Mercato (ZIMA 2021) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2021, 20:16

Michael_M pisze:
26 stycznia 2021, 13:41
Nie rozumiem też niektórych kibiców...ten biedny Frabotta...ludzie on kopał gdzieś w 3 lidze, a teraz ma grać w pierwszej i LM...wiadomo, że będzie się bał bo przeskok jest niesamowity...wiadomo to było. Po co się nad nim pastwić?
A ja kompletnie nie rozumiem takich kibiców :
Michael_M pisze:
26 stycznia 2021, 13:41
Co do Buffona to...po co? Już nie mówię, że sam bym się go pozbył natomiast Agnelli dobrze moim zdaniem robił w takich sytuacjach by pożegnać najlepszych i zasłużonych zawodników w odpowiednim momencie. Del Piero...chociaż Chiellini mógł odejść po tej kontuzji i zostać w klubie w innej roli i teraz ten Rugani mógłby coś grać bo wcale taki zły nie jest jak niektórzy twierdzą. Już lepiej pozwolić temu Buffonowi odejść w dobrym momencie niż patrzeć jak wchodzi w PW i gra na jakimś zapleczu. Nie rozumiem zwyczajnie niektórych rzeczy. Perin jest za słaby dla nas, zbyt kulawy dla Porto czy gdzie on tam był, a w Genoi gra wszystko...co się tutaj dzieje?
Myślisz, ze ktoś Gigiego na siłę trzyma i mu odejść nie da :prochno: Gigi gra na wysokim poziomie, tak naprawdę nie widać wielkiej różnicy pomiędzy nim a Wojtkiem, który jest zdecydowanie w życiowej formie i spokojnie w top 5 bramkarzy obecnie. Także tutaj nie masz jakiekolwiek argumentu za tym żeby się z Gigim rozstawać. Sam gracz akceptuje swoją rolę wywiązuje się z niej zdecydowanie lepiej niż swego czasu Perin czy Neto, więc ja kompletnie tutaj nie widzę jakichkolwiek przesłanek żeby się z nim zegnać. Gdyby walił babola za babolem to co innego, ale najzwyczajniej w świecie Gigi ma formę i to bardzo dobrą formę. Co do Perina, gra w GENOI powtarzam GENOI, nie w Juventusie, który gra o najwyższe laury, nawet nie w średniaku europejskim jak Port tylko w GENOI. To chyba wszystko tłumaczy. Rugani i Chiellini to kolejny kwiatek, może i młodszy z Włochów był częściej dostępny, ale poziom gry to dwa różne krańce. Chiellini po tak długiej walce toczył równe pojedynki z takim turem jak Lukaku, jakoś w takiej roli nie widzę Ruganiego czy nawet Bonuca. Niestety ta kontuzja przypałętała się już u schyłku kariery, tutaj trzeba myśleć na jakimś obrońcom na poważnie bo Demiral jest w podobnej sytuacji. Niestety po ACL bardzo często piłkarze mają długotrwałe problemy mięśniowe. Z autopsji wiem, ze przeszczep nie zawsze trzyma tak jak powinien mimo, ze wszystko jest zrobione na tip-top. Stąd moje obawy nie tylko w stosunku do Giorgio ale i Demirala, bo Giorgio pewnie już nigdy nie będzie w stanie być podstawowym obrońcom w dłuższej perspektywie czasu, ale z Demiralem mogą być także podobne problemy.
Co do Alexa to, ze się pożegnali może i było dobre, chociaż patrząc przez pryzmat jakich ściągano później arcymistrzów : Boriello, Bendtner, Anelka czy Osvaldo. W sumie cały ten tercet nie dał tyle co Alex w ostatnim sezonie. Po drugie sposób w jaki się to stało to porażka Agnellego na całej linii. Nie powinno się tak traktować legend i tyle w temacie. Do dziś Alex nie jest w żaden sposób zidentyfikowany z Juve, pewnie w sercu dalej ma klub, kibiców, ale tego nigdzie nie widać. Legendy to też jest obszar na którym można robić marketing, a sam Alex ze swoim zamiłowaniem do USA był świetnym "nośnikiem" Juve na tamte tereny.
Michael_M pisze:
26 stycznia 2021, 13:41
Nie rozumiem też niektórych kibiców...ten biedny Frabotta...ludzie on kopał gdzieś w 3 lidze, a teraz ma grać w pierwszej i LM...wiadomo, że będzie się bał bo przeskok jest niesamowity...wiadomo to było. Po co się nad nim pastwić?
Tutaj raczej nie ma co się pastwić zgadzam się, ale no delikatnie mówiąc to Frabotta się do Juve nie nadaje na chwilę obecną. To raczej przypadek, zrządzenie losu, że jest w Juve i gra,
Michael_M pisze:
26 stycznia 2021, 13:41
Patrząc na to, że jest kryzys to nasi i tak są w stanie coś wykombinować z różnymi dealami, płatnościami itp...Barcelona pewnie nie wyjdzie z tego szamba, Inter ma problemy z płatnością, Real który dokonał niemożliwego jest na minusie, Milan i inne, a nasi mimo to są w stanie sprowadzić dobrych piłkarzy. Jasne, że mamy sporo do poprawienia, ale robimy to systematycznie.
To, że Fabio kombinuje teraz i przekłada płatności na kolejne lata, ma złe i dobre strony. Fajnie, ze można pozyskać graczy i wzmacniać klub, ale pole manewru jest ograniczone właśnie do takich deali, wyp. z wykupem za rok czy 2. Nie każdy się na takie coś godzi, po drugie trzeba też taki klub nieco zachęcić stąd ceny pewnie są nieco zawyżone, po trzecie powoduje to wydatek za rok czy dwa i wtedy znowu Fabio będzie w podobnej sytuacji i będzie musiał kombinować znowu tak samo. Dlatego wg mnie Scamacca to głupi pomysł, gdzie i kiedy miałby grać? 90% czasu w ataku bierze Ronaldo, o resztę walczą Morata,Kulu i za chwilę dojdzie do nich Dybala. Szczerze to nie widzę kompletnie sensu pozyskania tego gracza. No chyba, ze jak kolega @Rottweill to kolejny zabieg w iście włoskim stylu mając zrobić dobrze w bilansach klubów.


