Serie A 14/15 (11): JUVENTUS 7-0 Parma

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Hypeman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2014
Posty: 441
Rejestracja: 28 kwietnia 2014

Nieprzeczytany post 09 listopada 2014, 22:32

Nie oglądałem meczu, jest ktoś w stanie mi nakreślić jak zagrał Romulo?


Kicek7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 sierpnia 2006
Posty: 357
Rejestracja: 09 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 09 listopada 2014, 22:42

Cieszy dobra forma, bo trudny terminarz nadchodzi, Lazio, Malmo, Toro, Fiorentina, Atletico, Sampdoria, Cagliari, Inter, Napoli.

Najsłabszy dzisiaj Giovinco, żadnej dobrej akcji nie miał.


blackadder

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 września 2006
Posty: 1387
Rejestracja: 23 września 2006

Nieprzeczytany post 09 listopada 2014, 22:54

Hypeman pisze:Nie oglądałem meczu, jest ktoś w stanie mi nakreślić jak zagrał Romulo?
Bardzo pozytywnie. Facet radzi sobie świetnie z piłką przy nodze, wyszedł kilka razy fajnie z akcją, szuka podań. W akcjach ofensywnych dobrze wychodził na pozycje ale nie doczekał się ciekawych piłek. Będzie z niego pożytek.


Obrazek
wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 09 listopada 2014, 23:45

Tak mówicie o Giovinco, ale uważam, że trzeba z nim przedłużyć kontrakt... żeby chociaż część zapłaty za kartę Berardiego mieć :). Więc do czegoś może być przydatny, po za tym to piłkarz kiepski.

Spotkanie mega, pisałem o tym wczoraj, że Parma to nie drużyna grająca o mistrzostwo, więc bez obaw, jedyne co dziwi to taki wynik, który na pewno wzmacnia drużynę.


Hoffman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2006
Posty: 945
Rejestracja: 05 października 2006

Nieprzeczytany post 10 listopada 2014, 00:06

To jest to, "europejski" Juventus który ogląda się z przyjemnością.


Obrazek
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 10 listopada 2014, 08:53

Dawno tak przyjemnie nie ogladalo mi sie meczu Juve. Teraz widac, ze to 352 bylo naszym ograniczeniem. Po zmianie wreszcie zaczelismy grac skrzydlami, zawodnicy pokazuja sie do gry, nie sa statyczni. Skutecznosc jest lepsza bo wkoncu moze byc, dzieki temu wlasnie ze okazje sa klarowniejsze, nie wala juz glowa w mur. Lichy mial wreszcie pomoc na flance i odrazu pokazal, ze jest topowym zawodnikiem na swojej pozycji. Ustawienie w praktyce bardziej wygladalo na 433. Troszke bezbarwny byl Perreyra, za to Coman bedzie kotem ! Ta technika, przeglad pola i szybkosc, wow! Nie wydaje sie Wam, ze Pogba sie troche marnuje grajac przy lini, a nie blizej srodka ?

P.S Mam nadzieje, ze zmiana ustawienia nie zaszla zbyt pozno (LM).


Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8860
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 10 listopada 2014, 10:06

Poezja, taki Juventus mogę oglądać cały dzień. Może za wcześnie by jarać się zmianą taktyki, jednak wszystko wskazuje na to, że będzie to strzał w 10-tkę.
Nie mieliśmy słabych punktów. Parma walczy o życie więc to nie musiał być spacerek. Mimo to goście nie wywalczyli nawet rzutu rożnego 8) Cieszą bramki napastników. Teveza szczególnie, który się zablokował i był już irytujący momentami w swojej grze, np: w 1 połowie. Llorente mam nadzieję, obudził się na dobre a Morata? Ja nie widzę sensu by sadzać go na ławce. Poszedłbym Va banque i spróbował choć raz zagrać Hiszpanami z przodu a za nimi Carlos. Sorry, ale Pereyra mnie wczoraj nie porwał na swojej pozycji.

