Mercato (LATO 2018) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 10 lipca 2018, 22:53

Temat o Matuidim: http://www.forum.juvepoland.com/viewtop ... 2&start=75 Polecam. Pamiętam dyskusje na jego temat z tematów meczowych jak ludziom powoli otwierały się oczy. Ale teraz wielcy nieobecni przybyli po latach na forum i piszą o trocinach :lol:

Idąc moją logiką, Marotta ma ruchy świetne, ale też i takie od których na milę czuć smród niewypału. Ludzie tu kręcili nosem na transfer Ronaldo, ale ja jestem najgorszy.
Prokson pisze:Idąc Twoją logiką każdy transfer to powinien być Top sprowadzony za paczkę gruszek żeby w razie kontuzji za dużo na nim nie stracić :facepalm:
Ponawiam, może za drugim razem dotrze do mózgu.
jackop pisze:Ale mnie nie obchodzi za ile przyszli, czy za ile możemy ich teraz sprzedać, tylko to co przez ten rok pokazali na boisku i czy były wymierne korzyści z ich gry w barwach Juve - a tych było niewiele.
Ile dał nam ten solidny De Sciglio, poza zażenowaniem, że trzba go ściągać w pierwszych połowach ważnych spotkań LM z powodu kontuzji?
Prokson pisze:Fakt doprowadzenia zespołu od cherlaka środka ligi do hegemona to szczegół :whistle:
Tak a za Moggiego to było. Kpisz sobie ze mnie wytaczając tak infantylny argument?
Ostatnio zmieniony 10 lipca 2018, 23:00 przez jackop, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2523
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 10 lipca 2018, 23:00

Il_Bianconero pisze:Nie wiem czemu piszesz ze Pjaca to wtopa. Gdybysmy chcieli go teraz sprzedac, mysle ze spokojnie bysmy dostali ok 30 mln euro. Wiec +10.

De Sciglio, solidny obronca za 12 mln. Wszystkich transferow za darmo nie mozna przeprowadzic.

Matuidi nawet w tej chwili wart jest ok 30 baniek wiec kolejne +10 w stosunku do kwoty za ktora do nas przeszedl.
Przy Marko mowilo sie o ok. 20mln. od Fiorki, wiec -3. Gosc 2/3 sezonu nie gral, a jak juz gral, to ciańko. Serio uwazasz, ze przez to jego wartosc wzrosla? Tak na marginesie, jestem ciekaw jak by sie Pjaca u nas sprawowal, jako rezerwowa "9".
Za Matuidiego zabulimy w sumie 30mln.
De Sciglio komentowal nie bede, bo wg mnie to li tylko wybryk Maxa, a nie Marotty.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 10 lipca 2018, 23:01

Nie myli się tylko ten kto nic nie robi. Marotta zbudował ten zespół "tymi rencoma". W ubiegłym sezonie tylko Buffon, Chiellini i Marchisio nie byli zawodnikami przez niego sprowadzonymi. Po Secco wymienił wszystkich piłkarzy. Brakuje mu czasem konsekwencji, ale jak na starszego gościa z Sampdorii doskonale ogarnia zmieniający się świat futbolu i bez wątpienia jest jednym z najlepszych obecnie pracujących dyrektorów.

Jackop to co uprawiasz w tej chwili jest niezdrowe. Ani to prawdy objawione nie są, ani moment ku temu dobry. Bądź fajnym gościem i nie psuj atmosfery.

Sami "Buddy" Khedira. Po transferach Cana i Ronaldo nie ma szans żeby nasz sprinter opuścił zespół.


Ein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 grudnia 2004
Posty: 1352
Rejestracja: 11 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 10 lipca 2018, 23:04

Tak w dużym skrócie.

