakieś wizje wyciągnięte z odmętów okrężnicy i proroctwa za 5 zł o... wole nawet nie wspominać o czym :roll:

Wstrzymajmy się ze sądami do września czy października :P Forza! :ok:


Virgil

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 grudnia 2011
Posty: 1401
Rejestracja: 16 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2015, 21:56

A ja nie rozumiem tych zachwytów nad Dybalą pod tych kilku meczach, na dobrą sprawę nie pokazał Ci ciekawego a na pewno nic co by uzasadniało że może grać za napastnikami a niego napastnik.


ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2015, 22:12

szczypek pisze:Cholera podziwiam Was, naprawdę Was podziwiam, że chce się Wam rok w rok tak samo biadolić w okresie przygotowawczym. Ja rozumiem realistyczne podejścia, obawy, że nie wszystko wyjdzie jak byśmy chcieli, ale no miejcie litość...
:ok:
Rzygać się chce od tego narzekania na forum. Niektórzy muszą mieć naprawdę ubogie życie, żeby znajdować czas na zajmowanie się takimi pierdołami, które i tak nie będą miały przełożenia na dalszą część sezonu. Jedyne co mnie martwi to kontuzja Khediry. Mocno wierzę w tego zawodnika i mam nadzieję, że problemy zdrowotne nie przeszkodzą mu w walce o regularne występy.


Vinylside

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 stycznia 2013
Posty: 267
Rejestracja: 06 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2015, 22:26

Przegrana po walce więc nie można się załamywać. Piłkarze przeciwnej drużyny nawkręcali sobie chyba troszkę za dużo bo tak ostrej gry w meczu towarzyskim dawno nie widziałem. Dziś brkowało tylko wisienki na torcie w postaci skutecznego napastnika. Mario chciał, Morata biegał, zabrakło czasami szczęścia. Mimo wszystko widać poprawę w grze i dobre zgranie drużyny. Teraz czas na prawdziwy egzamin; czas na Lazio i pierwszy puchar w sezonie 2015/2016. FORZA JUVENTUS !


Obrazek
wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2015, 22:26

@szczypek napisał wszystko :ok:

Zastanawia mnie co innego. Te przedsezonowe mecze towarzyskie wydają się być nietrafione i to wszystkie. Na początek Borussia, która za tydzień ma ligę i już przyszykowała formę na start, Lechia - dobra dobra Polska to nie Albania, kamieniami nie rzucają, ale pewnie połowa naszych zawodników nie wiedziała przed tym meczem gdzie jest Gdańsk (pewnie przesadzam) i OM czyli "zabijemy was". Wiem, że do tego dochodzą też pieniądze, ale tylko mi się wydaje że wszystkie te wybory były nietrafione? Drużyny przeciwne jak i terminy były.. no jakieś takie, nie wiem panowie, no nie wiem.


Zablokowany