Mercato (LATO 2018) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 01 czerwca 2018, 18:50

MVP pisze:No ploteczki robią się mega ciekawe. Zauważyłem, że w Turynie naprawdę piłkarze wskakują na wyższy poziom i dobrze wychodzi nam wyciągnie maksymalnego potencjału z piłkarzy, dlatego czy Darmian czy "jednostrzałowiec" Cancelo mogą u nas odpalić.
Jedna z większych bredni dotyczących Juventusu. Zacznę od De Sciglio i mogę kontynuować z listą tych którzy to tak niesamowicie się rozwinęli za Maksa.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 01 czerwca 2018, 19:26

dimebag11 pisze:@MVP
Wiadomo, że pod względem technicznym Khedira miażdży Cana na chwilę obecną
:shock:
jackop pisze:
MVP pisze:No ploteczki robią się mega ciekawe. Zauważyłem, że w Turynie naprawdę piłkarze wskakują na wyższy poziom i dobrze wychodzi nam wyciągnie maksymalnego potencjału z piłkarzy, dlatego czy Darmian czy "jednostrzałowiec" Cancelo mogą u nas odpalić.
Jedna z większych bredni dotyczących Juventusu. Zacznę od De Sciglio i mogę kontynuować z listą tych którzy to tak niesamowicie się rozwinęli za Maksa.
Dokładnie.


MVP

Juventino
Juventino
Rejestracja: 18 listopada 2012
Posty: 237
Rejestracja: 18 listopada 2012

Nieprzeczytany post 01 czerwca 2018, 19:37

De Sgilio wyraźnie grał lepiej po jakimś czasie i z czasem pozbywał się pampersa grając u nas, kto wie co by było gdyby nie kontuzje. Jak tego nie widzicie Panowie to dyskusja z Wami jest bezsensowna, Wasza tendencyjność zaczyna być jak rak na tym forum, a raka się wycina.

@dimebag11
Mi nie podoba się ta szopka z jego transferem. Może to z naszej strony, jak tak to nic nie mówiłem. Jednak jeśli to przez Cana to może się okazać, że mentalnie jest po prostu na poziomie nieodpowiednim dla Juve. Jako uzupełnienie składu spoko gość, jako pierwszy skład - uważam, że każdy z podstawowego trio w tym sezonie jest lepszy. Wiek jest oczywiście dużym plusem, ale jeśli tak to wolę Pellegriniego albo nawet dać szanse Mandragorze. Te 6 melonów na sezon, o ile dobrze pamiętam, to naprawdę dużo kasy, a dziwnie będzie to wyglądało jak z łaską dajemy takiemu Sandro 4, a gość który prawdopodobnie skończy na ławce będzie kasował 6.
Zresztą co do Sandro, to nie rozumiem zarządu. Widać stąd, a do Turynu mam kawałek, że gościu oczekuje zostać docenionym w jakiś sposób i potrzebuje motywacji do zostania w Turynie, a my zamast zatrzymać go za wszelką cene, bo każdy wie że stać go na wiele, robimy kolejną szopkę. Cóż, taki urok naszego zarządu, ale ostatecznie zawsze wychodzi na to, że można im ufać, więc...


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 01 czerwca 2018, 20:03

MVP pisze:Jak tego nie widzicie Panowie to dyskusja z Wami jest bezsensowna, Wasza tendencyjność zaczyna być jak rak na tym forum, a raka się wycina...
Wybacz ziomeczku, ale to, że sobie coś uroisz w głowię nie sprawia, że Twoja teoria jest prawdziwa. W domu możesz sobie myśleć co tam chcesz, ale jak wychodzisz na forum z jakąś tezą, to zamiast wycieczek personalnych wypadałoby ją uargumentować. Wtedy będziemy mogli polemizować nieboraku. Przykro mi, że poczułeś się urażony tym, że wywołałem Cię do tablicy zamiast klaskać jak Polacy w samolocie :whistle:

Matuidi tak niesamowicie się rozwinął, że po roku ludzie przecierają oczy ze zdumienia. Z 20 mln Pjacy wyciągnął co najlepsze. Ruganiego najlepiej sprzedać, bo podobno się nie nadaje do podstawy. Higuain strzela tak dużo, że jego rekord strzelecki z Napoli to pikuś przy tym, co prezentuje za Maksa. Pomijam już takich placków jak Lemina, Pereyra, Rincon, Romulo.

