Serie A: (07) JUVENTUS 1-0 Messina

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
rafal005

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 sierpnia 2004
Posty: 323
Rejestracja: 10 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 09 października 2005, 19:05

Obrazek VS Obrazek

:: 15.10 :: sobota :: 20:30 :: Juventus - Messina :: Canal+ Sport ::

Nie ma się co oszukiwać, to powinien być spacerek. Wynik inny niż nasze wysokie zwycięstwo będzie porażką. Messina nie wygrała jeszcze meczu w Serie A, ma zaledwie 3 punkty na koncie i zajmuje 18. miejsce w tabeli. Już na początku sezonu wydaje się by jednym z pewnych kandydatów do spadku, mimo że w zeszłym sezonie zajęła niespodziewanie 7. miejsce, wyprzedzając m. in. AS Romę, a tracąc 5 punktów do szóstego Palermo, które dzięki temu występuje w Pucharze UEFA, a Messina nie. Ale może to i lepiej.

W przerwie letniej sprowadzono do tego położonego na Sycylii miasta, znanego z występów w Bresci Giuseppe Sculliego oraz Bośniaka Zlatana Muslimovica z Rimini, który znacząco odstaje umiejętnościami od swojego imiennika z Turynu. Jednak te zmiany przyczyniły się tylko do tego, że Messina gra znacznie gorzej w tym sezonie. Jednym z nielicznych zawodników Messiny zasługujących na uwagę jest jej bramkarz Marco Storari, który mimo puszczenia w lidze największej ilości goli, został powołany do reprezentacji przez trenera Marcelo Lippiego. Ma on również najwyższą średnią ocen La Gazzetta Dello Sport ze wszystkich piłkarzy Messiny.

Mój typ: Juventus - Messina 3:0

Sezon 2004/2005:
2004-10-16 :: Juventus 2-1 Messina
Zalayeta 26', Nedved 54' - Zampagna 69'
2005-02-19 :: Messina 0-0 Juventus

Ostatnie mecze Messiny:
02.10 :: Messina 1:4 Sampdoria
25.09 :: Siena 4:2 Messina
21.09 :: Messina 0:0 Livorno
18.09 :: Cagliari 1:1 Messina
11.09 :: Messina 2:2 Fiorentina
28.08 :: Lazio 1:0 Messina

Strzelcy:
Arturo Di Napoli 2
Marco Andre Kpolo Zoro 2
Massimo Donati 1
Gaetano D'Agositno 1

FC MESSINA
Rok założenia: 1972
Barwy: Czerwone
Adres: Via Acireale s.n. Zir - 98124 Messina
Prezydent: Pietro Franza
Trener: Bortolo Mutti
Strona: www.fcmessina.it


Pirlo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 08 maja 2005
Posty: 444
Rejestracja: 08 maja 2005

Nieprzeczytany post 09 października 2005, 19:11

Widze ze po raz kolejny rafal005 stanął na wysosci zadanie i przygotował troche statystyk.Pozdro dla ciebie :D
No powinismy wygrać, i mam nadzieje ze szanse dostanie Chielini ,Mutu,Del Piro i moze w drugiej połowie Galdstone bo Zambro ,Ibra i reszta ekipy niech sobie odpocznie na Bayern z którym łatwo napewno niebedzie.
Moj typ to: 2-0
Bramki: Mutu i Emerson


kedzier

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2005
Posty: 605
Rejestracja: 12 marca 2005

Nieprzeczytany post 09 października 2005, 19:21

Tym razem Rafał nie dałeś się wyprzedzić z tym tematem :wink:
No cóż, jak już zostało napisane inna opcja niż 3 punkty dla Starej Damy nie wchodzi w rachubę. Jeśli nie będziemy ogrywać rywali zdecydowanie niżej notowanych od nas to raczej w Serie A nic nie osiągniemy, a tego przecież nikt nie chce :!: Wygrana 1:0 także pewnie nie usatysfakcjonuje wielu kibiców Juve, zważywszy na to, że gramy u siebie... Trzeba koniecznie przedłużyć zwycięską passę i nie pozostawić żadnych wątpliwości kto jest najlepszy w Italii.

