Mercato (LATO 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2020, 08:58

@Jakku - a co jeszcze na VS słychać? Jakieś kolejne ploty/cele transferowe?

Przy założeniu, że Barca musi swe księgi finansowe wypucować do 30 czerwca mam nadzieję, że transfer zostanie ogłoszony dziś/do weekendu niż przed samym deadlinem. Tak dla pewności.


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2020, 09:10

Garść plotek od Romeo Agresti:

- No Aubameyang interest from Juventus.
- For me, Zaniolo will stay another year at Roma
- De Sciglio will leave
- if Juventus make sales, they could sign another player in a decent salary. I think they'll sign a midfielder
- Juventus likely to sell Cristian Romero outright
- Juventus very interested in Castrovilli.


joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2020, 09:17

Transfer chyba tylko po to żeby w księgach wszystko się zgadzało. Przynajmniej w Barcelonie. Miało być 70 mln do końca czerwca to będzie hehe. Jakoś specjalnie płakał po Arthurze nie będę, bo przez cały ten okres w Barcelonie nie zrobił kroku na przód. Uważam wręcz, że na początku grał najlepiej. Arthur dobrze zastawia piłkę, potrafi ją utrzymać, obrócić się, jednak z drugiej strony słabo gra do przodu. Jednak w Barcelonie wszyscy pomocnicy słabo grają ten element, więc może w Juve pod nowym trenerem z pomysłem na niego odżyje.

Moim zdaniem największym minusem Arthura jest dość słaba kondycja i (być może) problemy ze zdrowiem a mam tutaj na myśli problemy z pubalgią. W tym sezonie na 31 kolejek ligowych 9 opuścił ze względu na uraz/kontuzję, 2 mecze poza kadrą, w 6 wchodził jako zmiennik, w 10 schodził z boiska przed czasem, a tylko 4 mecze rozegrał w pełnym wymiarze. W poprzednim sezonie było podobnie. Można zrozumieć że przyszedł z mniej wymagającej ligi, ale jeśli po 2 latach w 60 min oddycha rękawami, to albo nie przyłożył odpowiedniej wagi do treningu kondycyjnego (nawet z indywidualnym trenerem), albo zdrowie nie pozwala mu wejść pod tym względem na europejskim poziom.

Pjanicia nie będę komentował w tym momencie, bo tak jak pisałem poza kwestiami księgowym dla Barcelony ten transfer nie ma sensu. Oczywiście jeżeli ktoś z tej dwójki ma szansę wejść na wyższy poziom to mimo wszystko jest to Arthur. Być może nowe środowisko i nowy sztab szkoleniowy pomoże mu w tym.

EDIT: Właśnie sobie jeszcze sprawdziłem i w sezonie 18/19 nie rozegrał żadnego meczu ligowego w pełnym wymiarze. Więc jakiś progres jest.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2020, 09:34

@joy

A ile razy Arthur w Barcelonie grał na pozycji na która został sprowadzony czyli cofnięty rozgrywający? Dla Sarriego to będzie bardzo dobry piłkarz o ile dopisze mu zdrowie.

Gazzetta O Bernie:

W piłkarza wciąż wierzy Maurizio Sarri: do tego stopnia, że w ostatnich tygodniach analizował jego grę na video, by przed finałem Pucharu Włoch pokazać Bernardeschiemu kompilację, przygotowaną specjalnie pod jego potrzeby. Na jej podstawie wytłumaczył mu, czego oczekuje od niego na boisku. Szkoleniowiec ostatecznie postawił w finale na Douglasa Costę, wydaje się jednak że Bernardeschi wykorzystał swoją szansę w ostatnim meczu ligowym.


joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2020, 09:56

Według mnie on powinien grać na pozycji Xaviego, bo to taki typ piłkarza. Czyli przed Busquetsem. I wydaje mi się, że większość czasu grał na tej pozycji. W tym sezonie mogło być mu trudniej bo jeszcze doszedł de Jong, ale on raczej grał z lewej strony i nie wchodził mu w paradę. Trudno mi to ocenić bo podczas meczu jest spora wymienność pozycji. Jeżeli w Juventusie będzie grał bezpośrednio przed obrońcami, to może się to sprawdzić, bo przytrzyma piłkę i wyprowadzi ją z połowy. Raczej nie jest to jeszcze pomocnik, który daje ostatnie podania. Trzeba też oddać, że zdarzyło mu się przeszyć zasieki rywala prostopadłym podaniem, jednak należy to traktować bardziej w kategoriach incydentu, niż czegoś regularnego.
Można się tutaj pocieszyć myślą, że Xavi też zaczynał od pozycji defensywnego pomocnika, a dopiero potem przeszedł wyżej, a na światowy Top wszedł dopiero w wieku 28 lat. Tylko ja nie jestem przekonany czy głowa i zdrowie Arthura pójdą za talentem (a ten niewątpliwie posiada).