Rozwinął się koleżko to Ronaldo w United za SAF'a, Lewy za Kloppa w BvB, Vardy w Leicester za Ranieriego czy Pogba w Turynie za Conte. Jeśli dla ciebie transfer do Juve Maksa = automatyczne wskoczenie na poziom wyżej, to chyba coś nie halo.
MVP pisze:Jezu, poziom hipokryzji osiągnął właśnie kosmiczny poziom. Im out.
No i najlepiej. Idź popłakać w kącie i wróć jak będziesz miał coś sensownego do napisania.
MVP pisze:Matuidiego[...]Taki casus Krychowiaka w West Brom - każdy oczekiwał, że będzie rozgrywającym, a to świetny gość od brudnej roboty.
:rotfl:
Ostatnio zmieniony 01 czerwca 2018, 21:03 przez jackop, łącznie zmieniany 3 razy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
MVP

Juventino
Juventino
Rejestracja: 18 listopada 2012
Posty: 237
Rejestracja: 18 listopada 2012

Nieprzeczytany post 01 czerwca 2018, 20:06

jackop pisze:Wybacz ziomeczku, ale to, że sobie coś uroisz w głowię nie sprawia, że Twoja teoria jest prawdziwa. W domu możesz sobie myśleć co tam chcesz, ale jak wychodzisz na forum z jakąś tezą, to zamiast wycieczek personalnych wypadałoby ją uargumentować. Wtedy będziemy mogli polemizować nieboraku.
Jezu, poziom hipokryzji osiągnął właśnie kosmiczny poziom. Im out.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 01 czerwca 2018, 20:14

@MVP
Mnie również zaczyna denerwować ta sytuacja z transferem Cana, bo minął już prawie tydzień od finału LM, a nadal nie ma żadnego oficjalnego potwierdzenia. Niemniej jednak wybierając między Emre a Pellegrinim, to osobiście jestem za reprezentantem Niemiec. Za Lorenzo z pewnością przemawia to, że jest Włochem (czyli nie musi się uczyć języka oraz mniej prawdopodobne będą jego problemy z aklimatyzacją w nowym klubie) oraz wiek (aczkolwiek dwa lata pomiędzy zawodnikiem mającym 22 a 24 raczej nie są aż tak istotne, bo i tak przed nimi jeszcze sporo grania). Pensja Cana raczej nie powinna nikogo dziwić, bo raz, że zazwyczaj piłkarze przychodzący za darmo wywalczają wysokie pobory, a dwa to musieliśmy czymś go skusić żeby wyrwać go z Premier League która pod względem ekonomicznym ucieka Serie A.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
MVP

Juventino
Juventino
Rejestracja: 18 listopada 2012
Posty: 237
Rejestracja: 18 listopada 2012

Nieprzeczytany post 01 czerwca 2018, 20:43

No właśnie sam wymieniłeś powody dla których Pellegrini wydaje mi się lepszym kandydatem.
Włoch - dodałbym jeszcze, że jest większe prawdopodobieństwo że się u nas zadomowi i nie będzie chciał odchodzić później.
Wiek - faktycznie 2 lata to nie duża różnica, ale jednak.
Pensja - rozumiem dlaczego Can ma dostać 6stkę, ale jednak to w jakiś sposób komin płacowy, który może spowodować niezadowolenie w szatni lub lawine oczekiwań wzglęem podwyżki.

Jedyne o czym nie wspomniałeś to też to piłkarze o nieco innym profilu, a mam wrażenie, że Can będąc podobnym grajkiem do Samiego czy Matuidiego jest po prostu słabszy od nich. Co do francuza, to serio nie rozumiem dlaczego jest takim rozczarowaniem. Taki casus Krychowiaka w West Brom - każdy oczekiwał, że będzie rozgrywającym, a to świetny gość od brudnej roboty. Z rozgrywaniem to już dużo gorzej, ale to akurat teraz nieistotne w tej dyskusji.
Nie zapominajmy też, że w ten sposób osłabiamy rywala z naszego podwórka.

Tak czy inaczej, bliżej nam do Cana i rozumiem powody dla których tak jest. Jak wspomniałem - jako uzupełnienie składu jest bardzo ok, możliwe że ma predyspozycje nawet do zostania Topem, tylko czy właśnie ta saga transferowa nie obnaża jego braków mentalnych? W sense, kręci nosem, nie widać u niego wielkiej chęci gry w Juve, gdzie dla przykładu taki Matuidi wręcz z namaszczeniem wyraża się o klubie i wyraźnie zaangażowaniem potrafi zatuszować wiele problemów natury piłkarskiej jakie posiada.
Dywagować można, ale niech oboje idą w p... tam gdzie plan Siary, dawać Pogbe.
:prochno:


zyx

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 lipca 2016
Posty: 35
Rejestracja: 24 lipca 2016

Nieprzeczytany post 01 czerwca 2018, 20:46

Can Done Deal - Di Marzio potwierdza

https://gianlucadimarzio.com/it/juventu ... i-dettagli


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 01 czerwca 2018, 21:47

Jeśli się potwierdzi to Can na 4 lata, 5 mln na rękę. 10 mniej niż sam koszt sprowadzenia Pellegriniego. Ekonomicznie i jakościowo korzystniej Włoch.
Poprostu pisze:Z Darmianem duża niewiadoma. Juve nie da więcej niż 12mln a Utd chce 20
Parafrazując; łyżka miodu w beczce dziegciu.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2523
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 01 czerwca 2018, 23:30

MVP pisze:W Juve dba się, aby pokus było jak najmniej
Czyli, ze... nie zamawia sie pań na Lap Dance?