Ten mecz jest świetną okazją do wypróbowania dublerów, ale w takich proporcjach by drużyna nie straciła swojego całego blasku, jakim świeci gdy gra pierwsza jedenastka :wink: Chciałbym w końcu ujrzeć kogoś z obrońców: Gladstone'a lub Chielliniego, który sam już wypowiada się z rozżaleniem, że musi siedzieć na ławie. Być może zagra też GG, jeśli Capello bedzie chciał dać odpocząć komuś z naszych podstawowych, środkowych pomocników. Mam też dziwne przekonanie, że zagra Alex i to od pierwszej minuty. Nie jestem pewien, ale wygląda to tak jakby Capello w najważniejszych meczach miał zamiar stawiać na duet Treze-Ibra, a w tych troszkę mniej istotnych da pograć Pinturicchio.


Obrazek
kubinho 10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 lipca 2004
Posty: 392
Rejestracja: 31 lipca 2004

Nieprzeczytany post 09 października 2005, 19:35

Po ostatnim zwycięstwie z Interem 2-0 inny wynik niż wygrana będzie porażką.
Mimo iż w tamtym sezonie Messina grała dobrzei zajęła wysokie miejsce teraz gra bardzo słabo.
...mam nadzieje ze szanse dostanie Chielini ,Mutu,Del Piro i moze w drugiej połowie Galdstone bo Zambro ,Ibra i reszta ekipy niech sobie odpocznie na Bayern z którym łatwo napewno niebedzie...
Ja również mam taką nadzieję że w tym meczu zagrają piłkarze rezerwowi jeżeli w ogole tak moge powidzieć bo DP czy Mutu to znakomici piłkarze. Capello zdecydowanie preferuje duet Zlatan i Trezegol, a po meczu z Interem gdzie obaj piłkarze zeszli przed końcem meczu bo nażekali na urazy Fabio powinien dać im odpocząć żeby na LM byli już całkiem zdrowi.

Mam nadzieję na wyskokie zwycięstwo bo ostatnio Juve strzela dużo bramek i zdążyliśmy sie do tego przyzwyczaić.

Mój typ: JUVENTUS - Messina 3-0
strzelec pierwszej bramki: Nedved :smile:

P.S. Rafal005 po raz kolejny wykonałeś kawal dobrej roboty :bravo:


Grande Juve, Vinci Per Noi
Pilekww

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2005
Posty: 774
Rejestracja: 12 marca 2005

Nieprzeczytany post 09 października 2005, 19:58

Z szacunkiem dla przeciwnika powinno byc bardzo łatwo. Goli będzie pewnie bardzo duzo mam nadzieje ze juve da rade wygrac wysoko i w pięknym stylu!! Mesinna chyba nie mysli o jakiejs niepsodziance :lol:
Dobrze by bylo jak by Don Fabio dal szanse modym Gladstonowi, Mutu a szczególnie Chielliniemu nasi "pierwsi" juz sa raczej troche zmęczeni meczami reprezentacji, zasłużyli na odpoczynek!!
Mój typ:
3:0
Treze
Cannavaro
Emerson


"... Mamy 42 kluby w Serie A i B. Wszyscy rozmawiają, jedyny głuchoniemy klub to Inter." - Luciano Moggi
ossy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 maja 2005
Posty: 182
Rejestracja: 11 maja 2005

Nieprzeczytany post 09 października 2005, 20:53

Też uważam że będzie to raczej spacerek. Czas postawić na rotacje, którą to tak nasz Fabio obiecywał przed sezonem. Bo jak nie z takimi przeciwnikami to kiedy?? Już zaczyna się kłócić Chiellini. Zaraz do niego dołączy Del Piero, Mutu, Balzaretti, Valentynka... Co poniektórym obiecywano grę a tu nic...
Typuje skład bardziej rezerwowy:

********************Abiatti*******************

Balzaretti*******Thuram********Kovać*****Chiellini


Camoranesi*****Gianichedda******Blasi******Mutu


**************Del Piero*****Zalayeta**********

Nie ma obawy nawet z "takim" składem. I tak nasi w większości rezerwowi zawodnicy biją na głowe piłkarzy Messiny, mamy każdą formacje silniejszą. Jedynym problemem może być nie zgranie , ale myśle że poradzily by sobie. Treze i Zlatanowi po drobnych urazach trzeba dać odpocząć, a Thuram zagrał w repr. Francji więc jest zdrowy :wink:


"Obecnie włoski futbol przeżywa kryzys bramkarzy. Gianluigi Buffon z wybitym barkiem jest lepszy niż jakikolwiek inny bramkarz w tym kraju."
Stefano Tacconi
Negri

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 sierpnia 2005
Posty: 1162
Rejestracja: 23 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 10 października 2005, 13:43

