Mercato (LATO 2018) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
eastsider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 maja 2009
Posty: 268
Rejestracja: 04 maja 2009

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2018, 17:12

Niestety teraz brakuje Conte, żeby w Turynie mieli jaja postawić na Rodrigo w środku pola.


aras

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 maja 2005
Posty: 226
Rejestracja: 02 maja 2005

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2018, 17:40

Wiem, wiem już dawno mnie nie było, ale jako wybitny ekspert od mercato chciałbym się podzielić moim zdaniem na temat wydarzeń w obecnym okienku transferowym. Wiem, że wielu z was chciałoby wiedzieć, co taki ekspert jak ja o tym wszystkim myśli, dlAtego nie przedłużając powiem krótko: ŻENUA!!!

Wiem, że Marotta mentalnie jest w Sampdorii i nie ma ambicji wyciągać lepszych graczy, ale mógłby w końcu powalczyć o Messiego. Dlaczego taki amator i przeciętnej klasy gracz jak Ronaldo będzie hańbić trykot bianconerich? Mam nadzieję, żę Allegri da mu pograć przynajmniej w CI...

Ja na miejscu Miernotty wyciągnąłbym Messiego, Hazarda i Mbappe, a nie Ronaldo.
Na prawą flankę przywędrował Cancelo, który może co najwyżej buty czyścić De Sciglio. Dlatego transfer na minus.
Can - to żadne wzmocnienie, gracz na poziomie polskiej Ekstraklapy. Dlaczego nie Pogba albo Modric? Ja bym tak zrobił.

Brawa za to za naszego kapitana, naszą legendę, prawdziwego bianconero Bonucciego!!! W końcu mamy ŚO na poziomie, któremu obce są błędy , od którego mogliby się uczyć Nesta, Cannavaro czy Stam.

Krótko mówiąc okienko 2/10 i liczę jeszcze na Pogbę, Messiego, Hazarda i Mbappe.
Marotta, oczyść swój wizerunek i pokaż że masz jaja!!!! Koniec z twoją amtorszczyzną!!! My chcemy drużyny na miarę LM a nie bandę amatorów z Chiellinim, Ronaldo czy Dybalą na czele!

Aha, i PRECZ Z ALLEGRIM!!!


Virgil

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 grudnia 2011
Posty: 1401
Rejestracja: 16 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2018, 17:43

Jak Milan kupi SMSa to będą niezłe żarty.


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2018, 17:53

Virgil pisze:Jak Milan kupi SMSa to będą niezłe żarty.
W jaki sposób tam ma trafić? Higuain-a dostali bo my musieliśmy go sprzedać a SMS-a nie chcą oddawać, jedynie za dużą kwotę a poza tym SMS chce się rozwijać w lepszym klubie, zwłaszcza takim z LM.


Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2018, 18:14

Osgiliath pisze:
Jacky pisze:Szkoda tego Vidala...
what?
gość, który jedzie na jednym kolanie od klubu do klubu? Srsly, Juve odpaliło go w najwłaściwszym momencie i nie odczuło jego straty (jak z Bonnym i jak z Pogbą) a biorąc pod uwagę obecne realia rynkowe i posiadany przez nas hajs Beppe powinien go spożytkować na kogoś, kto mentalnie i sportowo podniesie poziom a miałbym wątpliwości, czy Vidal by to zrobił mimo, że generalnie darzę go sympatią za grę w Juve.

Dawać mnie tego SMS/Pogbę.
Chyba inne Juventusy oglądaliśmy, jego brak był bardzo widoczny.


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2018, 18:20

Tony Montana pisze:
Osgiliath pisze:
Jacky pisze:Szkoda tego Vidala...
what?
gość, który jedzie na jednym kolanie od klubu do klubu? Srsly, Juve odpaliło go w najwłaściwszym momencie i nie odczuło jego straty (jak z Bonnym i jak z Pogbą) a biorąc pod uwagę obecne realia rynkowe i posiadany przez nas hajs Beppe powinien go spożytkować na kogoś, kto mentalnie i sportowo podniesie poziom a miałbym wątpliwości, czy Vidal by to zrobił mimo, że generalnie darzę go sympatią za grę w Juve.

Dawać mnie tego SMS/Pogbę.
Chyba inne Juventusy oglądaliśmy, jego brak był bardzo widoczny.
Zauważyliśmy braki obu - Vidala i Pogby, a teraz tylko Pogbe bym z nich chciał. "Tylko", na kolanach do Turyny nie jeden z nas by się wybrał jakby przyszedł nie kosztem innego podstawowego zawodnika.

