Mercato (LATO 2022) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1290
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2022, 12:47

Berardi to mój mokry sen od prawie 10 lat.
Niestety, najpierw nie było dla niego miejsca w 3-5-2 u Conte, następnie Allegri kontynuował jego koncepcje, później pojawili się Dybala i Cuadrado którzy u wielkiego taktyka byli przez lata nietykalni i mieli monopol w prawym sektorze boiska. W międzyczasie Berardi dojrzał, spoważniał i dorósł do bycia prawdziwym liderem a przede wszystkim został mistrzem Europy i to nie jako statysta, tylko ważny zawodnik, który dodatkowo nie spalił się psychicznie w finale i z palcem w nosie wykorzystał karniaka.
Oby tylko Allegriemu nie strzeliło ustawianie go jako odgrywającego lub plaster na registe przeciwnika, tak jak to było z Rudym...


Obrazek
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2022, 12:48

xemi pisze:
07 czerwca 2022, 12:43
Tylko czy Berardi nie będzie się dublował pozycją z Chiesą? My na już potrzebujemy lewego skrzydłowego. Chyba że docelowo Chiesa na LW, bo w sumie jak tam grał to też się dobrze spisywał.
Beton oferuje piłkę Bayernu sprzed 10 lat gdzie grali na schodzących do środka Riberym i Robbenem. Nam tu trzeba gościa na lewe skrzydło który będzie w stanie podać w pełnym biegu no, ale...marzenia ściętej głowy. Wiadomo jaki jest Allegri więc już lepiej mieć tego Berardiego i grać tak niż po sezonie znowu szukać bo te przepychanki z Di Marią nie wróżą nic dobrego.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2022, 14:18

Berardi/Zaniolo za 40 mln + pensja 5 mln netto (prawie 10 mln brutto) to przez 2 lata koszt 60 mln
Taki Di Maria za free i z 2-letnim kontraktem 7 mln netto (ok. 9 mln brutto dzięki uldze) to przez 2 lata koszt 18 mln

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że 22-letni Zaniolo czy 27-letni Berardi to alternatywa dla 34-letniego Di Marii za free. To się kupy nie trzyma, bo skoro mamy kasę na któregoś z 2 pierwszych i widzimy jakąkolwiek realną szansę na ich sprowadzenie, to dlaczego mielibyśmy ściągać na 2 lata takiego Di Marię? Być może tak to tylko przedstawiają media, ale dla naszych od początku priorytetem byli Zaniolo/Berardi, a w razie niepowodzenia byłby taki Di Maria na 2 lata.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2022, 15:47

Crunny pisze:
07 czerwca 2022, 14:18
Berardi/Zaniolo za 40 mln + pensja 5 mln netto (prawie 10 mln brutto) to przez 2 lata koszt 60 mln
Taki Di Maria za free i z 2-letnim kontraktem 7 mln netto (ok. 9 mln brutto dzięki uldze) to przez 2 lata koszt 18 mln

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że 22-letni Zaniolo czy 27-letni Berardi to alternatywa dla 34-letniego Di Marii za free. To się kupy nie trzyma, bo skoro mamy kasę na któregoś z 2 pierwszych i widzimy jakąkolwiek realną szansę na ich sprowadzenie, to dlaczego mielibyśmy ściągać na 2 lata takiego Di Marię? Być może tak to tylko przedstawiają media, ale dla naszych od początku priorytetem byli Zaniolo/Berardi, a w razie niepowodzenia byłby taki Di Maria na 2 lata.
My to w pierwszej kolejności potrzebujemy kogoś na lewą stronę, a Di Maria tam grywał, więc pewnie pod tym względem go rozpatrujemy. Drugim zawodnikiem skierowanym przez betona na lewą flankę będzie Chiesa i to on w długofalowej perspektywie jest naszym podstawowym graczem na tej pozycji. Niemniej chyba każdy wie, że po takiej kontuzji Federico będzie miał problemy z urazami i najbliższy sezon może być dla niego "przejściowy" (i nie ma co się podniecać tymi doniesieniami, że już wraca do treningów na murawie, bo sztab Allegriego "dołoży" swoją cegiełkę do dłuższej rekonwalescencji). Dlatego moim zdaniem celujemy w kogoś takiego jak Di Maria, który:
- mimo wieku wciąż jest klasowym zawodnikiem,
- jest dostępny za darmo (nie licząc pewnie jakiejś premii za podpis),
- zgodziłby się na stosunkowo krótki kontrakt (nam idealnie pasuje umowa na dwa sezony i uważam, że dojdziemy do porozumienia).
Berardi czy Zaniolo są ostatnio rozpatrywani bardziej z uwagi na sytuację z Cuadrado (który albo odejdzie po sezonie, albo nawet zostanie sprzedany już w najbliższym okienku), więc nie zdziwiłbym się, gdyby któryś z nich dołączył do nas jako następca Juana.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2022, 17:35