No cóż, jak już zostało napisane inna opcja niż 3 punkty dla Starej Damy nie wchodzi w rachubę
Wchodzi, nie wchodzi mecz można wygrać przegrać lub zremisować. Nie skreślajmy Messiny :!:
Ten mecz jest świetną okazją do wypróbowania dublerów, ale w takich proporcjach by drużyna nie straciła swojego całego blasku, jakim świeci gdy gra pierwsza jedenastka
To jest dziwne, ale gra Juve nie ma blasku. Juve bazuje na wspaniałej obronie, poukładanej pomocy i skutecznych napastnikach. Błyszczeć to może Barcelona (nie zrozumcie mnie źle chodzi mi o grę dla oka, ale to nie jest najważniejsze, a Juve dla oka gra tak sobie )
Chciałbym w końcu ujrzeć kogoś z obrońców: Gladstone'a lub Chielliniego, który sam już wypowiada się z rozżaleniem, że musi siedzieć na ławie. Być może zagra też GG, jeśli Capello bedzie chciał dać odpocząć komuś z naszych podstawowych, środkowych pomocników
Chellini rozżalony?? A co on myślał że tak sobie będzie się rozżalał i za to będzie grał w pierwszej jedenastce?? Gladstone?? Ma jeszcze czas na grę.
Co do GG to może on zepsuć w tym meczu naszą harmonię w środku pola między Vieirą a Pumą. Choć don Fabio może dać jednemu z nich odetchnąć.
Mam też dziwne przekonanie, że zagra Alex i to od pierwszej minuty. Nie jestem pewien, ale wygląda to tak jakby Capello w najważniejszych meczach miał zamiar stawiać na duet Treze-Ibra, a w tych troszkę mniej istotnych da pograć Pinturicchio
Czas Del Piero się kończy. Mówmy to otwarcie, ukrywanie tego nic nie zmeni. Capello będzie mu dawał zagrać w takich meczach jak z Messiną aby doczekał w Juve końca kariery. Jak na razie priorytet wiodą Ibra i Treze a jest jescze Mutu a jak przyjdzie Cassano to dla Pinturicchio nie będzie miejsca, co jest przykre, ale takie są fakty.

Stawiam na 2:0 dla JUVE


darel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 474
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 10 października 2005, 14:24

Nieporozumieniem byłoby, gdyby myślało sie o innym wyniku, jak pewne zwycięstwo. Messina w tym sezonie w niczym nie przypomina zespołu, który w poprzednim sezonie potrafił przez pewien czas zajmowac nawet pozycje wicelidera.
W Juve wszystko wyglada wspaniale: 8 meczów, 8 zwycięstw. Fantastycznie grają obroncy, skutecznie napsatnicy, zmiennicy potrafdią skutecznie załatac nieobecność jakiegoś zawodnika. Wg mnie kilui zawodnikom nalezy sie odpoczynek, jednak trzon zespołu zostawiłbym niezmieniony. Bez wątpienia szanse powinien dostać Alex i to wg mnie priorytet. Zlatan i Treze niech beda w pełni zdrowi na wazny mecz z Bayernem.
trezegol17 pisze:Typuje skład bardziej rezerwowy:

********************Abiatti*******************

Balzaretti*******Thuram********Kovać*****Chiellini


Camoranesi*****Gianichedda******Blasi******Mutu


**************Del Piero*****Zalayeta**********
Ja oosbiście nie byłbym za tak gruntowną zmianą składu. Oczywiscie trzeba dać szanse rezerwowym, ale trzon zespołu powinien zostac wg mnie niezmieniony. Szcególnie chodzi mi tutaj o pare środkowych pomocników. Nie jestm pewien, czy Gianichedda i Blasi potrafiliby w tak wzorowy sposób wyprowadzać i konstruowac akcje, jak robią to Puma i Vieira. Balzaretti?? - Wg mnie mógłby wejść, ale z ławki. Na pewno szanse powinien dostać Alex i chyba jednak Chiellini.

