Mercato (ZIMA 2022) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1767
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2022, 10:55

Ogólnie stałem się przez ostatnie lata pesymistą jeżeli chodzi o Juventus i jego transfery, ale jeśli faktycznie okazałoby się, że coś jest na rzeczy (Morata, Arthur - Vlahovic, Zakaria (Rovella?) to brałbym to w ciemno i przy takiej niekoniecznie jakiejś rewolucji ( choć jak na styczeń to rewolucja w sumie) Cherubini by mi zaimponował.

Ogólnie ciekawi mnie zachowanie Moraty podczas meczu z Sampdorią - Dybala oddał mu rzut karny i po bramce tak średnio się cieszył jakby z myślą, ze to być może jego ostatni gol dla Juve? (niby nic, ale czasem diabeł tkwi w szczegółach).


Ehem

Juventino
Juventino
Rejestracja: 30 marca 2019
Posty: 453
Rejestracja: 30 marca 2019

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2022, 10:57

Adrian27th pisze:
23 stycznia 2022, 10:29
Gorzej jak z Vlahovica będzie drugi Piątek :D
Nie rozumiem co ludzie widzieli w Piątku. Nie mówię, ze jest słaby, ale za duzo to on nie pokazał.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2022, 11:00

Bo jest słaby bez dwóch zdań, inaczej nie odbijali by go jak piłeczki.


Obrazek
Mehehehe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 1680
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2022, 11:20

Chyba bardziej:
- Morata
- Bentancur
- Ramsey
+ Vlahović
+ Zakaria/Rovella

No ale wywalenie 2 z 4 pomocników, dla których nie ma miejsca, jest niezłym wynikiem. Tym bardziej, że na Arthura i tak są chętni, gorzej będzie z Rabiot'em.


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2523
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2022, 13:18

Volto pisze:
21 stycznia 2022, 21:34
To nie pie***l tylko wskaż mi trzech lepszych prawych obrońców w Serie A, czyli - abstrahując od wieku, tj. pod względem tego co daje drużynie - takich, których chciałbyś w Juve.
Jesli Ty uwazasz, ze na obronie moga grac pilkarze, ktorym bronienie wychodzi slabo i goscia i tak wiecej na obronie nie ma, niz jest bo sie udziela w ataku (vide Kwadrat), a oceniasz takiego bocznego "obronce" poprzez pryzmat goli/asyst, no to nie ma o czym gadac. Cuadrado jest jak najbardziej OK, ale na pozycje ofensywna.
Lepsi obroncy, niz Kwadrato, to np. Di Lorenzo, Calabria czy chocby ten Dumbfries (ten ostatni, to tak naciagany). Czy to znaczy, ze chcialbym ich w Juve? Niektorych za free owszem. Za hajs nie.


Jesli Vlaho do nas trafi, to nie zdziwie sie, jak u Allegro skonczy (wzorem Mandżura) na skrzydle :prochno:


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2022, 13:59

MRN pisze:
23 stycznia 2022, 11:19
VS :
- Scamacca to opcja na lato
- Agnelli postawił sprawę jasno - jeżeli jest szansa na Vlahovicia i istnieje szansa utraty go latem to działać teraz
- Vlahović zadowolony, agenci zadowoleni a Comisso pod ścianą
- Vlahović cały czas był planem "A" ale na lato, upór piłkarza to zmienił.
Helena, mam zawał. :snack:

Można z tego wnioskować, że Scamacca, w razie ewentualnego zatrudnienia Vlaho nadal by nas latem interesował? Morata - Kean out, a Vlahovic - Scamacca in, czy też ten drugi widziany jako ewentualna alternatywa dla gracza Violi? Naszej obecnej parze napastników chętnie bym za współpracę podziękował, moim zdaniem to nie jest miejsce dla nich.

Nie wiemy czy Vlahovic upiera się na Juve, bo woli nas od Arsenalu, czy generalnie marzy mu się kontynuowanie kariery w Turynie. Równie dobrze mógłby przecież chcieć poczekać do lata i "rozpisać przetarg" na swoje usługi, a nie naciskać na transfer już teraz. Ale faktem jest, że postawił działaczy Fiołków pod ścianą, co daje dodatkową nadzieję na udaną transakcję.

W sumie nie może dziwić, że chcemy to dograć możliwe szybko i rzekomo oferujemy mu rolę gwiazdy nowego projektu. Haaland miał już być blisko Juve, ale to BVB gwarantowało na tamten czas lepszą pozycję w kadrze. Nam jakościowy napastnik jest bardzo potrzebny, a skoro poszliśmy w odmłodzenie składu taki ruch byłby zrozumiały.

