Serie A (16): JUVENTUS 4-2 Milan

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2008, 17:57

Obrazek

mecz 16 kolejki Serie A: JUVENTUS - Milan

Czas:

2008-12-14 (niedziela)
godzina 20:30

Miejsce:

Stadio Olimpico di Torino

O przeciwniku:

Rok założenia: 1899
Barwy: Czerwono-czarne
Przydomek: Rossoneri, Diavoli
Prezydent: Silvio Berlusconi
Trener: Carlo Ancelotti
strona internetowa

Sukcesy:

Mistrz Włoch (17): 1902, 1907, 1908, 1951, 1955, 1957, 1959, 1962, 1968, 1979, 1988, 1992, 1993, 1994, 1996, 1999, 2004
Puchar Włoch (5): 1967, 1972, 1973, 1977, 2003
Superpuchar Włoch (5): 1989, 1992, 1993, 1994, 2004
Puchar Europy/Liga Mistrzów (7): 1963, 1969, 1989, 1990, 1994, 2003, 2007
Puchar Zdobywców Pucharów (2): 1968, 1973
Superpuchar Europy (5): 1989, 1990, 1994, 2003, 2007
Puchar Interkontynentalny (4): 1969, 1989, 1990, 2007

Ostatnie mecze

7 grudnia 2008
Milan Catania 1 : 0

30 listopada 2008
Palermo Milan 3 : 1

23 listopada 2008
Torino Milan 2 : 2

Aktualna sytuacja w tabeli:

2. Juventus
3. Milan

Najlepsi strzelcy drużyn:

8. Amauri (Juventus)
…
6. Ronaldinho (Milan)

mecz na żywo w TV:

Canal + PL
Al Jazeera Sport +1
Armenia TV
Boom Sport Two
C+ Fútbol
C+ Sport (Fra)
C+ Sport 1 (D/F/N/S)
ESPN Brazil
ESPN Pacrim
ESPN+
Fox Soccer Channel **
G Sports 2
HRT 2
Nova Sports 4 (Hellas)
NTV Spor
Raitalia 3 Africa
Sky Calcio 1
Sky Sport 1 (Italy)
Sport 2 (Hun)
Sport 5+
Sport TV2
SuperSport 1 (DigitAlb)
SuperSport 5 (ZA)
Telekanal Sport
TV Avala
~ C+ Sport HD (D/F/N/S)
~ Sky Sport HD1 (Italy)
~ SuperSport HD1

Przewidywane składy

JUVENTUS
Milan

źródła: www.juvepoland.com , www.seriea.pl , www.liveonsat.com , www.wikipedia.pl , www.gazzetta.it

Kibice we wszystkich miastach Polski spotykają się by razem by oglądać ten mecz - zrób to i Ty, wstąp do pokoju KIBICE

wszelkie błędy proszę kierować na PW - na pewno wprowadzę poprawki :-D

¬
--------------------------------------------------------------------------------

Nie wiem jak wy ale ja na ten mecz czekam od bardzo dawna i nareszcie jest - wielki pojedynek pomiędzy najlepszymi włoskimi drużynami.

Ma on na pewno inny charakter niż mecz z Interem, ale jest równie ważny. Ogromna różnica polega na tym że Milan - jego piłkarze, działacze, kibice to inni ludzie niż ich "koledzy" z San Siro.

Zawsze inaczej odbieram pojedynki z drużynami z Mediolanu, myślę że to ze względu na otoczkę, całą atmosferę wokół meczu. Kiedy gramy z Milanem w wypowiedziach piłkarzy, działaczy a nawet kibiców obu klubów słyszy się szacunek i tak powinno być zawsze...

