LM 14/15 (1/8): Borussia 0-3 JUVENTUS

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 15 marca 2015, 12:32

Obrazek Obrazek Obrazek

Mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów 14/15:
Borussia - JUVENTUS


Czas:

18.03.2015 (środa), godzina 20:45

Pozostało:

Obrazek

Miejsce:

Dortmund - Signal Iduna Park (80 600)

O przeciwniku:

Rok założenia: 1909
Barwy: żółto-czarne
Przydomek: BVB
Prezes: Reinhard Rauball
Dyrektor generalny: Hans-Joachim Watzke
Dyrektor sportowy: Michael Zorc
Menedżer: Jurgen Klopp
Oficjalna strona Borussii Dortmund

Ligowa forma u siebie (Bundesliga):
Zwycięstw: 5
Remisów: 3
Przegranych: 4


Ligowa forma na wyjeździe (Bundesliga):
Zwycięstw: 3
Remisów: 3
Przegranych: 7



Ostatnie mecze:
(14.03.2015) – Borussia 0:0 FC Koln (Bundesliga)
(07.03.2015) – HSV 0:0 Borussia (Bundesliga)
(03.03.2015) – Dynamo Drezno 0:2 Borussia (DFB Pokal)
(28.02.2015) – Borussia 3:0 Schalke (Bundesliga)
(24.02.2015) – JUVENTUS 2:1 Borussia (Champions League)


Najlepszy strzelec:
Pierre-Emerick Aubameyang (10 goli w Bundeslidze, 3 gole w Champions League, 2 gole w Pucharze Niemiec)
Obrazek

Najlepszy asystent:
Pierre-Emerick Aubameyang (4 asysty w Bundeslidze, 2 asysty w Champions League), Marco Reus (3 asysty w Bundeslidze, 1 asysta w Champions League)
Obrazek Obrazek

Poprzednie mecze w europejskich pucharach:
(24.02.2015) - JUVENTUS 2:1 Borussia (Champions League)
(09.12.2014) - Borussia 1:1 Anderlecht (Champions League)
(26.11.2014) - Arsenal 2:0 Borussia (Champions League)
(04.11.2014) - Borussia 4:1 Galatasaray (Champions League)
(22.10.2014) - Galatasaray 0:4 Borussia (Champions League)
(01.10.2014) - Anderlecht 0:3 Borussia (Champions League)
(16.09.2014) - Borussia 2:0 Arsenal (Champions League)



JUVENTUS:

Ligowa forma na wyjeździe (Serie A):
Zwycięstw: 8
Remisów: 5
Przegranych: 1


Ligowa forma u siebie (Serie A):
Zwycięstw: 11
Remisów: 2
Przegranych: 0



Ostatnie mecze:
(14.03.2015) – Palermo 0:1 JUVENTUS (Serie A)
(09.03.2015) – JUVENTUS 1:0 Sassuolo (Serie A)
(05.03.2015) – JUVENTUS 1:2 Fiorentina (Coppa Italia)
(02.03.2015) – Roma 1:1 JUVENTUS (Serie A)
(24.02.2015) – JUVENTUS 2:1 Borussia (Champions League)


Najlepszy strzelec:
Carlos Tevez (15 goli w Serie A, 4 gole w Champions League, 2 gole w Supercoppa Italiana)
Obrazek

Najlepszy asystent:
Carlos Tevez (7 asyst w Serie A)
Obrazek

Poprzednie mecze w europejskich pucharach:
(24.02.2015) - JUVENTUS 2:1 Borussia (Champions League)
(09.12.2014) - JUVENTUS 0:0 Atletico (Champions League)
(26.11.2014) - Malmo 0:2 JUVENTUS (Champions League)
(04.11.2014) - JUVENTUS 3:2 Olympiacos (Champions League)
(22.10.2014) - Olympiacos 1:0 JUVENTUS (Champions League)
(01.10.2014) - Atletico 1:0 JUVENTUS (Champions League)
(16.09.2014) - JUVENTUS 2:0 Malmo (Champions League)




HISTORIA SPOTKAŃ Z BORUSSIĄ

HISTORIA LIGI MISTRZÓW



Przewidywane składy

Obrazek

Typer

Wytypuj wynik meczu Borussia - Juventus w naszym Typerze i wygraj bon z puli 250 zł ufundowany przez STS.PL dla najlepszej osoby typującej mecze Starej Damy w marcu! Mecz należy wytypować w ramach kategorii Juventus TUTAJ.