Najmniej odczuliśmy stratę Bonucciego, jego brak jedynie negatywnie odczuł Allegri, wyglądało że sam nie wiedział na kogo stawiać a tak to zawsze miał Chielliniego i Bonu.


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2018, 18:34

Tony Montana pisze:
Osgiliath pisze:
Jacky pisze:Szkoda tego Vidala...
what?
gość, który jedzie na jednym kolanie od klubu do klubu? Srsly, Juve odpaliło go w najwłaściwszym momencie i nie odczuło jego straty (jak z Bonnym i jak z Pogbą) a biorąc pod uwagę obecne realia rynkowe i posiadany przez nas hajs Beppe powinien go spożytkować na kogoś, kto mentalnie i sportowo podniesie poziom a miałbym wątpliwości, czy Vidal by to zrobił mimo, że generalnie darzę go sympatią za grę w Juve.

Dawać mnie tego SMS/Pogbę.
Chyba inne Juventusy oglądaliśmy, jego brak był bardzo widoczny.
W pierwszym sezonie za Conte i owszem, ale od drugiego i kontuzji + jego wyczyny poza boiskiem powodowały sportowy zjazd w dół i dalej będę podtrzymywał to, że sprzedaliśmy go we właściwym momencie. Mówisz, że jego brak był widoczny, ale kiedy? W lidzie utrzymaliśmy passę zwycięstw, w LM? Hm, w finale, w którym grał był pierwszym zawodnikiem do wywalenia, bo strasznie się podpalił i załapał żółtą kartkę. Poza tym Vidal jechał na sławie MVP i osobiście twierdzę, że większą stratą dla nas było pozbycie się Pogby.


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2018, 19:00

Osgiliath pisze:
Tony Montana pisze:
Osgiliath pisze:
what?
gość, który jedzie na jednym kolanie od klubu do klubu? Srsly, Juve odpaliło go w najwłaściwszym momencie i nie odczuło jego straty (jak z Bonnym i jak z Pogbą) a biorąc pod uwagę obecne realia rynkowe i posiadany przez nas hajs Beppe powinien go spożytkować na kogoś, kto mentalnie i sportowo podniesie poziom a miałbym wątpliwości, czy Vidal by to zrobił mimo, że generalnie darzę go sympatią za grę w Juve.

Dawać mnie tego SMS/Pogbę.
Chyba inne Juventusy oglądaliśmy, jego brak był bardzo widoczny.
W pierwszym sezonie za Conte i owszem, ale od drugiego i kontuzji + jego wyczyny poza boiskiem powodowały sportowy zjazd w dół i dalej będę podtrzymywał to, że sprzedaliśmy go we właściwym momencie. Mówisz, że jego brak był widoczny, ale kiedy? W lidzie utrzymaliśmy passę zwycięstw, w LM? Hm, w finale, w którym grał był pierwszym zawodnikiem do wywalenia, bo strasznie się podpalił i załapał żółtą kartkę. Poza tym Vidal jechał na sławie MVP i osobiście twierdzę, że większą stratą dla nas było pozbycie się Pogby.
Zgadza się, tak samo patrzę, tj. którego strata była widoczna w LM i zdecydowanie Pogba ważniejszy. Vidal w LM tak jak piszesz co też powtarzam ale w lidze jak się patrzy to zawsze miał TOP-owe staty.
Tylko że my ligę zdobywamy z Khedirą czy Matuidim nie wspominając już o Leminie czy Sturaro.


Gandalf8

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 marca 2007
Posty: 1635
Rejestracja: 26 marca 2007

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2018, 19:35

Julek997 pisze:Nedved dziś powiedział, że to jeszcze nie koniec okienka transferowego w wykonaniu Juve. Ktoś jeszcze do pomocy, są na to środki ?
Na pewno nie jest to koniec naszego mercato, bo musimy się pozbyć Sturaro i Pjacy. Jednak jeśli chodzi o zakupy to chyba już koniec, wątpię żebyśmy kupili kogoś do pomocy (chociaż takiego Modricia to by można wziąć, skoro jak widać bierzemy graczy na już a nie na przyszłość).


Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć,
Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać
W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie.
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2018, 19:44

Nedvedovi z całą pewnością nie chodziło nie chodziło o sprzedaże ale o zakupy bo sprzedaże ogórków na nikim wrażenia nie robią. Myślę, że chodziło o kogoś in ale o kogo chodzi to ciężko trafić. Pozbycie się Sturaro z całą pewnością byłoby sensacją na cały świat.


