Mercato (LATO 2022) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 21 lipca 2022, 20:06

@baczu
Kenni też tam może zagrać jako skrzydlowy/treq. <3


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 21 lipca 2022, 21:01

Tak w tej chwili wygląda optymalny skład
Szczęsny
Danilo Bonucci Bremer Sandro
McKennie Locatelli Pogba
Cuadrado Vlahovic Di Maria

A tak widzi to Allegri
Szczęsny
Danilo Bonucci Bremer
Cuadrado Pogba Locatelli Rabiot Sandro
Di Maria Vlahovic


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2523
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 21 lipca 2022, 21:39

MRN pisze:
21 lipca 2022, 09:29
DL też jest przepłacony zarówno przez nas jak i Bayern, Haaland przez City także bo okazuje się, że jest podatny na kontuzje. Za Costę Marotta też przepłacił (mimo bardzo długich negocjacji) ale każdy się tutaj jarał, że mamy prawdziwego kocura a jak było tak każdy pamięta.
- jesli za de Ligta nie wpadna nam bonusy (jak ktos wie jakie sa warunki ich otrzymania, to niech sie podzieli), to nie - Bayern nie przeplacil
- to ile Ty bys chcial dac za gostka, ktory (w usrednieniu) zdobywa bramke w kazdym swoim pelnym meczu (dokladniej co 89'), co jakis czas dorzuci asyste (jako wysuniety napastnik) i jednoczesnie ma jeszcze margines rozwoju, bo jego wiek to 22 lata (dzis urodziny, tak apropo) :?:
- przy Coscie, my janusze z juvepoland, zawsze stawialismy dopisek: o ile nie bedzie skontuzjowany...


piterjuve pisze:
21 lipca 2022, 10:52
Wiesz jak to jest z wypowiadaniem się o Allegrim. Napiszesz coś pozytywnego o nim, to Cię zaraz zaszufladkują do grona Allegrofili, jak coś złego, to jesteś Allegrofobem.
Dla mnie to po prostu kiepski trener i zdania o nim nie zmienie.
#officialalllegriantyfanaccount


Tony Montana pisze:
21 lipca 2022, 14:33
Na kontrakcie też cudów nie będzie bo Bremer pewnie tę 5 przecież dostanie.
Brazol ma dostawać sześć na łape, czyli 12 brutto (przynajmniej jak na razie). DL mial brutto (lacznie z bonusami) zdaje sie 15. A generalnie Holender to siatkarz i do ZAKSy z nim, a Ty sie nie znasz!XD
Ale jako dobry prognostyk przy Bremerze nalezy uznac to, ze wiekszosc graczy, ktorzy zdobywali nagrode dla najlepszego obroncy Serie A, byla w przeciagu calej swojej kariery bardzo dobrymi zawodnikami (np. Nesta, Canna, Maldini).


Gontar pisze:
21 lipca 2022, 14:52
Tak na prawdę De Ligt poza tym świetnym sezonem w Ajaxie też nic nie pokazał i tak na prawdę wszyscy patrzą na niego przez pryzmat tego właśnie sezonu.
Tak, nic nie pokazal. A opaski kapitana, to mu dawali bo nikt inny jej nie chcialXD Wyroznienia, jakie do tej pory pozbieral, to tez tak dostal o z braku-laku...


AdiJuve pisze:
21 lipca 2022, 16:23
Oczywiście Holendwr to dobry obrońca ale do Chielliniego chłopak nie miał podejścia.
A jak wygladal Chiellini w wieku 19-22 lat?


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
xemi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 sierpnia 2021
Posty: 100
Rejestracja: 27 sierpnia 2021

Nieprzeczytany post 21 lipca 2022, 21:42

Crunny pisze:
21 lipca 2022, 13:31
[...]
Na ten moment najsłabiej obsadzoną formacją wydaje się zdecydowanie lewa obrona, ale roczny i wysoki kontrakt A.Sandro blokuje nam możliwość zakupu np. takiego Grimaldo za 15 mln (prawdopodobnie zrobi to Arsenal).
[...]
Jeżeli taki Grimaldo jest rzeczywiście do wyciągnięcia za 15 baniek to nic nie powinno stać na drodze aby go do nas sprowadzić!


