Mercato (LATO 2021) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
dawid1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2008
Posty: 1487
Rejestracja: 22 lutego 2008

Nieprzeczytany post 26 lipca 2021, 15:58

zakiii pisze:
26 lipca 2021, 10:45
Crunny pisze:
26 lipca 2021, 10:36
Mam mocne wrażenie, że będziemy żałowali sprzedaży Demirala nawet za 40 mln. Kryzys się skończy, Turek pogra regularnie przez 2 sezony w BVB czy Atalancie (te drużyny seryjnie tworzą gwiazdy) i pójdzie do Premier League za znacznie wyższą kwotę. Obym się mylił.
A w Juve by przesiedział te dwa sezony na ławce wchodząc od czasu do czasu. W tym czasie jego wartość by spadła.
To może odpuścić Chielliniego i dać szansę Demiralowi. Bonucci już też młody nie jest i za 1-2 sezony będzie potrzebny stoper wysokiej klasy. Kielon powinien zgodzić się na obniżkę, a jeśli to prawda, że żąda podwyżki no to powinno mu się życzyć powodzenia gdzie indziej


FORZA JUVE!!!
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 26 lipca 2021, 16:16

Nie podoba mi się to. Zawodnik w takim wieku oczekuje takiego kontraktu i to jeszcze z podwyżką...przecież on chyba od 5 czy 7 lat nie zagrał więcej jak 40 meczy w sezonie bo ciągle "coś". Ja rozumiem, że to TOP w obronie i jak jest w formie, ale ludzie...trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść by nie popsuć swojej legendy. De Ligt, Demiral, Bonucci i Dragusin i to może wystarczyć. Do tego jest ten Rugani z którym nikt nie wie co zrobić. Po co pchać się w takie ryzyko? Rozumiem chęć przedłużenia umowy z Cuadrado bo gość był kluczowy, ale tu?! Oby Agnelli się nie ugiął.


Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 955
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 26 lipca 2021, 16:45

Powinien zostać Turek i regularnie grać. Zawsze jak czytam jakie to Demiral ma braki, odpieram - a pamiętacie w jego wieku Kielona, Bonu, Barze? No właśnie. Jeśli natomiast Merih ma być 2im rezerwowym to niech odejdzie, bez gry się nie rozwinie, jego wartość spadnie - wszyscy stratni.

Co do Golliniego to na moje oko Totki, za śmieszną sumę(Gollini zarabia 0,8netto), zapewniły sobie solidnego zmiennika, z ich strony sprytne posunięcie.

Kielon na rok na czwartego w hierarchii za nie większą pensję, inaczej byłbym za pożegnaniem się z naszym Gladiatorem - mimo wszystko.
dawid91 pisze:
26 lipca 2021, 15:58
Bonucci już też młody nie jest i za 1-2 sezony będzie potrzebny stoper wysokiej klasy. Kielon powinien zgodzić się na obniżkę, a jeśli to prawda, że żąda podwyżki no to powinno mu się życzyć powodzenia gdzie indziej
Bonu jak nie gra z Giorgio to aż zęby zgrzytają, dobry obrońca potrzebny na już (patrz - Demiral)


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 26 lipca 2021, 17:14

Volto pisze:
26 lipca 2021, 16:45
Zawsze jak czytam jakie to Demiral ma braki, odpieram - a pamiętacie w jego wieku Kielona, Bonu, Barze?
Tyle, że od tamtych czasów trochę wody w Wiśle upłynęło. Teraz na najwyższym poziomie dostajesz sezon na przetarcie, a później masz wymiatać.
Volto pisze:
26 lipca 2021, 16:45
Bonu jak nie gra z Giorgio to aż zęby zgrzytają, dobry obrońca potrzebny na już (patrz - Demiral)
I tu jest problem, bo Turek prezentuje się u nas przeciętnie. Nie pokazał niczego żeby móc napisać, że wciąga Ruganiego nosem, a za potencjał nie dostanie obecnie pierwszego składu.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 955
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 26 lipca 2021, 19:04

Moim zdaniem wciąga Ruganiego nosem, który grał przyzwoicie tylko na początku. Jemu jest tylko potrzebna w miarę regularna gra. Wiem, że to tylko pobożne życzenia, ale chciałbym widzieć podstawową parę DL - Demiral.

