Serie A (13): Inter 1-0 JUVENTUS

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
18danek97

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 lutego 2008
Posty: 194
Rejestracja: 27 lutego 2008

Nieprzeczytany post 23 listopada 2008, 13:48

co powiedzial zawodnik juve kiedys o pilkarzach interu gdy patrzyl w ich oczy?? zapomnailem który któryś co niedawno skończył karierę?? może mi ktoś dać ten cytat który mówił że jak patrzy w oczy zawodników interu widzi nad nimi wyższość. Birindelli chyba to był
Ostatnio zmieniony 23 listopada 2008, 13:52 przez 18danek97, łącznie zmieniany 1 raz.


Jaro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 października 2002
Posty: 621
Rejestracja: 11 października 2002

Nieprzeczytany post 23 listopada 2008, 13:50

Tragedii nie ma byliśmy po prostu słabsi i tyle,brakowało nam zawodnika który mógłby w 100% wziąć na siebie ciężar gry i brakowało mi gry skrzydłami,szczególnie lewa strona nie funkcjonowała wczoraj dobrze, Nedved sam nic nie zdziała jeśli Molinaro umie tylko biegać w tą i z powrotem.Podobnie na drugiej stronie Grygera, brakuje mi takiego włączenia się do akcji jak robił to kiedyś u nas chodź by Zambrotta, jedynym zowodnikiem który pokazuje podobne predyspozycje do niego jest De Ceglie, który spędził cały mecz na ławce rezerwowych. No cóż potrzeba nam wzmocnień nie dlatego, że mamy słabą kadre lecz dlatego, że nawet na ławce rezerwowych musimy mieć zawodników którzy swoim wejściem potrafią nie tylko zmienić obraz gry ale także posiadają większe umiejętności niżeli Molinaro czy też Grygera. Duch walki jest po naszej stronie, jesteśmy zawsze Juventusem i nasza drużyna pokazała co to znaczy w ostatnich kolejkach, wczoraj się nie udało, trzeba dalej walczyć sezon jest długi i na pewno dzisiaj nie można składać broni.

Przyłącze się do gratulacji dla kibiców Interu ale przypomnę, że może i przegraliśmy bitwe ale do końca wojny jeszcze bardzo daleko :)


We wtorek mecz z Zenitem i licze na 90 minut takich zawodników jak De Ceglie, Giovinco czy też Iaquinty :)

PS. A właśnie co z Tiago ?


L u k

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 maja 2008
Posty: 742
Rejestracja: 22 maja 2008

Nieprzeczytany post 23 listopada 2008, 14:03

juvelook pisze: tym bardziej przypomnij sobie dlaczego i skad do was przyszedł... :roll: zlatan jest pare waszych ostatnich scudetto :lol:
Zgadza sie calkowicie. Czy to cos zlego, wstydliwego? Ja wrecz dumny jestem, ze mamy takiego pilkarza w druzynie, ktory nam Scudetto potrafi wygrac.

Co do tego skad przyszedl, to nie owijajac w bawelne, zlewam to. Nie bylem jednym z tych interisti, ktorzy klneli na Morattiego jak kupilismy Ibre. Bylem jednym z nielicznych, ktorzy dziekowali od dnia pierwszego, ze Ibra do druzyny przyszedl, bo zdawalem sobie sprawe, jakim unikalnym pilkarzem jest. Takich pilkarzy sie po prostu nie sprzedaje, bo takiego drugiego znalezc albo sie nie da, albo nie da sie kupic.

Poza tym, juz wtedy wiedzialem, o tym, ze Ibra byl fanem interu jako mlodzian, bo mowil o tym juz w Malmo, jak i pozniej w Ajaxie. Gdyby mial przyjsc do nas Nedved, Del Pedro, Cheilini, Inzaghi, czy Ambrossini, tego bym nie zdzierzyl.

ps. Jednak zwroc uwage: w drugim sezonie u was, duza czesc was nie chciala go widziec w druzynie, narzekajac na nadwage, slaba gre, po sezonie mial nawet ponoc lawe grzac. Pilkarzem, ktorym jest dzisiaj, jest dzieki temu jak sie rozwinal w Interze. Ibra dzisiejszy, jest duzo lepszym pilkarzem, niz Ibra za czasow Juve. (wcale nie twierdze, ze tego nie mogl uczynic w Juve, ale sytuacja jaka mial po sezonie 2006 w druzynie juventusu byla nieciekawa dla niego, i nie wrozyla takiego progresu, jaki zanotowal w Interze)


Obrazek
Peja

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 listopada 2003
Posty: 478
Rejestracja: 12 listopada 2003

