Mercato (LATO 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2020, 18:33



:prochno:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2020, 19:02

Zrobiliśmy ich bez mydła, nie ma co. Nie twierdzę, że Arthur wypali choć potencjał ma ale jest młody, ogromny margines rozwoju i terapia behawioralna w Juve, która już niejednego nawróciła.
Barca zaś ma już 10 30 - latka w składzie :prochno:
Jestem niesamowicie uradowany tym, że udało nam się pozbyć niepotrzebnego balastu, który za rok stałby się ogromnym problemem.


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2020, 19:16

Wszystko ładnie wyjaśnione z finansowego punktu widzenia.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2020, 19:20

Może to u nas choć trochę nawiąże do Xaviego, do którego tak często go porównywano? :snack: Faktycznie ciekawy profil. Problem jednak taki, że nie za bardzo mu się chciało w swoim ukochanym klubie, do nas idzie z kolei trochę za karę, więc trudna sprawa. Zobaczymy.

Ciekawe, czy Pjaniciowi choć w tej końcówce sezonu przypomni się jak grać. Swoją drogą Fabio dokonał imponującego ruchu. Nie wiem jak ktoś mógł się połakomić na Bośniaka na tyle, by oddać jednego z niewielu młodych swojej kadry.

Arthur, ok, dostanie kredyt zaufania, ale to mało jak na nasze potrzeby. Nam trzeba jeszcze kogoś z wyższej półki jak choćby SMS. Nie twierdzę, że się uda, ale mamy spore potrzeby w tej formacji. Matuidi, Khedira powinni bezwzględnie odejść. Nie wiem co myśleć o Ramseyu, Rabiotowi dałbym szansę.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2020, 19:46

I ta klauzula 400 mln euro w kontrakcie Pjanica - niezły trolling :prochno:

Arthur nie był szczytem moich marzeń, bo bardziej od niego wolałbym kogoś z grona: Pogba, Verratti, Milinkovic-Savic, Aouar, ale wydaje się być w TOP 10 środkowych pomocników w wieku 20-28 lat, więc pozostaje mu kibicować, aby wskoczył do TOP 3-5. Najbardziej niepokoi mnie jego zachowanie pozaboiskowe, motywacja i opinie kibiców Barcelony, że nawet po 2 sezonach w Europie nie jest w stanie wytrzymać 90 minut grania w europejskim tempie.

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że obecnie nikt nie dałby w gotówce nawet 50 mln za 30-letniego Pjanica przy koronawirusie i jego formie. Arthur jest realnie wart jakieś 50-60 mln, więc według mnie wymiana dość uczciwa, bo wartość obu została zawyżona. My możemy Barcelonie zapłacić łącznie aż 82 mln, oni nam max. 65 mln, czyli i tak Arthur został wyceniony 17 mln drożej.

Obawiam się jednak, że możemy już pożegnać się ze wzmocnieniami typu Pogba, Verratti, Milinkovic-Savic. Szczytem marzeń pozostaje Aouar, ciekawą opcją na ławkę wydaje się ten Locatelli w roli żołnierza. Za rok żegnamy Matuidiego i Khedirę, więc teoretycznie zostaje tylko czwórka pomocników: Bentancur, Arthur, Ramsey i Rabiot. Dlatego przydałby się już teraz taki Locatelli, żeby za rok nie musieć na gwałt sprowadzać 2 środkowych.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2020, 19:52

mrozzi pisze:
29 czerwca 2020, 19:20
Nie wiem co myśleć o Ramseyu, Rabiotowi dałbym szansę.
Piłkarsko wyżej stawiam Walijczyka, ale dla mnie obaj mogą odejść albo zostać. Kwestia popytu na angielskim rynku, bo tam byłaby chyba największa szansa na znalezienie chętnych - czy to transfer za 20-30 mln czy próba wymiany.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2020, 19:59

@Crunny, jak dla mnie tego typu działania mają na celu jeden poważny, gotówkowy strzał. Nie wiem czy będzie to pomocnik czy napastnik ale czuję, że coś za gruby hajs ściągniemy a jak widać stan finansów takim zabiegiem został podreperowany. Teraz pozostaje pytanie, kto zwolni środki płacowe bo odejście Igły czy Khediry z całą pewnością nie wykluczałyby grubego transferu. Barca zaś uparła się na Lautaro. inter zaczyna szaleć a maja jeszcze do spłaty Lukaku więc te wszystkie ich działania na rynku transferowym wynikają z tego, że sprzedadzą Lautaro. co będzie kolejnym wyrzuceniem grubego hajsu przez Barcę, której polityka transferowa jest karygodna.