Wszystko fajnie niemniej nadal mamy tylko 3 pkt. nad romą, która korespondencyjnie wygrywa wszystko u siebie tracąc pkt. jedynie na wyjazdach. Ponadto do gry wraca Napoli, które ma wielkie możliwości. Przed nami rozjazdy na reprezentacje, z 14 nam poleci? Po powrocie mamy naprawdę ciężki terminarz: Lazio (w), Torino (D), Viola (W), Sampa (D), Cagliari (W), inter i napoli już w Nowym roku. Ponadto mecze o życie w LM i SPW przed Świętami. Zobaczymy jak to będzie wyglądać i oby jak najmniej kontuzji, których mamy zbyt dużo.


Obrazek
Wicior

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 sierpnia 2003
Posty: 1226
Rejestracja: 15 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 10 listopada 2014, 10:36

Sądząc po skrótach mecz był fantastyczny. Wreszcie Coman dostał więcej czasu na pokazanie się i wykorzystał szanse.

Chciałbym obejrzeć sobie cały mecz, ale linki podane wcześniej nie zachwycają szybkością pobierania.

Czy ktoś dysponuje szybszym linkiem do wczorajszego meczu? Najlepiej jakimś torrentem?


mateelv

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 listopada 2006
Posty: 1512
Rejestracja: 26 listopada 2006

Nieprzeczytany post 10 listopada 2014, 17:07

Wicior pisze:Sądząc po skrótach mecz był fantastyczny. Wreszcie Coman dostał więcej czasu na pokazanie się i wykorzystał szanse.

Chciałbym obejrzeć sobie cały mecz, ale linki podane wcześniej nie zachwycają szybkością pobierania.

Czy ktoś dysponuje szybszym linkiem do wczorajszego meczu? Najlepiej jakimś torrentem?
http://livefootballvideo.com/fullmatch/ ... vs-parma-2

720p i jazda ;)


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 10 listopada 2014, 23:08

Dzięki za ten link :)

Bardzo podobała mi się wymienność pozycji w tym meczu i chęć gry ofensywnej piłki. To spotkanie było świętem napastników, z super strony pokazał się też Lichtsteiner. Kawał mrówczej roboty i dobrego rozprowadzania piłki wykonał, słusznie nagrodzony oklaskami, Marchisio. Lubię go w tej roli, jednak mimo wszystko brakuje mi tych jego wejść ninja w pole karne przeciwnika, które były jego znakiem firmowym za Conte.

Zawiódł mnie w tym meczu Pereyra. Od strony taktycznej spisywał się dobrze, ale brakowało mi w jego grze jaj. Zdecydowanie lepiej sprawował się jako b2b i chyba taka rola powinna przypadać mu jak najczęściej. Popracuje nad odbiorami i będzie niezwykle cennym nabytkiem.

Podtrzymuję zdanie innych forumowiczów - Coman świetnie się zapowiada. Przez pół godziny mógł mieć trzy, a nie jedną asystę.


couec

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2010
Posty: 490
Rejestracja: 01 października 2010

Nieprzeczytany post 12 listopada 2014, 09:52

Arbuzini pisze:Dzięki za ten link :)

Kawał mrówczej roboty i dobrego rozprowadzania piłki wykonał, słusznie nagrodzony oklaskami, Marchisio. Lubię go w tej roli, jednak mimo wszystko brakuje mi tych jego wejść ninja w pole karne przeciwnika, które były jego znakiem firmowym za Conte.
.
Inny system gry, inna pozycje i inne zadania na boisku. Tego trybu ninja mi nie brakuje, wole go widocznego na boisku bez okazjonalnych bramek. Tak jak za 352 Antka wszyscy podkreślali jego inteligencje boiskową i to jak wywiązuje się z zadań taktycznych, tak teraz to jeszcze bardziej się uwypukliło i zniwelowalowane zostało poruszanie się po boisku go w trybie ninja.


