Serie A (29): JUVENTUS 2-0 Inter [DPL na meczu!]

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Kubba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2006
Posty: 1576
Rejestracja: 27 lipca 2006

Nieprzeczytany post 25 marca 2012, 23:49

Piękny mecz! Świetna, wyrównana pierwsza połowa. To co bronił Gigi... czapki z głów. Druga połowa już dla nas, z przebłyskami Interu.
Czemu nie można tak z Bologniami, Sienami i innymi średnio-słabymi zespołami?!

Caceres :bravo:
Vidal :bravo:
Buffon :bravo:
Del Piero :bravo: Alex powinien grać częściej, bez dwóch zdań.


Abradab

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2012
Posty: 22
Rejestracja: 22 lutego 2012

Nieprzeczytany post 25 marca 2012, 23:50

A ja pokuszę się o własną opinie na temat każdego zawodnika:
Buffon- jak jest w formie to pokazuje że numer 1 na świcie nie jest mu dane przez przypadek
Caseres- świetnie gra do przodu, ma dobre wrzutki, ale musi jeszcze trochę popracować nad kryciem.Podczas meczu zacząłem się zastanawiać czy nie warto było by go spróbować na pozycji Pepe.
Barzagli- całkiem niezły mecz jak po kilkutygodniowej przerwie
Chiellini- bardzo dobry mecz w defensywie, jak i nawet czasami w ofensywie
De Ceglie- tutaj też całkiem fajnie chłopak się rozkręca z meczu na mecz
Bonucci- przez te 30 minut co zagrał nie popełnił żadnego klopsa co ma w zwyczaju, więc można uznać jego występ za udany.
Marchisio- sporo osób go posądzą za to ze przechodzi obok meczu. Ja to widzę zupełnie inaczej on ma za zadanie na boisku pomagać defensywnemu oraz ofensywnemu pomocnikowi czyli np. podbiec do Pirlo i pomóc mu rozegrać albo wesprzeć Vidala w ataku na zawodnika.Co do jego występu w meczu to widać że powoli znowu odzyskuje formę z początku sezonu.Czyli nie było źle ale mogło by być trochę lepiej.
Pirlo- słaba pierwsza połowa, wprowadzał trochę nerwówki, ale natomiast w drugiej już o wiele lepiej.
Vidal- moim zdaniem najlepszy na boisku to co ob robi to ja nie mam pytań.Biegnie przez całe boisko za zawodnikiem aby wykonać udany wyślizg, a chwilę później jest już z powrotem pod polem karnym przeciwnika.Bardzo dobry w defensywie jak i również w ofensywie, normalnie drugi Davids :D
Vucinic- słaby mecz w jego wykonaniu, Maicon wyłączył go prawie całkowanie z gry.
Pepe- również słabo. Niby biega, walczy, ale czegoś mu brakuje.Chętnie na jego pozycji zobaczył bym Ceseresa.
Matri- najsłabszy na boisku, chłopak się zablokował i nie może się przełamać. A szkoda bo jak by był w formie to te kilka remisów zapewne zamieniły by w 3 pkt.
Quagliarella- również słabo, kontuzja go zniszczyła. Lubie tego piłkarza ale chyba jego czas w Juve dobiega końca, a szkoda bo bardzo na niego liczyłem.
Del Piero- swoim występem pokazał że każde ostatnie 30 minut w meczu powinno być zarezerwowane dla niego.Nie mogę się nim nadziwić jak w takim wieku można jeszcze grac w piłkę na takim poziomie.
Conte- wreszcie zmiany przeprowadzone w odpowiednim momencie i na dodatek jeszcze trafione.Widać ze się jeszcze uczy fachu ale ma zadatki na bardzo dobrego trenera. Jego zaletą jest również to że potrafi zmobilizować zespół oraz nie jest przywiązany do jednej taktyki. Chciałbym go kiedyś zobaczyć w jakimś angielskim zespole, ale przed tym niech wygra z Juventusem Scudetto i LM :D


dawniej zippo01
siemian

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 stycznia 2012
Posty: 37
Rejestracja: 15 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 25 marca 2012, 23:53

stahoo pisze:Del Piero - TAK, ale na 30-40 minut w każdym meczu, tak jak dzisiaj. Koniec. Kropka.
Alessandro może i ma swoje lata i można pisać, że nie daje rady na cały mecz. Ale co gra ostatnio Matri i FQ? Są mega nieskuteczni, a Del Piero jak ma setkę to ją strzela i o to właśnie chodzi. Zawsze będę zdania, że powinni grać ci, którzy są obecnie w wysokiej formie a nie, którzy strzelili najwięcej goli, ale dawno.