Damianinho 15 pisze: Czas Del Piero się kończy. Mówmy to otwarcie, ukrywanie tego nic nie zmeni. Capello będzie mu dawał zagrać w takich meczach jak z Messiną aby doczekał w Juve końca kariery. Jak na razie priorytet wiodą Ibra i Treze a jest jescze Mutu a jak przyjdzie Cassano to dla Pinturicchio nie będzie miejsca, co jest przykre, ale takie są fakty.
Jak dla mnie czas Del Piero się jeszcze nie kończy. Jeśli oceniamy zawodnika, to oceniajmy go po tym, co pokazuje na boisku. A Alex od początku tego sezonu wyraźnie pokazuje, że nie zamierza rezygnowac z walki o miejsce w podstawowej 11 Juve. Zresztą najwyższa srednia sposóród piłkarzy Juve we wrześniu o czyms świadczy. Dla Capello jednak to chyba wciąż mało, bo w najwazniejszych meczach wciąż nie widzi dla Del Piero moiejsca na boisku... szkoda, chociaż gdy ma się do wyboru takich piłkarzy.....
Alex jednak ostatnimi wystepami zdecydowanie udowadnia, że jego czas jeszcze sie nie skończył.


na zawsze wierni turyńskiej drużynie
Negri

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 sierpnia 2005
Posty: 1162
Rejestracja: 23 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 10 października 2005, 14:42

Jak dla mnie czas Del Piero się jeszcze nie kończy. Jeśli oceniamy zawodnika, to oceniajmy go po tym, co pokazuje na boisku. A Alex od początku tego sezonu wyraźnie pokazuje, że nie zamierza rezygnowac z walki o miejsce w podstawowej 11 Juve. Zresztą najwyższa srednia sposóród piłkarzy Juve we wrześniu o czyms świadczy. Dla Capello jednak to chyba wciąż mało, bo w najwazniejszych meczach wciąż nie widzi dla Del Piero moiejsca na boisku... szkoda, chociaż gdy ma się do wyboru takich piłkarzy.....
Alex jednak ostatnimi wystepami zdecydowanie udowadnia, że jego czas jeszcze sie nie skończył.
A ja uważam że jednak to koniec. Nie można za bardzo go oceniać po tym co pokazuje na boisku, bo rzadko kiedy na nim jest w ważnym meczu. Rezygnować nie zamierza, bo to byłoby naprawdę plamą na honorze tak świetnego gracza. Capello nie sadza na ławce Del Piero z powodu, ze go nie lubi lecz po prostu ma lepszych piłkarzy i stawia na nich. Wydaje mi sie ze wszyscy czepiający sie do Capello są kibicami tylko Del Piero a nie Juve. Alex zakończy karierę, będzie widniał w moich oczach jako świetny piłkarz który wyprowadził Juve na szczyty Europy i Włoch.[


tomcatmi6

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2003
Posty: 633
Rejestracja: 01 października 2003

Nieprzeczytany post 10 października 2005, 14:47

Wydaje mi sie ze z Messina zagra sklad bardzo podobny do tego ktory gral z Parma... szkoda, bo jest okazja obejzenia tego meczu na canal +. Jesli moje przypuszczenia sie spelnia, to po raz kolejny bedzie mozna obejzec rezerwy Juve w C+ (sic) . Mam nadzieje ze lepiej sie zaprezentuja niz z Parma, bo nie chcialbym martwic sie o wynik z takim zespolem. Mysle ze Capello da odpoczac kluczowym zawodnikom, ale sadze ze da pograc Zlatanowi poniewaz odpoczywal podczas leczenia kontuzji. W formacji obronnej mysle ze zagra Blasi, Kovac, Canna i Zambrotta. Pomoc moim zdaniem beda tworzyc Camor, Vieira, GG oraz Nedved, w ataku zas zagraja DP z Zalayeta, ewentualnie Zlatan z DP.
Zobaczymy jak wyjdzie ten mecz, licze na przekonujaca gre, zeby bylo widac - oprocz koloru koszulek - ktora z druzyn to Juve.

Rafal005 - gratulacje za kolejne bardzo fajne podsumowanie, obys kontynuowal swoja prace jak najdluzej. Mam nadzieje ze admini zauwaza to i zostaniesz nagrodzony Qualitka.
pozdr


J1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 listopada 2003
Posty: 923
Rejestracja: 05 listopada 2003

Nieprzeczytany post 10 października 2005, 14:47

cóż można napisać o kolejnej potyczce JUVE :think: chyba tylko tyle, że liczę na łatwe zwycięstwo i kolejne 3 pkt. jak widać po wynikach Messiny, nie powinni być trudnym przeciwnikiem... choć pewnym nigdy być nie można :| ... mam nadzieję na 3, 4 do 0...


Obrazek
Wojtom

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 września 2003
Posty: 1369
Rejestracja: 14 września 2003

Nieprzeczytany post 11 października 2005, 08:58

Jeden z łatwiejszych meczy. Sampdoria i Siena łatwo poradziły sobie z Messiną, więc i my nie powinniśmy mieć większych problemów. Mi kolejny raz wystarczy zwycięstwo pewne, przypieczętowane dwoma bramkami. Nie musimy wygrywać po 5-0, aby udowodnić, że jesteśmy mocni, że coś znaczymy. Najważniejsze są kolejne trzy punkty.