Crunny pisze:
07 czerwca 2022, 14:18
Berardi/Zaniolo za 40 mln + pensja 5 mln netto (prawie 10 mln brutto) to przez 2 lata koszt 60 mln
Taki Di Maria za free i z 2-letnim kontraktem 7 mln netto (ok. 9 mln brutto dzięki uldze) to przez 2 lata koszt 18 mln

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że 22-letni Zaniolo czy 27-letni Berardi to alternatywa dla 34-letniego Di Marii za free. To się kupy nie trzyma, bo skoro mamy kasę na któregoś z 2 pierwszych i widzimy jakąkolwiek realną szansę na ich sprowadzenie, to dlaczego mielibyśmy ściągać na 2 lata takiego Di Marię? Być może tak to tylko przedstawiają media, ale dla naszych od początku priorytetem byli Zaniolo/Berardi, a w razie niepowodzenia byłby taki Di Maria na 2 lata.
Berardi nie dostanie pensji 5 mln netto. Nie ma na to szans. Cała wypłata Locatelliego razem z podatkiem to nieco ponad 5 mln.
Berardi to obecnie najlepiej zarabiający zawodnik Sassuolo i razem z podatkami kosztuje ich +- 3,5 mln.

Pewnie chcieli konkretnego piłkarza chociaż na rok bo mieli w planie połatać inne pozycje, a tą przetrzymać rok czy dwa.

Polecam tą stronę - https://salarysport.com/football/serie-a/juventus/
Tu akurat Juventus, ale można znaleźć każdy klub.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2022, 19:26

Michael_M pisze:
07 czerwca 2022, 17:35
Crunny pisze:
07 czerwca 2022, 14:18
Berardi/Zaniolo za 40 mln + pensja 5 mln netto (prawie 10 mln brutto) to przez 2 lata koszt 60 mln
Taki Di Maria za free i z 2-letnim kontraktem 7 mln netto (ok. 9 mln brutto dzięki uldze) to przez 2 lata koszt 18 mln

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że 22-letni Zaniolo czy 27-letni Berardi to alternatywa dla 34-letniego Di Marii za free. To się kupy nie trzyma, bo skoro mamy kasę na któregoś z 2 pierwszych i widzimy jakąkolwiek realną szansę na ich sprowadzenie, to dlaczego mielibyśmy ściągać na 2 lata takiego Di Marię? Być może tak to tylko przedstawiają media, ale dla naszych od początku priorytetem byli Zaniolo/Berardi, a w razie niepowodzenia byłby taki Di Maria na 2 lata.
Berardi nie dostanie pensji 5 mln netto. Nie ma na to szans. Cała wypłata Locatelliego razem z podatkiem to nieco ponad 5 mln.
Berardi to obecnie najlepiej zarabiający zawodnik Sassuolo i razem z podatkami kosztuje ich +- 3,5 mln.
Co do Berardiego, to Chiesa w Fiorentinie zarabiał identyczną kwotę, jaką obecnie zarabia Berardi w Sassuolo, czyli 1,7 mln netto = ok. 3,5 mln brutto. Mimo to u nas Federico dostał 5 mln netto = 9,5 mln brutto.
Michael_M pisze:
07 czerwca 2022, 17:35
Polecam tą stronę - https://salarysport.com/football/serie-a/juventus/
Tu akurat Juventus, ale można znaleźć każdy klub.
Tu jest jeszcze więcej danych (różne waluty, podział na netto/brutto): https://www.capology.com/club/juventus/salaries/


Bart985

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2012
Posty: 250
Rejestracja: 01 lipca 2012

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2022, 21:04

AdiJuve pisze:
06 czerwca 2022, 20:17

Ale tutaj dyskusja o sprzedaży jest głównie spowodowana podejściem samego gracza.
Rozumiem, ale czy takie podejście nie jest oczywiste trochę? Zwłaszcza z perspektywy zawodnika, który przychodził do klubu, w którym był CRonaldo, był wizja wygrania z nim tej LM, a teraz jest ledwo walka o fazę grupową.

Juventus najwyraźniej potrafił skusić CR po tym jak ograł ich w Europie, tak samo DL - przecież Ajax wyeliminował Juve 3 miechy przed pojawieniem się Holendra. Może teraz realia się odwróciły? Z pewnością nie ma co liczyć, że zawodnicy będą grali w klubie po 8-10 lat. Ta era już się chyba skończyła.


Obrazek
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2022, 08:07

unbelievable87 pisze:
08 czerwca 2022, 07:46
Nie no mam nadzieję, że to żart, że jak wyłożą 125mln to i tak go nie sprzedamy...
Ty tak poważnie ? Jak rzeczywiście znalazłby się jeleń aby wyłożyć za De Ligta 125 mln to sam zawiózłbym go do nowego pracodawcy i jeszcze za to pocałował w rączkę. Ale zejdźmy na Ziemię, nikt nawet 100 za niego nie da.