mecz na żywo w TV:

Obrazek

1TV (georgia)
5 SPORT / HD (israel)
Arena Sport 5 (serbia)
beIN Sports FR 2 / HD
beIN Sports Mena 2 HD
C+ Liga Campeones 2 / HD
Canale 5 (Italia)
Cytavision Sports 2
Digi Sport 2 (rom) / HD
Digi Sport 3 (svk) / HD
HRT TV2 (croatia)
Irib Varzesh
Nova Sports 2 (hellas) / HD
OBN BiH
Proximus 11+ / HD
Ring.bg / HD (bTV Sports)
RSI La 2 / HD
RTS Deux / HD
RTS Sport Player
Setanta Ireland
Sky Sport 2 (germany) / HD
Sky Sports 1 (uk) / 1HD
Sky Sports 5 *RED button
Smart Spor 2 / HD
Sport 1 Voetbal
Sport TV1 (portugal) / HD
SportKlub 1 (slovenia)
SRF Zwei / HD
SuperSport 5 (za) / HD
SuperSport MaXimo 1
TeleClub Sport 2 / HD
TeleClub Sport PPV / HD
ViaPlay (denmark) / HD
ViaPlay (norway) / HD
ViaPlay (sweden) / HD
Viasat Sport (swe) / HD
Voyo Player PPV (bg) $
ZDF / HD
Astro SuperSport 1
Fox Soccer 2GO
SportsNet World (ca) / HD


mecz w Internecie:

Kilknij, żeby dowiedzieć się więcej o transmisjach przez internet! (szczegóły, linki do spotkań, porady)



źródła: www.juvepoland.com , www.juventus.com, www.seriea.pl , www.liveonsat.com , www.wikipedia.pl , www.gazzetta.it , www.stadiony.net

Kibice w wielu miastach Polski spotykają się by razem oglądać ten mecz.
Dlatego zrób to i Ty, kliknij aby zajrzeć na forum, do pokoju KIBICE


Wszelkie błędy proszę kierować na PW - na pewno wprowadzę poprawki.
Ostatnio zmieniony 16 marca 2015, 10:11 przez pumex, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
Buffalo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 sierpnia 2012
Posty: 393
Rejestracja: 22 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 15 marca 2015, 12:34

Wiadomość tą kieruję do ludzi mogących pomóc - głównie @Drughi Polska, a także tych mieszkających w Niemczech. W takich chwilach żałuje, że nie należę jeszcze do Stowarzyszenia, jednak bardzo liczę na pomoc. Potrzebuje dojścia do zakupu biletów na środowy mecz BVB-Juve(szt.2), najchętniej oczywiście na sektor gości, jednak nie pogardzę również tymi na gospodarzy. W ramach pomocy, oczywiście dorzucę pewne środki na tzw. cele statutowe :)


Nie patrz na to ile mam postów, bo i tak wiem wiecej od Ciebie.
Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 15 marca 2015, 13:37

Męczarni ciąg dalszy. Ciekawe czy też będą mieli zamiar męczyć bułę jak w ostatnich ligowych spotkaniach...?!
Nic by mnie w sumie nie zdziwiło. Makaroniarska mentalność. Chwała Panu, że Pirlo się połamał i najpewniej nie wróci na ten mecz. Ciekawe co zaserwuje nam kloc Chiellini...przecież nie może zagrać normalnie jak Bonucci czy Ogbonna...oooo nie.


Antek666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2012
Posty: 872
Rejestracja: 17 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 15 marca 2015, 16:01

A co mi tam, widząc niespodziewaną ciszę w tym temacie i wykorzystując kilka minut czasu który już straciłem wkleję więc i tu to co napisałem pod newsem z herbem BVB w roli głównej:

Z przeglądy prasy można się dowiedzieć przykładowo, że:
-po raz któryś w sezonie BVB miała problemy z zespołem grającym wysoko, stosującym pressing i zostawiającym mało miejsca piłkarzom Borussii. Klopp mówił po meczu, że jego ekipa wygrywała mało pojedynków w ofensywie i centrum boiska. Köln wygrało 54% pojedynków o piłkę i osiągnęli to co zamierzał trener Köln czyli wyłączenie środka pola i skrzydeł Dortmundu.
-Weidenfeller uratował zespół przed utratą bramki szczególnie w dwóch sytuacjach i po meczu podkreślał groźne i "zimne"(wyrachowane) kontry rywali. To może być szansa dla Juve które wreszcie w tym sezonie częściej wykorzystuje kontrataki niż za ery Conte-mój wniosek, nie słowa Weidenfellera :P
-wesoły Romek który jak wiemy jest odpowiednikiem naszego Kielona cieszył się jak i Klopp z czystego konta z tyłu. Co moim zdaniem nie oznacza, że nagle Romek i reszta obrony BVB stali się nieomylni, tu przypominają mi się ich błędy i kiksy przeciw 3-ligowemu Dynamo Dresden.
-Ale jakiś postęp w grze obronnej BVB(z czym mieli ogromny problem) jest raczej widoczny. Na 8 spotkań rundy rewanżowej w 5 zachowali czyste konto, co jest wyczynem jeśli brać pod uwagę, że w całej rundzie jesiennej jedynie 2 razy nie stracili brmki. Licząc od 18kolejki ligi tylko imienniczka z Gladbach(4) straciła mniej bramek niż Dortmund(5)
-w tabeli tylko rundy rewanżowej Borussia zajmuje wysokie miejsce. Jedynie Bayern, Wolfsburg i Werder zdobyli więcej punktów od Dortmundu.
-w kontekście pojedynku z Juve ich bramkarz mówi, że "chcemy awansować do 1/4 finału". Jeśli w środę ponownie uda mu się zachować czyste konto to bvb przybliży się do celu i do tego musi się coś udać w ofensywie. Co daję nadzieję, że tak się stanie? "Bo my to potrafimy, chłopacy potrafią to!"-podkreślał Klopp.


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2473
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 15 marca 2015, 16:14

Antek666 pisze:Z przeglądy prasy można się dowiedzieć przykładowo, że:
-po raz któryś w sezonie BVB miała problemy z zespołem grającym wysoko, stosującym pressing i zostawiającym mało miejsca piłkarzom Borussii. Klopp mówił po meczu, że jego ekipa wygrywała mało pojedynków w ofensywie i centrum boiska. Köln wygrało 54% pojedynków o piłkę i osiągnęli to co zamierzał trener Köln czyli wyłączenie środka pola i skrzydeł Dortmundu.
Szkoda, że Juve zagra z początku pewnie bardziej okopane, bez jakiegoś intensywnego presingu, którego ostatnimi czasy nie pokazują zbyt dużo...


Antek666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2012
Posty: 872
Rejestracja: 17 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 15 marca 2015, 16:39

Marat87 pisze:
Antek666 pisze:Z przeglądy prasy można się dowiedzieć przykładowo, że:
-po raz któryś w sezonie BVB miała problemy z zespołem grającym wysoko, stosującym pressing i zostawiającym mało miejsca piłkarzom Borussii. Klopp mówił po meczu, że jego ekipa wygrywała mało pojedynków w ofensywie i centrum boiska. Köln wygrało 54% pojedynków o piłkę i osiągnęli to co zamierzał trener Köln czyli wyłączenie środka pola i skrzydeł Dortmundu.
Szkoda, że Juve zagra z początku pewnie bardziej okopane, bez jakiegoś intensywnego presingu, którego ostatnimi czasy nie pokazują zbyt dużo...
Widząc, kto odpowiedział na mój post przez chwilę spodziewałem się ponownej krytyki mojej działalności i wrzucania czegokolwiek co z Niemcami związane :prochno: Całe szczęście, że dzięki starciu Juve z niemiecką drużyną jestem bezkarny i mam Dzień Dziecka przez kilka tygodni :lol:

Wracając do meritum mówisz niestety jak jest/będzie. Też nie chcę mi się wierzyć, że Allegri powie piłkarzom by ostro "siedli" na rywali od pierwszej minuty, bo będzie się obawiał kontr. Ale wyłączenie środka pola i boków Dortmundu te kontrowanie mocno utrudnia czy prawie wyklucza i nie jest aż tak trudne do realizacji skoro udało się takiemu Köln.
Oby tylko nasi potrafili ich kontrować i oby nie wyglądało to tak, że po przejęciu piłki zaczniemy ją sobie kopać i opierać się wyłącznie na ataku pozycyjnym :doh: Raz, że obecną słabość BVB czyli bałagan przy kontrach rywali dobrze byłoby wykorzystywać. Ponadto dobrze wiemy czym może się skończyć holowanie piłki przez naszych i wymiana podań między obrońcami, nieraz i nie dwa takie akcje kończyły się straceniem piłki i doprowadzają fanów do palpitacji serca.
Strzały z dystansu i "walenie" w wesołego Romka jest też bardzo wskazane. Niby ostatnio tracą mniej goli ale pewnych ułomności nie da się ot tak wyeliminować i są spore szanse, że Romuś zaśpi i albo coś puści pod pachą lub dobrze odbije ale obrona zaśpi z asekuracją dobitki np Moraty.


