Mercato (LATO 2018) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2018, 15:36

Arbuzini pisze:Rozumiem, że entuzjazm umiarkowany ze względu na mundial?
Nie, po prostu zawodnik na tą chwilę co najwyżej przyzwoity, więc nie ma się co jarać. A 38 mln to wciąż sporo hajsu.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2018, 18:54

Poprostu pisze:@Arbuz napisał byś jakąś ciekawostkę z VS której nie wiemy a nie felieton :C
Na VS nie siedzę, a post mimo podsumowującego charakteru zawiera odpowiedzi na często pojawiające się teorie typu, że trzeba było Pjacę dać w rozliczenie za Cancelo albo że Khedira jest pierwszym pomocnikiem do odejścia.
jackop pisze:zawodnik na tą chwilę co najwyżej przyzwoity, więc nie ma się co jarać
eee... tak jak za stary Pirlo i noł-nejm Vidal? Moim zdaniem zawodnik co najmniej przyzwoity. Wystarczy dodać, że w minionym sezonie w Serie A było tylko dwóch prawych obrońców zasługujących na nasze zainteresowanie - Florenzi i Cancelo. Zresztą w ubiegłym roku też rozważaliśmy jego transfer więc mamy go chyba całkiem nieźle przeanalizowanego. Cenę kształtuje podaż, a prawych obrońców w tym roku jak na lekarstwo oraz trzeba dodać zdecydowanie zawyżone ceny na rynku. Głupio uczestniczyć w tym cyrku, ale ostatnio zdecydowanie zbyt wiele klubów bierze w tym udział i my także musimy żeby pozostać w grze.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2018, 19:06

Jeżeli uważałeś Vidala za no-name'a to nie mam pytań. Porównanie Cancelo do Pirlo :lol: Andre Gomes super zawodnik, co nie? :prochno: Nieskromnie napiszę, że rzadko się mylę co do zawodników, więc zdania nie zmieniam. Co będzie, czas pokaże. Warunki w Turynie będzie miał cieplarniane bo MdS to żadna konkurencja.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2018, 19:49

Chyba nie ogarnąłeś faktu, że na forum panował sceptycyzm w związku z ich przyjściem i takie głosy często się wtedy pojawiały. Może do zawodników masz nosa, ale z dostrzeganiem trendów problem.
jackop pisze:Nieskromnie napiszę, że rzadko się mylę co do zawodników, więc zdania nie zmieniam.
Oby częściej niż Paratici. Pyrsk ;)

Sidibe to to nie jest, ale w Turynie będzie miał dobre warunki do rozwoju. W ogóle jakiś mały entuzjazm związany z tym okienkiem, a przecież przebiega ono bardzo sprawnie i bierzemy zawodników przynajmniej wyróżniających się.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2018, 19:56

Pamiętam trend i pamiętam, że później śmiałem się z 'ekspertów'. Jest archiwum możesz sprawdzić ;) Odpisałeś bezpośrednio do mnie, więc wypadałoby zweryfikować, zamiast podpinać mnie pod ogół.
Arbuzini pisze:Oby częściej niż Paratici. Pyrsk ;)
Ano. Transfer z gatunku 50/50. Taki De Sciglio to było 99% prawdopodobieństwo wtopy.
Ostatnio zmieniony 25 czerwca 2018, 00:01 przez jackop, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2018, 22:37

Na VS się teraz za dużo nie dzieje bo temat mercato został na weekend zamknięty z powodu dużej ilości spamu :whistle:


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2018, 23:10

jackop pisze:wypadałoby zweryfikować, zamiast podpinać mnie pod ogół
Masz rację, niepotrzebne to było.
jackop pisze:De Sciglio to było 99% prawdopodobieństwo wtopy
To fakt, nie popisaliśmy się tym ruchem :confused: . Od dawna widziałem u nas potrzebę sprowadzenia bocznego obrońcy grającego po obu stronach i Mattia byłby do tego zadania wystarczający, gdyby nie częste kontuzje. O wydanych 12 mln E nie ma się nawet co rozwodzić. Niby gość nie jest totalnym lamerem i w sumie grać potrafi, ale jakiś taki mało konkretny i kiedy jest potrzebny to przeważnie niezdolny do gry.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2018, 00:06

Moje opinie są z reguły dość mocno niepopularne na forum, także w dziale mercato :) A później życie weryfikuje delikwentów (Gomes, Pjaca, MdS, można by wymieniać) chociaż niektórzy są niereformowalni i tworzą własny świat gdzie Asamoah rozgrywa lepszy sezon od Sandro. Także mam nadzieję, że Cancelo będzie oceniany przez pryzmat umiejętności które wniesie, bo dobre wyniki osiągane w Juventusie często przekłamują faktyczną wartość zawodnika np. Matuidi, którego Khedira nakrył czapką pod względem kultury gry i statystyk (<-tak jak połowę topowych europejskich środkowych).

