JuveTour '14 Sparing (16.08.2014): Singapore XI 0-5 JUVENTUS

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2014, 14:46

Allegri powiedział po meczu, że nie wystawił Teveza ze względu na stan murawy, aby uniknąć niepotrzebnego ryzyka. Jeśli chodzi o Comana, to wczoraj na stronie Tuttosport mignęło mi coś, że on i Bonucci mieli drobne problemy fizyczne na treningu, w związku z czym ich występ jest niepewny. Włoch widocznie się wykurował, Francuz nie.

To 4-3-cośtam mogło się dzisiaj podobać. Chętnie zobaczyłbym to ustawienie w Trofeo TIM.
Ostatnio zmieniony 16 sierpnia 2014, 14:48 przez bendzamin, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2693
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2014, 14:47

Te mecze mają dawać trenerowi odpowiedzi, być może w przypadku Comana i Teveza wie już wystarczająco wiele w przeciwieństwie do Pereyry na lewym atakującym czy Gio na środku. Rywal pozwalał na bardzo wiele, trudno o sensowne oceny. Widać postęp w stałych fragmentach, to już nie są balony w pole karne albo granie na utrzymanie się przy piłce.


Marian.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2009
Posty: 1598
Rejestracja: 25 lutego 2009

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2014, 14:49

Dragon pisze:
Smolwin pisze:Wszystko pięknie, nie rozumiem tylko, dlaczego nie pograł Tevez, ani co jeszcze bardziej mnie dziwi Coman, który ma na prawdę dużo do pokazania.
Podbijam. Zna ktoś jakieś powody??
Obrazek

Tevez wspomniał też coś, że przez zmianę czasu nie czuje się dobrze. Być może to jeden z powodów, dla których nie zagrał dzisiaj.


Obrazek
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2014, 15:12

Naprawdę fajnie może to później wyglądać. Mamy obecnie wiele możliwości ustawienia zespołu, kilku równorzędnych piłkarzy do rotacji. Wrócą jeszcze Barzagli, Vidal, Romulo, Morata.. Może być ciekawie. Do pełni formy muszą jeszcze powrócić zawodnicy grający na mundialu.

Allegri po meczu zapewnił, że Vidal pracuje indywidualnie i do składu wróci w przyszłym tygodniu.

Ten zespół nabiera charakteru i gra zaczyna ciekawie wyglądać. Za Conte sparingi (niezależnie od klasy rywala) były pozbawione jakiegokolwiek polotu. Laga do przodu albo wrzuta w pole karne. [*] Mam nadzieję, że dzisiejszy pojedynek zwiastuje coś dobrego.


Dybala 4ever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2007
Posty: 1847
Rejestracja: 28 października 2007

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2014, 15:46

mrozzi pisze: Za Conte sparingi (niezależnie od klasy rywala) były pozbawione jakiegokolwiek polotu. Laga do przodu albo wrzuta w pole karne. [*] Mam nadzieję, że dzisiejszy pojedynek zwiastuje coś dobrego.
Nie wolno wyciągać daleko idących wniosków z meczów sparingowych. Manchester United grał dobrze przeciwko mocniejszym ekipom, a dziś wtopił na swoim stadionie po słabej grze ze Swansea.


Virgil

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 grudnia 2011
Posty: 1401
Rejestracja: 16 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2014, 17:42

Czasami fajnie to nawet wyglądało, pozwala to z większym optymizmem patrzeć w przyszłość, choć nadal z umiarkowanym.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2014, 18:23

Elo Vidal:) pisze: Nie wolno wyciągać daleko idących wniosków z meczów sparingowych. Manchester United grał dobrze przeciwko mocniejszym ekipom, a dziś wtopił na swoim stadionie po słabej grze ze Swansea.
Jestem od tego daleki. Podbijam jednak to, co napisał powyżej Virgil. Rywale beznadziejni, tylko sparingi i tak dalej, ale widać wyraźnie, że ten zespół zaczyna się jakoś kształtować, ta gra wygląda momentami naprawdę bardzo fajnie, czego nie było widać w okresach przygotowawczych za Conte. Oczywiście wówczas Antonio zarządzał bardzo intensywne treningi, więc i efektu ciężkich nóg nie można było uniknąć, ale nie zmienia to faktu, że naszym brakowało "tego czegoś".