1) niech zamkną w końcu buźkę ludzie jadący po naszej 4 decydującej o Juve, bo przez te lata tyle głupot odnośnie najlepszego zarządu w świecie sportu dawno nie czytałem.
2) przypominam, że miał przyjść Morata/Martial - przyszedł Ronaldo. Wiem, że to się nie stanie, ale jakby ktoś miał ochotę zrobić listę forumowiczów, którzy napieprzali po zarządzie to będę wdzięczny.
3) obecnie powinniśmy sprzedać tylko tych wiecznie wypożyczonych oraz Sturaro i Igłę jeżeli Max tak stwierdzi.
4) jeżeli teraz nie wygramy LM to Max albo powinien dostać ostatnią szansę lub powinien wylecieć.
5) stawiam, że będziemy grali różnymi taktykami, ale obecnie nie musimy już kupować nikogo. Bramka jest ok/obrona ok/pomoc przy naszych skrzydłowych to klasa (Marchisio nie powącha murawy i po roku odejdzie)/Atak mamy obecnie najlepszy na świecie/trener - jak Zidane nie trenuje to Max wskakuje obecnie na (teoretycznie 1 miejsce)
6) przestańcie wierzyć że pozbędziemy się Ruganiego - obrońcy który jest Włochem i zagrał w lidze o ile dobrze pamiętam najwięcej minut po Chiellinim.

Przy okazji witam nowych kibiców Juventusu. Mam nadzieję, że zostaniecie na lata tak jak ja po finale LM 2003 :)


Moggi: "People keep asking where Juve got the money to buy Vlahovic but they forget that the club is owned by the Elkanns. 2% of the Elkann assets are enough to buy Inter, this is not a joke, let's be clear, it's real data."
CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 10 lipca 2018, 23:09

Arbuzini pisze:Sami "Buddy" Khedira. Po transferach Cana i Ronaldo nie ma szans żeby nasz sprinter opuścił zespół.
Ja tam jestem za jego pozostaniem. Doświadczony zawodnik, można mówić co się chce, ale jest to wciąż piłkarz klasowy. Może i lata świetności ma za sobą, jednak jego obecność w kadrze z pewnością nie jest dla nas ujmą. Poza tym tak jak Arbuz wspomniałeś, zna się z CR7, razem wznosili 1 swój Puchar CL w barwach RM, no i pomoże w aklimatyzacji Canowi. Według mnie? Powinien zostać bez żadnego ale. ;)


#cznandj #ripgangsquad :hi:
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 10 lipca 2018, 23:11

Arbuzini pisze:Jackop to co uprawiasz w tej chwili jest niezdrowe. Ani to prawdy objawione nie są, ani moment ku temu dobry. Bądź fajnym gościem i nie psuj atmosfery.
Przeżyłem kilkadziesiąt stron domowego przedszkola i spamu od momentu skonkretyzowania plotek o Ronaldo, przeżyjesz kilka moich postów.
Ein pisze:5) stawiam, że będziemy grali różnymi taktykami, ale obecnie nie musimy już kupować nikogo.
Przypominam, że jedyny zdrowy lewy obrońca w kadrze być może jest na wylocie, także czekam na Darmiana :roll:
Ein pisze:6) przestańcie wierzyć że pozbędziemy się Ruganiego - obrońcy który jest Włochem i zagrał w lidze o ile dobrze pamiętam najwięcej minut po Chiellinim.
Oby nie.
ForzaItanimulli3vujcm pisze:Ja tam jestem za jego pozostaniem. Doświadczony zawodnik, można mówić co się chce, ale jest to wciąż piłkarz klasowy. Może i lata świetności ma za sobą, jednak jego obecność w kadrze z pewnością nie jest dla nas ujmą.
Ma za sobą najlepszy sezon w karierze pod względem liczb, ale generalnie pjona :hellyes:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Ein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 grudnia 2004
Posty: 1352
Rejestracja: 11 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 10 lipca 2018, 23:14

De Sciglio może grać na lewej. Spinazzola teoretycznie powinien wrócić na wrzesień + powrót do treningów + wprowadzenie do gry to ok października mamy rezerwowego. Przy okazji naszej pomocy/skrzydeł rozsądnym będzie granie 3-5-2.