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2523
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2021, 21:03

Poprostu pisze:
26 stycznia 2021, 19:09
@jacky

Tu się wszystkich graczy bez dużego nazwiska się hejtuje.
A po czym wnosisz, że Scamacca jest słabiakiem?
Jestem przekonany, ale moge sie mylic... jestem przekonany, ze napadzior to ma byc napadzior - ma miec liczby, gole, asysty. Ma miec zwod, ma miec depniecie. Zaraz ktos powie, ze sie chlopak potrafi zastawiac i odgrywac glowa... Juz takich przerabialem w Juventusie i nie zycze sobie powtorki z Amaurich. Z jednej strony ma 'dopiero', z drugiej 'juz' skonczone 22lata i do tej pory pałętał sie gdzies po drugich ligach. Gdyby byl jakims diamencikiem, to juz dawno bylby decydujacy dla druzyn, dla ktorych gral. W sumie zapomnialem, ze to Wloch wiec odpali po 30-stce... Mowi sie, ze ma on byc czwartym napastnikiem, ale po co nam czwarty napastnik i to za 22-25mln. ojro, jak my mamy palące potrzeby w podstawce?! Dla mnie: najzwyczajniej w swiecie i po prostu zbedny pilkarz. Chyba, ze to faktycznie znowu jakas kreatywna ksiegowosc. Choc w sumie moze przyjdzie tylko na te polroczne wypozyczenie i latem sie z nim pozegnamy :think:


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2021, 01:38

Scamacca? Proszę traktować mnie z dystansem, bo jestem "fanbojem" tego chłopaka od kilku lat.
Raz, że to co na razie przez te kilka miesięcy pokazał w Serie A jest tym co się spodziewałem. Ok, bramki tylko 2 w lidze + 4 w CI, ale podoba mi się jego gra - a muszę zapewnić, że widziałem jego wszystkie minuty w Genoi i to dokładnie, bo właśnie po to włączałem ich mecze by się przyglądać Gianluce. Zapewniam, że nie jest "typowym włoskim bramkowpychaczem", który ma piłkarsko mało do zaoferowania, umie się zastawić + odegrać. Chłopak jest w poruszaniu bardzo Zlatanowy i to też było widać w jego meczach w Genoi - cofał po piłkę, rozgrywał, tworzył partnerom okazje strzeleckie i tworzył je również w sposób nieoczywisty, np. zagrywając piłkę piętą (tutaj bez kpin, naprawdę chłopak ma w sobie taką cząstkę Zlatana i widać, że się nim inspiruje - np. ten groźny strzał nożycami z Milaniem, gdzie większość by nic z tej piłki nie zrobiła). Ma dobrą technikę, potrafi wejść w drybling, strzelił już kilka bramek w karierze z rzutów wolnych. Widziałem również wiele meczów Ascoli z poprzedniego sezonu w których mnie zawsze kupował + reprezentacji U19 (EURO), U20 (MŚ) i U21 (wszystko od debiutu). Uważam, że wsadzenie go do Juventusu sprawi, że chłop szybko rozkwitnie i sprawi duże zaskoczenie. On chyba sam spodziewał się, że będzie dzisiaj w innym momencie kariery - uciekał z Romy do PSV, bo liczył, że w Holandii szybciej dostanie szanse w dorosłej piłce (miał treningi z van Nistelrooyem, w juniorach osiągał jakieś kosmiczne liczby), ale doczekał się tylko debiutu w 2 lidze holenderskiej w wieku 17 lat i wrócił do Włoch, a Sassuolo na razie rzuca go po wypożyczeniach (teraz niekwestionowaną pozycję ma Caputo, a miejsce w składzie jedno).
Też, żeby nie było zbyt różowo - przerażają mnie jego tatuaże i boję się, że w głowie nie wszystko jest ok (ale to tylko moje przypuszczenie oparte o jego obrazek na szyi). Widziałem go z trybun na kilku meczach U20 - na MŚ + sparingu z Polską przed MŚ i co mi się rzuciło w oczy, chłop nie znosi, gdy partnerzy zaczynają grać do niego niedokładnie (wiadomo: darcie japy, wymachiwanie), chociaż w Juventusie pewnie sobie na takie zachowanie nie pozwoli.