Na pewno jest kilka aspektów, które powinny nas cieszyć i sprawić, że zaczniemy patrzeć w przyszłość z co najmniej umiarkowanym optymizmem:

- nagle się może okazać, że o sile tego zespołu mogą stanowić także ci gracze, których co prawda mieliśmy w kadrze, ale z których od dawna nie było pożytku - Pepe, Giovinco;

- dzisiejszy mecz wskazuje na to, że Allegri w coraz większym stopniu skłania się ku 4-3-3. Co prawda 3-5-2 pewnie w 100% się nie wyzbędziemy, ale uważam, że będziemy od tego ustawienia powoli odchodzić; dzięki ustawieniu gra jest ciekawsza dla oka, bardziej skuteczna, a nasz zespół jest po prostu bardziej groźny. Nie można też zapominać o tym, że po przyjściu Evry mamy wreszcie po lewej stronie kogoś na poziomie, kto jest w stanie stanowić ważne ogniwo w taktyce z 4 obrońcami;

- coraz lepsze wrażenie robią Pereyra (dobry występ ostatnio, dobry także dzisiaj - udział przy bramkach), na wysokim poziomie (nawet abstrahując od wieku) zaprezentował się Vitale, w coraz lepszej formie zdają się być Pirlo, Pogba.

- piłkarze na każdym kroku podkreślają, że bardzo im się podoba współpraca z Allegrim - trener rozmawia ze swoimi piłkarzami o wiele częściej, niż miało to miejsce za czasów Conte.

- forma fizyczna naszych graczy jest coraz wyższa, co było dziś widać gołym okiem.

- w zespole panuje bardzo dobra atmosfera, co wcale nie było oczywiste po odejściu Conte. Piłkarze dobrze się bawią i liczne zdjęcia wskazują na to, że zespół stanowi monolit. Także nowi (Evra, Morata, Coman, Pereyra) bardzo szybko aklimatyzują się w nowym środowisku.


AVE JUVE!!!

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2009
Posty: 221
Rejestracja: 17 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2014, 06:16

mrozzi pisze: - nagle się może okazać, że o sile tego zespołu mogą stanowić także ci gracze, których co prawda mieliśmy w kadrze, ale z których od dawna nie było pożytku - Pepe, Giovinco;

O ile Pepe ufam ze jak bede omijac go kontuzje jego wklad nie tylko w to aby byla dobra atmosfera , ale przede wszystkim w gre bedzie zauwazalna , to do Giovinnco podchodze z dystansem narazie blyszczy i niech przeniesie to na gre w sezonie a bedzie pieknie i mnie zaskoczy


FelekJUVE

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lutego 2007
Posty: 1000
Rejestracja: 03 lutego 2007

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2014, 21:19



Widzieliście to:) Haha jaka zwała:) Dobrze, że est dobra atmosfera w drużynie :) Biedny Coman xD Lichy się wyróżnia xD


Obrazek
sebatiaen

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 kwietnia 2010
Posty: 1617
Rejestracja: 03 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2014, 22:19

Haha załatwili młodziaka;)


Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1984
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2014, 11:16

FelekJUVE pisze:

Widzieliście to:) Haha jaka zwała:) Dobrze, że est dobra atmosfera w drużynie :) Biedny Coman xD Lichy się wyróżnia xD
Wyróżnia się na tle murzynów, których nie znam. Coman i Pogba spoko, ale dwaj pozostali? Ominęło mnie coś jak byłem na wakacjach? :shock:


wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2014, 11:26

Kimi pisze:
FelekJUVE pisze:

Widzieliście to:) Haha jaka zwała:) Dobrze, że est dobra atmosfera w drużynie :) Biedny Coman xD Lichy się wyróżnia xD
Wyróżnia się na tle murzynów, których nie znam. Coman i Pogba spoko, ale dwaj pozostali? Ominęło mnie coś jak byłem na wakacjach? :shock:
Yy. Ogbonna + Evra ? :roll:


Buffalo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 sierpnia 2012
Posty: 393
Rejestracja: 22 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2014, 11:30

Kimi, konto 6lat, ponad pińcet postów nastukane, a tu takie cos...


Nie patrz na to ile mam postów, bo i tak wiem wiecej od Ciebie.
Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1984
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2014, 16:21

wagner pisze:
Kimi pisze:
FelekJUVE pisze:

Widzieliście to:) Haha jaka zwała:) Dobrze, że est dobra atmosfera w drużynie :) Biedny Coman xD Lichy się wyróżnia xD
Wyróżnia się na tle murzynów, których nie znam. Coman i Pogba spoko, ale dwaj pozostali? Ominęło mnie coś jak byłem na wakacjach? :shock:
Yy. Ogbonna + Evra ? :roll:
Ah, to wszystko wyjaśnia...

Buffalo pisze:Kimi, konto 6lat, ponad pińcet postów nastukane, a tu takie cos...
Zdarza się, kiedyś pytając o dziwnego skośnookiego otrzymałem odpowiedź, że to Lucio, facet po paru miesiącach mi zupełnie z głowy wyleciał.

A co do Ogbonny i Evry - pierwszy się szalenie dużo nagrał w Juve żeby go zapamiętać, o drugim już nie wspominając. Poza tym, wszystkie murzyny są takie same, chyba, że fryzurą się różnią.


Zablokowany