Obrazek
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2018, 20:37

MRN pisze:Nedvedovi z całą pewnością nie chodziło nie chodziło o sprzedaże ale o zakupy bo sprzedaże ogórków na nikim wrażenia nie robią. Myślę, że chodziło o kogoś in ale o kogo chodzi to ciężko trafić. Pozbycie się Sturaro z całą pewnością byłoby sensacją na cały świat.
Też tak myślę. Tuttosport całą sprawę przedstawiło następująco: jakiś dziennikarz zagadał, że Juventus robi świetne mercato ma skalę europejską, po czym Nedved się wymownie uśmiechnął i dodał znane już wszystkim słowa. Nie sądzę, by tak zareagował, gdyby chodziło mu o sprzedaże czy wymianę Pjanicia na kogoś innego (ten zresztą według wszystkich poważnych źródeł ma przedłużyć).


Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2018, 21:05

Osgiliath pisze:
Tony Montana pisze:
Osgiliath pisze:
what?
gość, który jedzie na jednym kolanie od klubu do klubu? Srsly, Juve odpaliło go w najwłaściwszym momencie i nie odczuło jego straty (jak z Bonnym i jak z Pogbą) a biorąc pod uwagę obecne realia rynkowe i posiadany przez nas hajs Beppe powinien go spożytkować na kogoś, kto mentalnie i sportowo podniesie poziom a miałbym wątpliwości, czy Vidal by to zrobił mimo, że generalnie darzę go sympatią za grę w Juve.

Dawać mnie tego SMS/Pogbę.
Chyba inne Juventusy oglądaliśmy, jego brak był bardzo widoczny.
W pierwszym sezonie za Conte i owszem, ale od drugiego i kontuzji + jego wyczyny poza boiskiem powodowały sportowy zjazd w dół i dalej będę podtrzymywał to, że sprzedaliśmy go we właściwym momencie. Mówisz, że jego brak był widoczny, ale kiedy? W lidzie utrzymaliśmy passę zwycięstw, w LM? Hm, w finale, w którym grał był pierwszym zawodnikiem do wywalenia, bo strasznie się podpalił i załapał żółtą kartkę. Poza tym Vidal jechał na sławie MVP i osobiście twierdzę, że większą stratą dla nas było pozbycie się Pogby.
Vidal jechał na sławie MVP? On to MVP stworzył, w 1 sezonie on sam stanowił o 1/3 wartości drużyny. Dzięki niemu Pirlo mógł sobie człapać po boisku i zagrywać te swoje podania bo wszystko czyścił. W 2 sezonie przychodzi Pogba i super mamy 3 topów, chociaż Pirlo zaliczy niedługo zjazd.
Facet ma na 54 mecze w LM 14 bramek, a nie grał w nastawionych na ofensywę drużynach tylko kunktatorskim Juventusie i Bayernie. Raczej niewielu jest pomocników, którzy kręcą takie liczby grając b2b.
Nie wspomnę już o rozgrywkach ligowych gdzie również ktoś musi bramki i asysty zdobywać.

Ani Ty mnie, ani jak ciebie nie przekonam ;)


Viking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2006
Posty: 670
Rejestracja: 01 września 2006

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2018, 21:46

Znowu przywolam statystyki z whoscored, bo sa chyba najbardziej obiektywne. Tym bardziej ze mowimy o grze zawodnika z przed kilku sezonow.
Ostatnie 2 sezony Vidala w naszych barwach byly troche slabsze, ale i tak byly na przyzwoitym poziomie.
Obrazek


Viking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2006
Posty: 670
Rejestracja: 01 września 2006

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2018, 21:55

A tu z ciekawosci statystyki Bonucciego.
Widoczny regres w barwach Milanu. Jedynie pierwszy sezon w Juve mial gorszy.
Choc ostatni sezon w naszych barwach przed transferem juz tez nieco gorszy.
Obrazek

Jestem maniakiem statystyk, jak Brad Pitt w filmie Moneyball :P


RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2018, 22:16

Baseball żyje sabermetrics.

Dalej podtrzymuję, że każda ewentualna wymiana Pjanicia na Pogbę/SMSa/Kovacicia nie ma sensu z punktu widzenia taktycznego, bo Max odkąd przyszedł do Juve co roku grał z registą a nie mediano także nie ma racjonalnych przesłanek ku temu by teraz miał coś tak diametralnie zmieniać. Jednocześnie wątpię w odejście Modricia z Realu czy Verrattiego z PSG, a to chyba jedyne dwie kandydatury gracza mogącego wejść w buty Bośniaka w Juve.


Zablokowany