Mercato (ZIMA 2020) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Zablokowany
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Podziękował: 0
Podziękowano: 0

02 stycznia 2020, 08:04

Tak właśnie w sprawie Eriksena - a on nie może grać w trójce pomocników, nawet gdybyśmy grali 4-3-1-2? Wrzucić tam przecinaka z prawdziwego zdarzenia i byłoby ok. Z resztą. Brałbym go nawet, jeśli miałby stricte grać za napastnikami biorąc pod uwagę, że CR niedługo odchodzi i z przodu zrobi się luka, którą najpewniej zapełni Dybala. Igła też ma swoje lata, więc o ile teraz może wreszcie ogarniemy pomoc to za rok atak to mus.

Druga rzecz - inter. Jak im się uda pozyskać w jedno okienko (najpewniej już zimowe) i Vidala i Eriksena to będzie dla nas fatalnie. Nie mówię, że trzeba im zabierać każdego gracza, który miałby do nich trafić i który by ich wzmacniał, ale sytuacja jest taka, że oba kluby potrzebują wzmocnić środek i stąd gwizdnięcie im Duńczyka uważam za obowiązek, biorąc pod uwagę bryndzę w naszej pomocy.

MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Podziękowano: 7 razy

02 stycznia 2020, 08:29

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że Paratici prawdopodobnie nie widzi problemu i nie zdziwię się jeżeli jedyna roszadą będzie wymiana Can-Paredes. Eriksen to z pewnością dobry zawodnik ale tylko dobry a ponadto jego sytuacja jest podobna do sytuacji Rabiota przed transferem do nas. Od dłuższego czasu nie gra a już kiedy grał w ostatnim czasie to nie powalał poziomem gry, szczególnie w LM grał bryndzę.
Alessandro Del Piero : Zwycięstwo Juve z interem ? Mam wrażenie, że ten film już gdzieś widziałem... :laugh:
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika

02 stycznia 2020, 09:40

Bardzo dziwny ruch z Kulusevskim, o ile potwierdzą się doniesienia o kosztach. Gość coś tam gra, ale od niedawna plus generalnie nic wielkiego nie pokazał, w dodatku nie na pozycję, która się nam pali.
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika

02 stycznia 2020, 11:03

Ciekawostka jeżeli chodzi o inter :

GdS – według mediolańskich dziennikarzy Duńczyk chce otrzymać 5- letnią umowę, gwarantującą mu zarobki na poziomie 15 mln euro netto za sezon.

Serio ? Jeżeli to jest prawda, to ja podziękowałbym mu z góry bo to nie jest zawodnik na poziomie aby zarabiać nawet tyle co najlepiej zarabiający u nas, 15 mln netto za sezon to połowa z tego co zarabia Ronaldo :)
Jeżeli miałby zarabiać taka kasę i grac to co u Totków to lepiej niech idzie do Antosia do interu.
Alessandro Del Piero : Zwycięstwo Juve z interem ? Mam wrażenie, że ten film już gdzieś widziałem... :laugh:
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika

02 stycznia 2020, 11:22

Może właśnie tyle chce zarabiać w przypadku Interu. Nie jest to topowy klub, piłkarz miałby póki co znikome szanse, by walczyć z nimi o coś w Europie, stąd być może takie oczekiwania.
Profesor

Juventino
Juventino
Podziękowano: 2 razy

02 stycznia 2020, 12:29

https://www.thesun.co.uk/sport/football ... -transfer/
https://www.spotrac.com/epl/tottenham-h ... c/payroll/

Już rok temu czytałem że Duńczyk żąda kolosalnych pieniędzy za przedłużenie, a teraz im bliżej kontraktu to będzie chciał jeszcze więcej.
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Podziękował: 12 razy
Podziękowano: 26 razy

02 stycznia 2020, 12:34

MRN pisze:
02 stycznia 2020, 11:03
Serio ?
A co w tym dziwnego? 75 mln to trzeba by za niego zapłacić gdyby miał ważny kontrakt i do tej kwoty doliczyć pensję. A tak masz płatność rozłożoną na 5 rat i nowe łagodne prawo podatkowe we Włoszech.
Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Podziękował: 1 razy
Podziękowano: 1 razy

02 stycznia 2020, 12:49

Jakoś mnie nie przekonuje ten Kulusevski...Na youtube nawet Bernardeschi wygląda lepszy od niego :D Uważam, że grubo przepłaciliśmy, zwłaszcza, że gość zagrał tylko pół sezonu na jakimś tam poziomie (nie TOP)...Obym się mylił.
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika

02 stycznia 2020, 13:46

No nie jackop, to gruba przesada. Ja wiem że trzeba topowym zawodnikom dobrze płacić ale mam wątpliwości co do tego, że on jest wart takiej kasy.
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika

02 stycznia 2020, 14:11

Spoko, ale tu nie chodzi o to czy jest wystarczająco topowy by tyle zarabiać, tylko ile wynosi koszt jego sprowadzenia. Każdy zawodnik z kartą w ręce zażyczy sobie wyższej pensji - dlatego Can, Ramsey i Rabiot też pobierają od nas "za dużo". Pomyśl sobie, że dajemy 50 mln i zarobki na poziomie 5 mln przez 5 lat. Na papierze wyjdzie to samo, ale może poczujesz się lepiej ;)

Eriksen na najbliższe 4 sezony to byłby dobry wybór. Na lewym boku ogarnie, na 3/4 zagra, w trójce w środku też mógłby być. Przydałby się ktoś ze zmysłem rozgrywającego, kto rozrzuciłby piłkę do przodu i przyspieszył nam grę.
Obrazek
Paya

Juventino
Juventino

02 stycznia 2020, 15:09

jackop pisze:
02 stycznia 2020, 14:11
Każdy zawodnik z kartą w ręce zażyczy sobie wyższej pensji - dlatego Can, Ramsey i Rabiot też pobierają od nas "za dużo". Pomyśl sobie, że dajemy 50 mln i zarobki na poziomie 5 mln przez 5 lat. Na papierze wyjdzie to samo, ale może poczujesz się lepiej ;)
15 mln netto na 5 lat to odpowiednik 7,5 netto i kwoty transferu 45 milionów. Oprócz tego nie masz amortyzacji i każda ewentualną sprzedaż to zysk dla klubu.
A tak btw to Kulusevski będzie nas w budżecie kosztował miej niż Rabiot ;-)
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika

02 stycznia 2020, 15:30

Eriksen poza regularna grą byłby równie ryzykowny co Rabiot z którego pożytku póki co nie mamy. Uważam, że nam porządnego jakościowego kopa dałby Pogba.
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika

02 stycznia 2020, 16:45

Jak na razie to Pogba ma połowę minut Eriksena w tym sezonie. Idąc Twoją logiką trzeba sprzedać Chielliniego latem, bo jest poza jakąkolwiek grą i pożytku mieć z niego nie będziemy. Llorente pół roku kiblował na trybunach byle do nas dołączyć, a stronę czy dwie wcześniej był wpisany jako sukces Marotty :prochno:

Abstrahując od tego, że Rabiot obecnie to piłkarz z podobnej półki co Menez i mając 24 lata znany jest głównie z tego, że matka-agent drze japę w mediach, to ten tekst o braku regularnej gry jest tak głupi, że szkoda słów. Stawianie obok siebie Francuza i Duńczyka to jak wystawienie przeciwko sobie Fiata126p i Ferrari na 1,4 mili argumentując, że oba mają silnik z tyłu.
Obrazek
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika

02 stycznia 2020, 17:41

Pogba to "nasz" piłkarz, nie mam wątpliwości, że odżyłby w Juve mimo jego wad. Co do Eriksena, nigdy nie byłem jakimś wielkim fanem Duńczyka, może stąd ta niechęć u mnie. Ligi angielskiej nie oglądam ale patrząc poprzez pryzmat LM to nie zachwycał. Kulusevskiego też się boję, boję się, że za taki hajs będziemy mieli kolejnego nieudacznika niczym Bernardeschi i zastanawiam się co sprawiło, że Paratici lekką ręką w ekspresowym tempie dopiął ten transfer a Agnelli to zaakceptował. W końcu Paratici musi mieć celny strzał, to pewne ale czy to akurat Kulusevski ? Nie wiem. Nie oceniam jednak bo zakładam, że wie co robi ale tak samo tłumaczyłem sobie kiedy ściągał Ramseya i euforystycznie wypowiadał się na jego temat.
Jestem zmęczony Costą, facet muzyka kiedy omijają go kontuzje ale problem w tym, że to nie kontuzje go omijają tylko raczej gra w piłkę go omija. Co eksploduje to znowu problemy i tak w kółko. Jeżeli doniesienia o Ruganim są prawdziwe to pogonić nawet za 15 mln, to i tak zawyżona cena za takiego ogórka.
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika

02 stycznia 2020, 19:22

MRN pisze:
02 stycznia 2020, 15:30
Eriksen poza regularna grą byłby równie ryzykowny co Rabiot z którego pożytku póki co nie mamy. Uważam, że nam porządnego jakościowego kopa dałby Pogba.
Trochę już odpłynąłeś. Eriksen mimo, że w LM i ważnych meczach raczej nie błyszczał, to zjada Rabiota na śniadanie. Christian od kilku sezonów ma staty na poziomie 10asyst i 10 bramek.
Dodatkowo tak jak napisał jackop obstawi w razie czego trzy pozycje.

Co do Kulusevskiego, to rzeczywiście jeśli nie zrobimy jakiegoś ruchu w środku pomocy, żeby ją wzmocnić to trochę słabo. Niech biorą tego Eriksena za 20mln i Cana za Paredesaa wymienią, lub sprzedadzą.
Zablokowany