Mercato (LATO 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2020, 16:18

unbelievable87 pisze:
03 sierpnia 2020, 11:40
Alexinhio-10 pisze:
03 sierpnia 2020, 10:35
Do pomocy Rabiot-Arthur,-Benta pasuje doświadczony Thiago, który by tą pomocą dyrygował. Z tego co widzę w ostatnich sezonach omijają go kontuzje. On na tą chwilę byłby realnym wzmocnieniem.
czy ja wiem, czy tak go te kontuzje omijają?
W sezonie:
2019/2020 - 3 kontuzje, opuszczone 9 spotkań
2018/2019 - 3 kontuzje, -----/ / ---------- 7 ----/ / ----
2017/2018 - 7 kontuzji, -----/ / ---------- 19 ---/ / -----

Niemniej jednak za kwotę, o której się mówi <30mln byłby dobrym ruchem i niewątpliwym wzmocnieniem.
Źle to sformułowałem ;) Względem wcześniejszych sezonów i tak wygląda to dobrze. Co do tej średniej wieku. Jak myślę o przedłużaniu kontraktów Khediry, Matuidiego, Ruganiego (jego akura wiek tu nie dotyczy)kupnie Higuaina, Danilo, to czasem na myśl mi przychodzi jakiś sabotaż. Na prawdę dramatycznie wygląda u nas wprowadzanie młodych zawodników, o wychowankach już nawet nie wspomnę. Dominując tyle lat W SerieA, powinniśmy już dawno zbalansować wiekowo kadrę. Tymczasem zaczeliśmy to robić od zeszłego sezonu :prochno:

Zaniolo, Chiesa, Thiago/Auoar, Pellegrini, Muldur/?(nie mogę Hakimiego odżałować), Milik/ktoś lepszy młodszy, plus Kulu i Arthur i będzie ok.


Hypeman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2014
Posty: 441
Rejestracja: 28 kwietnia 2014

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2020, 17:09

Prawdę mówiąc po Pjacy i Bernie nie chciałbym widzieć u nas Chiesy, można mówić że to inny poziom ale nad wcześniejszą dwójką też się tutaj zachwycaliśmy. Już nie mówiąc jakim fanta mercato jest liczenie że w jednym sezonie Juventus zasilą Federico i Zaniolo. Poza tym przychodzi Kulusevski, te same liczby co Chiesa (dobra, rozegrał dwa spotkania więcej) a kasa nieporównywalnie mniejsza i też pewnie mniejszy element presji związanej z oczekiwaniami wobec niego.

Zupełnie odbiegając od tematu transferu Federico to mam wrażenie że mamy niezły burdel zaserwowany względem całej kadry. Przyjmując odejścia piłkarzy którzy nie są nam na ten moment potrzebni i tych którzy wracają z wypożyczeń mamy:

Szczęsny (Pinsoglio, Buffon) - A. Sandro (Pellegrini), MDL (Chiellini), Bonucci (Demiral), Cuadrado (Danilo) - Arthur (?) - Bentancur (Ramsey), Rabiot (Matuidi) - CR7 (D. Costa), Kulusevski (?) - Dybala (?).

To wygląda naprawdę mało zachęcająco w kontekście walki o dziesiąte scudetto i przyjąłem tutaj mało optymistyczny dla wielu wariant pozostania Costy w klubie. Mimo tego że Sarri zupełnie przestał na niego stawiać a sam Brazol męczy się bez przerwy z różnymi kontuzjami to wolałbym dać mu jeszcze jedną szansę, zwłaszcza że teraz ściąganie kogoś klasowego na lewe skrzydło dla rotacji z Cristiano będzie arcytrudne. Nie zazdroszczę Fabsowi momentu w jakim znalazł się klub i tego jakie decyzje będzie musiał podjąć w tym oknie.


jakiś kretyn na forum Manchesteru United pisze:Wg. La Gazzetto dello Sport Juve interesuje się Milikiem. Za Moratę. W sumie dla niego byłby fajny kierunek, bo na Leicester za wcześnie jeszcze
BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2523
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2020, 18:01

unbelievable87 pisze:
03 sierpnia 2020, 12:51
Paratici działaj mordo, bo będzie puacz za zezolkiem! :pray:
Eh...


