Serie A: (18) Palermo 1-2 JUVENTUS

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
rafal005

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 sierpnia 2004
Posty: 323
Rejestracja: 10 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2006, 02:39

ObrazekVSObrazek

:: Serie A :: 07.01.2006 :: 20:30 :: PALERMO - JUVENTUS :: CANAL+ SPORT

Już w najbliższą sobotę Juventus zmierzy się na stadionie Renzo Barbera z Palermo. Będzie to pierwsze spotkanie po ponad dwutygodniowej świąteczno-noworocznej przerwie w rozgrywkach Serie A. Sycylijczycy zajmują w tabeli Serie A dopiero jedenaste miejsce z 22 punktami. Wygrali i przegrali po pięć spotkań, a siedem zremisowali. Kibice mają prawo czuć się rozczarowani grą swoich pupili, ponieważ w poprzednim sezonie drużyna świetnie sobie radziła w lidze, ocierając się nawet o Ligę Mistrzów, ale ostatecznie zajęła i tak świetne szóste miejsce, co zagwarantowało jej grę w Pucharze UEFA.

Może obniżka formy jest spowodowana właśnie grą na dwóch frontach. W Europie, w przeciwieństwie do Serie A, Palermo świetnie sobie radzi. Jest już w jednej szesnastej, w której zagra z czeską Slavią Praga. W grupie podopieczni Del Neriego nie przegrali żadnego meczu, dwa wygrywając i tyle samo remisując, co dało im pierwsze miejsce w grupie.
W Serie A przegrali natomiast ostatnie dwa spotkania - z Fiorentiną i Livorno. Ostatnie zwycięstwo na swoim stadionie odnieśli w 9 kolejce, wygrywając w między czasie tylko raz: z Romą na Stadio Olimpico. Należy jednak pamiętać, że w drugiej kolejce wyższość Sycylijczyków musiał uznać nawet Inter Mediolan.

Najlepszym strzelcem Rosanerich jest Andrea Caracciolo. Strzelił on dotychczas 6 goli. 24-latek przybył przed obecnym sezonem z Brescii. Drugim czołowym strzelcem jest również przedsezonowy nabytek Stephen Makinwa, ściągnięty z Atalanty, który zdobył 4 bramki, tyle samo, co bramkostrzelny obrońca Christian Terlizzi.
Niezadowolony z gry drużyny prezydent Maurizio Zamparini już na samym początku zimowego mercato dokonał transferu. Na linii Palermo - Parma doszło do wymiany bramkarzy. Na Renzo Barbera przeszedł Cristiano Lupatelli, z kolei Matteo Guardalben zasilił szeregi Gialloblu. Nie był zadowolony ze swojej pozycji w Palermo. Irytowały go doniesienia o przybyciu Christiana Abbiatiego, który wygryzłby go ze składu.

Juventus grał dotychczas z Palermo na Sycylii 18 razy. Siedem spotkań wygrał, osiem zremisował i tylko trzy przegrał. Bilans bramkowy jest również korzystniejszy dla Bianconerich: 21-11. Jednak ostatnie zwycięstwo Juventus odniósł w sezonie 1972/73 wygrywając 1:0. Potem piłkarze z Sycylii opuścili Serie A na przeszło 30 lat i powrócili do niej w poprzednim sezonie, w którym udało im się zremisować w Turynie 1:1, a w rewanżu wygrać 1:0 po golu Brienzy. W pojedynkach pomiędzy trenerami obydwu drużyn zawsze górą był Capello. Wygrał wszystkie osiem spotkań. Z Palermo grał pięć razy, z czego trzy razy wygrywał, raz zremisował i raz przegrał. Luigi Del Neri przegrał wszystkie osiem meczów ze Starą Damą.

Oprócz kontuzjowanych Birindelliego i Kovaca, na boisku nie pojawi się również pauzujący za kartki Gianluca Zambrotta, który dotychczas wystąpił we wszystkich siedemnastu spotkaniach. Tylko na ławce rezerwowych usiądzie prawdopodobnie Buffon, który nie jest jeszcze w pełni gotowy, aby stanąć między słupkami.