Nieprzeczytany post 23 listopada 2008, 14:06

Luker pisze:Poza tym, juz wtedy wiedzialem, o tym, ze Ibra byl fanem interu jako mlodzian, bo mowil o tym juz w Malmo, jak i pozniej w Ajaxie.
Ale Ty naiwny jesteś :rotfl:
Wcześniej był fanem Juventusu, teraz Interu, ciekawe czyim fanem będzie kiedy nagle odwidzi mu się granie w Interze :smile:


bartekoo2

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 stycznia 2006
Posty: 144
Rejestracja: 07 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 23 listopada 2008, 14:09

Peja pisze:
bartekoo2 pisze:A ja nie mogę pojąć dlaczego nie gra Giovinco? Rolling Eyes Nedved potykał się o własne nogi, Ranieri mógł wpuścić Mrówę chociaż na te 15 min. A tak wyszło jak zawsze, Seba nie gra, nie zdziwię się gdy odejdzie w zimowym okienku transferowym.
Czytałem tłumaczenia, że Giovinco nie gra ponieważ w defensywie znaczy tyle co nic, a z Interem broniliśmy się praktycznie całą drużyną kiedy Interk konstruował atak pozycyjny.
:roll:
Tym bardziej nie rozumiem tłumaczenia, że " Giovinco nie gra ponieważ w defensywie znaczy tyle co nic". Taktyka Juve oparta jest na dwóch defensywnych pomocnikach Sissoko-Poulsen lub Sissoko-Zanetti. To od nich oczekuje się pełnego zaangażowania w defensywie, to oni mają bronić dostępu do bramki i grać tak by przerywać ataki rywali, przechwycać piłki i podawać do skrzydłowych.

Grając w ten sposób Ranieri "odciąża" bocznych pomocników od zadań defensywnych. Czy naprawdę Giovinco musi mieć nie wiadomo jakie umiejętności grania w defensywie by grać w pierwszym składzie?


iss84

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 listopada 2008
Posty: 18
Rejestracja: 23 listopada 2008

Nieprzeczytany post 23 listopada 2008, 14:17

Luker pisze:Poza tym, juz wtedy wiedzialem, o tym, ze Ibra byl fanem interu jako mlodzian, bo mowil o tym juz w Malmo, jak i pozniej w Ajaxie.

Tez czytalem o tym w pewnym wywiadzie..mowil ze u niego na podworku jak gral w pilke kazdy z kolegów mial ulubiona druzyne w kazdej lidze..jego we wloskiej byl Inter w angielskiej Arsenal hiszpanskiej nie pamietam..


http://www.youtube.com/user/ISS84

Najlepsze bramki z PES

nie wierzysz? Sprawdż!
Slepy_fan

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 września 2008
Posty: 121
Rejestracja: 14 września 2008

Nieprzeczytany post 23 listopada 2008, 14:28

5. Mam nadzieje, ze od naszej ostatniej rozmowy, powoli zmieniasz opinie na temat Jose vs Mancini, czy nie bardzo ? :]
Niestety, należę do tych którzy nigdy nie skrytykują Manciniego :prochno:
Ale co do Jose. Wczorajszą taktyką mnie urzekł, plus dla gościa.
4. Szkoda, ze na Poolu nie bylo tego samego, ale coz, jutro tez jest dzien
Wrażenia po L'poolu są i tak ogromne, kiedyś wylecimy na Derby :)


Acha, o tym nikt nie mówi, ale dla mnie to chyba ważne. Mecz ten może dać nam bardzo dużo pod względem psychologicznym. Piłkarze zakopali głęboko tezy o kompleksach mniejszości, o słabym Zlatanie w wielkich meczach, czy wyższości Amauriego nad Szwedem. Widziałem ulgę w oczach zarządu, nikt teraz nie ma prawa kwestionować wielkości tej drużyny. To ogromny krok w przód, jedziemy dalej!


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 23 listopada 2008, 14:28

iss84 pisze:
Luker pisze:Poza tym, juz wtedy wiedzialem, o tym, ze Ibra byl fanem interu jako mlodzian, bo mowil o tym juz w Malmo, jak i pozniej w Ajaxie.

Tez czytalem o tym w pewnym wywiadzie..mowil ze u niego na podworku jak gral w pilke kazdy z kolegów mial ulubiona druzyne w kazdej lidze..jego we wloskiej byl Inter w angielskiej Arsenal hiszpanskiej nie pamietam..
Gadanie...Nikt z kibiców interu nie wie natomiast,że gdy grał w Juve mówił,że nie ma nic ponad Starą Damę i że kocha ten klub...Przyznawał ponadto,że chciałby zakończyć karierę w zespole z Turynu...Zatem podchodźcie z dystansem do wszystkiego,co mówi zingaro...


forzaragazzi

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2006
Posty: 166
Rejestracja: 14 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 23 listopada 2008, 14:42

mrozzi pisze:
iss84 pisze:
Luker pisze:Poza tym, juz wtedy wiedzialem, o tym, ze Ibra byl fanem interu jako mlodzian, bo mowil o tym juz w Malmo, jak i pozniej w Ajaxie.