Osgiliath pisze:
03 sierpnia 2020, 13:58
Tymczasem Sami na insta deklaruje solo Juve... także tak, jeśli chodzi o rozwiązanie z nim kontraktu za porozumieniem.
No bo niby z jakiej racji ma rezygnowac z 6 baniek ojro? W dodatku bedac kontuzjowanym, nikt go nie zatrudni :whistle:


Hypeman pisze:
03 sierpnia 2020, 17:09
Szczęsny (Pinsoglio, Buffon) - A. Sandro (Pellegrini), MDL (Chiellini), Bonucci (Demiral), Cuadrado (Danilo) - Arthur (?) - Bentancur (Ramsey), Rabiot (Matuidi) - CR7 (D. Costa), Kulusevski (?) - Dybala (?)
Pewnie zniszcze teraz uczucia wielu ziomeczkow z juvepoland, ale w powyzszym zestawieniu (jesli chodzi o obrone) nie powinno byc Chielliniego. Giorgio nie nadaje sie juz do grania - co chwile jakas kontuzja, a jak juz ma po niej wracac, to kolejna. Jesli natomiast juz uda mu sie wrocic na dobre, to jest niepewny. Poza tym ma juz 36lat.
Ciekawa opcja z przestawieniem Costy na rezerwiste Cristiano. Ronaldo i tak gra wszystko od deski do deski, wiec wiecznie kontuzjowany Brazylijczyk i nie mialby za duzo szans na gre. Aczkolwiek najlepiej byloby go spieniezyc.



Agent Hysaja zakomunikowal De Laurentisowi, ze Elseid nie podpisze nowego kontraktu i chce odejsc z klubu :ok:


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2020, 18:24

W tym zestawieniu obrony nie powinno być nawet Bonucciego, powinniśmy jak najszybciej zacząć grać MDL-Demiral. I tu problem, bo tłusty kontrakt Bonucciego będzie jeszcze 4 lata :)
Szczerze patrząc na Chielliniego nawet opcja rozwiązania kontraktu nie była by zła bo znowu kogo rejestrować w LM...Tylko za dużo zmian na 1 mercato więc pewnie ostatni rok zostanie, chociaż młodzi niech wyciągną od niego ile się da.

Hysaj? Ale my mamy Danilo :D


Hypeman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2014
Posty: 441
Rejestracja: 28 kwietnia 2014

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2020, 19:33

Wstawiłbym w tym zestawieniu obrony Romero jednak gdybym miał obstawiać swoje pieniądze to postawiłbym na jego wymianę w ramach jakieś większej transakcji. Czwórka: MDL, Demiral, Romero, Bonucci nie byłaby dla mnie zmartwieniem.


jakiś kretyn na forum Manchesteru United pisze:Wg. La Gazzetto dello Sport Juve interesuje się Milikiem. Za Moratę. W sumie dla niego byłby fajny kierunek, bo na Leicester za wcześnie jeszcze
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2020, 20:28

Profesor pisze:
03 sierpnia 2020, 18:24
W tym zestawieniu obrony nie powinno być nawet Bonucciego, powinniśmy jak najszybciej zacząć grać MDL-Demiral. I tu problem, bo tłusty kontrakt Bonucciego będzie jeszcze 4 lata :)
Szczerze patrząc na Chielliniego nawet opcja rozwiązania kontraktu nie była by zła bo znowu kogo rejestrować w LM...Tylko za dużo zmian na 1 mercato więc pewnie ostatni rok zostanie, chociaż młodzi niech wyciągną od niego ile się da.

Hysaj? Ale my mamy Danilo :D
Chcesz rozwiązywać kontrakt z Kielonem, który w zimie został przedłużony? :)


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1705
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2020, 20:38

Ludzie trochę powagi, 36 lat (które dopiero osiągnie 14 sierpnia) na obronie to jeszcze nie koniec świata.
W bieżącym sezonie mieliśmy okazję zachwycać się naszą defensywą bez dziadka Chielliniego. Mieliśmy duży problem, a gdyby De Ligt nie ogarnął się w połowie sezonu to byłaby kupa zamiast scudetto.
Bonucci zupełnie nie poradził sobie z końcówką rozgrywek, w meczu z Lazio osiągając ostateczny meltdown.
Barzagli odszedł w wieku 38 lat, a Chiellini to jednak ważniejsza postać. De Ligt musi grać bo jest za drogi i za dobry. Obok niego Chiellini, chyba że odpoczywa to wtedy Bonucci.
Demiral rozegrał żałosne 508 minut, w tym słabiutkie 90 z Veroną i 90 o pietruszkę w LM. Tak że jego przydatność w dłuższym okresie poznamy dopiero w przyszłym sezonie.
Dla porównania Rugani, który 'nic nie grał' - 868 minut na liczniku.
Romero to słabiak, ale wiek ma dobry i jakąś tam wartość przedstawia. Może do Verony w miejsce Kumbulli? Sprzedać jeśli będą chętni.