A jeśli chodzi o aspekty czysto sportowe to i Milan i Juventus są silne co z resztą widać po pozycji w tabeli. Obie drużyny mają także ten sam cel - pokonać Inter, pokazać im ich miejsce w szeregu. Milan to nie ta sama drużyna co w zeszłym sezonie. Dokonali wielu wzmocnień i liczą sie w walce o Scudetto

A więc liczymy na kolejne ligowe zwycięstwo naszych piłkarzy a później już tylko losowanie LM na które także czekam z niecierpliwością.
Ostatnio zmieniony 12 grudnia 2008, 17:24 przez tabo89, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2008, 18:59

Mecz może zakończyc sie każdym wynikiem. Wiadomo, liczymy na zwycięstwo, ale łatwo nie będzie. Milan nie chce powiększyc straty punktów do Interu i my nie chcemy tego zrobić ;)

Bedzie trzeba uważać na gwiazdy Milanu tzn. mam na myśli głównie R80, bo na taki mecz będzie szczegolnie zmobilizowany :)

Nie wiem co jeszcze napisać, bo to mecz, w którym może paść każdy rezultat.

Pewnie od początku zagramy zachowawczo, licząc na kontry. Tak mi sie to widzi. Na typowanie składu przyjdzie jeszcze czas ;) Ale, na 99% Giovinco na ławie :prochno:


Lukas1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 grudnia 2008
Posty: 3
Rejestracja: 11 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2008, 19:05

Czekam na to spotkanie z niecierpliwością.Wierze w sukces Juve i trzymam za nich kciuki.Oby im szczęście dopisało.Jestem przekonany,że w tym meczu Juve pokaże wreszcie nieziemski futbol. :D


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2008, 19:13

Lukas1 pisze:Jestem przekonany,że w tym meczu Juve pokaże wreszcie nieziemski futbol. :D
Na jakiej podstawie to opierasz?
Myśle wręcz przeciwnie. Milan będzie atakować, my kontrować. Nie mozna dać sie rozpedzić Ronaldinho czy Kace. ;) Milan nie da sobie strzelic dużo bramek. I trzeba wykorzystać sytuacje. Pamiętacie pierwsyz mecz z Milanem w zesłżym roku? Mielismy może ze 2-3 sytuacje i 1 słupek. 0-0, a mogło być 1-0. Mecz do pierwszej bramki...
Ostatnio zmieniony 11 grudnia 2008, 19:18 przez stahoo, łącznie zmieniany 1 raz.


Bobeknaklo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lutego 2007
Posty: 1010
Rejestracja: 11 lutego 2007

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2008, 19:13

To mecz w którym nieważne w jakim stylu, trzeba wygrać 3-0,2-1,1-0 nie ma żadnej różnicy, trzeba wygrać jeżeli chcemy gonić Inter, trzeba wygrać, żeby się zrobiło luźniej za plecami. Mój skład

Manninger
Grygera, Chiellini, Melberg, De Ceglie
Marchionni, Marchisio, Sissoko, Nedved
Amauri, Del Piero

1. Tiago znowu kontuzjowany?
2. Camoranesi miał wrócić po kilku dniach...
3. Giovinco na siłę mógłby zostać wepchnięty na prawą flankę, może by sobie poradził, jak sam powiedział, nie ważne gdzie gra. Dosyć mam tego gadania o tym, że jest słabszy w defensywie, szczerze? Nie obchodzi mnie to. Jeżeli to jest jedyny powód dlaczego tak mało gra to w takim razie nigdy już nie wejdzie do pierwszego składu, chyba, że zacznie jadać w McDonalds. Nie obchodzi mnie to, cały Turyn pokłada w nim największą nadzieje, nikt sobie nie wyobraża składu Juve bez niego w przyszłości, kiedyś grać zacząć musi, ma już 22 lata, powinien już na poważnie wchodzić do składu a nie "nabierać doświadczenia na ławce" Jeżeli nadal będzie grał raz na 5 meczy to wszyscy wiemy, że skończy jak inne wielkie nie spełnione talenty w średniaku Serie A. Gdzie się nie uczyć i nie nabierać doświadczenia jak nie w tak ważnych meczach? Można jeszcze przesunąć Nedveda do środku, nie obrazi się, dobrze sobie radz i Sebe na lewo. Tyle ode mnie


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2008, 19:21

Pytanie, czy warto w meczu z Milanem wprowadzać Giovinco na skrzydło, na którym będzie szalał Ronaldinho? Grygera potrzebuje kogos do pomocy. Bo chociaz r80 to nie R10 z Barcy, ale Grygera to nie Ramos czy Puyol.