Obrazek
mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2020, 20:02

Agresti wcześniej pisał ze oprócz Arthura stać nas na jeszcze jedne kontrakt w wysokości 10 mln i on osobiście stawia na kolejnego pomocnika. Trzeba czekać na to co Fabs wymyśli i powiem szczerze ze po tej wymianie dostaje ode mnie kredyt zaufania.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2020, 20:34

Taki skład Juve jest dziś na głównej Transfermarkt.com jako potencjalne Juve 2020/21.

C.Ronaldo (35) - Dybala (26) - Kulusevski (20)
Bentancur (22) - Arthur (23) - Rabiot (25)
A.Sandro (29) - Bonucci (33) - de Ligt (20) - Cuadrado (32)
Szczęsny (30)


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2020, 20:44

mns pisze:
29 czerwca 2020, 20:02
Agresti wcześniej pisał ze oprócz Arthura stać nas na jeszcze jedne kontrakt w wysokości 10 mln i on osobiście stawia na kolejnego pomocnika.
Bo wszystko do tego zmierza tym bardziej, że ptaszki ćwierkają, że intensywnie pracujemy nad umieszczeniem Rabiota w Anglii.


Obrazek
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2020, 21:00

A macie cos więcej o tym rzekomym 150+ w bilansie?

"The economic effect is positive for about € 41.8 million, net of solidarity contribution and auxiliary expenses."

Jak my to robimy że w tym dealu mamy tak duży net profit.

Fabs. :bravo:


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
fivapoPL

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 marca 2017
Posty: 310
Rejestracja: 13 marca 2017

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2020, 21:16

Adrian27th pisze:
29 czerwca 2020, 21:00
A macie cos więcej o tym rzekomym 150+ w bilansie?

"The economic effect is positive for about € 41.8 million, net of solidarity contribution and auxiliary expenses."

Jak my to robimy że w tym dealu mamy tak duży net profit.

Fabs. :bravo:
Era gennaio quando gli esperti dei conti nel calcio spiegavano come la Juve fosse costretta a realizzare almeno 150-160 milioni di plusvalenza entro il 30 giugno. Una missione quasi impossibile si pensava per Fabio Paratici, considerando come in quel momento la Juve fosse ferma agli 82 milioni di plusvalenza registrati nella sessione estiva di mercato: bisognava raddoppiarle. Ma in un modo o nell'altro, Paratici ci è riuscito. Se il fine giustifica i mezzi, un autentico capolavoro di Paratici. Sempre che valutare 7 milioni Muratore, 8 Matheus Pereira e via discorrendo, possa sembra qualcosa di normale a tutti quanti, così come quei giocatori comprati ad agosto e poi ceduti a gennaio (vedi Han e Mota Carvalho).


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2020, 21:21

Adrian27th pisze:
29 czerwca 2020, 21:00
Jak my to robimy że w tym dealu mamy tak duży net profit.
Wejdź sobie w wątek tweeta, który wrzuciłem powyżej. Masz wytłumaczone łącznie z tabelami amortyzacji kontraktu.
Crunny pisze:
29 czerwca 2020, 20:34
Taki skład Juve jest dziś na głównej Transfermarkt.com jako potencjalne Juve 2020/21.