Szczególnie, że w tym sezonie mam przegrać zakład i postawić flaszkę po zgarnięciu przez Bianconerich Uszatka :D


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Piotrekmmz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2010
Posty: 199
Rejestracja: 14 lutego 2010

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2018, 12:25

Czy tylko mi się wydaję, że przyjście Cancelo, jest równoznaczne z odejściem Sandro? Jakoś nie jestem sobie w stanie wyobrazić, że Allegri będzie grał dwójką bocznych obrońców, których głównym atutem nie jest gra obronna.
Po za tym gdyby Sandro chciał przedłużyć kontrakt z Juve, to już dawno by to zrobił. Gorzej, że nie ma zbyt dużo chętnych na Alexa, Manchester skupił się na innych celach, w Chelsea nadal nie wiadomo kto będzie trenerem.

edit. W sumie, to sprawa z trenerem Chelsea dziś się wyjaśni. Wydaje mi się, że Sarri raczej nie skusi się na Sandro.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2018, 13:14

Piotrekmmz pisze:Czy tylko mi się wydaję, że przyjście Cancelo, jest równoznaczne z odejściem Sandro? Jakoś nie jestem sobie w stanie wyobrazić, że Allegri będzie grał dwójką bocznych obrońców, których głównym atutem nie jest gra obronna.
Po za tym gdyby Sandro chciał przedłużyć kontrakt z Juve, to już dawno by to zrobił. Gorzej, że nie ma zbyt dużo chętnych na Alexa, Manchester skupił się na innych celach, w Chelsea nadal nie wiadomo kto będzie trenerem.

edit. W sumie, to sprawa z trenerem Chelsea dziś się wyjaśni. Wydaje mi się, że Sarri raczej nie skusi się na Sandro.
Bardziej niż odejścia A.Sandro obawiam się jego pozostania kolejny raz na siłę / z braku lepszych perspektyw. A.Sandro, który nie jest gotowy umrzeć na boisku za wygraną, nie jest nam potrzebny.


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2018, 13:25

Crunny pisze:
Piotrekmmz pisze:Czy tylko mi się wydaję, że przyjście Cancelo, jest równoznaczne z odejściem Sandro? Jakoś nie jestem sobie w stanie wyobrazić, że Allegri będzie grał dwójką bocznych obrońców, których głównym atutem nie jest gra obronna.
Po za tym gdyby Sandro chciał przedłużyć kontrakt z Juve, to już dawno by to zrobił. Gorzej, że nie ma zbyt dużo chętnych na Alexa, Manchester skupił się na innych celach, w Chelsea nadal nie wiadomo kto będzie trenerem.

edit. W sumie, to sprawa z trenerem Chelsea dziś się wyjaśni. Wydaje mi się, że Sarri raczej nie skusi się na Sandro.
Bardziej niż odejścia A.Sandro obawiam się jego pozostania kolejny raz na siłę / z braku lepszych perspektyw. A.Sandro, który nie jest gotowy umrzeć na boisku za wygraną, nie jest nam potrzebny.
Ja mam nadzieję, że jego brak na mundialu da mu czas i spokój na poukładanie swoich prywatnych spraw, przez które niby głowę miał wszędzie a nie na boisku i w następnym sezonie nawiąże znowu do swej dobrej dyspozycji z pierwszego sezonu u nas. On w końcu dalej jest topowym lewym obrońcą i choć teraz miał konkurencję ze strony Asy, to liczę, że w spokoju się odbuduje.

Poza tym coś cicho jest o jakichś ofertach za niego a United się ponoć wycofał, więc liczę, że zaakceptuje naszą propozycję kontraktu.


Virgil

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 grudnia 2011
Posty: 1401
Rejestracja: 16 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2018, 13:35

Jeżeli byłaby możliwość wymiany Pjanića na :

-SMS-a
- Verattiego
- Kovacica

to bym się nawet długo nie zastanawiał.


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2018, 14:02

Virgil pisze:Jeżeli byłaby możliwość wymiany Pjanića na :

-SMS-a
- Verattiego
- Kovacica

to bym się nawet długo nie zastanawiał.
Kovacic ? Serio ? Jedyny problem Pjanica to Maksiu, ktory wystawia go nie tam gdzie trzeba i na sile robi z niego registe. W srodku powinien grac DM, a po bokach rozgrywajacy.


Virgil

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 grudnia 2011
Posty: 1401
Rejestracja: 16 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2018, 14:06

Może i tak, ale jednak Pjanić nie powala, w statach wygląda fajnie - ale podczas meczu jakoś nie widzę tej jego "myśli" w rozegraniu.

Może Kovacic to przesada, ale jakby odejścia Pjanica umozliwiło kupno Verattiego lub SMS-a to byłbym za tym.


Principino

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 listopada 2012
Posty: 367
Rejestracja: 06 listopada 2012

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2018, 14:33

Za Pjanica tylko ktos typu Verratti/Koke by pasowal bo chyba nie chcecie rozgrywac SMSem :)


Zablokowany