Poza tym tak grający Caceres jak dziś nie może marnować czasu na ławcę rezerwowych. Może z Napoli zagrałby na skrzydle zamiast Pepe, który w tym roku kalendarzowym jak dla mnie żadnego szału jeszcze nie pokazał. :)


Corcky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 marca 2005
Posty: 1127
Rejestracja: 09 marca 2005

Nieprzeczytany post 25 marca 2012, 23:54

stahoo pisze: Jak grał 90 minut to była to z reguły padaka niegodna jego wspaniałej kariery i nazwiska. Ochłoń.
Sam ochłoń stahoo. Argument jak kulą w płot, bo 90 minut ( a włascwie 120) to DP zagrał w tym sezonie tylko raz z Bologną w pucharze... Ślepo strzelasz :P W swojej zaciekłości przeciw Alexowi jesteś już nudny.

Nie twierdzę, że Alex ma grac w kązdym meczu od początku. Raczej zagra jeszcze w finale Coppa Italia i może w jakimś pojedyńczym meczu ligowym. Przy całej swojej klasie, ograniczenia wiekowe nie pozwalają by DP grał pressing tak jak cała drużyna. A tego wymaga Conte od początku meczu.

Bardzo dobry dla oka występ Caceresa i De Ceglie. No i Alex ustawił grę w drugiej połowie.


Obrazek
Alessandro Del Piero ole!
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 25 marca 2012, 23:55

Oj, będzie nam wszystkim brakowało tego wystawionego języka naszego Kapitana, będzie...

Brawa, Bianconeri, za ten mecz. Po pierwszej połowie się bałem, że znowu będzie jakiś kija wart remis, ale nie. Trzy punkty zostały w Turynie, Alex urwał. Szkoda teraz podwójnie, a nawet potrójnie punktów potraconych z jakimiś ogórkami. Ale do licha, DEBRY NASZE! :)


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 25 marca 2012, 23:58

Źle się wyraziłem - jak grał od pierwszych minut. Piszę zresztą, ze chce żeby Alex grał i że jest groźny, ale dzięki temu, że biega na 100% mozliwości przez 30 minut, zamiast na 60% przez 90.

U mnie nie ma zaciekłości przeciwko Alexowi, co najwyżej staram się temperować mega fapanie i spuszczanie nad każdym dobrym podaniem, albo obalac mity pt. "Agnelli wyrzuca Alexa z Juve". Szanuje i uwielbiam go jak każdy. Ale widzę, kiedy ludzie pisza pod wpływem emocji bramki, a kiedy pod wpływem legendy. Sam staram się robić chłodną analizę.
deszczowy pisze:Oj, będzie nam wszystkim brakowało tego wystawionego języka naszego Kapitana, będzie...
Wiadomo. Ale zaraz ktos wpadnie i wytknie mi, ze jestem antyfanem Alexa a przy okazji nie jestem prawdziwym kibicem Juventusu :lol:
Ostatnio zmieniony 26 marca 2012, 00:00 przez stahoo, łącznie zmieniany 1 raz.


jt10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 października 2003
Posty: 255
Rejestracja: 02 października 2003

Nieprzeczytany post 25 marca 2012, 23:59

stahoo pisze:Del Piero - TAK, ale na 30-40 minut w każdym meczu, tak jak dzisiaj. Koniec. Kropka.
Zgadzam się z tym stwierdzeniem w 100%. Jednak pod warunkiem, że ktoś lepszy od niego będzie biegał w pierwszym składzie. A - na tę chwilę - nikogo takiego w Juventusie nie widzę. Matri? Za dużo partoli. Quagliarella? z każdą minutą na boisku utwierdza mnie w przekonaniu, że z wybitnego napastnika sprzed kontuzji pozostało tylko... nazwisko. Borriello? :evil:
Nie ma opcji, żeby za tydzień w potyczce z Napoli Alex nie wyszedł w pierwszym składzie.