Obrazek
ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2021, 09:15

Aouar to mokry sen chyba każdego kibica Juve. Na pewno piłkarze z L1 odnajdują się świetnie w Serie A. Ja jako Janusz footballu, również jestem za tym transferem. Ale patrząc na wczorajszy mecz (jak mówię, jestem Januszem) mocno się dziwię, że przy takiej bryndzy jak gra nasza pomoc w tym sezonie, ten młody Fagouli nie dostał do wczoraj żadnej szansy. Tym bardziej, że jest to ponoć mega talent bo ok 3 lat temu, Max się wypowiadał na jego temat super pozytywnie. Wczoraj zagrał bardzo dobry mecz, mimo iż to tylko SPAL z Serie B, ale naszym piłkarzom to nie przeszkadza w niczym, żeby ze słabą drużyną grać katastrofalną piłkę. Liczę, że teraz zacznie grać Fagouli, bo wczoraj był wszędzie na tym boisku i gryzł trawę, czyli coś, czego nie robią inni (Chiesa wyjątek, temu się chce) Niestety, ale Juve nigdy nie potrafiło promować młodzieży. Wyjątkiem tu jest Pogba, bo poza nim nie pamiętam kto z młodych BEZ nazwiska grał w pierwszym składzie. De Ligta nie liczę, bo chłop przeszedł za ciężkie pieniądze, jako przyszły mega kozak obrońca.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2021, 09:45

Młody gral ok ale zanotował dwie straty które z lepszym przeciwnikiem mógłby się zakończyć bramką. Druga sprawa to właśnie przeciwnik.

Warto dodać że jego nazwisko było również wymieniane w kontekście włączenia w deal z Scamacca. Osobiście wypożyczyłbym go gdzies gdzie dostałby minuty i wtedy otrzymalibyśmy jakiś szerszy obraz jego umiejętności i ew. przydatności. Na ten moment pompowanie balonika i przywoływanie caseu Pogby jest przynajmniej na wyrost


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2021, 10:09

mns pisze:
28 stycznia 2021, 09:45
Młody gral ok ale zanotował dwie straty które z lepszym przeciwnikiem mógłby się zakończyć bramką. Druga sprawa to właśnie przeciwnik.

Warto dodać że jego nazwisko było również wymieniane w kontekście włączenia w deal z Scamacca. Osobiście wypożyczyłbym go gdzies gdzie dostałby minuty i wtedy otrzymalibyśmy jakiś szerszy obraz jego umiejętności i ew. przydatności. Na ten moment pompowanie balonika i przywoływanie caseu Pogby jest przynajmniej na wyrost
A może po prostu dajmy mu szansę a nie ganiajmy po wypożyczeniach? I tak mamy problemy w pomocy więc minut dla niego nie zabraknie.

Przeciwko benevento, Crotone czy innej Spezi powinien grać bez żadnej stracy jakości.
Jak mamy przyciągać młode talenty jak naszym jedynym rozwiązaniem dla nich to gnicie po wypożyczeniach.


mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2021, 10:14

Jestem przekonany że chłopak nie pogra w lidze za dużo o ile cokolwiek...
Pirlo musi gonić tabele i nie będzie ryzykował jeśli nie będzie musiał (np. covid).


jeshu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 marca 2011
Posty: 220
Rejestracja: 27 marca 2011

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2021, 10:53

Poprostu pisze:
28 stycznia 2021, 10:09
mns pisze:
28 stycznia 2021, 09:45
Młody gral ok ale zanotował dwie straty które z lepszym przeciwnikiem mógłby się zakończyć bramką. Druga sprawa to właśnie przeciwnik.

