Serie A 12/13 (4): JUVENTUS 2-0 Chievo

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2769
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 20 września 2012, 13:46

Wjeżdżali by w nas jak w masło lewą stroną, gdyby tak to wyglądało ;) ( mówię o ustawieniu Aliny )


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
Simi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2006
Posty: 1275
Rejestracja: 07 maja 2006

Nieprzeczytany post 20 września 2012, 13:47

alina pisze:Jak dla mnie, to coś takiego:
Obrazek

Ewentualnie Marrone za Bonucciego/Pirlo, zależy jak z siłami.
Wszystko fajnie, tylko jakoś wydaje mi się że jest za duża dziura w środku.. Emanuele dałbym za De Ceglie a w środku widziałbym Kwadwo z Marchisio i Pirlo/Pogbą.
fazzi pisze:Wjeżdżali by w nas jak w masło lewą stroną, gdyby tak to wyglądało ;) ( mówię o ustawieniu Aliny )
Jak to zrobiła ostatnio Genoa...

Ja postawiłbym na taki skład:
Obrazek


Azrael

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 marca 2008
Posty: 1317
Rejestracja: 15 marca 2008

Nieprzeczytany post 20 września 2012, 13:56

Simi pisze:Wszystko fajnie, tylko jakoś wydaje mi się że jest za duża dziura w środku.. Emanuele dałbym za De Ceglie a w środku widziałbym Kwadwo z Marchisio i Pirlo/Pogbą.
fazzi pisze:Wjeżdżali by w nas jak w masło lewą stroną, gdyby tak to wyglądało ;) ( mówię o ustawieniu Aliny )
Jak to zrobiła ostatnio Genoa...
Dokładnie. Poprzedni mecz pokazał, że De Ceglie jest "za mało pomocnikiem" i trzyma się głównie lewej flanki, a sam Giaccherini w tej strefie jest za słaby defensywnie. Giacch po tej stronie tylko jeśli zagra z Asamoahem. Można też spróbować ustawienia z Kwadwo w środku a De Ceglie/Giaccherini na boku.

A w napadzie będę się upierał przy parze Giovicno-Quagliarella. Mircowi dałbym trochę odpocząć, bo pod koniec wczorajszego fizycznie nie wyglądał już dobrze, a po drugie jego wejście jako jokera (co już pokazał z Genuą) na podmęczonego rywala jest świetnym rozwiązaniem taktycznym jeśli coś nie szłoby po naszej myśli.

Poza tym trzeba w końcu kiedyś zaryzykować z ustawieniem bez Pirlo, który ostatnio w gorszej dyspozycji, gra we wszystkich meczach i rozgrywkach, chyba potrzebuje odpoczynku. Tylko nie wiem czy to realne już od pierwszej minuty. Kwestia ryzyka.
Ostatnio zmieniony 20 września 2012, 13:59 przez Azrael, łącznie zmieniany 2 razy.


Pozdrawiam!
bajbek17

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2007
Posty: 1558
Rejestracja: 25 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 20 września 2012, 13:57

Alina ja wiem, że Genoa to zupełnie inny przeciwnik, ale ja nie zmieniałbym 1/2 składu bo właśnie w ostatnim meczu Serie A widać było jak ciężko idzie ta gra gdy zmieniamy połowę składu. Moim zdaniem rotacje zespołu należy wprowadzać powoli by się zgrywali. Najlepiej po jednej zmianie na formacje. Ewentualnie w pomocy dokonać dwóch delikatnych. Lichtsteiner/ Caceres w miejsce Isli, a później wprowadzić Chilijczyka. Zawodnika po kontuzji należy wprowadzać bardzo powoli. Quagliarelle wpuściłbym od 1 minuty jako nagrodę za ostatni występ i to wpłynęłoby dobrze na jego psychikę. Jednak po 45 no może 55 minutach zdjąłbym go.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 20 września 2012, 14:01

Wypowiem się i ja o propozycji Aliny, może mnie nie zrugacie.
Jak De Ceglie, to nie Giaccherini. Albo Asamoah na lewej i Giaccherini w środku, albo De Ceglie na boku i Marrone/Isla w środku. Skrzydła De Ceglie-Isla również nie bardzo mi się podobają, bo mam traumę po ostatnich wyczynach dwójki Kuczer-Caceres. Jeśli nie ma poważnych powodów do eksperymentów z obroną, to bezwzględnie Barzagli-Bonucci-Chiellini, opcjonalnie w razie konieczności wcisnąć Marrone.
Dziękuję, strzelajcie
Ostatnio zmieniony 20 września 2012, 14:02 przez pumex, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2769
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 20 września 2012, 14:02

Simi pisze: Ja postawiłbym na taki skład:
Obrazek
Dobry skład, ale w obronie chyba pozostawił bym całą naszą podstawową 3. Coś ostatnio nie tworzą takiego monolitu jak rok temu, dlatego niech grają razem jak najwięcej aby wrócić do optymalnej dyspozycji.


