LM 14/15 (gr. A) [2]: Atletico 1-0 JUVENTUS

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
booyak

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 czerwca 2003
Posty: 1109
Rejestracja: 08 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 02 października 2014, 20:25

Maly pisze:poza być może kartkami... ;) a co do Vidala... no ludzie, nie strzelił 2 goli ale chyba z nim przesadzacie ;] zaliczył 11 odbiorów... 11 ;]
No tak zaliczył 11 odbiorów i nic poza tym. Nie żebym oczekiwał od niego kreowania akcji czy 60-metrowych rajdów zakończonych bramką/asystą ale jego gra naprawdę wyglądała kiepsko i w moim odczuciu obok bezproduktywnego Llorente był najgorszym z pośród naszych piłkarzy. Zgodzisz się ze mną że w TAKIM meczu od LIDERA naszej pomocy oczekiwać powinniśmy dużo więcej niż 11 odbiorów?
Na początku zaznaczę że nie przeczytałem wcześniejszych wypowiedzi w tym wątku ale po ilości postów widzę że zapanował wielki ból dupy po wczorajszym meczu. Czy słusznie? Myślę że wiele rzeczy można było wczoraj zrobić lepiej jednak w moim odczuciu nie powinniśmy się wstydzić wczorajszej gry Juve. Ogólnie ten mecz wyglądał strasznie dziwnie - Juventus po hiszpańsku starał się narzucić własny styl gry, kreować akcje, przejmować inicjatywę natomiast Atletico skupiło się na przeszkadzaniu, faulach i prowokacjach jak przystało na typową włoską drużynę. Gdyby ktoś przed pierwszym gwizdkiem powiedział mi że tak właśnie będą wyglądały obie drużyny zwyzywał bym go od januszy i odesłał do oglądania TVP1 wczorajszego wieczoru. Naprawdę szkoda porażki której można było uniknąć, jestem jednak spokojny o nasz dalszy los w Lidze Mistrzów widząc drużynę która na stadionie finalisty ubiegłorocznej edycji gra bez kompleksów narzucając swoją filozofię gry. Za czasów Conte na wyjazdach W CL zwykło wyglądać to inaczej, nawet na peryferiach piłkarskiej Europy.
Największe pochwały należą się Marchisio. Zawodnik który cały poprzedni sezon miał mocno przeciętny w tym pokazuje że stać go na grę na najwyższym poziomie - i piszę to ja, człowiek który zwykle hejtował jego ninja style kiedy grywał jako b2b. Oby tylko Allegri na siłę nie stawiał na Pirlo kiedy ten się wyleczy jak w zwyczaju miał robić to Conte.


★ ★ ★
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7315
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 02 października 2014, 20:45

jak mam być szczery to od Vidala nie oczekuję gwiazdek z przodu, szczególnie z przeciwnikiem stojącym murem w polu karnym ;] wtedy jest okazja do błysku Pogby, wrzutki z boku, prostopadłej od Marchisio/Pirlo... jedyne co mogę mu zarzucić to kilka na prawdę słabych podań, do których koledzy nawet nie mieli szans dojść


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
sebatiaen

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 kwietnia 2010
Posty: 1617
Rejestracja: 03 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 02 października 2014, 22:11

Lorente nawalił wczoraj, co piłka do niego to nawet jak utrzyma się na nogach to złe podanie.


Piti

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2012
Posty: 2017
Rejestracja: 02 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 03 października 2014, 20:52

co myslicie o wypowiedzi Taccha? moim zdaniem trafił w sedno
Alessio Tacchinardi przyznał, że podobało mu się wczorajsze Juve i wierzy w dobry występ Bianconerich w Lidze Mistrzów. "Jestem po stronie Allegriego, ponieważ podobał mi się zespół, który wczoraj widziałem" oznajmił były pomocnik Starej Damy w rozmowie z Tuttomercatoweb. "Atletico jest bardzo dobre w przeszkadzaniu rywalom w grze, a nie w wykorzystywaniu swojej siły obronnej. Krytyka jest często rezultatem wyniku, ale myślę, że rozwój samej gry musi być wzięty pod uwagę. Atletico jest zespołem, który zatrzymał Barcelonę i Real Madryt - zdobył tytuł mistrzowski w lidze hiszpańskiej i był w finale Ligi Mistrzów. Zwycięstwo zespołu Simeone przyszło po ich jedynym ofensywnym zapędzie. Argentyński trener dobrze zrozumiał, że przy otwartej grze jego zespół poniósłby porażkę.