Zgadzam się, że trzeba dawac szanse Giovinco, no ale moim skromnym zdaniem nie przeciwko Milanowi, w meczu o 2 miejsce Serie A...


Marcin_ACM

Milanista
Milanista
Rejestracja: 14 lutego 2007
Posty: 291
Rejestracja: 14 lutego 2007

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2008, 19:43

Za GDL:
Formazione
12 Abbiati
15 Zambrotta
4 Kaladze
3 Maldini
18 Jankulovski
84 Flamini
21 Pirlo
23 Ambrosini
22 Kakà
80 Ronaldinho
7 Pato
Wierzyć mi się nie chce, że zagramy aż tak ofensywnie, do tego biorąc jeszcze "wiecznie z przodu" Jankulovskiego i Zambrotte


Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2693
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2008, 19:44

no pewnie, po co mamy bramki strzelac :P

mecz nieslychanie wazny bo kto przegra ten bardzo oddali sie od prowadzacego Interu... remis zalatwi obie ekipy; chociaz oczywiscie to sie nie przelozy na obraz spotkania bo znajac wloska mentalnosc w przypadku remisu zawodnicy obu ekip podadza sobie z usmiechem dlonie i stwierdza, ze to ine koniec walki o majstra ;]

Amauriemu udal sie z Bate pierwszy drybling w tym sezonie, moze to jakis dobry omen :whistle:


calma calma
ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2008, 20:07

Zawsze zastanawiałem się dlaczego C. Seedorf, na papierze jeśli chodzi o kadrę Milanu, jest przypisany do napastników :think:
Przecież to typowy środkowy lub ewentualny schodzący na bok pomocnik. Widziałem, że zdarzało mu się grać za napastnikami, ale przecież ostatnio taką funkcję w drużynie pełni Kaka'. A widzę, że Milan ma dużo napastników, przynajmniej na papierze.

Jeśli chodzi o mecz to liczę na zwycięstwo. Które jest całkiem realne. Forma obu drużyn jest podobna w ostatnim czasie i o wyniku zadecydują szczegóły. Mam nadzieje, że wreszcie publiczność dopiszę. Szkoda, że fani Juve z Turynu, nie zawsze stają na wysokości zadania.


[quote=pumex latem 2019 o Lukaku]
Jestem przekonany, że Belg okaże się flopem, biorąc pod uwagę absurdalnie dużą kwotę, którą trzeba za niego zapłacić [...]Nawet za połowę tej kwoty niechętnie widziałbym tego drewniaka u nas.
Corcky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 marca 2005
Posty: 1127
Rejestracja: 09 marca 2005

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2008, 21:08

Moim zdaniem zagra Seedorf, a nie Pirlo. I to chyba gorzej dla nas. Holender przejawia ostatnio większą dojrzałość, spokój, a Pirlo jeszcze nie wrócił do formy po kontuzji. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Liczę na powrót Camora. Bardzo wymagające będzie to spotkanie dla Grygery i Mellberga. Obaj muszą być szalenie skoncentrowani i czujni. W ich strefie Milan będzie atakował.


damillo_lbk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2008
Posty: 24
Rejestracja: 28 września 2008

Nieprzeczytany post 12 grudnia 2008, 11:11

Wydaje mi się, że lepiej by było właśnie, żeby Seedorf zagrał, a nie Pirlo, bo Pirlo chyba stwarza większe zagrożenie niż Seedorf...
A Juventusowi by się przydało zwycięstwo, bo wtedy by bardziej uciekli Milanowi w tabeli.I mają większe szanse, bo grają u siebie. Przy okazji by zaczęli gonić Inter.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 12 grudnia 2008, 12:11

damillo_lbk pisze:Wydaje mi się, że lepiej by było właśnie, żeby Seedorf zagrał, a nie Pirlo, bo Pirlo chyba stwarza większe zagrożenie niż Seedorf...
A Juventusowi by się przydało zwycięstwo, bo wtedy by bardziej uciekli Milanowi w tabeli.I mają większe szanse, bo grają u siebie. Przy okazji by zaczęli gonić Inter.
No nie powiedziałbym. Uwielbiam Pirlo, ale...
1. Pirlo ostatnio gra kompletny piach
2. Seedorf w meczach akurat z Juve zawsze jest niebezpieczny