Przewidywane składy:

Palermo: Lupatelli - Zaccardo, Terlizzi, Barzagli, Grosso - Santana, Barone, Corini, Bonanni - Caracciolo, Makinwa

Juventus: Abbiati - Blasi, Thuram, Cannavaro, Chiellini - Camoranesi, Emerson, Vieira, Nedved - Ibrahimovic, Trezeguet

Sezon 2004/2005:
:ball: 2004-09-25 :: Juventus - Palermo 1:1
Ibrahimovic 54' - Zaccardo 16'.

:ball: 2005-02-05 :: Palermo - Juventus 1:0
Brienza 12'.

Ostatnie mecze Palermo:
:ball: 21.12. :: Fiorentina - Palermo 1-0
:ball: 18.12. :: Palermo - Livorno 0-2
:ball: 11.12. :: Roma - Palermo 1-2
:ball: 04.12. :: Palermo - Cagliari 2-2
:ball: 27.11. :: Ascoli - Palermo 1-1
:ball: 20.11. :: Treviso - Palermo 2-2

US PALERMO

Rok założenia: 1900
Barwy: Różowo-czarne
Przydomek: Rosanero
Adres: Viale del Fante, 11 - 90146 Palermo
Prezydent: Maurizio Zamparini
Trener: Luigi Del Neri
Strona: www.ilpalermocalcio.it

PS. Jeżeli radio wypali, to transmisja na TeamSpeaku nie będzie potrzebna. Jeżeli nie wypali, to coś przydałoby się zorganizować. Dlatego też poszukuję osoby chętnej do komentowania meczu, która posiadaja Canal+ Sport, telewizor w tym samym pokoju co komputer (ponieważ nie jest wskazane bieganie z pokoju do pokoju :P) oraz mikrofon, najlepiej razem ze słuchawkami, bo przy "wolno stojącym" mikrofonie są często pogłosy. Talent do komentowania nie jest wymagany :) Wystarczą szczere chęci. Zainteresowanych proszę o kontakt na maila, GG lub priva.
Ostatnio zmieniony 07 stycznia 2006, 23:09 przez rafal005, łącznie zmieniany 1 raz.


Juve321

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 listopada 2005
Posty: 39
Rejestracja: 26 listopada 2005

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2006, 12:11

wygramy 2-1 bramki:trezeget,trezeget a dla palermo niewiem a tak poza tym to czesc wszystkim jestes nowy :-D


Mateo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 października 2004
Posty: 490
Rejestracja: 24 października 2004

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2006, 12:45

Brawa dla rafała005 za temat :-D . Powrócił i to od razu w wielkim stylu :D . Wierze, że nasi piłkarze będą świezi, wypoczęci i w dobrej formie po tej świąteczno-noworocznej przerwie, bo mecz z Palermo raczej nie będzie łatwym spacerkiem :| . Wystarczy spojrzeć na skład naszych rywali, na ich miejsce w poprzednim sezonie i poczynania chociażby w Pucharze Uefa. Jedynia z Serie A jest gorzej i aby w meczu z nami się nie polepszyło :wink: .

Trzeba uważać na ich dwóch bardzo dobrych napastników, świetny środek pola z Corinim i Barone oraz na obrone, z której 3 zawodników jest powoływanych do Squadra Azzurra. Myśle jednak, że i tak pokażemy swoją wyższość i rozpoczniemy nowy rok pewnym zwycięstwem. Chciałbym też aby Del Piero pobił wreszcie już ''bezdyskusyjny'' rekord Bonipertiego :) .

