Mercato (LATO 2019) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
marcinek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Posty: 1195
Rejestracja: 04 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 24 lipca 2019, 11:53

Profesor pisze:Za 80mln i tak bysmy go nie kupili. Po tym roku będzie miał ostatnie 2 lata kontraktu i cena spadnie, jak nie to za 2 lata.
za 2 lata to już nie będzie młody talent tylko ma być wykształcony piłkarz w wieku 23 lat. Tylko dla Włochów 26 lat to jeszcze "młody perspektywiczny" i ma czas ;)


Stefano Tacconi o pseudokibicach: "Szkoda, że czyjeś starania, by zrobić coś dla sportu są niszczone przez bandę idiotów..."
kamil-8853

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2014
Posty: 427
Rejestracja: 18 lutego 2014

Nieprzeczytany post 24 lipca 2019, 12:21

MRN pisze:Według mnie Chiesa nie przyjdzie ale przewiduję, że przybędzie Icardi i ktoś do środka pomocy i to będzie ktoś konkretny.
Tylko na rynku coraz mniej tych "konkretnych" zawodników. Kogo przewidujesz ? Pytanie czy przyjdzie kolejny kreator gry (typu Pjanic) czy defensywny beton z zalążkiem gry ofensywnej. Nam chyba teraz najbardziej przydał by się ktoś kto łączy oba takie style gry. Pogba - marzenie ale kasa jaką za niego żądają to jakiś kosmos. SMS też super ale coraz bliżej MU.


jurson09

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2004
Posty: 601
Rejestracja: 08 listopada 2004

Nieprzeczytany post 24 lipca 2019, 12:25

Arbuzini pisze:
jaccek24 pisze:niby tak, ale kontrakt to kontrakt, podpisywały go obie strony. Nie mówimy tu o biednej osobie i czy mu się to podoba to musi go wypełnić.
Nie obchodzi mnie status finansowy Chiesy. To jest młody człowiek, w mojej opinii zdolny, a kisi się w coraz gorszym klubie, mimo że miał obiecane co innego.
Były właściciel mu obiecał, a nowy nie ma ochoty spełniać cudzych obietnic. Znaczy, że Chiesa jest więźniem. :shock: Jesteśmy w przedszkolu?

W świecie dorosłych i poważnych ludzi to tak nie działa.


Juve per sempre sara...!!!!
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 24 lipca 2019, 12:33

I właśnie po to wpisywane są w kontrakt klauzule wykupu ;) Gdyby obowiązywały w całej Europie i działały na jednolitych ustalonych odgórnie zasadach, to mógłby być to ciekawy mechanizm regulujący wydatki na transfery.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Haris

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lipca 2014
Posty: 368
Rejestracja: 11 lipca 2014

Nieprzeczytany post 24 lipca 2019, 13:10

Lichy do nas wraca?

2 godziny temu wrzucił na fb zdjęcie z jakimś gościem w koszulce Juve i hasztagiem #FinoAllaFine


Od kołyski, aż po grób Stara Dama to mój klub! Forza Juve! <3
playmaker

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 lutego 2007
Posty: 690
Rejestracja: 24 lutego 2007

Nieprzeczytany post 24 lipca 2019, 13:11

jackop pisze:I właśnie po to wpisywane są w kontrakt klauzule wykupu ;) Gdyby obowiązywały w całej Europie i działały na jednolitych ustalonych odgórnie zasadach, to mógłby być to ciekawy mechanizm regulujący wydatki na transfery.
Ale jak to sobie wyobrażasz? W Hiszpanii są i sobie wpisują np. 800 mln euro.


wieczorek00

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 kwietnia 2018
Posty: 200
Rejestracja: 04 kwietnia 2018

