Serie A 14/15 (32): Torino 2-1 JUVENTUS

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2015, 22:43

Hypeman pisze:My jeszcze przegramy to scudetto :angry:
Obawiam się, że nawet jakby nam jakiś szejk lubiący kluby z Rzymu dla żartu obiecał 250 mln euro za przegranie wszystkich meczów do końca, to i tak wygralibyśmy Scudetto, bo kluby z Rzymu i Neapolu (tak, Napoli ma jeszcze matematyczne szanse nas przegonić) pogubią jeszcze wiele punktów do końca. Dlatego to mistrzostwo wygra się już samo, tak jak po dzisiejszym meczu jesteśmy go bliżej, a przecież przegraliśmy.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2015, 22:54

Właśnie obejrzałem powtórkę i mam małe pytanko. CO to się wydarzyło przy pierwszej bramce dla Toro ? :shock: Może ktoś wytłumaczyć zachowanie naszych obrońców, Pirlo i Buffona ?


Dziku1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2013
Posty: 147
Rejestracja: 02 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2015, 22:57

Poprostu pisze:Właśnie obejrzałem powtórkę i mam małe pytanko. CO to się wydarzyło przy pierwszej bramce dla Toro ? :shock: Może ktoś wytłumaczyć zachowanie naszych obrońców, Pirlo i Buffona ?
Tego to chyba nikt nie wie. Bonucci jak dziecko we mgle, Lichy przytulał typa z Torino... Kabaret jednym słowem :)


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2015, 22:58

Poprostu pisze:Właśnie obejrzałem powtórkę i mam małe pytanko. CO to się wydarzyło przy pierwszej bramce dla Toro ? :shock: Może ktoś wytłumaczyć zachowanie naszych obrońców, Pirlo i Buffona ?
Ja bardziej bym chciał zapytać o Lichtsteinera? ;o Dlaczego gościu cały czas stał w karnym nie ruszając się? Niby krył obrońcę, ale widząc jak Darmian bezkarnie wpada w pole karne to powinien ruszyć do środka i blokować ten strzał :whistle:


zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2015, 23:44

Przy pierwszej bramce winiłbym najbardziej Lichtsteinera. Trzymał jakiegoś typa zamiast od razu skasować akcję. Po prostu kryminał.

Porażkę mam gdzieś. Nie jarają mnie takie rzeczy jak derby Turynu. Co to w ogólę jest? Torino nie jest w żaden sposób konkurencyjnym zespołem dla nas i mam wrażenie, że bardziej my to przeżywamy, tu w Polsce, przez Glika niż Włosi u siebie. Turyńczycy - jeszcze ok. Ale patrząc na temat derbów globalnie nie wydaje mi się to jakoś szczególnie istotnie.

Martwi mnie ten Lichtsteriner. Ostatnio gra po prostu dramatycznie. Alternatywy brak...


Obrazek
Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2015, 00:52

Łamiemy klątwy w tym sezonie - wygrana po 14 latach w Neapolu przypłacona porażką w derbach. Jesteśmy trochę niepoczytalni w tym sezonie, mam nadzieję, że w Lidze Mistrzów uda się coś pozytywnego z tej niepoczytalności wykrzesać.

Dzisiaj brakło trochę szczęścia i charakteru. Kiedyś te derby musieliśmy przegrać, dobrze, że w kwestii sezonu wiele one nie zmieniły.

Radość Torino po meczu paradoksalnie miodem na moje serce, cieszyli się jakby wygrali Ligę Mistrzów, to świadczy tylko i wyłącznie o tym jakim ciężarem dla nich jesteśmy.


koki90

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 października 2004
Posty: 1045
Rejestracja: 15 października 2004

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2015, 00:58

Dobrze się ten mecz oglądało. Nasza drużyna ma oblicza, które ciężko zliczyć. Od zamkniętych spotkań z Monaco, po wymianę ciosów z Torino. Dziś dość łatwo udawało nam się dochodzić do sytuacji bramkowych i brakło nieco szczęścia. Gorzej by było gdybyśmy nie potrafili w ogóle kreować sytuacji. Skuteczność w końcu przyjdzie. Niech ten worek z bramkami odblokuje się na dobre 5 i 13 maja a będę wniebowzięty.

Forma Pirlo dobrym omenem, ktoś ten wózek musi pociągnąć.


zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2015, 04:08

Poprostu pisze: Może ktoś wytłumaczyć zachowanie naszych obrońców, Pirlo i Buffona ?
koki90 pisze:Forma Pirlo dobrym omenem, ktoś ten wózek musi pociągnąć.
No właśnie odnośnie gry naszego maestro w tym spotkaniu. Naprawdę zagrał tak przyzwoicie? Oczywiście nie uwzględniając tego strzału z rzutu wolnego. Przyznam, że tylko sporadycznie oglądałem początek tego spotkania a później tak zerknąłem jednym okiem na skrót z tego meczu w "90 minuto" w RAI.