A co do samego meczu: nic nie cieszy mnie tak, jak widok rozbitego w pył Interu. Żałuję tylko, że na meczu nie było Morattiego - chciałbym zobaczyć jego gębę w momencie, w którym Alex strzela na 2-0 i praktycznie jest po zawodach :)

Ameryki nie odkryję (cytat ze złotoustego Ranieriego :-D ) mówiąc, że Buffon, Vidal, Caseres i Chiellini zagrali kapitalne zawody. Najsłabiej: Matri i Pepe (jego zachowanie przy zmianie - jeśli dobrze dojrzałem a'la Małecki: prosto do szatni, bez przybicia piątki Bonucciemu cholernie mi się nie podoba). Vucinić po meczu z Milanem uwierzył, że jest lepszy od Messiego i Cristiano Ronaldo razem wziętych i jak to się skończyło, wszyscy widzieliśmy.

Podpisuję się pod tym, co już zostało na forum napisane: na Napoli wraca do składu Lichsteiner, ale Caseres na pozycję Pepe. No i Alex w ataku, a wtedy powinno być dobrze.

Piękny wieczór! :)


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 26 marca 2012, 00:01

jt10 pisze:
stahoo pisze:Del Piero - TAK, ale na 30-40 minut w każdym meczu, tak jak dzisiaj. Koniec. Kropka.
Zgadzam się z tym stwierdzeniem w 100%. Jednak pod warunkiem, że ktoś lepszy od niego będzie biegał w pierwszym składzie.
Nie do końca. Alex od początku grający powiedzmy, tradycyjnie średnio = brak Alexa jokera, który jako rezerwowy zalicza dobre zawody.
Matri grający średnio = Alex na 20 minut jako joker.

Z Napoli może DP zagrac od początku, a nóż na fali dzisiejszego meczu zaliczy dobry występ. Na dłuższą metę to nie przejdzie, niestety.

Czaisz bazę? :)


pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 26 marca 2012, 00:03

Buffon
Lichtsteiner - Barzagli - Chiellini - De Ceglie
Marchisio - Pirlo - Vidal
Caceres(1) - Del Piero(2) - Vuinić
1. Realne? Facet myśli, a tego brakuje Simone, a w dodatku jest szybszy, lepiej gra głową, dobrze wrzuca, ma dobrą technikę i potrafi się przepychać.
2.No właśnie, ten nieszczęśliwy środek ataku. Alex nie nadaje się na 90min, a wypuszcanie go w podstawowym składzie, tylko po to, żeby go zdjąć w 45 minucie jest tylko stratą zmiany. Podpisać z nim kolejny kontrakt i niech pełni rolę Jokera. Lepszego rezerwowego z tak niską pensją nie znajdziemy. Liczę, że Alex zrobi jeszcze coś w tym sezonie, że Agnelli zacznie zastanawiać się nad przedłużeniem umowy.


Obrazek
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 26 marca 2012, 00:04

pablo1503 pisze:Liczę, że Alex zrobi jeszcze coś w tym sezonie, że Agnelli zacznie zastanawiać się nad przedłużeniem umowy.
Umowy przedłuża prędzej Marotta niż Agnelli, choć są to decyzje pewnie całego zarządu. jest jednak jeszcze jeden problem - piłkarz musi złożyć podpis.

Caceres na prawym ataku? Chyba nie :) Przykre to trochę, ale Caceres trafi najprawdopodobniej z Napoli na ławkę.


pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 26 marca 2012, 00:12

stahoo pisze:Caceres na prawym ataku? Chyba nie :)
Na początku też sądziłem, że to abstrakcja, ale dlaczego nie? :think: To, że grałby na ataku, nie oznacza, że schodziłby tak, jak to robi Vucinić. Mógłby biegać stricte jako skrzydłowy. Gorszy od Pepe by na pewno nie było. Póki nie sprubujemy, to się nie przekonamy :whistle:


Obrazek
artur07

Juventino
Juventino
Rejestracja: 25 sierpnia 2010
Posty: 170
Rejestracja: 25 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 26 marca 2012, 00:12

No, no, no druga połowa miazga :D
Po pierwszej czułem spory niedosyt jak na moim pokazie slajdów widziałem ataki interu i świetne parady Buffona. Ataki miały być na drugą bramkę, ale za to Gigi udowodnił że jest w świetnej formie.
Za to w drugiej inna drużyna :) Vidal- genialny mecz, gdzie to on dziś nie był :P Caceres też ma ciąg na bramkę i otworzył wynik, a Alex wiadomo- klasa sama w sobie- fajnie że zagrał i strzelił bramkę.
Co do sytuacji Vucicnica- jak on mógł zmarnować tą setkę?! Ale mi to wyglądało tak, jakby on był przekonany że jest na spalonym i sobie odpuścił...
Chiellini i jego wejście w pole karne interu- hahah- szkoda że jeszcze nie strzelił.
Martwi mnie trochę brak skuteczności i pewności siebie Quaga(choć po podaniu Chielliniego to chyba zrobił co mógł)


MaNieK_JuVe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 maja 2003
Posty: 187
Rejestracja: 27 maja 2003

Nieprzeczytany post 26 marca 2012, 00:16

Dla takich meczy warto żyć!
Można by dużo pisać o samym spotkaniu ale najważniejsze jest zwycięstwo z tymi którzy tak nas nienawidzą, którzy dopuszczali się nieczystych zagrań przeciwko nam.
Ten sezon po tym wszystkim co nas spotkało jest wyjątkowy, a ten mecz napawa mnie wielką dumą i optymizmem odczuwam nieopisaną radość! ;D


Forza Juventus, Forza Azzurri
Moja jedyna milosc Juventus FC !!!
Zagraj w Lola: http://signup.leagueoflegends.com/?ref= ... 3963740312
rad

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 kwietnia 2010
Posty: 883
Rejestracja: 07 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 26 marca 2012, 00:16

pablo1503 pisze:Buffon
Lichtsteiner - Barzagli - Chiellini - De Ceglie
Marchisio - Pirlo - Vidal
Caceres(1) - Del Piero(2) - Vuinić
Do końca sezonu takie rozwiązanie bardzo mi się podoba. Caseres przy swoim "pędzie do przodu" i doświadczeniu w obronie może przynieść więcej pożytku w grze obronnej jak i podczas ataku niż Pepe. Nie ma innej opcji jak do końca sezonu ustawiać optymalny skład i jakoś pogodzić Caseresa i Lichtsteinera.


jt10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 października 2003
Posty: 255
Rejestracja: 02 października 2003

Nieprzeczytany post 26 marca 2012, 00:19

stahoo pisze:
jt10 pisze:
stahoo pisze:Del Piero - TAK, ale na 30-40 minut w każdym meczu, tak jak dzisiaj. Koniec. Kropka.
Zgadzam się z tym stwierdzeniem w 100%. Jednak pod warunkiem, że ktoś lepszy od niego będzie biegał w pierwszym składzie.
Nie do końca. Alex od początku grający powiedzmy, tradycyjnie średnio = brak Alexa jokera, który jako rezerwowy zalicza dobre zawody.
Matri grający średnio = Alex na 20 minut jako joker.

Z Napoli może DP zagrac od początku, a nóż na fali dzisiejszego meczu zaliczy dobry występ. Na dłuższą metę to nie przejdzie, niestety.

Czaisz bazę? :)
Del Piero wystarczy sił na 60 - 70 minut. Za niego Matri w roli dżokera (np. ostatni bój na San Siro z Milanem i jego kapitalne wejście).
Przyczajasz? :)

Ja też staram się patrzeć na Juventus i Del Piero obiektywnie. Ale będę się upierał, że w pierwszym składzie powinni grać zawodnicy będący aktualnie w najwyższej formie. Rozumiem Twoje podejście i również uważam, że Alex lepiej poradzi sobie, kiedy wejdzie na podmęczonego przeciwnika, jak dzisiaj. Ale forma pozostałych napadziorów nie pozostawia Conte - w mojej ocenie - wyboru.


Zablokowany