C.Ronaldo (35) - Dybala (26) - Kulusevski (20)
Bentancur (22) - Arthur (23) - Rabiot (25)
A.Sandro (29) - Bonucci (33) - de Ligt (20) - Cuadrado (32)
Szczęsny (30)
Ech... gdybyśmy mieli w skarbcu trochę więcej złota:

C.Ronaldo (35) - Dybala (26) - Sancho (20) / Zaniolo (20)
Bentancur (22) - Arthur (23) - Havertz (21) / Aouar (21)
A.Sandro (29) - Bonucci (33) - de Ligt (20) - Hakimi (21)
Szczęsny (30)

;(


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
AdiZ

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lipca 2010
Posty: 437
Rejestracja: 21 lipca 2010

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2020, 22:20

MRN pisze:
29 czerwca 2020, 19:02
Zrobiliśmy ich bez mydła, nie ma co.
:facepalm: Grubo tu wszyscy lecicie. Transfer do 30 czerwca w celu podreperowania bilansu FFP zarówno naszego jak i Barcelony.

Wiem doskonale, że nasza pomoc to tartak ale nie popadał bym w taki huraoptymizm. Dostaliśmy, nazwijmy to po imieniu rezerwowego Barcy, który nie spełnił oczekiwań. Z problemami pozaboiskowymi, które w Turynie prowadziły to wyautowania danego delikwenta.
W pierwszej kolejności klub powinni opuścić Matuidi i Khedira. Ale nasz szpec od transferów mógłby się 2 i troić a kupców i tak by nie było a 30 czerwca blisko. Więc transfer Pjanica byle by bilans był by na +. W przyszłym roku pewnie ktoś z grona Dybala, Sandro, Bentancur bo innych placków nikt nie kupi/wymieni w celu zerowania bilansu.

A Pjanic, cóż jak tu wszyscy dmuchają na Brazylijczyka to może Bośniak ustawimy wyżej z innymi zadaniami na boisku, pokaże na co go naprawdę stać i zamknie usta nie tylko formowym ekspertom ale i Maxiowi oraz Maurycemu.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2020, 22:37

Szanuję Twoje zdanie ale co Fabs ma zrobić skoro ani Khedira ani kurczak nie chcą odejść ? Ja nie twierdzę, że Pjanić to słabiak, to dobry zawodnik ale nam już nic nie dawał a nie oszukujmy się - nasza gra lepiej wyglądała bez niego. Ja Pjaniciowi nadal będę kibicował, nawet w koszulce Barcy i mam nadzieję, że mu się powiedzie ale u nas on był wypalony i nawet Sarri nie potrafił go wskrzesić. Jak by nie było, oddaliśmy 30- latka za 23-latka i trzeba wierzyć, że jego problemy poza boiskowe się skończą bo Turyn to nie jest tak rozrywkowe miasto jak Barcelona. Niejeden się tutaj uspokoił z Tevezem na czele a Vidalovi zaczęło odwalać po jakimś czasie. Zresztą VIdal hasał po nocnych klubach ale na boisku robił swoje. Nie twierdzę też, że Arthur na pewno będzie mega wzmocnieniem ale jego łatwiej będzie jeszcze sprzedać za dobre pieniądze bo Pjanić dołączyłby do klubu Amauriego podobnie jak Igła, Khedira czy Matuidi. Wystarczy, że Mandżur odszedł za darmo a pewnie bylibyśmy zmuszeni za jakiś czas za darmochę oddać naszych dziadków. Poza tym kolega Urbi ładnie powyżej wyjaśnił, że Fabs ładnie póki co odmłodził naszą obronę i mamy dwóch kozaków na środku obrony z czego za jednym wzdychała cała Europa.

A skoro przy Barcy jesteśmy to robi się tam drugi Milan. Mają stary skład, wypalony i nikt nie chce odejść a zmienników wartościowych brak. Do tego grona wzięli Pjanicia, który dodatkowo zawyża średnią wieku i dali mu kontrakt na 4 lata. Gdyby Fabs wziął kolejnego dziadka jak mu wciskali ( Vidala, Rakiticia ) to chcielibyście wszyscy wywieźć go na taczce. W mojej subiektywnej opinii, Fabs naprawdę świetnie na tym wyszedł.


Obrazek
Zablokowany