Moggi: "People keep asking where Juve got the money to buy Vlahovic but they forget that the club is owned by the Elkanns. 2% of the Elkann assets are enough to buy Inter, this is not a joke, let's be clear, it's real data."
Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 10 lipca 2018, 23:16

Cóż nie ma zmiłuj, Igła jest do odstrzelenia, kilka argumentów:

1. Ronaldo jest lepszą 9-tką
2. Praktycznie ostatni moment, żeby coś na nim zarobić
3. Ronaldo obsadza nam wszystkie pozycje z przodu, może zagrać dosłownie wszędzie w tym na obu skrzydłach - Gonzo na skrzydle nie zagra
4. Ronaldo nie spala się w najważniejszych meczach

+ zakładając skład wyjściowy: Costa - Ronaldo - Dybala to z przodu robi się mega ciasno. Oprócz Igły jest jeszcze Berna, Mandżu, Kwadrat, Pjaca. Przy uniwersalności Ronaldo jest tutaj spokojnie 1-2 graczy do odpalenia.

Berna musi zostać moim zdaniem.

Tak jak zawsze jestem bardzo sceptyczny i wolę się miło zaskoczyć, niż niemiło rozczarować, tak z tym transferem wiążę duże nadzieje - ten Ronaldo po prostu musi u nas odpalić, bo będzie mega przypał :prochno:
To jest jednak jakość, myślę, że większość z nas spodziewa się po nim wielkich spotkań.
Ostatnio zmieniony 10 lipca 2018, 23:18 przez Tony Montana, łącznie zmieniany 1 raz.


Piti

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2012
Posty: 2017
Rejestracja: 02 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 10 lipca 2018, 23:16

Nie ma sie co martwić o transfery panowie, szkoda zachodu, zwłaszcza dziś w ten piękny dzien. Oby tylko Maksiu nie zrobił z CR7 jakiegoś wahadłowego jak to zrobił z Mandzukicia, a bedzie dobrze :prochno:

Obrazek


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 10 lipca 2018, 23:18

Ein pisze:De Sciglio może grać na lewej. Spinazzola teoretycznie powinien wrócić na wrzesień + powrót do treningów + wprowadzenie do gry to ok października mamy rezerwowego. Przy okazji naszej pomocy/skrzydeł rozsądnym będzie granie 3-5-2.
3-5-2? Może, aczkolwiek Allegri chyba wystarczająco się już sparzył.

Co do Spiny, to pisało się nawet o grudniu czy styczniu - to już jego prywatna walka z czasem, na ile pozwoli organizm. Nawet jeśli Sandro zostanie, to przy prawdopodobieństwie połamania się Matii w każdej chwili (grupowy mecz LM z Barcą) zgłaszanie do Pucharów 3 nominalnych bocznych obrońców to będzie nieporozumienie. Chyba czegoś nauczyły nas dwa ostatnie lata gdzie w grudniu z musu dowoływaliśmy Stefana.
tomassi14 pisze:Przeciez sam Marotta powiedzial ze im Alves rozwalil zeszle mercato bo nie spodziewali sie po nim takiego ruchu,
Ok, ale skorygowaliśmy je w taki sposób: Alves out-12.07, De Sciglio in-20.07. Był czas do końca sierpnia, żeby coś wykombinować. Domaganie się lepszego PO to nie był wtedy wyłącznie głos z mojej strony.
Arbuzini pisze:Wolę już posty Forza.
Wól sobie co chcesz ;)
Ostatnio zmieniony 10 lipca 2018, 23:30 przez jackop, łącznie zmieniany 5 razy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
tomassi14

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2009
Posty: 351
Rejestracja: 05 września 2009

Nieprzeczytany post 10 lipca 2018, 23:20

jackop pisze:
Antek666 pisze:Podpisuję się pod tym, jestem pewny, że zarząd wie co robi, po tylu latach sukcesów jak ostatnie i po dniu dzisiejszym zaufajcie sternikom Juve :P
Mnie Marotta wciąż utwierdza w przekonaniu, że jego siła polega głównie na przykryciu wtopy (Marko 20 mln Pjaca, Matuidi, De Sciglio) bardzo dobrym transferem (Costa, Higuain). Każde okienko to przynajmniej jeden duży błąd. W tym roku być może padło na Ruganiego.


Niektórzy mają krótką pamięć, więc przypominam że w zeszłym sezonie prawą obronę (DC, Licht) łatali nam Barzagli, Cuadrado i Howedes. Winnych brak?