No i moje spostrzeżenia były takie, że jego gra w defensywie była taka jak w poprzednich meczach czyli po prostu słaba. Z początku popisał się rzuceniem dobrego crossa do Matriego w pole karne po którym ten miał czystą sytuację. Dochodzi jeszcze to jego bierne zachowanie przy bramce wyrównującej jak też w kilku innych sytuacjach z początku meczu kiedy to tez się zachowywał jakby w ogóle nie interesowała go gra obronna.

Jeszcze takie spostrzeżenie zauważyłem podczas tych skrótów, że po bramce Torino dającej prowadzenie, Juventus miał chyba zdecydowana przewagę co przełożyło się na kilka dogodnych szans na doprowadzenie do wyrównania. I miał też znakomitą okazję nasz maestro, który dostał dobre podanie gdzieś w okolicach 16 na wprost bramki i przez nikogo nie atakowany fatalnie skiksował! I dlatego się pytam czy naprawdę ta jego gra napawała aż takim optymizmem? Bo z mojej oceny to nie wyglądało tak kolorowo.

Co do wyniku to wiadomo jest to mała znacząca porażka w kontekście walki i przypieczętowania losów scudetto poza oczywiście satysfakcji z osiągnięcia dobrego wyniku w derbach. I chyba jak spora część nie przejmuję się tą porażką!

Jeszcze co do tych wybryków kibiców Toro to nie były raczej to pojedyncze wybryki z ich strony. Z tego co pokazywali na RAI to sporo kibiców w tym uczestniczyło uderzając i kopiąc w autokar jadący pod stadion. Zanim dojechał do stadionu wydawało mi się, że przez spory kawałek drogi był obrzucany i kopany wzdłuż całej drogi pod stadion. Oczywiście takie zachowanie jest niedopuszczalne i naganne i ciekawe kto poniesie za to konsekwencje?


AVE JUVE!!!

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2009
Posty: 221
Rejestracja: 17 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2015, 07:01

zbysioJuve pisze:
Poprostu pisze: Może ktoś wytłumaczyć zachowanie naszych obrońców, Pirlo i Buffona ?
koki90 pisze:Forma Pirlo dobrym omenem, ktoś ten wózek musi pociągnąć.
No właśnie odnośnie gry naszego maestro w tym spotkaniu. Naprawdę zagrał tak przyzwoicie? Oczywiście nie uwzględniając tego strzału z rzutu wolnego. Przyznam, że tylko sporadycznie oglądałem początek tego spotkania a później tak zerknąłem jednym okiem na skrót z tego meczu w "90 minuto" w RAI.

No i moje spostrzeżenia były takie, że jego gra w defensywie była taka jak w poprzednich meczach czyli po prostu słaba. Z początku popisał się rzuceniem dobrego crossa do Matriego w pole karne po którym ten miał czystą sytuację. Dochodzi jeszcze to jego bierne zachowanie przy bramce wyrównującej jak też w kilku innych sytuacjach z początku meczu kiedy to tez się zachowywał jakby w ogóle nie interesowała go gra obronna.

a kiedy Pirlo zagral dobrze w defensywie ? Andrea jest jaki jest i w defensywie nie udziela sie jak Vidal . Fakt jak widzialem jak Pirlo stoi i patrzy jak wpada druga bramka to sie zagotowalem , ale mimo wszystko jego mecz na + bramka , słupek i powinna byc asysta ( Matri zagral tragicznie ) Mnie bardziej od kilku spotkan razi Morata , ktory przewraca sie po byle kontakcie i patrzy na sedziego , aby gwizdal faul


delarudii

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 października 2008
Posty: 1071
Rejestracja: 18 października 2008

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2015, 08:30

Pirlo wczoraj zagrał bardzo przyzwoicie i gdyby miał nieco więcej szczęścia to mogłoby się skończyć na jego dwóch bramkach z rzutów wolnych. Ta pierwsza to naprawdę cud malinka. Ale ogólnie całkiem dobrze rozgrywał i chyba zaliczył tylko jedną poważniejszą stratę, co w porównaniu do ostatnich spotkań jest naprawdę rewelacyjnym wynikiem. Jeśli chodzi o grę w defensywie to w przypadku Andrei chyba nie ma takiego pojęcia, niestety.


