Serie A (2): JUVENTUS 4-1 Parma [DPL na meczu!]

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
figc1898

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2003
Posty: 502
Rejestracja: 04 listopada 2003

Nieprzeczytany post 13 września 2011, 20:27

Wspaniałe rozpoczęcie sezonu. Kilka lat czekałem na taką inaugurację. Antonio Conte wpoił mentalność zachowywania się na boisku. Cudowne asysty i podania Pirlo. Juve robiło co chciało z piłkarzami Parmy. Mam dobre nadzieje co na ten sezon.


Obrazek
Obrazek
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 14 września 2011, 11:13

Może jednak nawrzucamy trochę Conte, żeby nie było zbyt słodko na początek.
Zrozumiał ktoś jego zmiany? W ich wyniku najsłabszy na boisku Giaccherini zaliczył 90 minut, a robiący sporo dymu Pepe, który mógłby zostać przesunięty na lewą stronę został zmieniony.
Vidal zmienił Del Piero i grał gdzieś przed polem karnym a Vucinic zmienił Matriego i grał na szpicy, co mu średnio pasowało bo w każdym kontakcie z piłką szukał podania do kogoś.


19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 14 września 2011, 11:45

przeszlismy pod koniec na 4-2-3-1 i vidal gral tego centralnego za vuciniciem


bianconeristy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 października 2007
Posty: 138
Rejestracja: 23 października 2007

Nieprzeczytany post 14 września 2011, 11:49

Ouh_yeah pisze:Może jednak nawrzucamy trochę Conte, żeby nie było zbyt słodko na początek.
Zrozumiał ktoś jego zmiany? W ich wyniku najsłabszy na boisku Giaccherini zaliczył 90 minut, a robiący sporo dymu Pepe, który mógłby zostać przesunięty na lewą stronę został zmieniony.
Vidal zmienił Del Piero i grał gdzieś przed polem karnym a Vucinic zmienił Matriego i grał na szpicy, co mu średnio pasowało bo w każdym kontakcie z piłką szukał podania do kogoś.
To, że nie zmienił Giaccheriniego według mnie wynikało z tego, że Conte chciał mu się ograć. To pierwszy mecz chłopaka w wielkim klubie, od razu na nowym stadionie, przy komplecie widzów - mógł się trochę spalić. Zagrał cały mecz, powinno mu to dodać pewności siebie. Zmieniając go po przerwie, a były podstawy do tego, chłop stresował by się jeszcze bardziej.
Mimo to, chciałbym zobaczyć Elie albo Marcelo na lewym skrzydle w meczu ze Sieną.
Pepe może i robi sporo dymu, ale wkurza mnie jego szukanie faulu w każdej sytuacji, a kiedy sędzia nie zagwiżdże to rozkłada ręcę i stoli ( lub leży) zamiast gonić za straconą przez siebie właśnie piłką. Oby Krasic złapał formę i zaczął rozsądniej grać.


19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 14 września 2011, 11:53

giaccherini nie zagral dobrego spotkania ale zagral solidnie, nie probowal pojednynkow jeden na jeden, ale co warto zauwazyc to to ze nie tracil pilek, wiedzial ze nie przejdzie obroncy to podawal bardzo czesto na linie pola karnego tam byl marchisio albo pirlo, lub wycofywal do de ceglie, wazne ze nie tracil pilek


Del

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2003
Posty: 572
Rejestracja: 13 marca 2003

Nieprzeczytany post 14 września 2011, 12:11

19 pisze:giaccherini nie zagral dobrego spotkania ale zagral solidnie, nie probowal pojednynkow jeden na jeden, ale co warto zauwazyc to to ze nie tracil pilek, wiedzial ze nie przejdzie obroncy to podawal bardzo czesto na linie pola karnego tam byl marchisio albo pirlo, lub wycofywal do de ceglie, wazne ze nie tracil pilek
To bardzo trafna uwaga. Szumu za dużo nie robił, ale strat też nie notował. Ot taki bezbarwny występ, żeby dziury na lewej stronie nie było. Może z czasem lepiej mu będzie szło.


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 14 września 2011, 12:36

Nie chciał spalić Giaccheriniego ale Matriego bez sentymentu zdjął tuż po strzale w słupek.


liqu!d

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 lipca 2006
Posty: 214
Rejestracja: 11 lipca 2006

Nieprzeczytany post 14 września 2011, 12:59

Jest też inne wytłumaczenie. Gdyby nie kontuzje, to Vucinić i Krasić wyszliby w podstawowej jedenastce. Przed meczem byłem pewien, że Conte wpuści Krasicia, Vucinicia i Elię. Pomyliłem się tylko co do tego ostatniego. Krasić nijak się nie nadaje na lewą stronę, a przenoszenie tam Pepe jest bezsensowne, bo nie radzi sobie tam co pokazał zeszły sezon. Z resztą po co go przenosić skoro w kadrze mamy trzech lewoskrzydłowych? To, że Krasić wejdzie za Pepe było pewne. Nie wiadomo dlaczego Vucinić zmienił właśnie Matriego pozostawiając na placu Del Piero, który nie pociągnie całego spotkania. Więc za Alexa wszedł Vidal. Giaccherini został, ale to fakt, że był do zmiany i Conte wiedząc, że ma trzy zmiany powinien był inaczej to zrobić (tak mogłoby się nam wydawać).
Ostatecznie zmiany Conte miały sens, bo Vidal strzelił bramkę, poza tym więcej pracował w obronie niż Del Piero, no i wypoczęty mógł zwiększyć grę pressingiem zespołu. Wejście Kroasicia za Pepe to też dobry pomysł, szkoda tylko, że Serb nie poszedł w ślady króla Artura. Zmiana Matriego na Vucinicia to zagadaka... Może Conte chciał wypróbować go na szpicy? Tej zmiany nie umiem wytłumaczyć :P