W przypadku Bentancura niby fajnie, ale przecież to są małe pieniądze biorąc pod uwagę, że zdaje się mamy się jeszcze rozliczyć z Bocą. Ja do niego nie mam już cierpliwości. Zostawić Arthura, a odesłać z klubu jego, Rabiota oraz Ramseya. Pytanie pozostaje, kto miałby teraz wskoczyć do kadry w miejsce Urugwajczyka oraz Walijczyka.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2022, 14:07

@mrozzi


"Haaland miał już być blisko Juve, ale to BVB gwarantowało na tamten czas lepszą pozycję w kadrze"

Pięknie ubrales w słowa to, że my chcieliśmy go zmarnować w u23 😂. Halland pewnie codziennie dziękuję Bogu, że nie trafił do tego bagna.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2022, 14:12

Dobrze chociaż, że w naszym zarządzie zdają się dostrzegać swój błąd.


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1765
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2022, 14:13

mrozzi pisze:
23 stycznia 2022, 13:59
W przypadku Bentancura niby fajnie, ale przecież to są małe pieniądze biorąc pod uwagę, że zdaje się mamy się jeszcze rozliczyć z Bocą.
Mnie generalnie od dawna denerwuje to, że staliśmy się zakładnikami tej klauzuli. Z jednej strony rozumiem to, że "papierki" są ważne i oddanie tych 40-50% Boca Juniors nam się nie kalkulowało, tym bardziej że Urugwajczyk zarabia niewiele na tle kolegów, no i powiedzmy sobie szczerze, często wcale nie wyglądał gorzej niż Rabiot, Matuidi czy Arthur (nie żeby był to jakiś komplement w jego stronę). Z drugiej strony wszyscy — niektórzy krócej, inni dłużej — liczyliśmy na to, że Bentancur stanie się w końcu klasowym pomocnikiem, rozpływał się nad nim Riquelme, chociaż liczb nigdy za bardzo nie robił i poza walecznością w sumie zbytnio się nie wyróżniał niczym. Przez tę wiarę, że będzie z niego coś więcej, klauzulę i niskie zarobki przespaliśmy moment, kiedy on faktycznie miał fajną wartość (jeszcze w marcu 2020 transfermarkt wyceniał go na 50 mln euro — od tego czasu regularny spadek, dzisiaj jest wyceniany zaledwie na 25 mln euro) i kiedy mówiło się o zainteresowaniu Barcy czy Atletico. Ja już bym się z nim nie bawił, tylko sprzedał jak nadarza się okazja. Wyższej wartości w Turynie już mieć nie będzie.


19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2022, 14:17

Warto pozbyć się Bentancura, bo w jego miejsce można ściągnąć Rovelle. Nie musimy więc wydawać pieniędzy na następcę Urusa.


Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 955
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2022, 14:56

BlackJacky pisze:
23 stycznia 2022, 13:18
Jesli Ty uwazasz, ze na obronie moga grac pilkarze, ktorym bronienie wychodzi slabo i goscia i tak wiecej na obronie nie ma, niz jest bo sie udziela w ataku (vide Kwadrat), a oceniasz takiego bocznego "obronce" poprzez pryzmat goli/asyst, no to nie ma o czym gadac. Cuadrado jest jak najbardziej OK, ale na pozycje ofensywna.
Lepsi obroncy, niz Kwadrato, to np. Di Lorenzo, Calabria czy chocby ten Dumbfries (ten ostatni, to tak naciagany). Czy to znaczy, ze chcialbym ich w Juve? Niektorych za free owszem. Za hajs nie.
Nie. Oceniam go za całokształt występów na pozycji prawego obrońcy. Jest to suma tego co daje w ofensywie i defensywie na zajmowanej pozycji, inaczej należało by stworzyć dwie klasyfikacje PO. Wiadomo co jest silniejszą stroną Kolumbijczyka, i wiadomo w którą stronę, podąża współczesna piłka, i nie jest to catenaccio - fakt, iż brakuje mu czasem skilla w obronie, jest całkowicie równoważony przez to co prezentuje z przodu, a zazwyczaj występował na boku defensywy, spisywał się nadzwyczaj dobrze (a na tle drużyny to już w ogóle...), tak że jak można nie oceniać go jako PO skoro 90% spotkań grał na PO???

Calabria dobry zawodnik, co do Di Lorenzo - mocno bym polemizował, a Dumfries dopiero co przestał kopać się po czole :prochno: to nawet naciągane nie jest. Reasumując, na pozycję stricte prawego defensora nadal wolał bym Kwadrata, gorszy w obronie od dwójki Włochów, ale w pełni rekompensuje to grą do przodu.