Mój typ: 1-3 dla Juve :!:


JuventinoPS

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 grudnia 2005
Posty: 658
Rejestracja: 05 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2006, 13:17

No znowu powrócił rafal005 i w dobrym stylu bo temat jest juz dwa dni przed meczem! Mam nadzieje, że nie ulotniła im się ta forma przez te dwa tygodnie i spokojnie, bez żadnych problemów poradzą sobie w tym meczu. Mój typ: 3-0 Bramki strzelą oczywiście Trezeguet , Ibrahimovic (myslę, że teraz się odrodzi jeśli chodzi o skuteczność) i ktoś z naszych świetnych pomocników może Camor!!


Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8860
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2006, 13:52

Gdy myślę o pojedynku z Palermo odrazu na myśl nauswa mi się to, iż są nieliczną drużyną, której nie pokonaliśmy w tamtym sezonie. Czas więc najwyższy by już teraz pokazać im miejsca w szeregu.

2 tyg. przerwy. To chyba tylko lepiej może wpłynąć na naszą grę. I tak wielkie brawa dla naszych chłopaków, bo przełamali tę złą passę, która przychodziła do nas w grudniu i polegała na traceniu głupich pkt.
Z drugiej zaś strony na Palermo też może to wpłynąć mobilizująco. Spisują się dużo poniżej oczekiwać i na pewno będą chcieli wziąść się w garść i zaczą grać na miarę oczekiwań. Mają naprawdę dobry zespół, który przy własnej publiczności zagra z nami na 200%.

My jesteśmy profesjonalistami, mamy Capello, który potrafi zmotywować zespół nawet na mecz z Cagliari. O sile naszego składu nie musze mówić. Na papierze już wygraliśmy, pozostaje tylko udowodnić to na boisku.

Jedyne nasze osłabienie to brak Zambrotty. Myślę jendak, że Blasi da sobie radę na prawej stornie, co w tym sezonie już mu się udawało.

Nowy Rok, nowe wyzwania i nowe oczekiwania. Liczy się tylko zwycięstwo! To musi być nasz rok, mamy drugi pod względem siły najlepszy skład w historii, po tym z 1985 r. dochodiz jeszcze do tego nasz charakter, determinacja i mętalność zwycięzców! Czas znów zawojować Świat :!:

FORZA JUVENTUS :!:


Obrazek
mnowo

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 7470
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2006, 14:19

Powinnismy zaczac ten rok zwyciestwem przez duze Z. Mam nadzieje, ze tak bedzie. Co prawda Palermo nie jest do konca slabym przeciwnikiem, ale to nie jest z drugiej strony Milan czy Fiorentina. Mysle, ze przy odrobinie determinacji i przy ani odrobiny lekcewazenia przeciwnika wywieziemy z Palermo wszystkie 3 punkty :)
Ti_Amo_Juventus_Dragon pisze:Jedyne nasze osłabienie to brak Zambrotty. Myślę jendak, że Blasi da sobie radę na prawej stornie, co w tym sezonie już mu się udawało.
Heh... :| Coz rzec... Niech go godnie zastapi, w koncu na tej pozycji radzi sobie chyba najlepiej.
Mam nadzieje na jakies 3:1 dla nas, chociaz szczerze wolalbym, zebysmy nie stracili bramki, a wygrali np. 2:0. To by mnie bardziej uszczesliwilo.

Powodzenia dla naszych pilkarzy. Forza Juventus. Avanti, <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> :P


Negri

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 sierpnia 2005
Posty: 1162
Rejestracja: 23 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2006, 15:14

No i wracamy do karuzeli Serie A po dwutygodniowej przerwie. Już myślałem, że się nie doczekam :D No więc na pierwszy ogień idzie Palermo, które w tym roku cieniuje w Serie A a za to w UEFA trzęsie. Najbardziej w składzie Juve martwi mnie brak Zambrotty (kartki) a nie wiem czy Blasi da sobie radę i godnie go zastąpi. Poza tym myślę, że Juve da sobię bez problemów radę i wygra zdecydowanie czyli np 2 lub 3 do zera. Ważne, żeby zachować czyste konto, czyli jak najmniej stracić a strzelić o jedną lub dwie więcej :wink:


Mario_90

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 listopada 2005
Posty: 112
Rejestracja: 10 listopada 2005

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2006, 15:26

Nareszcie rusza Serie A, miejmy nadzieje Juventus bedzie dominowal w lidze tak jak przed ta przerwa :D

Szkoda ze nie zagra Zambrotta, ale wierze ze Juve bez problemow zdobedzie 3 pkt. w meczu z Palermo. Ale w starciu z takim przeciwnikiem nigdy nie mozna byc pewnym zwyciestwa...pokazal to mecz z Lazio (ktore jest chyba troche gorsze od Palermo :smile:)

Chociaz zawsze gdy sie bawie w typowanie dokladnego wyniku, to prawie zawsze nie trafiam, to dzis sproboje. Moj typ to 2:0 dla Juve :D


Peja

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 listopada 2003
Posty: 478
Rejestracja: 12 listopada 2003

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2006, 16:47

Nie wiem dlaczego Capello usilnie stara sie przekwalifikowac Blasiego na prawego obronce skoro w skladzie mamy Balzarettiego. Jest to troche nie fair w stosunku do niego, poniewaz przyszedl do Juventusu po to zeby grac, a gdy juz nadeszla szansa (absencja Zambrotty) to trener wstawia na to miejsce defensywnego pomocnika :?


Mr Cezary

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 grudnia 2004
Posty: 1156
Rejestracja: 21 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2006, 17:45

Peja pisze:Nie wiem dlaczego Capello usilnie stara sie przekwalifikowac Blasiego na prawego obronce skoro w skladzie mamy Balzarettiego. Jest to troche nie fair w stosunku do niego, poniewaz przyszedl do Juventusu po to zeby grac, a gdy juz nadeszla szansa (absencja Zambrotty) to trener wstawia na to miejsce defensywnego pomocnika :?
Według mnie to Blasi wcale nie jest gorszy od Balzarettiego na tej pozycji.

Mecz do łatwych należeć nie będzie. Palermo to trudny przeciwnik, co udowodniło w tamtym sezonie. W tym jest troche gorzej, ale to wciąż groźny zespół. Liczę na Trezegola i Zlatana. Niech ich świetne zgranie da efekty w postaci bramek. Jeżeli Ibra dalej ma nie strzelać, a Juve ma wygrywać, to ja nie mam nic przeciwko :smile: Ważne, żeby drużyna odnosiła sukcesy. Stawiam na zwycięstwo, ale po ciężkim meczu i różnicą jednej bramki. Swoją drogą, bardzo mnie dziwi optymizm niektórych panów... :roll:


Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2006, 13:16

Ti_Amo_Juventus_Dragon pisze:To musi być nasz rok, mamy drugi pod względem siły najlepszy skład w historii, po tym z 1985 r. dochodiz jeszcze do tego nasz charakter, determinacja i mętalność zwycięzców! Czas znów zawojować Świat :!:
to sie okaze dopiero za jakis czas. Ja chcialbym, zeby Capello zdobyl wiecej z Juventusem niz Lippi. Trapattoniego ciezko bedzie przebic ale nie mialbym nic przeciwko temu. Takie mecze sa malymi kroczkami do stania sie slawna ekipą (mam na mysli historie Juve). Nie widze innego rozwiazania jak zwyciestwo. Musimy wygrac w tym roku z wielka przewaga aby spokojnie przygotowac sie do finalu CL. No bo jak nie w tym sezonie to kiedy?
Obrona zaczyna sie starzec. Co chwile jakies kontuzje. Ten sklad przetrwa jeszcze rok-dwa. Potem nalezy myslec o zmiennikach, choc mam nadzieje, ze nastpi to bardzo plynnie i nie spowoduje spadku ze szczytow. Ale zeby myslec o tym trzeba sie tam wspiac. Zwlaszcza na arenie europejskiej. Bo nie ukrywam, ze tesknie do triumfu w CL bardziej niz do innych.