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Locke

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 listopada 2008
Posty: 151
Rejestracja: 19 listopada 2008

Nieprzeczytany post 12 grudnia 2008, 12:40

2. Seedorf w meczach akurat z Juve zawsze jest niebezpieczny
Zgadzam się w całej rozciągłości. Też to zauważyłem.

Mecz obejrzę u kumpla, bo ma Canal + wraz z drugim kumplem-kibicem Milanu :P .

Liczę na zwycięstwo, może być skromne, żałosne, po kiepskiej grze. Ale oby to były 3 punkty.


Obrazek
Marcin_ACM

Milanista
Milanista
Rejestracja: 14 lutego 2007
Posty: 291
Rejestracja: 14 lutego 2007

Nieprzeczytany post 12 grudnia 2008, 13:11

Łukasz pisze:
damillo_lbk pisze:Wydaje mi się, że lepiej by było właśnie, żeby Seedorf zagrał, a nie Pirlo, bo Pirlo chyba stwarza większe zagrożenie niż Seedorf...
A Juventusowi by się przydało zwycięstwo, bo wtedy by bardziej uciekli Milanowi w tabeli.I mają większe szanse, bo grają u siebie. Przy okazji by zaczęli gonić Inter.
No nie powiedziałbym. Uwielbiam Pirlo, ale...
1. Pirlo ostatnio gra kompletny piach
2. Seedorf w meczach akurat z Juve zawsze jest niebezpieczny
Przy tym układzie, że gra Pato, Kaka i Ronaldinho, bardziej przydatny jest Pirlo. On może idealnie rozprowadzać grę począwszy od defensywy. Rolę Seedorfa wypełni Ronaldinho i myślę, że jest w stanie zrobić to nie gorzej. Wracając do Pirlo, to nawet jak gra piach, to potrafi jednym podaniem odmienić losy meczu (Seedorf też oczywiście potrafi). Dodatkowym atutem są rzuty wolne, gdy ustawia się do piłki kilku zawodników i bramkarz musi zgadnąć, kto będzie strzelał.
Szczerze powiem, że liczę właśnie na szansę z wolnych z okolicy 16-20 m.

Mecz na pewno będzie ciekawy, już nie mogę się doczekać rywalizacji z wami. Ciekawy też jestem, jak przy takim ofenzywnym ustawieniu zachowa się Ancelotti w przypadku, gdy prowadzenie obejmie Juventus...


oliver

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 maja 2008
Posty: 1124
Rejestracja: 11 maja 2008

Nieprzeczytany post 12 grudnia 2008, 14:28

Marcin_ACM pisze: Szczerze powiem, że liczę właśnie na szansę z wolnych z okolicy 16-20 m.
Ja też :D:D zwłaszcza , że Alex wykonuje je lepiej niż niektórzy karne.

Zapowiada się ciekawe widowisko. Muszę powiedzieć szczerz, że bardziej nie mogę się doczekać meczy z Milanem niż z Interem. Może dlatego , że odkąd pamiętam Milan był zawsze groźny no i w domu rodzinnym taka mała spina ja Juve tata Milan. Milan mimo tak rewelacyjnego składu nie zachwyca. Najsłabsza formacja Milanu wydaje się być defensywa liczę na jakiegoś kiksa, którego wykorzystamy. 2 może 3-1 może tak jak ostano 3-2. Mozę jakaś czerwona kartka ? Oby 3 pkt.


Dla 39 kibiców, mecz finałowy pomiędzy Liverpoolem a Juventusem był ostatnim, w jakim mogli wziąć udział. Kibice Bianconerich nigdy nie zapomną o tamtych wydarzeniach. Heysel 29 maj 1985r.

koniec iti
Zablokowany