Mercato (LATO 2021) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1765
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 21 marca 2021, 20:51

Odniosę się krótko do informacji jakku1 o Griezmannie. Przyznam szczerze, że jestem fanem jego talentu, mam do niego sentyment i kilka lat temu chętnie bym go widział w naszych barwach. Ale zaglądam w metryczkę i... Francuz dokładnie jutro zaczyna 31 rok życia. Swoje byłoby trzeba na niego zapłacić, pensja niska raczej też by nie była, a Antoinne niestety jest bliżej końca kariery niż dalej. W Barcelonie co prawda ostatnio gra dobrze, ale nawet tam potrzebował sporo czasu, żeby się rozkręcić. Piłkarz świetny, ale czy dałby radę z miejsca odnaleźć się w zdezorganizowanym Juventusie i stanowić o sile jego ataku? Mam wątpliwości.

Biorąc pod uwagę to wszystko, nie wiem, czy on jest dla nas odpowiednią opcją. Prawdę mówiąc, chyba wolałbym już zostawić tego dwa lata młodszego Dybalę i skupić się na innych pozycjach.

Szkoda też, że pilniejsze potrzeby i brak pieniędzy na 99% sprawi, że będziemy musieli przedłużyć wypożyczenie Moraty. Hiszpan jak ma swój dzień, jest świetny, ale to się zdarza raz na pięć meczów. Dzisiaj na tle Benevento znów wypadł fatalnie, tak samo jak z Cagliari i tak samo jak z Porto. Mimo dwóch dwucyfrówek w kanadyjce spodziewałem się więcej po piłkarzu, który zarzekał się, że "wraca do Turynu jako mężczyzna".

Swoją drogą, skoro już celujemy w napastnika w typie Griezmanna, to naprawdę chyba należałoby się zainteresować Depayem, który ewidentnie odżywł w Lyonie po przygodzie w MU.


Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 989
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 21 marca 2021, 20:59

Jak słyszę plotki o Donnarumie to mnie krew zalewa. Kolejny dowód na to, że ten klub zabiera się za wszystko od d... strony. Bramka to pozycja na której nie mamy póki co problemu, to co robimy? Zamiast zacząć o wzmacnianiu newralgicznych pozycji, to myślimy o tym co zbędne na ten moment. Pominę już temat, że dla mnie Wojtek i Donnaruma to podobny poziom bramkarski, różnicą jest wiek, ale również... różnica w utrzymaniu. Chcemy ciąć koszty, a władujemy się z taką pensją dla Donnarumy? Serio? Za chwilę Mino po roku, dwóch zażąda jeszcze więcej i tak w kółko. Dla własnego dobra trzymajmy się od Donnarumy z daleka.

Co do Griezmanna, to sorry, ale dzisiaj już za późno na taki transfer, kolejna wysoka pensja, a piłkarz po 30-tce, którego formę dodatkowo trzeba by odbudowywać. Raczej za duże ryzyko.

Pociesza mnie to, że jak na razie to tylko plotki, ale znając nasz klub nie zdziwiłbym się, gdyby było w nich ziarenko prawdy.


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 21 marca 2021, 21:08

@Nicram_93
Opcja z Donnarummą jest pewnie rozważana jedynie w sytuacji gdyby za Szczęsnego przyszła do nas dobra oferta (20+ mln €). Zamiana Wojtka na Gigiego pozwoliłaby na zebranie funduszy na wzmocnienie na innych pozycjach, bo bez sprzedaży to cienko widzę nasze najbliższe mercato (a przypominam, że musimy wreszcie ogarnąć lewą obronę oraz pomoc nie wspominając np. o rezerwowym napastniku).


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 989
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 21 marca 2021, 21:17

Zgodzę się, że pewnie o to chodzi, niestety to bardzo krótkowzroczne myślenie, bo teraz odłożymy kasę na transfery, ale później zostaniemy z wysoką pensją Donnarumy i straszącym Raiolą na kolejne lata. Pytanie co ważniejsze, kasa na już, czy odpuścić kasę i nie mieć kolejnego drogiego zawodnika na utrzymaniu z nieobliczalnym agentem.


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 21 marca 2021, 21:22

@Nicram_93
I tak jesteśmy uzależnieni od Raioli i jego zawodników. Zobaczymy jak się zakończy sytuacja z De Ligtem, bo coś przeczuwam, że jeśli nie załapiemy się do LM, a Ramos nie dogada się z Realem, to Królewscy mogą okazać się następnym klubem młodego Holendra. My natomiast będziemy zmuszeni go sprzedać, aby sfinansować sobie okienko transferowe.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
bajbek17

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2007
Posty: 1558
Rejestracja: 25 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 21 marca 2021, 22:01

dimebag11 pisze:
21 marca 2021, 20:46

Kasą misiu, kasą. U nas dostałby z 10 mln € na rękę w zamian za to, że przyszedłby za darmo.
A czy jego nie kusiły już bogatsze kluby z PSG na czele? ItalJuve? Z Zaniolo, Keanem, Locatellim lub Verratim jak najbardziej. Nie mogę patrzeć już na Bonucciego. Gość jest wrakiem po powrocie z Milanu. Obecnie przynajniej 50 do 65 procent składu do pożegnania. Rabiot, Bentancur, Ramsey, Morata i Arthur oszukali Juve i nie są to piłkarze do pierwszego składu. Za wysokie progi.