Michael900

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2005
Posty: 875
Rejestracja: 10 maja 2005

Nieprzeczytany post 12 listopada 2014, 12:26

Wynik idzie w świat, ale ja akurat zanadto nie cieszyłbym się na zapas. Pamiętać należy, że graliśmy z jedną z najsłabszych drużyn słabej obecnie Serie A, chaotyczną Parmą. A gra się tak jak przeciwnik pozwala. Owszem Parma wygrała wcześniejszy mecz, ale ze słabym Interem, a De Ceglie miał wtedy dzień konia. Dopiero jak Juventus wygra mecz pewnie i w dobrym stylu w Lidze Mistrzów (choćby te 3:0) to będzie dla mnie przekonujące.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 12 listopada 2014, 13:23

couec pisze:
Arbuzini pisze:Dzięki za ten link :)

Kawał mrówczej roboty i dobrego rozprowadzania piłki wykonał, słusznie nagrodzony oklaskami, Marchisio. Lubię go w tej roli, jednak mimo wszystko brakuje mi tych jego wejść ninja w pole karne przeciwnika, które były jego znakiem firmowym za Conte.
.
Inny system gry, inna pozycje i inne zadania na boisku. Tego trybu ninja mi nie brakuje, wole go widocznego na boisku bez okazjonalnych bramek.
System ma tutaj akurat najmniejsze znaczenie, bo Marchisio jako b2b w 433 też grał. Sama ksywka "Ninja" niesłusznie kojarzy się z tym, że był niewidoczny. Naprawdę wzięła się to od tego, że podłączał się do ataku tak sprytnie, jakby pojawiał się znikąd.

Oczywiście z rolą registy wiążą się inne obowiązki, Marchisio gra ustawiony niżej i jeśli atakuje bezpośrednio na bramkę przeciwnika to są to przeważnie strzały z dystansu. W tym meczu popisał się jednym bardzo dobrym, oby więcej takich prób i asyst bezpośrednich, a w końcu jego dobra gra znajdzie odzwierciedlenie w statystykach. Dla mnie jest to zawodnik absolutnie nie na sprzedaż. Piłkarz, który bardzo dobrze sprawdzi się w każdej roli powierzonej mu w środku pomocy.

Wg rankingu Bleacher Report z początku roku nasza pomoc Vidal-Pogba-Marchisio/Pirlo (tak, w tej kolejności - z Claudio przed Maestro) znalazła się na 2. miejscu za barcelońskim trio Xavi-Iniesta-Busquets. Dokładając do tego Pereyrę i Romulo, środek pomocy jest naszym najmniejszym zmartwieniem na kolejne mercato i trzeba skupić się na pozycjach, gdzie naprawdę mamy braki, czyli lewej obronie w pierwszej kolejności.


SKAr7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 maja 2009
Posty: 1876
Rejestracja: 26 maja 2009

Nieprzeczytany post 12 listopada 2014, 16:31

Arbuzini pisze: System ma tutaj akurat najmniejsze znaczenie, bo Marchisio jako b2b w 433 też grał.
A ja zgodzę się z coueckiem, że największe ma właśnie system. B2b b2b nierówny, a 3-5-2 u Conte było tak skonstruowane, żeby najwięcej miejsca dać właśnie półbocznym i uczynić ich wbieganie za linie obrony jak najbardziej nieprzewidywalnym. W pewnym momencie przestało działać, bo raz, że Vidal z Pogbą grali jak grali w 2014. Dwa, że to samo zagranie, nawet jeśli w różnych formach, nie będzie nieprzewidywalne przez 3 sezony.

Choć akurat ja za tym nie tęsknię, bo co Marchisio zepsuł po takich wbiegnięciach ninja, to chyba tylko Lichy może pojąć :whistle:


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 12 listopada 2014, 20:53

Naprawdę uważasz, że zmiana systemu bardziej wpłynęła na sposób gry Marchisio niż fakt, że występuje teraz na innej pozycji?

W pierwszym sezonie Conte był wywiad chyba z Vidalem, w którym mówił, że jemu wszystko jedno w jakim systemie gra (433 lub 352), bo zadania środkowych pomocników praktycznie się nie różnią. Gra całej drużyny oparta była na pomocy, bo ci zawodnicy bez względu na taktykę prezentowali najwyższą formę i poziom sportowy. Stałe przejście na 352 było spowodowane właśnie tym, że wyciągało to co najlepsze z naszej kadry.

U Allegriego też nie zauważyłem żeby środkowi pomocnicy grali jakoś bardziej defensywnie po przejściu z 352 na 4312.


Zablokowany