Hysaj spoko opcja... taki o, solidny ligowiec w typie Lichtsteinera. Nie potrzeba kolejnego Danilo, ale pewnie zostaniemy z naszym wirtuozem bo kto go weźmie?
Cuadrado ma 32 lata, na skrzydło to już ostatnie podrygi. W defensywie wiadomo, tykająca bomba.
Nadchodzi kolejny sezon gdy będziemy trzymać się Sandro, udając że jest jakimś topem. No nic cała nadzieja w Pellegrinim. Niestety jest obawa, że Paratici pogada z Raiolą i gruby załatwi młodemu atrakcyjną posadkę gdzieś indziej. Wtedy wjeżdża Frabotta z U23...
Khedira chyba już nie będzie zdolny do gry, zatem mamy gwarancję, że usiądzie na kontrakcie.
Jeszcze jeden transfer do pomocy wskazany, bo jak Arthur nie wypali to formacja wygląda zupełnie przeciętnie.
Ramsey i Costa są do odpalenia bez mrugnięcia okiem.
Berna bombardiero i 30 baniek to science fiction. A jeśli sprzedamy Costę to może być jeszcze przydatny... on ma jakiś problem psychiczny, bo szybkość i koordynacja poziom europejski, ale 2/3 decyzji do bani.


Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2020, 22:13

W ciągu najbliższego roku/dwóch lat musimy odmłodzić skład nawet kosztem jednego słabszego sezonu bo inaczej podzielimy los Milanu, który w pewnym momencie stał się przystanią dla "tłustych kotów" najedzonych wcześniejszymi sukcesami.

Myślę jednak, że władze klubu doskonale zdają sobie z tego sprawę i ten transfer Kulusevskiego jest wyrazem tej świadomości. Oczywiście od planów do ewentualnych transferów daleka droga ale mam przeczucie, że w to Mercato zarząd będzie chciał dorzucić do tego kociołka zawodników jeszcze bez wielkich sukcesów ale jednocześnie takich, którzy są ich głodni i mają predyspozycje (jak taki SMS dla przykładu - gość z trofeami 2 sortu, bez spotkania w LM, ale z potencjałem).


Yankees7

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 maja 2019
Posty: 40
Rejestracja: 24 maja 2019

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2020, 22:18

mns pisze:
03 sierpnia 2020, 13:17
Będą jeszcze powroty z wyp. Kulu, Pellegrini, Romero, którzy obniża średnią wieku. Odejść powinien Grubas i Niemiec także nie będzie takiej tragedii.
Polityka odmładzania kadry trwa od roku i nazwiska które się wymienia w kontekście transferów in potwierdzają jej kontynuację
śrdnią wieku robią nam Chiellini, Bufffon, Ronaldo czy Bonucci, wiec nie drmatyzował bym z tą srednią.


Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2020, 22:48

Niby racja ale taki Bonucci ma u nas jeszcze 4 lata kontraktu. Tak czy siak w mojej opinii potrzebna jest świeża krew, zawodnicy, którzy będą głodni sukcesów (nawet jeśli nie do 1 składu to powinni mocno naciskać tych podstawowych).


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2020, 22:58

,,Luca Pellegrini wraca do Juventusu z wypożyczenia do Cagliari i może zostać w klubie na dłużej, jeśli Turyn opuści Mattia De Sciglio "

To jest jakiś absurd.W klubie jest tylko jeden lewy obrońca i to słaby. Powrót Pellegriniego nie powinien w ogóle podlegać dyskusji.Niestety jest uzależniony od wypchnięcia z klubu piłkarza słabszego od niego, który jest kontuzjowany prawie cały czas.


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2020, 09:47

Sorek21 pisze:
03 sierpnia 2020, 22:58
,,Luca Pellegrini wraca do Juventusu z wypożyczenia do Cagliari i może zostać w klubie na dłużej, jeśli Turyn opuści Mattia De Sciglio "

To jest jakiś absurd.W klubie jest tylko jeden lewy obrońca i to słaby. Powrót Pellegriniego nie powinien w ogóle podlegać dyskusji.Niestety jest uzależniony od wypchnięcia z klubu piłkarza słabszego od niego, który jest kontuzjowany prawie cały czas.
To niestety jest żenujące. Blokują nas zawodnicy kontuzjowani, nie przydatni, dużymi kontraktami. Tyle że sami sobie sprawili taki los. Te głupie decyzję się będą teraz ciągnąć za nami.