Bardzo polubiłem Urusa, zaczął nieźle, potem zrozumiały dołek i zdecydowanie odżył u Sarriego. Ostatni sezon starałem się tłumaczyć go osobą Pirlo (choć im bliżej końca, tym trudniej było to czynić), ale nie można w nieskończoność bronić tego, co czasem wyczynia, trenerem. Są granice i jak już nawet ja do niego tracę cierpliwość to chyba rzeczywiście gra słabiutko. Mimo wszystko ani Arthur, ani Benta nie powinni teraz odchodzić, dodatkowo takie zmiany w środku sezonu to chyba nie za dobry pomysł. Dać obojgu rundę wiosenną i wóz albo przewóz, nawet umowa z Boca nie powinna w razie 'w' nas powstrzymywać.


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
VVujek

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lipca 2011
Posty: 338
Rejestracja: 02 lipca 2011

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2022, 15:51

BlackJacky pisze:
23 stycznia 2022, 13:18
Volto pisze:
21 stycznia 2022, 21:34
To nie pie***l tylko wskaż mi trzech lepszych prawych obrońców w Serie A, czyli - abstrahując od wieku, tj. pod względem tego co daje drużynie - takich, których chciałbyś w Juve.
Jesli Ty uwazasz, ze na obronie moga grac pilkarze, ktorym bronienie wychodzi slabo i goscia i tak wiecej na obronie nie ma, niz jest bo sie udziela w ataku (vide Kwadrat), a oceniasz takiego bocznego "obronce" poprzez pryzmat goli/asyst, no to nie ma o czym gadac. Cuadrado jest jak najbardziej OK, ale na pozycje ofensywna.
Lepsi obroncy, niz Kwadrato, to np. Di Lorenzo, Calabria czy chocby ten Dumbfries (ten ostatni, to tak naciagany). Czy to znaczy, ze chcialbym ich w Juve? Niektorych za free owszem. Za hajs nie.


Jesli Vlaho do nas trafi, to nie zdziwie sie, jak u Allegro skonczy (wzorem Mandżura) na skrzydle :prochno:
Za Free tak, a za hajs nie ? Boże to ciekawe kogo ty byś chciał za Cuardado :D

Dumfries gra bardzo dobrze , potrzebował czasu by dostosować się do Interu, już ma na koncie 3 bramki i 5 asyst


Forza Inter
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2022, 16:21

19 pisze:
23 stycznia 2022, 14:17
Warto pozbyć się Bentancura, bo w jego miejsce można ściągnąć Rovelle. Nie musimy więc wydawać pieniędzy na następcę Urusa.
Teoretycznie tak, ale nie było info, że byłby problem, by dostać go już teraz?


19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2022, 16:29

mrozzi pisze:
23 stycznia 2022, 16:21
19 pisze:
23 stycznia 2022, 14:17
Warto pozbyć się Bentancura, bo w jego miejsce można ściągnąć Rovelle. Nie musimy więc wydawać pieniędzy na następcę Urusa.
Teoretycznie tak, ale nie było info, że byłby problem, by dostać go już teraz?
Ja jako kibic, mogę tylko pisać teoretycznie. Podobno jest zapis, że możemy Rovelle wcześniej ściągnąć. Takie info było na Twitterze od jakiegoś Włoskiego mejwena.
Czy to prawda nie wiem.


daroo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 marca 2010
Posty: 358
Rejestracja: 10 marca 2010

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2022, 16:58

Jeśli AV daje 20 mln to nie zastanawiałbym się 2 razy nad sprzedażą Bentancura. Nawet w obliczu klauzuli oddania Boca 50% kwoty transferowej. Urus w ostatnim czasie nie przejawia żadnych symptomów progresu w swojej grze. Tak naprawdę ciężko wymienić element gry, w którym byłby dobry. Raczej wszystko na przeciętnym poziomie. W jego miejsce można zaryzykować wyciągnięcie zimą Zakarii z Gladbach. Podobno Allegri chciał do środka silnego fizycznie grajka. A jeśli chodzi o wiek to jest tylko rok starszy od Rodrigo.


Bukol87 pisze:Bardzo dobry w odbiorze ze świetną wydolnością. Technika jak na prawego obrońcę wystarczająca. Jest walka i duża świadomość taktyczna. Sturaro ma wszelkie atrybuty by dawać radę, nawet na poziomie LM.
Zablokowany