Tez czytalem o tym w pewnym wywiadzie..mowil ze u niego na podworku jak gral w pilke kazdy z kolegów mial ulubiona druzyne w kazdej lidze..jego we wloskiej byl Inter w angielskiej Arsenal hiszpanskiej nie pamietam..
Gadanie...Nikt z kibiców interu nie wie natomiast,że gdy grał w Juve mówił,że nie ma nic ponad Starą Damę i że kocha ten klub...Przyznawał ponadto,że chciałby zakończyć karierę w zespole z Turynu...Zatem podchodźcie z dystansem do wszystkiego,co mówi zingaro...
Mnie tam nie obchodzi komu Ibra kibicowal w dziecinstwie - wazne zeby dobrze gral dla Interu. A wczoraj gral bardzo dobrze :-D


Peja

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 listopada 2003
Posty: 478
Rejestracja: 12 listopada 2003

Nieprzeczytany post 23 listopada 2008, 14:42

bartekoo2 pisze:Tym bardziej nie rozumiem tłumaczenia, że " Giovinco nie gra ponieważ w defensywie znaczy tyle co nic". Taktyka Juve oparta jest na dwóch defensywnych pomocnikach Sissoko-Poulsen lub Sissoko-Zanetti. To od nich oczekuje się pełnego zaangażowania w defensywie, to oni mają bronić dostępu do bramki i grać tak by przerywać ataki rywali, przechwycać piłki i podawać do skrzydłowych.

Grając w ten sposób Ranieri "odciąża" bocznych pomocników od zadań defensywnych. Czy naprawdę Giovinco musi mieć nie wiadomo jakie umiejętności grania w defensywie by grać w pierwszym składzie?
Przyjrzyj się grze Camoranesiego i Nedveda, oni mimo pary defensywnych pomocników udzielają się w defensywie. A co jeśli prawą stroną pójdzie atak przeciwnika w którym biorą udział skrzydłowy oraz boczny obrońca drużyny rywali? Cięzko oczekiwać, że Molinaro poradziłby sobie z jednym co dopiero byłoby z dwoma... Sissoko lub Marchisio poszliby do asekuracji to się robi dziura w środku pola. Ta myśl jednak może okazać się błędna, ponieważ mam mało okazji przyjrzeć się grze defensywnej Giovinco nawet ze słabymi rywalami :doh:


L u k

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 maja 2008
Posty: 742
Rejestracja: 22 maja 2008

Nieprzeczytany post 23 listopada 2008, 14:46

Peja pisze: Ale Ty naiwny jesteś :rotfl:
Wcześniej był fanem Juventusu, teraz Interu, ciekawe czyim fanem będzie kiedy nagle odwidzi mu się granie w Interze :smile:
2:30



Komentarz ?

ps. Jak nie mozesz wylapac, nie ma problemu. Mam caly transkrypt rozmowy (po angielsku).
mrozzi pisze: Gadanie...Nikt z kibiców interu nie wie natomiast,że gdy grał w Juve mówił,że nie ma nic ponad Starą Damę i że kocha ten klub...Przyznawał ponadto,że chciałby zakończyć karierę w zespole z Turynu...Zatem podchodźcie z dystansem do wszystkiego,co mówi zingaro...
Roznica mrozzi, polega na tym, ze to co wkleilem(jest tez wywiad, ale juz nie bede szukal, z czasow ajaxu - nie video), to jest z lat DLUGO przed tym jak przyszedl do Interu, podczas gdy o Juve zaczal gadac dopiero jak PRZYSZEDL do juve. (nie dobrze o nim swiadczy, zgadzam sie, ale nie tego dotyczy rozmowa)

ps. Nie myslcie sobie, ze ja wierze, ze wszyscy zawodnicy Interu dadza sie za klub pociac. To nie tak. Ale nie bede ukrywal, ze mialem satysfakcje, jak ktos znalazl to video i moglem sobie obejzec to live(bo o tym wywiadzie, wiedzialem juz wczesniej, ale tylko o tym czytalem).
Slepy_fan pisze: Niestety, należę do tych którzy nigdy nie skrytykują Manciniego :prochno:
No to tu juz sie roznimy. Przeciez Jose tez nie jest idealny. Co juz napisalem, zgadzam sie z toba, ze Ibra nie powinien grac na szpicy, i nie bardzo mi sie podoba jak tam gra Ibra w 4-3-3. Wiec widzisz ? :> Juz masz moja krytyke Jose.