O szansach Bianconerich w obecnej edycji LM Tacchinardi powiedział: "Wczoraj Simeone powiedział coś bardzo ważnego, czyli, że Juventus jest najmocniejszym zespołem w grupie. To nie jest kłamstwo, on jest starym wyjadaczem, ale widzi, że to nie jest to samo Atletico, co sezon temu, tak samo jak wie, że ten Juventus nie jest tym samym, który został wyeliminowany przez Galatasaray w poprzednim sezonie. Brak awansu z tej grupy byłby porażką Bianconerich".


Paulo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 613
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 04 października 2014, 16:11

Jacy my słabi byliśmy w meczu z Atletico to Valencia pokazała w niecałe 10 minut na początku meczu. 2-0 i zamiata Atletico jak szmatką po podłodze...a to chyba dopiero początek bo Valencia się nieźle rozkręca.

Up 3-0...a my nie oddaliśmy celnego strzału nawet...


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 04 października 2014, 16:30

Paulo pisze:Jacy my słabi byliśmy w meczu z Atletico to Valencia pokazała w niecałe 10 minut na początku meczu. 2-0 i zamiata Atletico jak szmatką po podłodze...a to chyba dopiero początek bo Valencia się nieźle rozkręca.

Up 3-0...a my nie oddaliśmy celnego strzału nawet...
taa...każdy mecz jest inny, poza tym Atletico w LM było pod ścianą. Jeśli nas raz ogra Sampdoria to znaczy, że jesteśmy od niej słabsi? Nie.


Paulo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 613
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 04 października 2014, 17:27

A czytasz kolego ze zrozumieniem ? Napisałem wyraźnie, jacy my słabi byliśmy w meczu z Atletico, a nie że słabi jesteśmy albo słabsi od kogoś w ogóle...dalszy komentarz zbędny skoro nie uważasz na czyjeś wypowiedzi.


Tobor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 kwietnia 2013
Posty: 298
Rejestracja: 02 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 04 października 2014, 17:33

Paulo pisze:A czytasz kolego ze zrozumieniem ? Napisałem wyraźnie, jacy my słabi byliśmy w meczu z Atletico, a nie że słabi jesteśmy albo słabsi od kogoś w ogóle...dalszy komentarz zbędny skoro nie uważasz na czyjeś wypowiedzi.
A może po prostu Atletico 100% energii zużyło na Juve, a teraz gdy gra 7-8 zawodników ze środy ze świeżą i będącą w gazie Valencią (2 w lidze), nie mają już siły.

Tak samo czy Podbeskidzie jest lepsze od Trabzonsporu, bo Podbeskidzie wygrało z Legią a ta z Trabzonem.

Tego tak nie można porównywać. Szczególnie jak ktoś gra co 3 dni z druzyną co gra raz na tydzień. Borussia zmiata w LM wszystkie drużyny, a w Bundeslidze jest 13/14.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 04 października 2014, 17:44

Bazyliszek pisze:co myslicie o wypowiedzi Taccha? moim zdaniem trafił w sedno
Trafił w sedno. Zdecydowana większość rzucających kupą w tym temacie powinna sobie to wydrukować, powiesić na ścianie i codziennie rano czytać, żeby się utrwalało.
Paulo pisze:Jacy my słabi byliśmy w meczu z Atletico to Valencia pokazała w niecałe 10 minut na początku meczu.
A co ma głośnik do masła?


Kucharius1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2011
Posty: 1263
Rejestracja: 04 listopada 2011

Nieprzeczytany post 04 października 2014, 17:51

My też byśmy coś strzelili w Madrycie, gdyby miszcz Espany na nas tak wyszedł jak dziś. Pomyśleli że z teoretycznie słabszym rywalem można będzie odpuścić zasieki i pograć w piłkę, ale to niestety gorzej im wychodzi niż pressing i kopanie po nogach.


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2473
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 04 października 2014, 19:19

Sytuacja w grupie się wyrównała, teraz Juventus nie ma innego wyjścia jak ograć dwa razy Olimpiakos, bo Atletico pewnie nie zmarnuje okazji zgarnięcia 6 punktów ( choć po cichu liczę na jakiś remis w Szwecji ).


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2523
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 04 października 2014, 19:40

Marat87 pisze:( choć po cichu liczę na jakiś remis w Szwecji ).
Obysmy nie plakali wieczorem 26 listopada...

Meczu Valencii z Atletico (bez h) nie widzialem, ale troche pupcia boli, ze Nietoperze tak gladko i szybko wsadzily im 3 bramy (no czy tam dwie + samoboj). Ale wiadomo - kazdy mecz jest inny i nie da sie ich porownywac.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 04 października 2014, 20:17

http://outsideoftheboot.com/2014/10/02/ ... nt-winner/

Analiza taktyczna meczu z Atletico.


Zablokowany