Mercato (LATO 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
tOmek8820

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 czerwca 2019
Posty: 70
Rejestracja: 04 czerwca 2019

Nieprzeczytany post 23 września 2020, 13:31

Mając taką mentalność dziwię się że kibicujesz Juve a nie któremuś z powyższych teamów. Dla Nas zwycięstwa zawsze były jedynym celem.
Poza tym przewidywanie we wrześniu na starcie sezonu, że na wiosnę będziemy walczyć ledwo o ćwierćfinał LM jest bez sensu. Z takim nastawieniem po co w ogóle oglądać Juventus jesienią?


Szwamb

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2017
Posty: 290
Rejestracja: 22 stycznia 2017

Nieprzeczytany post 23 września 2020, 14:16

to jest tak dobre, że link wymaga ogarnięcia ;)

Obrazek

@transfery i drużyna
ja jestem z okienka zadowolony. Nie chcę wychodzić na minimalistę i cynika, ale kto wie czy naszym największym wzmocnieniem nie będzie Ramsey w formie na swojej właściwej pozycji*? :) (tak, wiem- brzmi podobnie jak "wzmocnienia poprzez powrót z kontuzji").
Skład nie jest wypełniony gwiazdami (tak naprawdę mamy sensu stricte tylko trzy: CR, Dybalę i de Ligta), ale wydaje mi się/mam nadzieję, że zawodnicy będą w stanie się zgrać i dać nam wiele radości- wystarczy tylko wspomnieć/zauważyć że 11 Lpoolu, która wygrała LM nie wyglądała wcale lepiej niż nasza- zaryzykuję też stwierdzenie, że Bayern z poprzedniego sezonu też jest zespołem tylko pół półeczki lepszym...

* szkoda, że tak naprawdę nigdy nie był tam na serio testowany w Juve Pjanić- w Romie grał jako ATM i grał fenomenalnie z jego techniką i strzałem, naprawdę szkoda.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 23 września 2020, 15:40

Dybala dzisiaj odbył cały trening z resztą ekipy. Morata przez brednie z covidem trenował indywidualnie.


unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 23 września 2020, 16:10

Jeśli nasze okienko miałoby skończyć się po oddaniu Khediry, to można by je ocenić bardzo dobrze patrząc głównie z perspektywy wieku piłkarzy (ale i ich umiejętności) i biorąc pod uwagę straty spowodowane Covidem.

W przedniej formacji dokonaliśmy dwóch zmian:
Out:
Gonzalo Higuaín
Mario Mandzukic

In:
Dejan Kulusevski
Álvaro Morata

Średnia wieku w porównaniu do początku ubiegłego roku spadła z 30,2 na 28,5 (-1,7). :ok: Nie dokonując tranferów mielibyśmy teraz napad w średnim wieku 31,2 lata!

Jak do tej pory w defensywie mieliśmy tylko dwa transfery IN - Luca Pellegrini (choć ten pewnie niedługo odejdzie) i Gianluca Frabotta (nie liczę Romero) - … W każdym razie na tą chwilę:
In:
Gianluca Frabotta
Luca Pellegrini

Włosi póki co obniżają średnią wieku, która zamiast o rok starsza w stosunku do ubiegłego roku, spada o -0,4 (27,2 -> 26,8). W przypadku transferu Luci średnia zamiast spaść, wzrośnie do 27,4 (+0,2).

Na bramce raczej finalnie nie będzie żadnych zmian (Gori raczej z nami nie zostanie), więc średnia wieku wzrosła o +1 (33,5 - > 34,5)

No i na koniec formacja, która miała największy wpływ na moją ocenę - środek pola (jak wspomniałem, już bez Khediry):
Out:
Miralem Pjanic
Sami Khedira
Blaise Matuidi

In:
Arthur
Weston McKennie

Rok temu średnia wieku nasza pomocy wynosiła 28,3. Na dzień dzisiejszy po odejściu Niemca będzie równa 24,9! (spadek o -3,4 ! WOW! :O )

Podsumowując:
Jak na okrojony budżet udało nam się - jak do tej pory - odmłodzić skład, zyskując przy tym (moim zdaniem) również na jakości.
Chciałbym żebyśmy jeszcze (poza Samim) pozbyli się także De Sciglio i zamienili go na np. Desta. Wiadomo, że taki Aouar też by się przydał, ale na to okienko jest to raczej mało prawdopodobne - niestety.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 23 września 2020, 16:16

Bayern to trochę inne środowisko. Stabilizacja pełną gębą. Trzon zawodników nie chciał odchodzić przez lata bo i po co? Oni są ze sobą zgrani, a teraz okazuje się że trener z konieczności to jakiś nowo odkryty Mocarz. Zazdroszczę. Oby Pirlo również okazał się taki.
Btw transferów jak dla mnie mimo iż pozycje są inne to Aouar/Chiesa, a to znaczy, że ktoś z przodu odchodzi. Ktoś z dwójki Berna/Costa musi odejść w to okienko. Stawiam, że łamliwy Brazol. Jak Andrzej powie, że Berna ma się pakować to odejdzie w następnym sezonie. Francuz jakby miał przyjść to ktoś ze środka musiałby odejść (Ramsey?) Broń Boże Bentancur...po co w ogóle usuwali tą klauzule?