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 21 lipca 2022, 22:15

xemi pisze:
21 lipca 2022, 21:42


Jeżeli taki Grimaldo jest rzeczywiście do wyciągnięcia za 15 baniek to nic nie powinno stać na drodze aby go do nas sprowadzić!
Obrazek


tom_gru

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 listopada 2006
Posty: 389
Rejestracja: 07 listopada 2006

Nieprzeczytany post 21 lipca 2022, 23:03

AdiJuve pisze:
21 lipca 2022, 12:12
Ale to wymieniłeś chłopaków, którzy są jeszcze względnie młodzi i mają czas żeby się pokazać część już pokazała w słabszych klubach, ze nie bardzo się nadaje część spisała się obiecująco (Fagioli, Ranoccia) a nawet w Juve (Miretti) i to wymieniłeś nie z 10 lat tylko z 2/3 lat. Zaś wcześniej sobie zobacz gdzie te niby talenty Juve, które przewinęły się przez sektor młodzieżowy grają. Ciężko poza kilkoma przypadkami rozważać ich nawet w perspektywie szerokiego uzupełnienia kadry. Ja ponadto wspominałem o jakościowych wychowankach/graczach z sektora młodzieżowego to, ze ktoś ma talent to jedno, bo taki Paladino czy Lanzafame byli zapowiadani na jeszcze większe gwiazdy a karier nie zrobili.
Zaraz się dowiesz, że oni wszyscy byli talentami z potencjałem na wygranie Złotej Piłki tylko Juventus zaprzepaścił ich talenty a Allegri oduczył ich grać w piłkę :D Akademia Juventusu zawsze była słaba i nie liczyła się w rozgrywkach Primavery i młodzieżowej LM. Oczekiwanie, że tacy przeciętni piłkarze wskoczą na poziom seniorskiego Juventusu jest mocno naiwne.


"Stara miłość nie rdzewieje... z Juve od ponad 20 lat"
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 21 lipca 2022, 23:30

@ tom_gru
Allegri dał im prawdziwą szansę i to pod jego czujnym okiem się rozwinęli i może nie grają w Juve, ale trafili do innych, całkiem mocnych europejskich ekip. A nie, wróć. Pewien łysy bajerant wolał ciągle dawać szanse topowi Bernardeschiemu, który nie potrafił prosto kopnąć futbolówki, bo to taki wybitny zawodnik z potencjałem na wygranie Złotej Piłki. Człowieku, ja nie twierdzę, że wszyscy z wymienionych mieli z buta wejść do pierwszego składu Juventusu, ale paru z nich z pewnością miało potencjał by zostać chociażby solidnymi zmiennikami. Jestem niemal pewien, że gdyby taki Ake dostał tyle samo szans co Bernardeschi, to liczby (asysty i gole) miałby nawet lepsze od boskiego Federico. Ponadto w jakimś celu zainwestowaliśmy w ekipę U23, więc może czas powoli zbierać żniwa tej inwestycji (aczkolwiek wiadomo, że dużo lepiej by to procentowało gdyby awansowali do Serie B).


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Hans

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 sierpnia 2021
Posty: 41
Rejestracja: 30 sierpnia 2021

Nieprzeczytany post 22 lipca 2022, 06:46

Zaraz napiszą ze przecież Ake dostal jedną szanse i zagrał źle. No fajnie, w jego wieku sam bym się zesrał od stresu dostając pierwszy skład, po 3 meczach już byłoby w pytę. To że Ake jest lewym napastnikiem, a łysy oszust wystawił go na prawym wahadle pewnie nie ma znaczenia :think: :whistle:

Każdy z nas powie, że zamiast Rabiota, Berny i innych mógłby zagrać taki Miretti, Soule, Ake i naprawdę nie byłoby gorzej. Tylko jak się gra kał i w sumie musieliśmy ratować sezon, to wtedy nie ma czasu na młodych. Jak się gra o mistrza to też nie ma czasu w tym Juventusie.
Ja wiem ze życie to nie FM, ale do chooyya przecież Miretti grał lepiej od każdego, a każdy zasługuje na szanse, szczególnie jak podstawowy zmiennik gra kupę


xemi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 sierpnia 2021
Posty: 100
Rejestracja: 27 sierpnia 2021

Nieprzeczytany post 22 lipca 2022, 09:06

Ktoś coś więcej o tym Paredesie może napisać? Co ma takiego że akurat jego Juve chce? Ani to nie top, ani za darmo nie przyjdzie.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 22 lipca 2022, 09:12

Masz w kadrze:
- 10 środkowych pomocników (Pogba, Locatelli, Zakaria, McKennie, Rabiot, Arthur, Ramsey, Fagioli, Rovella, Miretti),
- 0 lewoskrzydłowych,
- 2 napastników na cały sezon (Vlahović i Kean, bo K.Jorge już chyba na stałe zagości w U23).

Co robisz?

Próbujesz wymienić Keana na kolejnego środkowego pomocnika, którym jest Parades :prochno:

Nawet jeśli jakimś cudem pozbędziemy się jednocześnie Ramsey'a, Arthura i Rabiota, to i tak zostaje nam 7 środkowych pomocników na 2-3 miejsca w pierwszym składzie, czyli 6 w całej kadrze.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 22 lipca 2022, 11:13

Podobno Rovella budzi spore zainteresowanie. Jak dla niego to moim zdaniem są tylko 2 opcje - Sassuolo lub Torino. Dionisi i Juric to spoko trenerzy dla młodych zawodników. Każdego z nich wolałbym 100x bardziej niż <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>. Oby Agnelli się ogarnął i wywalił tego hamulcowego łysola.


Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1290
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 22 lipca 2022, 11:58

Michael_M pisze:
22 lipca 2022, 11:13
Podobno Rovella budzi spore zainteresowanie. Jak dla niego to moim zdaniem są tylko 2 opcje - Sassuolo lub Torino. Dionisi i Juric to spoko trenerzy dla młodych zawodników. Każdego z nich wolałbym 100x bardziej niż <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>. Oby Agnelli się ogarnął i wywalił tego hamulcowego łysola.
Pokuszę się o stwierdzenie, że dla młodego zawodnika nie ma w Serie A gorszego mentora niż <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>. :prochno:

Dziś na stronie Romy przeczytałem info o naszym zainteresowaniu Cristante - podobno nasz toskański napoleon jest wielkim admiratorem jego talentu. Włoch idealnie wpisuje się w pryncypia pana Massimiliano - bezpłciowy, jałowy, miałki, ograniczony technicznie pomocnik nastawiony na destrukcje, w dodatku trafia w preferencje wiekowe Maxa, bo za rok będzie miał 28 lat.
Dobrze że szybko załatwiliśmy tego Bremera, gdyby saga ze stoperem potrwała troche dłużej, to nasz taktyk mógłby sobie przypomnieć o istnieniu kogoś takiego jak Acerbi...
Poprostu pisze:
21 lipca 2022, 20:06
@baczu
Kenni też tam może zagrać jako skrzydlowy/treq. <3
Każdy, nawet Szczęsny, byle nie zawodnik naturalnie predysponowany do gry na tej pozycji. :D


Obrazek
Kruk

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 lutego 2022
Posty: 58
Rejestracja: 27 lutego 2022

Nieprzeczytany post 22 lipca 2022, 12:26

Michael_M pisze:
22 lipca 2022, 11:13
Podobno Rovella budzi spore zainteresowanie. Jak dla niego to moim zdaniem są tylko 2 opcje - Sassuolo lub Torino. Dionisi i Juric to spoko trenerzy dla młodych zawodników. Każdego z nich wolałbym 100x bardziej niż <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>. Oby Agnelli się ogarnął i wywalił tego hamulcowego łysola.
Nie no ja <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> ja wiem że jest gorąco może napij się wody czapeczke załóż , Dionisi albo Juric chyba na trenera U-23


Rozgrzany Sturaro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2019
Posty: 298
Rejestracja: 10 maja 2019

Nieprzeczytany post 22 lipca 2022, 12:44

Kruk pisze:
22 lipca 2022, 12:26
Michael_M pisze:
22 lipca 2022, 11:13
Podobno Rovella budzi spore zainteresowanie. Jak dla niego to moim zdaniem są tylko 2 opcje - Sassuolo lub Torino. Dionisi i Juric to spoko trenerzy dla młodych zawodników. Każdego z nich wolałbym 100x bardziej niż <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>. Oby Agnelli się ogarnął i wywalił tego hamulcowego łysola.
Nie no ja <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> ja wiem że jest gorąco może napij się wody czapeczke załóż , Dionisi albo Juric chyba na trenera U-23
Przypomnij mi jakie zespoły trenował Antonio Conte zanim przejął Juventus, bo chyba mi coś z głowy wypadło.
W 100% zgadzam się z Baczu odnośnie zdania "Pokuszę się o stwierdzenie, że dla młodego zawodnika nie ma w Serie A gorszego mentora niż <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>.". Nawet taki Betonowy Portugalczyk z Romy prędzej rozwinie kogoś młodego niż Toskański Probierz.

To co, dopóki nie sprzedamy szrotu/młodych talenciaków, mamy przestój w Mercato. :prochno:


Smacznej kawusi, Allegri mnie dusi
#ŁysyBajerantOut
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 22 lipca 2022, 13:56

Kruk pisze:
22 lipca 2022, 12:26
Michael_M pisze:
22 lipca 2022, 11:13
Podobno Rovella budzi spore zainteresowanie. Jak dla niego to moim zdaniem są tylko 2 opcje - Sassuolo lub Torino. Dionisi i Juric to spoko trenerzy dla młodych zawodników. Każdego z nich wolałbym 100x bardziej niż <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>. Oby Agnelli się ogarnął i wywalił tego hamulcowego łysola.
Nie no ja <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> ja wiem że jest gorąco może napij się wody czapeczke załóż , Dionisi albo Juric chyba na trenera U-23
Widzę, że mamy nowego eksperta wśród nas. Ten post zachęca mnie jedynie to zainstalowania tej wtyczki która sprawi, że Twoje posty nie będą mi się wyświetlać. Z Bogiem.

BTW Podobno Paredes blisko. Dajemy 15 a Katar chce 20 - Barzaghi. Może akurat trafi.


Zablokowany