Pożegnanie Sandro, który od dwóch lat przygląda się jak Dybala co 6 miesięcy otrzymuje podwyżkę, to będzie dramat lewej obrony. Brazylijczyk od tamtego czasu powinien biegać wesoło po boisku inkacując 5 baniek, które na starcie otrzyma Can.
Przeciez sam Marotta powiedzial ze im Alves rozwalil zeszle mercato bo nie spodziewali sie po nim takiego ruchu,

Pjaca stracil duzo przez kontuzje, on nie jest typowym napastnikiem, wlasnie pozycje przypomina pozycje Ronaldo, o ile chodza ploty ze chcemy go sprzedac to tylko z klauzula odkupu wiec nasi ciagle w go wierza....
Ostatnio zmieniony 10 lipca 2018, 23:23 przez tomassi14, łącznie zmieniany 1 raz.


Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 10 lipca 2018, 23:22

Ein pisze:De Sciglio może grać na lewej. Spinazzola teoretycznie powinien wrócić na wrzesień + powrót do treningów + wprowadzenie do gry to ok października mamy rezerwowego. Przy okazji naszej pomocy/skrzydeł rozsądnym będzie granie 3-5-2.
Przy obecnym bogactwie z przodu absolutnie nie wierzę w przejście na ten system. Kogo wyślemy na wahadła? Sandro (który być może odejdzie), Cuadrado, który jest coraz starszy? Przemianujemy Bernę na wahadłowego? Co z masą zawodników, którą mamy z przodu?

Nie na chwilę obecną zupełnie tego nie widzę :stop:


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 10 lipca 2018, 23:28

ForzaItanimulli3vujcm pisze:
Arbuzini pisze:Sami "Buddy" Khedira. Po transferach Cana i Ronaldo nie ma szans żeby nasz sprinter opuścił zespół.
Ja tam jestem za jego pozostaniem.
Mam tak samo jak Ty. Sami to w tej chwili bardzo ważny zawodnik w kontekście szatni. Sportowo absolutnie nie powinien być pierwszym wyborem Allegriego, ale faktu bycia decydującym nikt mu nie powinien odbierać. Do tego nie traci formy, kiedy gra mniej więc jako joker może być świetny.
jackop pisze:
Arbuzini pisze:Jackop to co uprawiasz w tej chwili jest niezdrowe. Ani to prawdy objawione nie są, ani moment ku temu dobry. Bądź fajnym gościem i nie psuj atmosfery.
Przeżyłem kilkadziesiąt stron domowego przedszkola i spamu od momentu skonkretyzowania plotek o Ronaldo, przeżyjesz kilka moich postów.
Wolę już posty Forza.

Podobno chcemy za Ruganiego minimum 50 mln E. Jestem za tym żeby u nas został, ale za takie pieniądze zaczynają już kusić :P


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 10 lipca 2018, 23:31

Według transfermarkt nasza kadra jest warta teraz 876,30 mln € - to chyba nasz rekord wszech czasów?

jackop pisze:Ma za sobą najlepszy sezon w karierze pod względem liczb
Oczywiście, na tym polega jego fenomen w tym sezonie. No nie chciałem się na to powoływać, bo ktoś by zaraz odbił: że nabił sobie statystyk tym że strzelał "bezwartościowe" bramki ogórkom. No ale chociaż im strzelał, co nie było takie łatwe dla innych naszych graczy, nominalnie nawet bardziej ofensywnych.
jackop pisze:ale generalnie pjona :hellyes:
To ironia? :think:


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Piotr Juvefan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2008
Posty: 1611
Rejestracja: 12 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 10 lipca 2018, 23:33

Ja się natknąłem gdzieś na takie ustawienie i nawet mi się spodobało. Choć to dla Maxa pewnie za bardzo ofensywne :lol:

-------------Szczęsny----------------
Cancelo---Benatia---Chiellini---Sandro
------------------ Can-------------------
-----------Pjanić-------Dybala-----------
Berna/Kwadrat---CR7---------Costa---


Z racji tego,że nasz Pawełek woli grać bardziej w środku.


Obrazek
Zablokowany