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2473
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 23 września 2020, 18:05

Ja wiem, że ktoś się może połamać, a ktoś się jednak nie sprawdzić na dłuższą mete ( Kennie, Arthur, Ramsey ). Natomiast ten Aouar trochę tu teraz nie pasuje "ilościowo". Zakładam, że tam gdzie grał Ramsey, pogra też Dybala, pewnie i Bentancura można wystawić. Natomiast na dwie pozostałe pozycje byłby Rabiot, Benta, Kennie i Arthur - i tak ktoś może tutaj sporo siedzieć, to gdzie jeszcze ten Francuz? Pewnie żebym go chciał mimo wszystko, ale potem mogą wyjść z tego kłopoty, jak ktoś zacznie kwasy + finansowe. Tak na dobrą sprawę, to on powinien przyjść zamiast Arthura, no ale co zrobisz, klub sam siebie zablokował błędami poprzednich lat i teraz musi pod to układać mercato ( choć w tym roku wygląda to zdecydowanie sprawniej, dobry prognostyk na przyszłość ).


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2523
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 23 września 2020, 20:21

Crunny pisze:
22 września 2020, 19:27
Atletico pilnie poszukuje napastnika, bo pewnie nie chcą psuć sobie relacji z nami.
Chlopaku, wszyscy maja <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> w te mityczne dobre relacje z nami, tylko Juventus ciagle zgrywa dobrego wujka (miekka faje).

Poprostu pisze:
23 września 2020, 07:06
Pracujemy nad szarakiem bo w liście Agnelliego do udziałowców, który wczoraj pojawił się na stronie Juve. Prezydent mówił, że musimy trochę zacisnąć pasa i naszym celem w to okienko było pozbycie się dużych kontraktów.
To niech mi laskawie Agnelli wytlumaczy, jaki jest sens brania do druzyny i oplacania dziada, ktory pilkarsko nic nam nie da, a miliony z klubowej kasy i tak pobierze? :dontknow: Chyba, ze przychodzi grac za najnizsza polska krajowa, to spoko.

tOmek8820 pisze:
23 września 2020, 13:31
Dla Nas zwycięstwa zawsze były jedynym celem.
Szkoda, ze ten frazesz to tylko czcza gadanina w wywiadach, a nie konkrety na boisku.


Tak sobie mysle, ze w tym momencie Juventus tak naprawde placi pensje Suarezowi :prochno: Bo Atleti se wezmie Urusa na dwa sezony, Morata powaletuje u nas tez dwa lata, w przeciagu ktorych bedziemy bulili Atleti za jego wypo. Po dwoch latach Suarez pojdzie do MLS, a Morata po kolejnym ogrywaniu sie w Turynie wroci do Hiszpanii. W tej komicznej sytuacji Atletico, jest zawsze win-win.
Mam nadzieje, ze Hiszpan odejdzie po sezonie lub dwoch tego wypozyczenia i nie zostanie przez nas wykupiony definitywnie. Naleza mu sie slowa uznania za to, ze zgodzil sie na obnizke pensji i generalnie widac, ze Turyn/Juventus mu pasuje i on tutaj dobrze sie czuje.


Chcemy wepchnac Coste do Wolves? Dawac w zamian Nevesa :prochno:


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 23 września 2020, 20:38

Jacky pisze:
23 września 2020, 20:21
Chlopaku, wszyscy maja <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> w te mityczne dobre relacje z nami, tylko Juventus ciagle zgrywa dobrego wujka (miekka faje).
:ok: ... dobrze powiedziane, jakie dobre relacje skoro w interesach takowych nie ma. Gdzie nagle są dobre relacje z Sassuolo kiedy chcemy Locatelliego ? Próbowali nas <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> bez mydła...gdzie te dobre relacje z Lyonem o których się pisze ? Jakie dobre relacje z Bayernem skoro za 40 mln wcisnęli nam kalekę ? Dobre relacje to my mamy z każdym ale jeżeli chodzi o inne kluby to dupczą nas na potęgę w imię właśnie "dobrych relacji", szkoda, że my tak nie potrafimy.

Na marginesie - krążą informacje jakoby Milan a szczególnie Maldini naciskał nas w kwestii Demirala. Nie pierwszy raz zresztą bo Demiral spędza sen z powiek Maldiniego od dawna. Kto jak kto ale jeden z najlepszych obrońców w historii wie w czym rzecz i widzi coś w nim. Ja tylko mam nadzieję, że Paraticiemu nie przyjdzie do głowy go sprzedać aby tylko kasa się zgadzała. Powiem szczerze, że obawiam się trochę działań Paraticiego gdyż kolejne odgrzewane info jest takie, że to jego ostatnie mercato w barwach Juve i ma podzielić los Sarriego zgodnie z tym co już wcześniej czytaliśmy. Paratici może mieć na to wszystko <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> i oby nam tylko jakiegoś przykrego prezentu nie zrobił bo takim między innymi byłoby oddanie Demirala a Maldini w Milanie robi dobrą robotę póki co.