Morgesztern

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lipca 2014
Posty: 452
Rejestracja: 15 lipca 2014

Nieprzeczytany post 15 marca 2015, 16:51

Wróżbita Maciej wita! Zapamiętaj moje słowa! Prędzej Juventus wygra LM niż zagra z BVB nie-352!
Mądry jestem, prawda? :prochno:
Dobra, koniec moich śmiesznych żartów. :) Obawiam się, że będzie gra na remis, ale taka gra na remis jak na Mundialu w meczu Włochy - Urugwaj. :/
Mimo wszystko wierzę w awans bianconerich. Mam taką nadzieję, jak to mówią:
"Nadzieja umiera zawsze ostatnia"
:wink:


Obrazek
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 15 marca 2015, 17:02

Tylko,ze akurat taktyka Allegriego na pierwszy mecz była bardzo dobra, BvB poza prezentem od Chielliniego nie stworzyło sobie przecież żadnej dogodnej sytuacji, ich środek niby mocny a na dobrą sprawę mając piłkę dość często nie potrafili skonstruować żadnej ! dogodnej sytuacji. Ostatnie 2 mecze ligowe to powrót normalnej defensywy w Juventusie. BvB obronę na pewno poprawiło, ale w ofensywie dalej żyją tylko wtedy gdy przeciwnik da im prezent, jak Juve tego nie zrobi to ich szanse na gola są nikłe. Trzeba zagrać tak jak w pierwszym meczu, nie rzucać się na hura, bo jeden błąd może spowodować utratę bramki bo BvB to jedna z najszybciej wyprowadzających kontr drużyn w Europie. Spokojna gra i dawanie Moracie i Tevezowi sytuacji 1 na 1 z obrońcami dobrymi długimi piłkami i będzie dobrze:)


Swider10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2005
Posty: 806
Rejestracja: 27 lipca 2005

Nieprzeczytany post 15 marca 2015, 18:34

Jestem po raz kolejny zawiedziony jeżeli chodzi o transmisje! Na głównym Canale nc+ (Canal+ Sport) pokazuja Barce z City to samo w TVP1..., to jakaś hańba! Jak można pokazać mecz w którym na 80% jest już wszysto przesądzone, a starcie gdzie o awans będą walczyć dwie wielkie firmy pokazują na "bocznej" stacji to takie troche zepchnięcie tego meczu na drugi tor, bo przecież jak można nie pokaza wielkiej Barcelony..., kabaret!

A co do meczu nie popełnic jakiegoś głupiego błędu, nie walnąć kiksa luba babola no i oczywiście zagrać z taka konsekwencją jak u siebie. No i wszyscy zmówić paciorek za Nasz awans we wtorek przed snem na pewno nie zaszkodzi :)

PS. Trochę sie boję tej publiki 80tys ludzi przeciwko Nam :/ oby się nie "zesrali" !


"Pozytywne rezultaty to coś wspaniałego , ale istnieje coś większego: móc powiedzieć, że jest się kibicem Juventusu i być z tego dumnym."

"Dla tych barw niektórzy stracili swe życie"
Babinicz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2010
Posty: 162
Rejestracja: 24 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 15 marca 2015, 18:53

Swider10 pisze:Jestem po raz kolejny zawiedziony jeżeli chodzi o transmisje! Na głównym Canale nc+ (Canal+ Sport) pokazuja Barce z City to samo w TVP1..., to jakaś hańba!
Ja mam cyfrowy polsat i nie mam tego kanału,ale koledzy z bloków mają.Ten pierwszy mecz między Juve a Dortmundem był pokazywany.Teraz miałem zamiar obejrzeć u kolegi,a ty mi mówisz,że na tym kanale będzie Barca?kurde,popsuł mi się komputer...bo bym wykupił transmisję.Cholera,jest jak mówisz?
A co do meczu to najważniejszy mecz od 4 lat,od kiedy do użytku oddany został nasz nowy stadion,a stery w Juve objął Conte.Sytuacja jest naprawdę wyjątkowa.Trzy lata temu nie graliśmy w pucharach,2 lata temu mieliśmy ćwierćfinał,odpadliśmy z późniejszym triumfatorem Bayernem,rok temu mieliśmy półfinał LE,byliśmy o krok od finału na własnym obiekcie,i żeby zachować ciągłość,jak też spełnić plan Agnelliego,zadomowić się w najlepszej "8"semce Europy,musimy nie przegrać tego meczu.Wystarczy nam remis,ale nie możemy grać na 0:0.Zagrajmy jak PSG.Bądźmy odważni.