Dziwi mnie (niezamierzona) hipokryzja na forum. Z jednej strony wszyscy chcą abyśmy wychowywali sobie piłkarzy, a jak młody obiecujący zawodnik, z potencjałem nie wymiata to wszyscy po nim jadą. Niestety, inaczej nie da się nauczyć, aniżeli na błędach. Grunt, aby zachować proporcje w składzie. Uprzedzam - DL i Chiesa to fenomeny i to nie tanie, u nas się rozwijają, ale żeby po kosztach stworzyć sobie topowego zawodnika to trzeba mu po prostu zaufać - nie da się inaczej.


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 26 lipca 2021, 19:25

Tylko, że zawodników z potencjałem są tysiące i tylko 1 na ten 1000 odpali. Nie da się zaufać wszystkim, dlatego trzeba umieć zrobić przesiew na jak najwcześniejszym etapie. Nie wykorzystałeś szansy to nara, spróbuj gdzie indziej. Albo odpłacasz klubowi za zaufanie jak Pedri w Barcy, albo kończysz jak Karius w LFC. Mbappe też popełnia(ł) błędy, ale nie przeszkodziło mu to stać się piłkarzem, za którego warto wyłożyć 150 baniek w wieku 19 lat. Jak przyszedł Pogba, to trzeba było zmieniać pod niego taktykę, bo był tak dobry i spokojnie mógł posadzić na ławce Pirlo czy Marchisio.

To nie jest żadna hipokryzja, tyko takie są realia współczesnego futbolu. Czasem trafisz, czasem tracisz - jak City, które oddało Sancho do BvB po kosztach. Kluczowej roli nie odgrywają pieniądze tylko selekcja.
Volto pisze:
26 lipca 2021, 19:04
Wiem, że to tylko pobożne życzenia, ale chciałbym widzieć podstawową parę DL - Demiral.
No to musisz życzyć Bonucciemu długiej kontuzji :prochno: Jak nie lubię Kapitano, tak Turek pod względem umiejętności nie ma do niego startu.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 26 lipca 2021, 21:13

Środkowych obrońców w Juve można podzielić na trzy grupy:
1 ci co grają - Barzagli Bonucci Chiellini De Ligt
2 ci, którzy grają za mało i chcą odejść - Demiral Benatia Lucio Ogbonna Caldara Howedes
3 pasuje im ławka
a) jak gra to nie zawodzi - Caceres
b) przeciętniak - Rugani


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 26 lipca 2021, 21:42

Sorek21 pisze:
26 lipca 2021, 21:13
ci, którzy grają za mało: Caldara
Lekkie niedopowiedzenie, bo Włoch nie spędził w barwach Juve nawet minuty :prochno: Powinna być kategoria: za słabi na Juventus/sprzedani przez klub, zmieściłbyś prawie wszystkich ;)


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 955
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 26 lipca 2021, 21:51

jackop pisze:
26 lipca 2021, 21:42
Sorek21 pisze:
26 lipca 2021, 21:13
ci, którzy grają za mało: Caldara
Lekkie niedopowiedzenie, bo Włoch nie spędził w barwach Juve nawet minuty :prochno: Powinna być kategoria: za słabi na Juventus/sprzedani przez klub, zmieściłbyś prawie wszystkich ;)
Nie do końca. Ogbonna, o ile pamiętam, sam naciskał mocno na odejście, chciał grać. Caldara jako obiecujący młodzik został wymieniony na już ogranego Bonuca, który w związku z przyjściem CR7 mial pomoc w wygraniu LM, z powodu potrzeby chwili postawiono na pewną teraźniejszość, nie na wątpliwą przyszłość. Howedes był permanentnym klientem JMedical, Lucio nietrafiony - to fakt, Benatia również chciał grać, więc odszedł, choć moim zdaniem to jednak nie poziom 1szej '11' jak to Mehdi sobie wydumał, jednak powodem transferu było jego rozczarowanie ilością minut na boisku, jako ten 1szy rezerwowy nie byłby zły.