Ja staram sie nie byc "slepy" (ehhh, ten zbieg okolicznosci... ;) ) ale obiektywny. Jak pewnego czasu Ibra zacznie grac ogony, doly, i wszelkie plagi egipskie, to ja nie bede chowal glowy w piasek. (oczywiscie, zaslugi niezliczone Ibry dla Interu, powoduja, ze ma duzy margines dolowania ;) )
Ale co do Jose. Wczorajszą taktyką mnie urzekł, plus dla gościa.
Dobre i to, na poczatek :]
Wrażenia po L'poolu są i tak ogromne, kiedyś wylecimy na Derby :)
Oby, oby :]

Dla mnie prawdopodobnie juz bedzie to przyszly rok. W tym musialem, sobie zrobic przerwe. Niestety 3 000 za studia, to dla mnie spory wydatek na semestr.
Acha, o tym nikt nie mówi, ale dla mnie to chyba ważne. Mecz ten może dać nam bardzo dużo pod względem psychologicznym. Piłkarze zakopali głęboko tezy o kompleksach mniejszości, o słabym Zlatanie w wielkich meczach, czy wyższości Amauriego nad Szwedem. Widziałem ulgę w oczach zarządu, nikt teraz nie ma prawa kwestionować wielkości tej drużyny. To ogromny krok w przód, jedziemy dalej!
100% sie zgadzam.

Jeszcze a propos Zlatana, to juz tu pisalem to raz i teraz tylko wkleje:

"Po piate i ostatnie, chociaz juz nie na temat meczu, to chcialem napisac o Ibrze, bo ktos sie pytal, w jakich wielkich meczach Ibra przekonywal. A ja sie spytam tak. A w jakich wielkich meczach odkad Ibra jest w Interze, Inter wygral? W Cl odpadlismy w fatalnym stylu, w lidze bylo tylko pare wielkich meczy, z Milanem Ibra mial bardzo dobre mecze, podobnie z Roma, tylko z wami udalo mu sie zagrac raz, bez przekonania. Ale glownie sie tu sklaniam do CL. Gdyby Inter dotarl daleko, a Ibra dalej by gral slabo, zgodze sie. Ale Ibra to tylko jeden zawodnik. Do czego zmierzam, to do tego, ze to, ze Ibra nie byl widoczny w tych meczach, to nie przez to, ze nie potrafi blysnac, ale przez to, ze INTER nie dal mu okazji do tego. Mancini jest fatalnym coachem, jesli idzie o wielkie mecze, szczegolnie te w CL, ale licze, ze z Jose ta sytuacja sie juz nie powtorzy."

Oby wczorajszy mecz byl dobrym znakiem na przyszlosc. Ibra ma niesamowity talent, i potrafi blyszczec, O ILE NIE ZOSTAWI SIE GO samego w przodzie, przeciwko potegom europejskim.
Ostatnio zmieniony 23 listopada 2008, 14:52 przez L u k, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Jack

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2005
Posty: 241
Rejestracja: 22 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 23 listopada 2008, 14:52

stahoo pisze:No i padł mit o Legro jako o geniuszu defensywy. Może i jest objawieniem, może i gra lepiej niż 2-3 lata temu.


Forza!
No i odezwał sie geniusz który nie widzi ze Legro gra dwa świetne sezony .Zagrał tragicznie jeden mecz i juz skreśla zawodnika.Forza :bravo:


Pawcio Nedved

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 maja 2008
Posty: 26
Rejestracja: 03 maja 2008

Nieprzeczytany post 23 listopada 2008, 14:53

Te twoje wypowiedzi Luker wyglądają przynajmniej trochę nie na miejscu.
Ibra to ibra, wiec nie porownujcie go do Adriano.

btw. co to za dzika zwierzyna w twym awatarze?


L u k

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 maja 2008
Posty: 742
Rejestracja: 22 maja 2008

Nieprzeczytany post 23 listopada 2008, 14:56

Pawcio Nedved pisze:Te twoje wypowiedzi Luker wyglądają przynajmniej trochę nie na miejscu.
Ktore to niby wypowiedzi ?
Ibra to ibra, wiec nie porownujcie go do Adriano.
Kto go porownuje do Adriano, i w jaki sposob ?
btw. co to za dzika zwierzyna w twym awatarze?
A w twoim ?


Obrazek
Gruppo Brusco

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2008
Posty: 183
Rejestracja: 18 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 23 listopada 2008, 15:00

Pawcio Nedved pisze: co to za dzika zwierzyna w twym awatarze?
Weź stary wyhamuj. Wklej swoje zdjęcie to się pośmiejemy a nie obrażasz Lukera.


Zablokowany