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2020, 11:13

Osgiliath pisze:
26 czerwca 2020, 08:58
@Jakku - a co jeszcze na VS słychać?
To może ja za niego bo jakku tu rzadko bywa ale dziwię się, że nagle zainteresowanie VS :

- do pomocy chcemy Castrovillego
- pracujemy nad wymianą Costa - Jesus
- Bernardeschi odejdzie
- przebąkuje się, że palacz odejdzie po sezonie


Obrazek
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2020, 11:14

Wymiana Costa-Jesus...czyżby Paraticiemu znudziło się dymanie przez inne kluby ? 😁 Jeżeli by to doszło do skutku i wymiana Pjanica za Arthura również, to zaczął by Fabio naprawiać swój wizerunek. Zyskalibyśmy 9tke, która wymieniałaby się pozycjami z Krystyną i od biedy mogła zagrać na lewym skrzydle.
Ostatnio zmieniony 26 czerwca 2020, 11:54 przez Alexinhio-10, łącznie zmieniany 1 raz.


Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1290
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2020, 11:54

Atak Dybala-Jesus-Ronaldo... przecież tu by była taka wymienność pozycji że przeciwnikom by się w głowach zakręciło. A do tego żeby nie zakręciło się naszym, potrzebna jest ręka kogoś takiego jak Klopp.
Ciekawi mnie jak będzie ustawiony Arthur. Może to będzie pretekst do zmiany koncepcji naszej pomocy, czyli odejścia od registy? Bentancur ma zadatki by być bardziej kreatywną wersją Busquetsa, gość sprawdza się idealnie grając przed stoperami, po bokach ustawić Arthura i silnego tura z zadatkami do gry ofensywnej w stylu Pogby czy SMSa.
Czy ktoś mógłby pokrótce scharakteryzować tego Aouara? Lyonu nie oglądam, sądząc po doniesieniach medialnych chłopakiem interesujemy się dość intensywnie, był nawet dość śmiałe plotki o włączeniu w transakcje naszego Mozarta drugiej linii czyli Matuidiego.


Obrazek
playmaker

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 lutego 2007
Posty: 690
Rejestracja: 24 lutego 2007

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2020, 12:17

Niestety wydaje mi się, że jeśli chodzi o atak to naszym największym problemem jest brak 9 ale takiej, która potrafiłaby zdobyć bramkę głową w zatłoczonym polu karnym. Ronaldo gra świetnie głową ale oczywiście woli rozpoczynać swoje akcje ze skrzydła i być pod grą. Stąd też duże zainteresowanie Milikiem. Higuain jest naszą dziewiątką ale wzrost czy gra głową to nie są jego atuty.

Można sobie wyobrażać piękną grę szybkimi podaniami i dużą wymiennością pozycji ale problem robi się gdy zespoły bronią się prawie lub całą 11 na swoich pierwszych 20 metrach. Wtedy trudno się przebić i często najlepszym rozwiązaniem jest szukanie wrzutki na wysokiego zawodnika. My sami często dośrodkowyjemy ale aktualnie Ronaldo to jedyny zawodnik który potrafi dobrze wykorzystywać takie sytuacje i przez to występuje później frustracja wśród kibiców, bo jest "milion bezużytecznych wrzutek".

Żałuję bardzo odejścia Mandzukicia, to zawodnik którego wg mnie nam brakuje i nie rozumiem odsunięcia go od zespołu w pierwszej fazie sezonu...

EDIT: Swoją drogą do tej roli marzy mi się Haaland, może ma pewne braki techniczne ale jest silny, szybki, młody, ma mocne uderzenie i świetny instynkt strzelecki.


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1765
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2020, 12:41

playmaker pisze:
26 czerwca 2020, 12:17
Żałuję bardzo odejścia Mandzukicia, to zawodnik którego wg mnie nam brakuje i nie rozumiem odsunięcia go od zespołu w pierwszej fazie sezonu...
Zwrócę się trochę bardziej ogólnie, bo więcej osób wspominało ostatnio o Mandżukiciu: Panowie, co Wy? Jeszcze by tu brakowało Chorwata, jakby Khedira, Matuidi i De Sciglio byli małym problemem. ;)


playmaker

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 lutego 2007
Posty: 690
Rejestracja: 24 lutego 2007

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2020, 12:44

vitoo pisze:
26 czerwca 2020, 12:41
playmaker pisze:
26 czerwca 2020, 12:17
Żałuję bardzo odejścia Mandzukicia, to zawodnik którego wg mnie nam brakuje i nie rozumiem odsunięcia go od zespołu w pierwszej fazie sezonu...
Zwrócę się trochę bardziej ogólnie, bo więcej osób wspominało ostatnio o Mandżukiciu: Panowie, co Wy? Jeszcze by tu brakowało Chorwata, jakby Khedira, Matuidi i De Sciglio byli małym problemem. ;)
Wiesz, nie tęsknię za Mandzukiciem na skrzydle u Allegriego, tylko widzę brak wysokiej '9' ;)


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2020, 12:46

Jeśli chodzi o ofensywnych graczy, to akurat 2 kolejne okienka mogą być ciekawe.