Warto dodać że jego nazwisko było również wymieniane w kontekście włączenia w deal z Scamacca. Osobiście wypożyczyłbym go gdzies gdzie dostałby minuty i wtedy otrzymalibyśmy jakiś szerszy obraz jego umiejętności i ew. przydatności. Na ten moment pompowanie balonika i przywoływanie caseu Pogby jest przynajmniej na wyrost
A może po prostu dajmy mu szansę a nie ganiajmy po wypożyczeniach? I tak mamy problemy w pomocy więc minut dla niego nie zabraknie.

Przeciwko benevento, Crotone czy innej Spezi powinien grać bez żadnej stracy jakości.
Jak mamy przyciągać młode talenty jak naszym jedynym rozwiązaniem dla nich to gnicie po wypożyczeniach.
Dokladnie. Co to za perspektywa dla mlodego grajka "przejde do Juve i mnie do jakiejs dziury wysla na wieczne ogrywanie". Nie oszukujmy sie, mlodzi powinni dostawac minuty a nie wieczne "musimy miec komplet wiec z Fc Serspodlaski zagramy najsilnejszym skladem". Do tego obecnie jest 5 zmian wiec jak nasi tego nie wykorzystaja to nigdy nie bedzie zawodnikow z Piemontu.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2021, 10:59

Właśnie dlatego nie ma w Turynie Moise Kena oraz Haalanda.


mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2021, 11:32

Marazm naszego środka pola mocno przysłania wam oczy ;) oczywiście chciałbym się mylić i żeby mlody okazał się drugim Pogba :)


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2021, 11:39

Spoko, Romero straciliśmy a jeszcze okaże się, że nasz młody Pogba pójdzie w rozliczeniu za Scamaccę bo takie głupie pomysły dziś krążą. To są właśnie szanse młodych w Juve - wypożyczenia ale wypychanie w rozliczeniu.


Obrazek
piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2021, 12:30

Mamy biedę w środku pola, kiepskich technicznie zawodników, bez umiejętności zagrania piłek prostopadłych. Trafia się Fagioli, który daje nadzieję na grę do przodu i chcemy go wymienić na jakiegoś Scamacce? Mam nadzieję, że to tylko fake.


Klorel

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 marca 2013
Posty: 155
Rejestracja: 20 marca 2013

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2021, 15:02

Rozumiem, że chciecie powierzyć środek pola gościowi który zagrał ze słabym zespołem serie B w miarę dobre zawody?
Jak Portanova zagra jeden dobry mecz, to też będziecie tak się nad nim spuszczać?


http://www.forum.juvepoland.com/viewtopic.php?t=25767

Naklejki, wlepki, plakaty, szablony do malowania, tablice - zapraszam :)
ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2021, 17:02

Tonący się brzytwy chwyta. Jeżeli satysfakcjonuje Cię gra naszej pomocy, to good for you. Jak dla mnie jest dramat. Nie ważne z kim grali - czy dobrą drużyną, czy spadkowiczem - w środku pola zawsze dramat. Młody Fagioli pokazał się z dobrej strony.



Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Rottweill

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2008
Posty: 205
Rejestracja: 28 października 2008

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2021, 17:20

Klorel pisze:
28 stycznia 2021, 15:02
Rozumiem, że chciecie powierzyć środek pola gościowi który zagrał ze słabym zespołem serie B w miarę dobre zawody?
Jak Portanova zagra jeden dobry mecz, to też będziecie tak się nad nim spuszczać?
Powierzyć to może trochę za dużo powiedziane, ale dać mu więcej szans - jak najbardziej. Doszliśmy do takiego etapu, że środkowy pomocnik, który nie boi się zagrać gdzie indziej niż do tyłu czy wziąć na siebie rozgrywania, a przy tym nie wygląda z piłką przy nodze jak paralityk, z miejsca staje się potencjalnym zbawcą. Młody pokazał, że ma talent, chce grać do przodu i piłka mu nie przeszkadza. Owszem, przeciwnik z Serie B, ale jak na tle tego przeciwnika wygląda Ramsey?

Błędy w końcówce wydają mi się wynikać raczej ze zmęczenia, intensywność U-23 to nie intensywność pierwszej drużyny.


Obrazek
Zablokowany