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
juveluck

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2003
Posty: 7037
Rejestracja: 05 marca 2003

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2006, 14:01

Martin pisze:
Ti_Amo_Juventus_Dragon pisze:To musi być nasz rok, mamy drugi pod względem siły najlepszy skład w historii, po tym z 1985 r. dochodiz jeszcze do tego nasz charakter, determinacja i mętalność zwycięzców! Czas znów zawojować Świat :!:
to sie okaze dopiero za jakis czas. Ja chcialbym, zeby Capello zdobyl wiecej z Juventusem niz Lippi. Trapattoniego ciezko bedzie przebic ale nie mialbym nic przeciwko temu. Takie mecze sa malymi kroczkami do stania sie slawna ekipą (mam na mysli historie Juve). Nie widze innego rozwiazania jak zwyciestwo. Musimy wygrac w tym roku z wielka przewaga aby spokojnie przygotowac sie do finalu CL. No bo jak nie w tym sezonie to kiedy?
Obrona zaczyna sie starzec. Co chwile jakies kontuzje. Ten sklad przetrwa jeszcze rok-dwa. Potem nalezy myslec o zmiennikach, choc mam nadzieje, ze nastpi to bardzo plynnie i nie spowoduje spadku ze szczytow. Ale zeby myslec o tym trzeba sie tam wspiac. Zwlaszcza na arenie europejskiej. Bo nie ukrywam, ze tesknie do triumfu w CL bardziej niz do innych.
No jezeli przegoni Lippiego to i do Trapa mu wiele brakowac nie bedzie. Trap zdobyl tylko jednen trofeum wiecej niz Lippi. Tak wiec od Lippiego (13 tytulow w tym 5 razy Scudetto i Puchar Europy) do Trapa (14 tytulow w tym 6 razy Scudetto Puchar Europy i PZP) nie jest tak daleko.


Obrazek
FINO ALLA FINE, FORZA JUVENTUS !!!
Ultras

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 2215
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2006, 15:40

A ja wam powiem, że miałem sen :) Śniło mi się, że wracałem z jakiejś imprezy, wskoczyłem na neta, żeby zobaczyć wynik Juve. A wynik brzmiał 0-2 dla nas. Kto strzelił bramki to już nie wiem, ale ważne, że trzy punkty pojechały do Turynu :P mimo, że sny zbyt czesto się nie spełniają (przynajmniej w moim przypadku) to nie miałbym nic przeciwko temu, żeby właśnie taki wynik padł na Sycylii. Biorąc pod uwage to, że Palermo mimo niskiej pozycji w tabeli jest świetną drużyną (co obrazuje kadra) każdy wynik, który da nam zwycięstwo będzie sukcesem.
Szczerze mówiąc to obawiam się tego okresu to świątecznej przerwie. Mam jednak nadzieje, że nie potracimy głupio punktów, i że nasi piłkarze będą prezentowac conajmniej taką formę jaką prezentowali przed tą ponad dwutygodniową przerwą.
Jesli chodzi o wynik to stawiam na skromne 0-1 dla Juve. Choć i to 0-2 mogłoby być ;)


Pilekww

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2005
Posty: 774
Rejestracja: 12 marca 2005

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2006, 16:47

Mam nadzieje ze nasi wrócą po przerwie świeźi i wypoczeci! Uważam że damy sobie rade i wywieziemy z Sycyli 3 pkt. Chcialbym zeby wreszcie Ibra zaczą porządnie grac ja dawniej.

Mój typ:
1-3
treze
ibra
nedved


"... Mamy 42 kluby w Serie A i B. Wszyscy rozmawiają, jedyny głuchoniemy klub to Inter." - Luciano Moggi
Peja

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 listopada 2003
Posty: 478
Rejestracja: 12 listopada 2003

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2006, 16:48

Mr Cezary pisze:Według mnie to Blasi wcale nie jest gorszy od Balzarettiego na tej pozycji.
A ile razy widziales w/w na boisku?


Zablokowany