Nieprzeczytany post 24 lipca 2019, 13:30

playmaker pisze:
jackop pisze:I właśnie po to wpisywane są w kontrakt klauzule wykupu ;) Gdyby obowiązywały w całej Europie i działały na jednolitych ustalonych odgórnie zasadach, to mógłby być to ciekawy mechanizm regulujący wydatki na transfery.
Ale jak to sobie wyobrażasz? W Hiszpanii są i sobie wpisują np. 800 mln euro.
Ale zawodnik nie musi się zgodzić na taką klauzulę. Może równie dobrze przy konstruowaniu kontraktu zażądać klauzuli rzędu 100 mln lub nie podpisać kontraktu z klubem. Masz przykład klauzuli de Ligta który ma właśnie ponoć klauzulę 150 mln i pewnie w innym przypadku poprostu nie podpisałby kontraktu.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 24 lipca 2019, 13:32

jurson09 pisze:W świecie dorosłych i poważnych ludzi to tak nie działa.
Ale Chiesa nie robi nic niedojrzałego. Jest gdzie jest, a że chce odejść i o tym mówi to też mu się nie można dziwić. Po ludzku nie zazdroszczę mu takiego położenia, ale wiem, że dla niektórych to może być abstrakcja, bo gość ma miliony na koncie więc jedynym słusznymi odczuciami powinna być zawiść i satysfakcja, że mu źle.

A z tym działa, czy nie działa to punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Jak Amauri, czy Iaquinta mieli z klubem ważne kontrakty i nie chcieli odchodzić to zaraz leciały inwektywy typu pijawki albo że nie mają honoru. To w końcu jak to wygląda w świecie poważnych i dorosłych ludzi? Jakieś mocno niesymetryczne te zasady...


jurson09

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2004
Posty: 601
Rejestracja: 08 listopada 2004

Nieprzeczytany post 24 lipca 2019, 14:08

Arbuzini pisze: Ale Chiesa nie robi nic niedojrzałego. Jest gdzie jest, a że chce odejść i o tym mówi to też mu się nie można dziwić. Po ludzku nie zazdroszczę mu takiego położenia, ale wiem, że dla niektórych to może być abstrakcja, bo gość ma miliony na koncie więc jedynym słusznymi odczuciami powinna być zawiść i satysfakcja, że mu źle.
Kierowanie zawiścią i satysfakcją sobie dopowiedziałeś. Wynegocjował i podpisał kontrakt świadomie i dobrowolnie. Jeśli chciał się zabezpieczyć przed byciem "więźniem" mógł to zrobić odpowiednią klauzulą.
Arbuzini pisze: A z tym działa, czy nie działa to punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Jak Amauri, czy Iaquinta mieli z klubem ważne kontrakty i nie chcieli odchodzić to zaraz leciały inwektywy typu pijawki albo że nie mają honoru. To w końcu jak to wygląda w świecie poważnych i dorosłych ludzi? Jakieś mocno niesymetryczne te zasady...

No właśnie nie zależy od punktu siedzenia. Umowa jest obustronna w każdym przypadku. I tak to wygląda w świecie poważnych i dorosłych ludzi.

Dodatkowo próbujesz podważać powyższy fakt opiniami jakiś anonimowych ludzi z internetu. Ludzi prezentujących równie infantylne podejście co Ty.
Ostatnio zmieniony 24 lipca 2019, 14:43 przez jurson09, łącznie zmieniany 1 raz.


Juve per sempre sara...!!!!
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 24 lipca 2019, 14:21

playmaker pisze:
jackop pisze:I właśnie po to wpisywane są w kontrakt klauzule wykupu ;) Gdyby obowiązywały w całej Europie i działały na jednolitych ustalonych odgórnie zasadach, to mógłby być to ciekawy mechanizm regulujący wydatki na transfery.
Ale jak to sobie wyobrażasz? W Hiszpanii są i sobie wpisują np. 800 mln euro.
Trzeba by wymyślić odpowiedni algorytm. Może roczna pensja, albo wartość kontraktu pomnożona przez X + dodatkowa zmienna uzależniona od ligowego rankingu? Czysta teoria, więc nie ma się co rozwodzić. Tak jak napisał @wieczorek00, zawodnik i jego agent wiedzą co podpisują. Taki Griezmann wiedział co robi obniżając klauzulę.