De Paul ? Coraz gorzej wyglądają te plotki. Nic do niego nie mam, ale sory to nie poziom Juve. Do tego 26 lat, wiec młodym talentem już nie jest.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2020, 09:58

De Paul? Nic do niego nie mam, jako wybór nr 5/6 w środku, ale za 40 mln, gdy brakuje nam prawego obrońcy, topa do środka i środkowego napastnika? :O

Czy tylko mnie De Paul kojarzy się z Almironem? On też wymiatał w Empoli, był Argentyńczykiem i przyszedł do nas w wieku 26 lat :whistle:


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2020, 10:15

Hmm, bardziej ofensywny zawodnik do środka, to nasi kręcą się wokół:
- Pogba
- Pellegrini
- Castrovilli
- Aouar
i teraz De Paul

za 40mln to trochę dużo, jakieś 20-25 to już by wyglądało spoko w miejsce Khediry.


Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1767
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2020, 10:26

Jako, że wstałem dziś w dobrym nastroju, to postanowiłem sobie trochę pomarzyć ( w końcu za to się nie płaci nic). CO za tym idzie? Podsumowując wszystkie nasze spekulacje transferowe to wygląda to bajecznie, i gdyby poniższe transfery doszły do skutku ( wiem, ze tylko spekulacje i obudzimy się z ręką w nocniku) to nasze okienko można by oceniać wysoko, raz, że odmłodzilibyśmy bardzo kadrę, a dwa, wzmocnilibyśmy konkretnie nasz zespół.

Transfery in: Pellegrini, Kulusevski, Arthur, Zaniolo, De Paul, Dest, Zapata/Milik

Trzech pierwszych już mamy zaklpeanych, o kolejnych ostatnio się zaczęło pisać i wierzę, że np taki De Paul dałby nam wiele. Oglądałem trochę spotkań Udinese w tym sezonie, i gracz z Argentyny robił tam robotę, uważam, ze takich graczy Juventus potrzebuje. Niby pisze się o 40mln, ale dobre(?) relacje z Pozzo plus włączenie w deal Mandragorę może obniżyć kwotę.

Zaniolo, jest to gracz, którego bezwarunkowo powinniśmy zaklepać jak najszybciej. Ma w sobie zadatki na topa, po drugie to Włoch, a wiadomo jak u nas w kadrze z Włochami jest, więc trzeba trochę uzupełnić kadrę Nicolo. Swoją drogą czuję w kościach, że to właśnie Zaniolo będzie naszym "hitem" transferowym.

Prawa strona pewnie będzie nietknięta ( Cuadrado, Danilo), a szkoda, ponieważ powinniśmy odmłodzić bok obrony to po pierwsze, a po drugie Danilo nie daje nam żadnej gwarancji w obronie, a i w ataku średnio. W jego miejsce widziałbym właśnie Dest'a jeśli istnieje taka opcja.

W miejsce pipity sugerują media naszego rodaka, Milika, mówi się, że to gracz ma być głównie na ławkę, bo w podstawie ma być CR7 i Dybala, lecz czy Milik to odpowiedni gracz na Juve? Na pewno nie za 40mln, które chce De Laurentis, za tą cenę to możemy wyciągnąć choćby Duvana Zapatę, co ostatnio też się w mediach na ten temat pojawiło.

I wyobraźmy sobie nasz atak i pomoc, które ze sobą współpracują:

Zaniolo, Arthur, Bentancur, Rabiot, De Paul, Kulusevski, Dybala, CR7, Zapata/Milik - mielibyśmy młody w miarę skład i zarazem konkurencyjny, choć to tylko dalej marzenia, bo na to wszystko trzeba mieć trochę pieniędzy i umiejętności sprzedawania nie potrzebnych graczy, a także kreatywności w negocjacjach. Chyba, ze nasz Paratici nas zaskoczy i umiejętnie wykorzysta to mercato w włączanie zawodników w oferty, jak to kiedyś wspominał w wywiadzie, pożyjemy, zobaczymy. Na pewno nie ma łatwej sytuacji, a nasz skład potrzebuje odświeżenia, by nie skończyło się jak swego czasu z Milanem. No, ale jeśli Paratici ostatnimi ruchami nawarzył sobie piwa, to musi je teraz wypić.

Jedno jest pewne, graczami jak Matuidi, Khedira, Danilo nic nie ugramy.

FORZA JUVE! :juveflag:
Pozdrawiam :plflag:


Zablokowany