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
bajbek17

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2007
Posty: 1558
Rejestracja: 25 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 20 września 2012, 14:08

Ja proponuję coś takiego:

Obrazek

Ewentualnie Asamoah w miejsce Cegły a Caceres w miejsce Lichta. Jak Vidal będzie odpoczywał to w jego miejsce Pirlo.


pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 20 września 2012, 14:09

Ja osobiście chciałbym, żeby Asamoah grywał tylko na LWB. Skoro to ma być jego nominalna pozycja, to nie ma sensu go przekładać na środek pomocy, bo w końcu będziemy mieli niezłego/dobrego piłkarza na kilku pozycjach, zamiast świetnego na jednej. Na środku mamy jeszcze Marrone, Giaccheriniego i Padoina. Jest jeszcze Pogba, ale on będzie raczej grywał w miejscu Pirlo.


Obrazek
gawron

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2008
Posty: 748
Rejestracja: 01 marca 2008

Nieprzeczytany post 20 września 2012, 14:21

Skład Gazzetty lekko przesadzony. Wiadomo, że część składu musi wypocząć. Jak to już zauważyliście zresztą. Tym bardziej, że już we wtorek wyjazd do lepszej od Chievo drużyny z Florencji.
Obstawiam, że w obronie Conte da odpocząć jednemu ze stoperów, zapewne będzie to najstarszy z nich - Barzagli. W jego miejsce pewnie Caceres. W pomocy "siedzieć" pójdzie lekko nadwyrężony Boski Arturo. :wink: Liczę też, że odpocznie sobie Pirlo i zagra przynajmniej 60min. Pogba. Może Isla też od początku na skrzydło? Na pewno dałbym zagrać Giaccheriniemu, który zasłużył na to występem w Genui oraz Quagliarelli za końcówkę w Londynie. Trzeba kuć żelazo, póki gorące - może Fabio wróci do formy.
Jakoś ten skład trzeba ustawić, żeby nie dawać samych zmienników, bo może być słabo, ale na tych co napisałem można postawić chyba, a potem najwyżej poratować się zmianami, gdyby coś nie szło (tfu!).
Mecz ogólnie jak najbardziej do wygrania. Forza!


Donnie

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 września 2006
Posty: 688
Rejestracja: 17 września 2006

Nieprzeczytany post 20 września 2012, 14:32

Jak dla mnie obowiązkowo musi odpocząć Pirlo. Jeśli nie w takim meczu, to w jakim? Tym bardziej, że tego odpoczynku potrzebuje, nie gra obecnie tak, jak nas do tego przyzwyczaił.
Mógłby też zagrać Caceres w miejsce Barzagliego.

Tak, czy siak 3 pkt muszą być.


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 20 września 2012, 14:36

A moze Lucio niech sobie tez pogra? Juz daje rade. Na Chievo dalbym odpoczac Bonucciemu... a nuż nasz Brasiliano go wygryzie ze składu :P


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
wojti-s

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 lipca 2003
Posty: 741
Rejestracja: 15 lipca 2003

Nieprzeczytany post 20 września 2012, 15:33

Co do Pirlo - zastanawiałbym się czy obniżka formy nie jest spowodowana nie przemęczeniem, ale odwrotnie - zbyt małą ilością rozegranych spotkań. Moim zdaniem Adrea wyjdzie w 1 składzie.

Co do składu i samego meczu - jeżeli ma być rotacja to właśnie na zespoły pokroju Chievo przed własna publiką. Bo na wyjazdach może być jednak różnie. Zobaczymy co Antonio wymyśli :)


meda11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 grudnia 2007
Posty: 1280
Rejestracja: 24 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 20 września 2012, 15:38

wojti-s pisze:Co do Pirlo - zastanawiałbym się czy obniżka formy nie jest spowodowana nie przemęczeniem, ale odwrotnie - zbyt małą ilością rozegranych spotkań. Moim zdaniem Adrea wyjdzie w 1 składzie.
Dokładnie. Prędzej uwierzę, że Pirlo zostanie zmieniony ok. 60-70 minuty przez Marrone/Pogbe niż w jego odpoczynek na ławce. Jeśli wymienieni młodzi zagrają ze 2-3 takie ogony i nie zawiodą to wtedy można obstawiać brak Pirlo od pierwszych minut w Coppa Italia ale na 100% nie w Serie A czy meczu z ogórami w CL.


Obrazek
Kubba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2006
Posty: 1576
Rejestracja: 27 lipca 2006

Nieprzeczytany post 20 września 2012, 16:15

Nie ma co sadzać Pyrlo na ławie. W tamtym sezonie także była seria kilku meczów, w których Andrea cieniował i grał dość słabo.
Za to lepiej dmuchać na zimne i dać odpocząć Vidalowi, choć jak wiadomo nie ma jeszcze wyników badań.

Quag od pierwszej minuty? Należy mu się, szczególnie że pokazał i zrobił więcej przez 15min niż Seba od dwóch spotkań.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 20 września 2012, 17:00

Po trzech wyjazdach z rzędu wreszcie przychodzi mecz na Juventus Stadium! Po pięknych emocjach które towarzyszyły nam wczoraj w CL przychodzi czas na szarą rzeczywistość czyli Serie A :lol:

Co do składu to napewno dałbym odpocząć Vidalowi a w jego miejsce dać Giaca, Pirlo w jego miejsce Pogba i Giovinco a w jego miejsce Eta-Beta.

Mam nadzieje że nie będziemy się męczyćm bo we wtorek trudny wyjazd do Florencji. Ogólnie z Chievo słabe wyniki mamy ostatnimi czasy, w poprzednim sezonie dwa remisy ;/

Stawiam 2-0. Vucinic,FQ :happy:


Zablokowany