Serie A (37): Siena 0-3 Juventus

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
JuveCracow

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2008
Posty: 343
Rejestracja: 20 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 23 maja 2009, 18:55

Pierwszy mecz pod wodzą Ciro Ferrary i pewnie jednocześnie przedostatni :roll: Uwaga, teraz domorosły menedżer zabiera głos, więc klękajcie narody :lol: Ferrara wybitnym obrońcą był, znał się na swoim fachu jak mało kto, więc nie mam absolutnie żadnych obaw, jeśli chodzi o dobór obrońców na jutrzejsze spotkanie ze Sieną. Ufam, że wybierze czterech najlepszych, trójka z tyłu byłaby dla mnie sporym zaskoczeniem, ale biorąc pod uwagę konieczność zdobycia trzech punktów, to wszystko jest możliwe :P Patrząc na listę powołanych, talent Ariaudo i niesamowite serce do walki starego, dobrego Don Hasana z Bawarii, liczyłbym na takie ustawienie naszej defensywy:

Buffon- Salihamidżić, Ariaudo, Chiellini, De Ceglie.

W pomocy liczę na dobry występ jednego starszego zawodnika (Nedved, Zanetti lub zagrożony chyba odejściem, a jak WCpowszechnie wiadomo, bardzo w takich sytuacjach zmobilizowany Tiago :D), wspierającego Claudio Marchisio lub wspomnianego wyżej Portugalczyka, na którego ambicję po cichu liczę, w odbiorze piłki i obsługiwaniu skrzydłowych, jakąś prostopadłą piłką też bym nie pogardził, a to i Zanetti, i Marchisio, i przede wszystkim nasz wielki Pavel zrobić potrafią. Przed nimi pole do popisu mają dwaj skrzydłowi & mistrzowie :D z przeznaczeniem do rozgrywania piłki i obsługiwania wysokich snajperów. Uważam, że przy obecnej formie Del Piero i warunkach fizycznych Giovinco nie ma szans na wykorzystanie ich możliwości jako atakujących w pierwszej linii, chyba, że jako zmienników w samej końcówce, na słabnących już obrońców rywala. Seba to świetny, szybki, młody i nieobliczalny skrzydłowy, ale Mrówka absorbująca w ataku defensywę przeciwnika? To jak dla mnie opcja jedynie na ostatnie 20, może 30 minut spotkania, dlatego proponuję:

Camoranesi, Tiago, Nedved, Giovinco.

Plus duet snajperów David Trezeguet (jak ja się stęskniłem!) i Vincenzo Iaquinta, nie zapomnę im tego genialnego zagrania i w czasie się zgrania (Treze- Vincenzo- goool...) zaprezentowanego w spotkaniu z Chelsea, w tak ważnym momencie takie podanie i strzał... Mmmiodzio! Kursywą oznaczyłem typowanych dziesięciu wybrańców, a pogrubioną czcionką tego piłkarza, na którego jutro liczę najbardziej. Na ławce usiądzie pewnie Manninger, Zebina, Legrottaglie, Zanetti, Marchisio, Amauri i Del Piero, z których w drugiej połowie, w zależności od wyniku, najchętniej zobaczyłbym Zebinę i Zanettiego (wysokie prowadzenie) lub Amauriego i Alexa- w razie problemów z dyspozycją strzelecką dwóch typowanych przeze mnie do podstawowego składu napastników. Jeśli w meczowej osiemnastce zabraknie miejsca dla Mellberga (stracił u mnie ostatnio), Marchionniego, Poulsena i naszego trzeciego gokipera, to płakać na pewno nie będę.

Podsumowując moje taktyczne pomysły: 4-4-2, w defensywie 4-5-1 przechodzące płynnie w ofensywne 4-1-2-1-2 (Camor- Giovinco na bokach, Pavel jako ustawiony za napastnikami playmaker, asekurowany cały czas przez DM-a) lub 4-3-3, w którym Camor i Nedved na zmianę prowadzą grę, jeden z nich (akcja lewą flanką- Camor, akcja prawą- Niedźwiedź) i DM przetrzymuje i rozdziela piłkę, regulując tempo gry (to tak a'propos papieros wspominanego w temacie Ferrary imć Josepa Guardioli :wink: ), podczas gdy Iaquinta i Gio absorbują obrońców, robiąc miejsce dla wychodzącego do podań Trezegola. Zostaje jeszcze klasyczny, oskrzydlający wariant 4-2-2-2, w którym Mauro i Seba obsługują zagrywanymi spod linii bocznej piłkami naszych wyborowych :whistle: egzekutorów nr 9 i 17, a Pavel i drugi środkowy pomocnik zabezpieczają tylne formacje przed groźnymi skutkami nieudanych dośrodkowań i dobijają wybite z pola karnego piłki tam, gdzie trafić jutro z całą pewnością powinny :happy:


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 23 maja 2009, 20:23

To już naprawdę ostatni dzwonek na przełamanie się, żarty się skończyły. Nowy trener = Zwycięstwo :D. Siena to ciężki teren jednak jutro nie ma innej opcji jak zwycięstwo. Poczekam z wszystkimi przemyśleniami na temat meczu, nawet ze składem. Ufam Ciro i wiem że ten mecz wygramy cokolwiek by się nie stało.