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2523
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 22 marca 2021, 01:51

Chłopy, o jakich ZAKUPACH Wy tu piszecie?XD Radze odpalic transfermarkt, wybrac w opcjach pilkarzy, ktorym w czerwcu 2021 koncza sie kontrakty i tam celowac w nasze nowe nabytki. Ewentualnie moze uda sie wymienic Ronaldo/Dybałę na kogos z PSG (vide: Icar) i dodatkowo połatać doraźnie dziury jakimiś wypożyczeniami. A sprzedaze... No coz, na miejscu jakiegokolwiek prezesa klubu na swiecie, nie wiem czy chcialbym u siebie za odplatnoscia połamańca i rzeźnika Demirala, starego i słabego Brazola Sandro, ciamciaramcie Bentancura i Rabiota, wiecznie połamanego Ramseya, dziwnego Kulusevskiego czy placucha-pastucha Bernardeskiego :dontknow: Nie mowiac juz o reszcie niepozbywalnej tarcicy...


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 22 marca 2021, 15:50

Allegri skrytykował grę 3-ką z tyłu, więc pytanie, jaki wobec tego ma sens transfer Gosensa? Transfer Niemca wskazywałby bardziej na Gasperiniego, który będzie pewnie o połowę tańszy w utrzymaniu niż Max.

W ogóle uważam, że przeszczep stylu Atalanty do Juve uda się tylko wtedy, jeśli wraz z Gasperinim przyszłoby co najmniej 3 kluczowych graczy w Bergamo. Najbardziej chciałbym właśnie Romero i Gosensa, z którymi jesteśmy ostatnio łączeni. Zresztą Hateboer też tak jak oni ma kontrakt tylko do 2022 roku.


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1420
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 22 marca 2021, 16:38

Crunny pisze:
22 marca 2021, 15:50
Allegri skrytykował grę 3-ką z tyłu, więc pytanie, jaki wobec tego ma sens transfer Gosensa? Transfer Niemca wskazywałby bardziej na Gasperiniego, który będzie pewnie o połowę tańszy w utrzymaniu niż Max.
Może też wskazywać na kontynuację pracy z Pirlo 🙄


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 22 marca 2021, 18:28

Jak słyszę o zrezygnowaniu z Moraty to krew mnie zalewa. Facet jest na drugim miejscu liczbowo w naszej drużynie, ale widać to i tak mało.


AgataGardyńska

Juventino
Juventino
Rejestracja: 22 marca 2021
Posty: 3
Rejestracja: 22 marca 2021

Nieprzeczytany post 22 marca 2021, 18:36

Nie ma sensu wrzucania tu nazwisk, dopóki nie będzie wiadomo kto zostanie trenerem. Przynajmniej tak postąpiłoby Juve kilka lat wstecz, gdy w klubie był Marotta. Dobierasz piłkarzy POD TAKTYKĘ TRENERA, nigdy odwrotnie. Inaczej stajesz się średniakiem, który zmienia trenerów jak rękawiczki, bo nie podołali z materiałem, który im zaserwowano. To tak nie działa, a jeśli się zdarza to tylko równie często, co wygrana na loterii. Przykład Flicka np. - wpuścili gościa, który nie zrobił rewolucji z dobrze trybiącej maszynie, tylko udoskonalił detale - tu można się zgodzić, że to ma sens. U nas postanowiono zatrudnić po Misterze 1:0 kogoś, kto reprezentuje 180 stopni inny system. Jest jedno ALE - nigdy nic nie wygrał. Juventus musiałby przejść przez 5 lat, pewnie ciężkich lat, żeby grać jak obecna Atalanta. To jest zmiana całego DNA klubu, to nie jest rzecz, która zdarzy się od tak. Jeśli Gasperini - ściągać mu jego żołnierzy i niech rzeźbi, ale przygotujmy się na 2-3 lata posuchy, że możemy nic nie wygrać.


Nochata i Dupiata.
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 22 marca 2021, 18:37

Morata nie nadaje się tutaj, nie dziwi Cię to, że każdy próbuje za wszelką cenę się go pozbyć ? Ale spoko, Juve rzuca się na niego jak szczerbaty na suchary co później ma odzwierciedlenie w wynikach.


Obrazek
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1765
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 22 marca 2021, 18:44

Michael_M pisze:
22 marca 2021, 18:28
Jak słyszę o zrezygnowaniu z Moraty to krew mnie zalewa. Facet jest na drugim miejscu liczbowo w naszej drużynie, ale widać to i tak mało.
No mało. :sad: Owszem, liczby ma dobre, ale to w głównej mierze zasługa fantastycznego startu w jego wykonaniu. W tym roku, biorąc pod uwagę tylko Serie A, w jedenastu meczach zaliczył zaledwie 3 gole i 3 asysty. A do tego dochodzą jeszcze katastrofalne występy z Porto.

Zresztą już nawet nie czepiając się jego liczb, największym problemem Moraty jest to, że albo gra dobrze, albo fatalnie. Od jakiegoś czasu gra częściej fatalnie - i to seriami. Ostatnio grając z nim gramy praktycznie w osłabieniu (wyjątkiem był mecz z Lazio).


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 22 marca 2021, 18:45

Jak zapłacimy za takie mentalne dno jak Morata 60 mln to będziemy większymi frajerami niż podczas wykupu Igły.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 22 marca 2021, 18:48

Według mnie Morata w Juventusie jest takim samym problemem jak Chiellini liderem (kapitanem). Czy nikt nie widzi tego, że trzon tej drużyny jest już zwyczajnie przegniły i od 3 lat zaczyna śmierdzieć?


Zablokowany