Kontrakty do 2021 (dostępni już teraz w promocyjnej cenie, a za pół roku za darmo):
- F.Torres
- Depay (dla mnie świetna opcja do rotacji z CR7)
- Thauvin
- Milik
Wszyscy raczej jako rezerwowi, ale ciekawi gracze sporo przed 30-tką.

Kontrakty do 2022 (albo przedłużą albo za rok będą dostępni w promocyjnej cenie):
- Mbappe
- Neymar
- Sancho
- Chiesa
- Orsolini
Akurat w 2022 roku kończy się kontrakt CR7 :whistle:


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2020, 13:52

No oddanie Costy, pewnie jeszcze za Jesusa na zasadzie wymiany to imo byłby również spory plus. Nie wiem jak bardzo Pep musiałby kochać Costę, aby przymknąć oko na to, że wraz z graczem do City przywędrowałaby cała klinika...

Tak, jak w sumie nie byłbym przeciwny odpaleniu Sarriego po sezonie to się zastanawiam, który trener byłby wolny, aby do nas przyjść? Już nawet nie mówię o Włochach, bo tu to chyba tylko Gasp z Bergamo. Pep?

Możecie coś więcej powiedzieć o tym młodziaku pełnomocniku z Violi, który nas najbardziej interesuje?


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2020, 14:16

Osgiliath pisze:
26 czerwca 2020, 13:52
Tak, jak w sumie nie byłbym przeciwny odpaleniu Sarriego po sezonie to się zastanawiam, który trener byłby wolny, aby do nas przyjść?
Pochettino od ręki, ale czytałem, że wolałbym wrócić do PL.
Osgiliath pisze:
26 czerwca 2020, 13:52
Możecie coś więcej powiedzieć o tym młodziaku pełnomocniku z Violi, który nas najbardziej interesuje?
Zakładam, że rozmawiamy o Castrovillim, który ma 23 lata :prochno: Jego wycena przez Fioletowych jest śmieszna.

Co do Jesusa to nie będę się powtarzał, także wklejam co napisałem jakiś czas temu.
jackop pisze:
25 kwietnia 2020, 19:53
Drugą niezrozumiałą kandydaturą jest wspomniany wyżej Jesus. Nie odnajduje się najlepiej w roli wysuniętej 9tki, a wymienność pozycji nie jest jego mocną stroną. Równie dobrze możemy tam wystawić Dybalę zamiast inwestować gruby hajs. Żeby postawić na Brazylijczyka w środku potrzebowalibyśmy mega mocnych skrzydeł, które wezmą na siebie ciężar finalizowania akcji. City ma Sterlinga, Bernardo, Mahreza i Sane, a i tak gra z Aguero na szpicy wygląda o wiele lepiej i ma przełożenie na bramki. Ten sam problem miała Barca podczas nieobecności Suareza, gdzie Griezmann nie był w stanie go zastąpić. Nie odmawiam umiejętności, ale to nie ten typ napastnika, którego obecnie potrzebujemy. Gabriel pasowałby np. jako następca Firmino w LFC lub jako 10tka w systemie z dwójką napastników.
Wymiana za Costę + dopłata brzmi już lepiej, niż płacenie czystą gotówką.
Baczu pisze:
26 czerwca 2020, 11:54
Atak Dybala-Jesus-Ronaldo... przecież tu by była taka wymienność pozycji że przeciwnikom by się w głowach zakręciło.
Widzę, że mamy zupełnie odmienną percepcję tego co Brazylijczyk potrafi, bo to jest jedna z jego najsłabszych stron jeśli chodzi o grę w City.
:?:
Ostatnio zmieniony 26 czerwca 2020, 14:40 przez jackop, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2020, 14:26

Uwielbiam Costę, ale kończy mi się do niego cierpliwość. Co z tego, że ma ogromny talent, skoro prezentuje go głównie na archiwalnych filmach albo w fifie. Jeśli byłaby szansa oddać Costę za dużo młodszego Gabriela byłoby świetnie. Ale pytanie na ile wiarygodne są to doniesienia, czy Costa będzie się też palił do braku LM (bo utrzymali to zawieszenie zgadza się?).

Sarri nie potrafił narzucić swojego stylu, ale to co ważne w tym sezonie jeszcze przed nami. Nawet jeśli naszym skończyłaby się cierpliwość to co dalej. Może Inzaghi. Na grube nazwisko jak Klopp szanse raczej nikłe.


Zablokowany