FORZA JUVENTUS !!


Pilekww

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2005
Posty: 774
Rejestracja: 12 marca 2005

Nieprzeczytany post 23 maja 2009, 20:27

Jestem prawie pewny ze wygramy, nie ma wyjścia. Myśle ze tak jak zarząd chciał zwolnienie Ranieriego wywołało spory impuls na zawodnikach, i to podział, musi.
Ferrara wie co się dzieje i mam nadzieje ze sobie poradzi, składem za bardzo nie pożągluje ale moze pokusi się o jakies nowe i co najważniejsze skuteczne rozwiązanie.
Mocno liczę na IQ bo ostatnio to on nas ratował.

Powodzenia chlopaki!
FORZA JUVENTUS :!:


"... Mamy 42 kluby w Serie A i B. Wszyscy rozmawiają, jedyny głuchoniemy klub to Inter." - Luciano Moggi
IGI

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 594
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 23 maja 2009, 20:46

Pilekww pisze: Mocno liczę na IQ
Oprosz DNA zwyciezcow, podobnie jak Ty licze na nasze IQ, ktore po zwolnieniu Ranieriego zapewne zanotowalo olbrzymi wzrost :)

Piszac juz powanie, mysle, ze bez trudu wygramy ten mecz. Ciro mimo, ze nie mial wystarczajacego czasu, zeby cokolwiek naprawic daje mi poczucie spokoju. Wiem po prostu, ze w trakcie meczu nic nie zepsuje.


Obrazek
Bob

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lutego 2004
Posty: 635
Rejestracja: 09 lutego 2004

Nieprzeczytany post 24 maja 2009, 00:04

Wygrywamy ten mecz milan z romą -remisuje , fiorentina wygrywa 1 .Inter .. 2 Milan 72 pkt , 3 Juve -71 ,4 Fiorentina
a w kolejce ostatniej Juve wygrywa , Fiorentina ogrywa Milan i tym sposobem Juve zajmuje 2 miejsce 74 - 3 Fiorentina - 73 . i zasłużone,sprawiedliwe 4 miejsce milan 72 pkt ;)
i wice- mistrzostwo nasze ;) za rok Mistrz :) i tak o to takim sposobem pniemy sie powoli a systematycznie ku górze :)
i 24.05.2009 śpiewamy Forza Ciro , FORZA JUVE !


http://yanosik.org/nieoznakowani - niedajcie sie Tajniakom - Wszystkie nieoznakowane pojazdy Policyjne w Polsce ( o których wiadomo).
http://alkomaty.biz/wirtualny_alkomat/
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 24 maja 2009, 00:12

JuveCracow pisze:Patrząc na listę powołanych, talent Ariaudo i niesamowite serce do walki starego, dobrego Don Hasana z Bawarii, liczyłbym na takie ustawienie naszej defensywy:

Buffon- Salihamidżić, Ariaudo, Chiellini, De Ceglie.
Tak Legro, jak i Mellberg są obecnie dużo lepszymi zawodnikami od Lorenzo. Jeszcze dużo pracy przed nim.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2693
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 24 maja 2009, 03:02

Mimo skomplikowanej sytuacji w tabeli czuje duzy komfort psychiczny przed tym spotkaniem. Pierwszym od bardzo dawna bez obaw o decyzje kadrowe i taktyczne.
No i mam nadzieje, ze opisany wczesniej scenariusz sie sprawdzi, zajmiemy drugie miejsce a Milan zagra za tydzien z Viola o trzecie miejsce.
PS: jestescie pewni, ze w eliminacjach Wlosi czy Anglicy beda rozstawieni? Skoro mistrz Polski w ostatniej rundzie nie moze na nich trafic to wydaje mi sie, ze taki Szachtar rowniez.


calma calma
Niasty

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2008
Posty: 815
Rejestracja: 20 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 24 maja 2009, 10:36

Sprawy na tyle się skomplikowały, że zostaliśmy skazani na Zebine i DeCe, na prawej stronie raczej różnicy nie zobaczymy, bo to mnie więcej ten sam poziom, ale ze strony Paolo spodziewam tylko dobrej gry w ofensywie, może to i dobrze, bo w końcu mamy atakować, a dobry boczny obrońca może okazać się przy tym niezbędny. Nie sadzę by Ferrara teraz kombinował, prawdopodobnie zostaniemy przy archaicznym 4-4-2, w ataku z Iaquinta i del Piero. Swoją drogą podobno mamy kłopot bogactwa, a tylko Iaquinta prezentuje formę godną Juventusu.