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
tOmek8820

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 czerwca 2019
Posty: 70
Rejestracja: 04 czerwca 2019

Nieprzeczytany post 26 lipca 2021, 22:08

Sorek21 pisze:
26 lipca 2021, 21:13
Środkowych obrońców w Juve można podzielić na trzy grupy:
1 ci co grają - Barzagli Bonucci Chiellini De Ligt
2 ci, którzy grają za mało i chcą odejść - Demiral Benatia Lucio Ogbonna Caldara Howedes
3 pasuje im ławka
a) jak gra to nie zawodzi - Caceres
b) przeciętniak - Rugani
Mnie się podoba Howedes w 2 grupie. WTF?! Gościa widziałem może raz w koszulce Juve a oglądałem większość meczów Juve. Gdzie mu choćby do Benatii czy Demirala?! A propos, czemu nikt nie pamięta co jest głównym powodem, że Turas gra tak mało czyli kontuzje. Łamliwy jest i tyle. Gdybyśmy naprawdę go puścili za ~40 mln to Cherubini ma u mnie dużego plusa. Przecież to jest spłacony Locatelli i może coś extra w tym mercato.
FJ!!!


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 26 lipca 2021, 22:25

@tOmek8820
Jeśli sprzedamy Demirala, to i tak większość uzyskanych z tego tytułu funduszy będziemy musieli przeznaczyć na jego następcę, bo jeśli myślimy o jakichkolwiek sukcesach, to chyba nikt o zdrowych zmysłach nie zostawiłby w Juve środka defensywy w składzie Chiellini (mający sporo problemów z kontuzjami), Bonucci (który przy każdej absencji Giorgio traci z 30% umiejętności), De Ligt, Rugani, Dragusin. Zapewne wtedy uderzylibyśmy do Fiorentiny po Milenkovica, ale mimo kończącego się kontraktu pewnie zaśpiewaliby za niego z 18-20 mln €.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Viking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2006
Posty: 670
Rejestracja: 01 września 2006

Nieprzeczytany post 26 lipca 2021, 22:37

Z Fiorentiny do nas cena zapewne byłaby wyższa, ale w takich kwotach o których piszesz (Demiral +40, Milenkovic -20) bralbym w ciemno. Wyszydzany tu Rugani, jako rezerwowy jest całkiem ok. Nie marudzi na czas gry, a jak występuje jest przyzwoicie. Pewnie nigdy nie osiągnie poziomu który mu wróżono, ale jako rezerwowy dla mnie może zostać. Umiejętności ma większe niż Dragusin, a ten drugi nie ma pewności że wskoczy na wyższy poziom.

Edit: a to przepraszam, nie sprawdziłem. Myślałem że zarabia max 1.5mln
Ostatnio zmieniony 26 lipca 2021, 22:52 przez Viking, łącznie zmieniany 1 raz.


“But merely being tradition does not make something worthy, Kadash. We can’t just assume that because something is old it is right.”
Dalinar Kholin
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 26 lipca 2021, 22:49

@Viking
Rezerwowy stoper, czwarty czy piąty w kolejce do wejścia powinien zarabiać w Juve 1 mln € (max. 1,5 mln €) za sezon, a nie 3,5 bańki tak jak Rugani i to jest największy problem z Daniele. Przykładowo taki Demiral dostaje 1,8 mln € co jest do zniesienia, więc pomysł z wytransferowaniem Turka ratuje tylko to, że na nim możemy coś zarobić, bo Ruganiego chyba nikt nie weźmie nawet za 5 melonów.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 27 lipca 2021, 06:14

Jeśli to prawda, że leżymy 35% od następnego dealu za Demirala Sassuolo. To on nie odejdzie bo nikt nie zapłaci za niego tyle aby się nam opłacało.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 27 lipca 2021, 07:45

I to samo będzie z Locatellim jeżeli zrobimy podobny deal. Sassuolo nas dyma jak chce a my ochoczo się nadstawiamy.


Obrazek
Zablokowany