Obrazek
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 23 września 2020, 20:42

@MRN
Milanowi już odpowiedzilismy w sprawie Demirala. Zapytaliśmy czy chcą Ruganiego bo Demiral jest nie na sprzedaż.


tOmek8820

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 czerwca 2019
Posty: 70
Rejestracja: 04 czerwca 2019

Nieprzeczytany post 23 września 2020, 20:58

MRN pisze:
23 września 2020, 20:38
Jacky pisze:
23 września 2020, 20:21
Chlopaku, wszyscy maja <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> w te mityczne dobre relacje z nami, tylko Juventus ciagle zgrywa dobrego wujka (miekka faje).
:ok: ... dobrze powiedziane, jakie dobre relacje skoro w interesach takowych nie ma. Gdzie nagle są dobre relacje z Sassuolo kiedy chcemy Locatelliego ? Próbowali nas <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> bez mydła...gdzie te dobre relacje z Lyonem o których się pisze ? Jakie dobre relacje z Bayernem skoro za 40 mln wcisnęli nam kalekę ? Dobre relacje to my mamy z każdym ale jeżeli chodzi o inne kluby to dupczą nas na potęgę w imię właśnie "dobrych relacji", szkoda, że my tak nie potrafimy.

Na marginesie - krążą informacje jakoby Milan a szczególnie Maldini naciskał nas w kwestii Demirala. Nie pierwszy raz zresztą bo Demiral spędza sen z powiek Maldiniego od dawna. Kto jak kto ale jeden z najlepszych obrońców w historii wie w czym rzecz i widzi coś w nim. Ja tylko mam nadzieję, że Paraticiemu nie przyjdzie do głowy go sprzedać aby tylko kasa się zgadzała. Powiem szczerze, że obawiam się trochę działań Paraticiego gdyż kolejne odgrzewane info jest takie, że to jego ostatnie mercato w barwach Juve i ma podzielić los Sarriego zgodnie z tym co już wcześniej czytaliśmy. Paratici może mieć na to wszystko <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> i oby nam tylko jakiegoś przykrego prezentu nie zrobił bo takim między innymi byłoby oddanie Demirala a Maldini w Milanie robi dobrą robotę póki co.
Z tym dupczeniem trochę przesadziłeś. I argumenty z dupy trochę. Wiesz co Nam może zrobić Milan? Zjedz Snickersa 🍫🍻


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 23 września 2020, 21:02

Rzecz w tym, że chyba nie przesadziłem a za Snickersa dziękuję...nie jadam słodyczy ;)
Tu nie chodzi o to co Milan nam może zrobić tylko o to co Paraticiemu do łba strzeli, czy to pierwsze mercato, które śledzisz ?


Obrazek
Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2473
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 23 września 2020, 21:27

No ale on jest chyba na cenzurowanym? Po to ten cały Cherubini czy jak mu tam? Zresztą co by nie mówić o Agnellim, to jednak chyba teraz trzyma rękę na pulsie?


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 23 września 2020, 22:13

Jakiś pseudo guru na VS pisze, że pracujemy nad Pogba.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 23 września 2020, 23:19

Poprostu pisze:
23 września 2020, 22:13
Jakiś pseudo guru na VS pisze, że pracujemy nad Pogba.
To nie jest pseudo guru bo od początku twierdził, że Sarri out i rzucił hasłem Morata podczas kiedy my wszyscy oczekiwaliśmy na Suareza lub Dżeko...nikt jednak nie brał go poważnie bo wszyscy czekali na gryzonia.
Morata i Pogba to podobno cele Agnelliego.
Mnie już nic nie zdziwi choć w Pogbę akurat trudno mi wierzyć.


Obrazek
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 24 września 2020, 01:53

Na moje oko priorytetami IN powinni być:
1. prawy obrońca, który jest też w stanie zagrać na wahadle (np. Dest, choć tutaj temat jest już raczej pozamiatany)
2. lewy obrońca, który jest też w stanie zagrać na wahadle (np. A.Telles, Gosens, w ostateczności ten Emerson)
3. zmiennik, a w przyszłości być może następca CR7 (np. Depay, Boga czy ten Chiesa)
4. dopiero na samym końcu myślałbym o środkowym pomocniku (np. Aouar, Pogba), bo jednak mamy w tej chwili w kadrze 5 środkowych, którzy raczej na pewno z nami zostaną

Numery 1 i 2 powinny zostać załatwione już teraz, bo jednak pomysły z Kulsevskim czy Bernardeschim na wahadłach to eksperymenty, które wychodzą średnio jeden na cztery/pięć.
Numery 3 i 4 mogłyby zostać na kolejne lato.


Zablokowany