Mam nadzieje, że Capello da szanse tym, którzy na nią czekają od dawna. Gladstone, Chiellini - muszą zagrać, bo jeśli nie teraz to kiedy? Del Piero powinien wybiec od pierwszych minut, szkoda tylko, że wygląda to tak, jakby Capello trzymał go na "całe mecze" na słabszych rywali, a z mocniejszymi da mu szansę gry jedynie przez 30 minut. Jednak dobre i to, bo mógłby nie grać w ogóle... Mam nadzieje, że Alex coś ustrzeli, bo już dawno nie zmieniły się statystyki dotyczące najlepszych strzelców Juve :)

Co mnie martwi jeszcze przed meczem? Na takie spotkanie nie powinno przyjść więcej niż 20 tysięcy kibiców... Delle Alpi... ehh :| Serce krwawi...
tomcatmi6 pisze:Rafal005 - gratulacje za kolejne bardzo fajne podsumowanie, obys kontynuowal swoja prace jak najdluzej. Mam nadzieje ze admini zauwaza to i zostaniesz nagrodzony Qualitka.
pozdr
Zgadzam się w pełni. Rafał wykonuje "swoją" prace bardzo dokładnie, systematycznie i powinien zostać w jakiś sposób za to nagrodzony, jeśli nie teraz, to za jakiś czas. Gratuluje świetnej pracy :bravo:


Alteri vivas oportet, si tibi vis vivere.
Peja

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 listopada 2003
Posty: 478
Rejestracja: 12 listopada 2003

Nieprzeczytany post 11 października 2005, 14:55

Damianinho 15 pisze:To jest dziwne, ale gra Juve nie ma blasku. Juve bazuje na wspaniałej obronie, poukładanej pomocy i skutecznych napastnikach. Błyszczeć to może Barcelona (nie zrozumcie mnie źle chodzi mi o grę dla oka, ale to nie jest najważniejsze, a Juve dla oka gra tak sobie )
:lol: :bravo: Widac, ze zadnego meczu Juve w tym sezonie nie widziales :prochno:

Damianinho 15 pisze:Czas Del Piero się kończy. Mówmy to otwarcie, ukrywanie tego nic nie zmeni. Capello będzie mu dawał zagrać w takich meczach jak z Messiną aby doczekał w Juve końca kariery. Jak na razie priorytet wiodą Ibra i Treze a jest jescze Mutu a jak przyjdzie Cassano to dla Pinturicchio nie będzie miejsca, co jest przykre, ale takie są fakty.
NIe udawaj madrzejszego niz jestes naprawde. Mowisz tak o Alexie by zwrocic na siebie uwage, ale najsmieszniejsze jest to, ze mowisz tak w czasie gdy Alex jest w wysokiej formie :prochno:

Co do meczu z Messina. Druzyna z Sycylii znacznie obnizyla loty w stosunku do poprzedniego sezonu. Takze pokonanie jej nie powinno sprawic duzego problemu. Oczekuje od Capello by w tym meczu od pierwszych minut szanse dostali napewno Del Piero, Chielinni, Mutu i GG poniewaz maja oni najwyzszy potencjal z naszych rezerwowych. Dobrze staloby sie gdy szanse na wystep otrzymaliby rowniez Gladstone i Zalayeta


mesju

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2005
Posty: 1568
Rejestracja: 10 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 11 października 2005, 15:51

Cóż... nie będę chyba obstawiał kto wygra, ale, że podnie więcej niż 2,5 gola. Wszystkie oczywiście dla JUVE :prochno: Co do składu to wprowadzenie kilku zmian może wyjść tylko na dobre. Mamy w tym roku dobrych zmienników i należy im dać szansę. Oczywiście z umiarem


Mr Cezary

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 grudnia 2004
Posty: 1156
Rejestracja: 21 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 11 października 2005, 16:32

powinnismy wygrac z 2:0 przynajmniej. na wystep Treze i Zlatana nie ma co liczyc :| a szkoda... szczegolnie Ibracadabry, bo chcialbym Go zobaczyc w duecie z Del Piero :smile: obstawiam 2:0 dla nas, a obie bramki strzeli Alex Król :D (oczywiscie jedna z karnego :wink:)


Zablokowany