Principino

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 listopada 2012
Posty: 367
Rejestracja: 06 listopada 2012

Nieprzeczytany post 15 marca 2015, 19:18

A na Nsporcie czasem nie transmitują?


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 15 marca 2015, 19:21

Principino pisze:A na Nsporcie czasem nie transmitują?
transmitują transmitują.

Musimy wyjść z zamiarem strzelenia gola inaczej może być lipa.


squinter

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 grudnia 2011
Posty: 1267
Rejestracja: 12 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 15 marca 2015, 19:25

Swider10 pisze:Jestem po raz kolejny zawiedziony jeżeli chodzi o transmisje! Na głównym Canale nc+ (Canal+ Sport) pokazuja Barce z City to samo w TVP1..., to jakaś hańba! Jak można pokazać mecz w którym na 80% jest już wszysto przesądzone, a starcie gdzie o awans będą walczyć dwie wielkie firmy pokazują na "bocznej" stacji to takie troche zepchnięcie tego meczu na drugi tor, bo przecież jak można nie pokaza wielkiej Barcelony..., kabaret!
Przecież nas pokazują na nsport+, nie ma co narzekać ;)
@edit: koledzy wyżej mnie uprzedzili.


Swider10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2005
Posty: 806
Rejestracja: 27 lipca 2005

Nieprzeczytany post 15 marca 2015, 20:27

squinter pisze:
Swider10 pisze:Jestem po raz kolejny zawiedziony jeżeli chodzi o transmisje! Na głównym Canale nc+ (Canal+ Sport) pokazuja Barce z City to samo w TVP1..., to jakaś hańba! Jak można pokazać mecz w którym na 80% jest już wszysto przesądzone, a starcie gdzie o awans będą walczyć dwie wielkie firmy pokazują na "bocznej" stacji to takie troche zepchnięcie tego meczu na drugi tor, bo przecież jak można nie pokaza wielkiej Barcelony..., kabaret!
Przecież nas pokazują na nsport+, nie ma co narzekać ;)
@edit: koledzy wyżej mnie uprzedzili.
Ja mam wykupiony pakiet C+ z telewizji kablowej i są w nim wszystkie kanały prócz nSport ... jest tyle dostępnych stacji (C+ Sport2, Family, Family2..) a oni transmituja akurat na nSport :/ trudno zostaje ruski sopcast.


"Pozytywne rezultaty to coś wspaniałego , ale istnieje coś większego: móc powiedzieć, że jest się kibicem Juventusu i być z tego dumnym."

"Dla tych barw niektórzy stracili swe życie"
filippo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 listopada 2004
Posty: 1028
Rejestracja: 29 listopada 2004

Nieprzeczytany post 15 marca 2015, 20:31

Swider10 pisze:
squinter pisze:
Swider10 pisze:Jestem po raz kolejny zawiedziony jeżeli chodzi o transmisje! Na głównym Canale nc+ (Canal+ Sport) pokazuja Barce z City to samo w TVP1..., to jakaś hańba! Jak można pokazać mecz w którym na 80% jest już wszysto przesądzone, a starcie gdzie o awans będą walczyć dwie wielkie firmy pokazują na "bocznej" stacji to takie troche zepchnięcie tego meczu na drugi tor, bo przecież jak można nie pokaza wielkiej Barcelony..., kabaret!
Przecież nas pokazują na nsport+, nie ma co narzekać ;)
@edit: koledzy wyżej mnie uprzedzili.
Ja mam wykupiony pakiet C+ z telewizji kablowej i są w nim wszystkie kanały prócz nSport ... jest tyle dostępnych stacji (C+ Sport2, Family, Family2..) a oni transmituja akurat na nSport :/ trudno zostaje ruski sopcast.
Masz jeszcze ZDF (pewnie zakodują) i Canale 5 (który może nie zakodują, bo z reguły wyjazdowe mecze pokazują w otwartym paśmie, ale nie wiadomo)


forumowy ujadacz
Zablokowany