@Arbuzini Nie wiem kiedy Chiesa przedłużał swój kontrakt, ale trzeba było pomyśleć o wpisaniu odstępnego zamiast teraz płakać. Osobiście mierzi mnie brak profesjonalizmu wśród piłkarzy i coraz częstsze wymuszanie na klubie transferu. Włoch powinien mieć pretensje do swojego agenta, bo najwyraźniej dał dupy po całości (ugadanie się na gębę, z właścicielem na wylocie).

Żeby nie było, jeśli klub chce na siłę wypchnąć zawodnika z ważnym kontraktem, to może mieć pretensje tylko do siebie, jeśli ten nie chce się ruszyć (Bale). Wystarczy śledzić cyrk, który dzieje się w Interze. Obecna sytuacja Higuaina też jest winą Marotty, bo zaoferował mu taką, a nie inną umowę za takie, a nie inne pieniądze, które mu się teraz należą. I nie ma to nic wspólnego z tym czy kibic chce żeby odszedł, czy żeby został.

Dlatego często miałem pretensje do Beppe, bo DS jest od tego (i zarabia nie mało) żeby podjąć niezbędne kroki mające na celu marginalizacje błędów do minimum.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 24 lipca 2019, 14:37

Nie dla Chiesy i nie dla Icardiego.

Jeśli Dybala ma odejść to za niego ktoś kreatywny ( i powinna to być bomba), a nie typowa 9tka. Ja bym mu dał jeszcze rok szansy. Wystarczył jeden słaby sezon, a wszyscy go widzę skreślili.

Arbuz :ok: Przypadek Chiesy trochę się różni, od Pogby, czy Neymara.


sebatiaen

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 kwietnia 2010
Posty: 1617
Rejestracja: 03 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 24 lipca 2019, 14:41

Mi się wydaje że brat Paolo mu miesza w glowie.
Gość byłby markeringowo na poziomie Pogby przy takim Raioli/Zahavim
To są fabryki. Ogromny sztab ludzi pracujących dla dobra i jednego i drugiego.
Dybala sporo traci na wartości właśnie mając brata jako agenta.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 24 lipca 2019, 15:33

Mam pytanie - Czy Dybala zarabia tyle samo co Gonzalo ?

Jeśli tak to może jego odejście zrobi miejsce grubemu zarówno w kadrze jak i budżecie.

Taki ruch wydaje się logiczny bo z Pawełka żadna 9 ani tym bardziej skrzydłowy.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 24 lipca 2019, 16:01

jurson09 pisze:Dodatkowo próbujesz podważać powyższy fakt opiniami jakiś anonimowych ludzi z internetu.
Coś sobie dopowiadasz, nic takiego nie robię.
jurson09 pisze:Ludzi prezentujących równie infantylne podejście co Ty.
Przepraszam, ale z jakiej racji nazywasz mnie infantylnym i co niby jest infantylnego w empatii? Napisałem tylko, że współczuje mu jego położenia, a zostałem napadnięty przez forumowe rekiny biznesu. Panowie, więcej luzu.

Dybala jednak na sprzedaż :think: ? Coś czuję, że może mamy teraz cieszę przed burzą.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 24 lipca 2019, 16:06

Arbuzini pisze:Napisałem tylko, że współczuje mu jego położenia
No chyba nie.
Arbuzini pisze:Chiesie mogę tylko współczuć - nie za fajnym musi być fakt, że jest się więźniem pracodawcy.
Chiesa chyba zapomniał, że jest pracownikiem.
Arbuzini pisze:To jest młody człowiek, w mojej opinii zdolny, a kisi się w coraz gorszym klubie, mimo że miał obiecane co innego.
Kisi się wyłącznie z winy własnej/swojego agenta, a nie obecnego właściciela Violi.
Arbuzini pisze:Ale Chiesa nie robi nic niedojrzałego.
Wymuszanie transferu.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Zablokowany