19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 14 września 2011, 13:04

matri byl po kontuzji i chyba dlatego nie wytrzymal calego meczu


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 14 września 2011, 13:18

A ja wam powiem, że podobała mi się gra Alexa. Do takiej statycznej, powolnej, ale bardzo dokładnej gry podaniami się nadaje jak mało kto. Dał świetną piłkę Matriemu. Występ bardzo na plus :D Mówię to ja, częsty krytyk Alexa.


annihilator1988

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2009
Posty: 2962
Rejestracja: 27 listopada 2009

Nieprzeczytany post 14 września 2011, 13:21

Zostało 5820 minut by móc ponownie obejrzeć 90 minut gry Juventusu. To niesprawiedliwe :? Mam nadzieje, ze dane mi będzie obejrzeć ten sam Juventus co w spotkaniu z Parmą. Ciekawe czy Conte ma jakiś wariant na wypadek absencji Pirlo ? :think:


ktośtam na forum p$g pisze:Odnoszę wrażenie, że Ibra nie jest związany z PSG
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 14 września 2011, 13:25

liqu!d pisze:Zmiana Matriego na Vucinicia to zagadaka... Może Conte chciał wypróbować go na szpicy? Tej zmiany nie umiem wytłumaczyć :P
Kolego, czyzbys przespal gole Vucinicia z Interem i Milanem (niestety w meczach o pietruszke)? To byly typowe bramki, jakie zdobywa klasyczna '9'. Nie zdziwie sie wcale, jezeli taka bedzie wlasnie jego rola w Juventusie. Kolejna szpica, obok Matriego, Quaga i Toniego.


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 14 września 2011, 13:40

zahor pisze:
liqu!d pisze:Zmiana Matriego na Vucinicia to zagadaka... Może Conte chciał wypróbować go na szpicy? Tej zmiany nie umiem wytłumaczyć :P
Kolego, czyzbys przespal gole Vucinicia z Interem i Milanem (niestety w meczach o pietruszke)? To byly typowe bramki, jakie zdobywa klasyczna '9'. Nie zdziwie sie wcale, jezeli taka bedzie wlasnie jego rola w Juventusie. Kolejna szpica, obok Matriego, Quaga i Toniego.
Ja nie moge. Zobaczysz dwie bramki, wyciagasz to z kontekstu, a potem dorabiasz do tego teorie. I tak w kolko.

A widziales gole Aguero w meczu z Wigan? Tez zdobyl 3 bramki jak klasyczna 9. Dla Ciebie kazdy kto zdobedzie pare bramek z pola karnego to juz klasyczna 9.


Wesoł

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 grudnia 2006
Posty: 211
Rejestracja: 10 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 14 września 2011, 14:34

Ouh_yeah pisze:Nie chciał spalić Giaccheriniego ale Matriego bez sentymentu zdjął tuż po strzale w słupek.
C'mon, co w tym dziwnego? Matri jest już gwiazdką tego zespołu, ma poparcie kibiców i piękną dziewczynę. Giaccherini pierwszy raz w życiu widział tylu ludzi naraz, ma głupią fryzurę i jest prawiczkiem. Chłopak się ucieszył że jest ważny, a Matri na sportowej złości za to że sędzia i słupek mu bramki pozabierali rozstrzela Siene. Potwierdzone info. :ok:


"Życie to jedna wielka impreza, rób wszystko żeby nie być na niej kelnerem"
nynek

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 czerwca 2010
Posty: 361
Rejestracja: 06 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 14 września 2011, 16:37

Wesoł pisze:
Ouh_yeah pisze:Nie chciał spalić Giaccheriniego ale Matriego bez sentymentu zdjął tuż po strzale w słupek.
C'mon, co w tym dziwnego? Matri jest już gwiazdką tego zespołu, ma poparcie kibiców i piękną dziewczynę. Giaccherini pierwszy raz w życiu widział tylu ludzi naraz, ma głupią fryzurę i jest prawiczkiem. Chłopak się ucieszył że jest ważny, a Matri na sportowej złości za to że sędzia i słupek mu bramki pozabierali rozstrzela Siene. Potwierdzone info. :ok:
Gwiazdą w tym zespole jest Del Piero, Buffon, Pirlo, a nie żaden Matri. Reszta postu... :| .
Zmiany Conte miały na pewno więcej sensu niż u Del Neriego z jego: Motta za napastnika, a Sissoko za Aquilaniego przy wyniku 1:1 z ogórkami.


Zablokowany