Obrazek
unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2022, 08:30

mercato... :snack:
1654647927325.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2022, 08:36

MRN pisze:
08 czerwca 2022, 08:07
unbelievable87 pisze:
08 czerwca 2022, 07:46
Nie no mam nadzieję, że to żart, że jak wyłożą 125mln to i tak go nie sprzedamy...
Ty tak poważnie ? Jak rzeczywiście znalazłby się jeleń aby wyłożyć za De Ligta 125 mln to sam zawiózłbym go do nowego pracodawcy i jeszcze za to pocałował w rączkę. Ale zejdźmy na Ziemię, nikt nawet 100 za niego nie da.
Chyba źle mnie zrozumiałeś. Wg Nicolò Juventus nie chciałby go sprzedawać, nawet jeśli ktoś wpłaci klauzulę - i tutaj mam nadzieję, że to jest żart, bo podobnie jak Ty za 100 to bym go pogonił bez mrugnięcia okiem i brał np. Bremera i Botmana


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2022, 09:03

O ile w ogóle mamy jakiekolwiek szanse na Bremera bo raz, że my Juve a dwa to on podobno napalony jest na inter o ile te doniesienia są prawdziwe. Zgodnie z nimi, Bremer już jest przez merdaczy zaklepany.


Obrazek
marcinek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Posty: 1195
Rejestracja: 04 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2022, 11:14

Morata to jest jednak player... wiecznie wypożyczany, nie od niego zależy gdzie tam dalej będzie grał itd. itd. ciekawe co gość ma w głowie w związku z tym że jeżeli mówimy o takich topowych klubach to mimo wszystko jest popychadłem ;) Jak ten gość ma mieć pewność siebie, charakter, w ważnych meczach :dodger:


Stefano Tacconi o pseudokibicach: "Szkoda, że czyjeś starania, by zrobić coś dla sportu są niszczone przez bandę idiotów..."
Mily

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2008
Posty: 266
Rejestracja: 24 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2022, 11:22

marcinek pisze:
08 czerwca 2022, 11:14
Morata to jest jednak player... wiecznie wypożyczany, nie od niego zależy gdzie tam dalej będzie grał itd. itd. ciekawe co gość ma w głowie w związku z tym że jeżeli mówimy o takich topowych klubach to mimo wszystko jest popychadłem ;) Jak ten gość ma mieć pewność siebie, charakter, w ważnych meczach :dodger:
Ja tam bym chciał być takim "popychadłem" i pykać sobie w Juve, Real, Atletico czy Chelsea :D Do tego kilka mistrzostw i pucharów Hiszpanii, Włoch i wygrane w Lidze Mistrzów. Chyba nie narzeka za bardzo.

A tak serio, no to jeśli ma ambicje, to faktycznie musi go to lekko dołować. Dla mnie to piłkarz zagadka ciągle. Miewa przebłyski, są momenty gdzie wygląda bardzo dobrze, żeby za chwilę odwalić coś takiego, że w B-klasie by się nie powstydzili.


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1765
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2022, 10:05

unbelievable87 pisze:
09 czerwca 2022, 08:14
Jak tam pójdzie to stracę do niego całkowicie szacunek...
Ale dlaczego? Ja wiem, że barwy, herb, emocje i tak dalej, ale... sorry, to tylko futbol.

Pół forum przez ostatnie trzy lata cisnęło Dybalę, że jest słaby, że nie może się doczekać jego odejścia, że nic nie daje w kluczowych meczach i wypychało go gdziekolwiek, wyzywając go przy co drugim poście, a teraz panuje oburzenie, że Argentyńczyk idzie do Interu. No, nic dziwnego, że tam idzie. Przed chwilą ludzie się śmiali, że nikt poważny nie chce zakontraktować Paulo, a nagle się dziwią, że gracz woli grać w Interze niż w BVB czy Romie. Spójrzmy na to z perspektywy samego piłkarza, który chce grać w Lidze Mistrzów i walczyć o najważniejsze trofea (nawet jeśli mówimy tylko o trofeach na krajowym podwórku), może podoba mu się północ Włoch, nie chce wyjeżdżać gdzieś daleko od domu, nie wiem.

Przypominam, że to Juventus wypchnął Dybalę. Jakiekolwiek pretensje teraz do niego są dziwne. ;)


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1420
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2022, 10:26

Dokładnie. Skoro Juventus w pewnym momencie zakomunikował Dybali, że może sobie iść, to trudno jeszcze mówić mu z kim może, a z kim nie może podpisywać kontraktu. Oczywiście można mu wytykać złamanie jakichś tam obietnic, które rzekomo miał składać kibicom czy kolegom z drużyny, ale w skali świata futbolu nie jest to nic nadzwyczajnego. Tylko w ostatnich latach wyciągaliśmy Pirlo z Milanu, Pjanicia z Romy, Higuaina z Napoli, Bernę i Vlahovicia z Fiorentiny i raczej bawiło nas rozdzieranie szat przez kibiców tych klubów. A w każdym razie mnie.

Skoro pozwoliliśmy odejść Dybali, a on postanowił w związku z tym podpisać kontrakt z Interem, nie pozostaje nam nic innego jak oklepać Inter z nim w składzie i pokazać mu w ten sposób kto miał rację.


Zablokowany