Mehehehe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 1680
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2015, 08:59

Może Andrea wie, że to jego ostatnia szansa w karierze piłkarskiej na podniesienie Pucharu Ligi Mistrzów, więc może na koniec sezonu poczęstuje nas grą nawiązującą do 2012 roku?


zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2015, 09:07

AVE JUVE!!! pisze:a kiedy Pirlo zagral dobrze w defensywie ? Andrea jest jaki jest i w defensywie nie udziela sie jak Vidal .
delarudii pisze:Jeśli chodzi o grę w defensywie to w przypadku Andrei chyba nie ma takiego pojęcia, niestety.
No tak na pewno macie rację. Choć od tak wielkiego i zasłużonego zawodnika powinno wymagać się trochę jednak więcej. Tym bardziej, że gra na pozycji pomocnika a nie np. napastnika, którego przeważnie rozlicza się z ilości strzelonych goli. Dobrze, że przynajmniej dobrze rozgrywał choć nie da się też ukryć, że i czasami w niektórych meczach uda mu się bardziej zdecydowanie zawalczyć i odebrać jakaś piłkę, niemniej naprawdę w tym sezonie to rzadkość! Cóż niech Andrea przynajmniej z raz powtórzy swój wyczyn jak wczoraj oddając taki strzał w meczu z Realem i chyba będzie można mówić, że swoją pańszczyznę odrobił :)
pumex wczoraj bezpośrednio po derbach pisze:Po 20 latach przegraliśmy derby, a to wstyd jak cholera niezależnie od okoliczności.
No tak temu panu to zawsze coś nie pasuje :) Daj spokój chyba każdemu raz na 20 lat zdarza się strzelić jakiegoś buraka :wink:


Piskoor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 22 lutego 2015
Posty: 12
Rejestracja: 22 lutego 2015

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2015, 09:32

Panowie.... bądźcie ucziwi...
Pirlo jest juz jak na zawodnika wiekowy...
ale wczoraj oglądając mecz specjalnie na karteczce notowałem sobie co i jak... może nie wszystko udało mi się zaznaczyć ale obiektywnie oceniając
strat miał zdecydowanie mniej niż średnia zespołu...
miał kilka odbiorów i jeden całkiem fajny wslizg... Specjalnej winy przy bramkach tez bym się nie doszukiwał..
No i patrząc na statystki sezonowe
4 bramki + 4 asysty = 8 goli dzięki Pirlo...tj 20 % tego co strzelili...


drobina więcej szczęścia i gościu zaliczyłby 2 bramki z wolnych + bramkę z 92 minuty... + 2 idealne asysty dające 100% okazje... w sumie szanse na 5 goli... Wg mnie zrobił co do niego należało... a przedewszystkim widać że gra coraz lepiej.... w przeciwieństwie do Teveza i Moraty, którzy niestety zniżkują... Jeśli jednak mieli coś na kształt anginy lub grypy
żołądkowej to można to zrozumieć...


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2015, 10:25

koki90 pisze:dość łatwo udawało nam się dochodzić do sytuacji bramkowych i brakło nieco szczęścia
Szczęścia to zabrakło Pirlo przy drugim wolnym, ale pozostałe sytuacje zostały po prostu niemiłosiernie spartaczone :prochno:
Zwłaszcza Matri się nie popisał, ale nie mam do faceta większych pretensji. Świetnym meczem z Violą zrobił, co do niego należało, jako zapasowy napastnik ściągnięty na pół roku, na wszelki wypadek. Gdyby Matri takie mecze rozgrywał regularnie, miałby troszeczkę większe powodzenie niż wypożyczenie, podczas którego połowę jego nie-takiej-znowu-wysokiej pensji płaci wciąż Milan.
A gdyby od początku zagrał Llorente, zapewne nie byłoby większej różnicy. Po prostu nie mamy napastników poza Tevezem i Moratą.

Zgadzam się z Piskoorem, Pirlo zagrał całkiem dobry mecz. Gdyby miał troszkę więcej szczęścia, albo koledzy wykorzystywali jego piłki, to mógłby być świetny występ. Ogólnie ostatnio tak żwawiej się rusza na boisku, częściej posyła dopieszczone podania, nie wygląda to tak źle jak jeszcze nie tak dawno.


Buffalo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 sierpnia 2012
Posty: 393
Rejestracja: 22 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2015, 11:09

Żeby mieć jakiekolwiek szanse w Lidze Mistrzów musimy zagrać z Realem cały dwumecz, tak jak ostatnie 10min z Torino.
Ogólnie czasami szkoda mi Vidala, tyle co się gość nabiega...w tym meczu chyba z 3 razy pod rząd przebiegł na sprincie od naszego pola karnego, do bramki Toro. Wyprowadza kontrę, powrót do obrony, odzyskanie piłki, znowu sprint by wspomóc atak, Andrzej źle podaje i trzeba zasuwać w drugą stronę :prochno: Po prostu brakuje tylko kurczącego się paska staminy na dole ekranu :D


Nie patrz na to ile mam postów, bo i tak wiem wiecej od Ciebie.
Zablokowany