Przewiduje zwycięstwo. Nie dlatego, że wierzę w wielkie umiejętności Ferrary (a jest wręcz odwrotnie), tylko dlatego że nasi gracze zagrają podwójnie zmobilizowani, obawiam się że te dwa zwycięstwa zatrzymają Ciro na ławce trenerskiej na przyszły sezon, a to wariant bardzo, bardzo ryzykowny. Nie mam podstaw by mu zaufać jak tu niektórzy piszą.
Od razu mówię, że będę kibicował Juve w ostatnich kolejkach.


Obrazek
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 24 maja 2009, 10:42

Niasty pisze:Od razu mówię, że będę kibicował Juve w ostatnich kolejkach.
Tak z czystej ciekawości spytam: po co to sformułowanie? Co masz przez to na myśli? Bo nie łapię przekazu...
Jak mamy to rozumieć? Wcześniej nie kibicowałeś Juve?

Takie zapewnienie padające z ust (a w zasadzie z klawiatury) Juventino jest dość dziwne...


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Niasty

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2008
Posty: 815
Rejestracja: 20 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 24 maja 2009, 11:09

Łukasz pisze:Tak z czystej ciekawości spytam: po co to sformułowanie? Co masz przez to na myśli? Bo nie łapię przekazu...
Jak mamy to rozumieć? Wcześniej nie kibicowałeś Juve?
Niasty pisze:obawiam się że te dwa zwycięstwa zatrzymają Ciro na ławce trenerskiej na przyszły sezon, a to wariant bardzo, bardzo ryzykowny.
Nie będę ukrywał, że nie jestem entuzjastą pozostania Ciro na ławce, a po przeczytaniu topicu o meczu z Milanem, wole dmuchać na zimne, żeby nie zostać posądzony o szarlataństwo :)


Obrazek
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 24 maja 2009, 11:12

Dobre wieści dla fanów Giovinco!!

Otóż Seba zajmie prawe skrzydło... na stadionie. Ferrara widzi go chyba jako piąty napastnik, nie konkurencję dla Nedveda. Seba może niedługo walnąć focha i wyjechać swoim małym fiacikiem z Juventusu.


Majos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 1175
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 24 maja 2009, 11:13

Miś Coccolino pisze:Dobre wieści dla fanów Giovinco!!

Otóż Seba zajmie prawe skrzydło... na stadionie. Ferrara widzi go chyba jako piąty napastnik, nie konkurencję dla Nedveda. Seba może niedługo walnąć focha i wyjechać swoim małym fiacikiem z Juventusu.
No to mnie rozczarowałeś :/ Bardzo chciałem zobaczyć Giovinco od pierwszych minut w tym meczu. Widać Ferrara sądzi podobnie jak Ranieri.


Regulus

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2007
Posty: 145
Rejestracja: 04 listopada 2007

Nieprzeczytany post 24 maja 2009, 11:25

Miś Coccolino pisze:Dobre wieści dla fanów Giovinco!!

Otóż Seba zajmie prawe skrzydło... na stadionie. Ferrara widzi go chyba jako piąty napastnik, nie konkurencję dla Nedveda. Seba może niedługo walnąć focha i wyjechać swoim małym fiacikiem z Juventusu.
Źródło?
Przecież Seba jest wśród powołanych na spotkanie.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 24 maja 2009, 11:30

Regulus pisze:Źródło?
Przecież Seba jest wśród powołanych na spotkanie.
tu łapemy wszystkie info o składzie na następny mecz:
http://www.gazzetta.it/Calcio/SerieA/Juventus/
'panchina' znaczy 'ławka'
'altri' znaczy - 'inny'? 'jeszcze'? dawno nie zaglądałem do podręcznika od włoskiego

PS. masz bardzo głupi podpis.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 24 maja 2009, 11:34

Nożesz kurde, bardzo mi się to nie podoba. Bardzo. Seba na trybunach, zamiast w pierwzym składzie, gdzie powinien się znaleźć, w pierwszej jedednastce Tiago, zamiast Marchisio, na ławce dwóch dm-ów (zamiast Marchisio/Poulsena powinien się tam znaleźć uniwersalny Hasan).
Mam nadzieję, że to spekulacje i Ciro zestawi dziś zespół inaczej (czyt. lepiej; Giovinco!).

Edit:
Miś Coccolino o podpisie Regulusa pisze:masz bardzo głupi podpis.
Ej tam, bywają gorszę. Któryś z Milanistów na forum do niedawna miał coś takiego: "Adebayor: Milan jest jak Beyonce, Cannavaro: Juventus jest jak Lady GaGa".
Regulus pisze:Jehova's Witness: Knock, Knock, "Shit Happens".
2 minuty temu mnie nawiedzili
:wink:
Ostatnio zmieniony 24 maja 2009, 11:41 przez Łukasz, łącznie zmieniany 3 razy.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Zablokowany