Rozumiem, co @MVP ma na mysli odnosnie De Sciglio. Koles na 'dzien dobry' zawalil nam final Superpucharu, pozniej w lidze bramke (juz nie pamietam z kim). Pozniej tez niezle kaskaderzyl wystawiajac pily rywalowi. Z czasem troche sie poprawil w obronie, ale oczywiscie to nie jest nawet 1/4 Stefana za najlepszych lat i dla mnie Mattie nalezy sie pozbyc, zeby odzyskac przynajmniej jakas czesc z tych 12 baniek, ktore za niego przeplacilismy. Ponadto nie przedluzac z Barzaglim, pozbyc sie Sturaro i Mandzukicia. A w ekstremalnym przypadku poszukiwania kasy znalezc kupcow na: Matuidiego, Khedire, Bentancura oraz Pjace.

Za 100mln. na domniemanego SMS'a wolalbym (niestety juz niedostepnego) Fabinho i Vidala, i... jeszcze by zostalo. Natomiast nie zdziwie sie, jak Marotta wzmocni(?) nam pomoc Canem (bo darmowy), Pellegrinim (bo ma klauzule) i truskawa na torcie - Bonaventura (bo Maksiu chcial). Pogba? Dla mnie spoko, ale chyba jak jakis dobry wujek bedzie wykladal na polowe jego pensji. Dobranoc.


Piotr Juvefan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2008
Posty: 1611
Rejestracja: 12 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2018, 00:02

@ up A czym Ci Bentancur zawinił Wiesław :prochno: ?

Byłem ciekaw dzisiaj Mandragory w debiucie na tle Francuzów i zawiódł me oczekiwania kompletnie. To jest młodszy brat Sturaro dlatego za pogonionego Sturaro powinien przyjść Pellegrini. Nadal upieram się,że w obliczu pozyskania Cana Khedira jest nam niepotrzebny i powinniśmy na nim jakieś pieniążki zarobić.

Can,Pellegrini,Matuidi,Pjanić,Bentancur + KTOŚ EKSTRA. Mam problem z Marchisio. 7 to za dużo,ale miejsce dla wychowanka musi być.


Obrazek
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2018, 01:11

Ale wiecie, że Can jest defensywnym pomocnikiem, a Pellegrini to b2b? Z jakichś powodów rok temu mocno zabiegaliśmy o Maticia, interesował nas też N'Zonzi. Teraz wyciągamy za darmo gracza o właśnie takim profilu. Porównania do Khediry uważam za nietrafne - co by o Emre nie mówić to jest bardziej ruchliwy, skoczny i lepiej wychodzi mu gra fizyczna. Sami w naszym ustawieniu to b2b. Nie ma motoryki, ale smykałka do gry ofensywnej to mistrzowski poziom. Jako alternatywa z ławki to nad-killer: o Khedirze mogę powiedzieć, że to zawodnik, który może rozstrzygnąć losy meczu, w przypadku Matuidiego - w dużo mniejszym stopniu.

Wracając do potencjalnych transferów. Doświadczenia Cana i Pellegriniego nie ma nawet co porównywać. To ta sama sytuacja, jak w przypadku Pogby i SMS'a.

Młody, dobry i darmowy pomocnik o profilu jakiego poszukujemy, a ludzie jeszcze narzekają :roll: . Pellegrini nie jest żadną alternatywą dla Cana, a dla Pogby i SMSa właśnie, co wcale już tak fajnie nie wygląda, bo jest od nich wyraźnie gorszy i może jedynie stanowić opcję dla Khediry oraz Mautidiego. Ciężko go rozpatrywać jako wzmocnienie, a 30 mln E trzeba wydać. Poza mało realnym Jorginho, obecnie nie widzę włoskiego pomocnika, który mógłby do nas przyjść z myślą o pierwszym składzie, a w kogoś takiego powinniśmy teraz celować. Ewentualną alternatywą dla SMSa i Pogby może być ktoś taki jak Kovacic choć i to już uważam za zaniżanie standardów.

Rozwojowych zawodników już mamy - są nimi Bentancur i Mandragora. Z Włochów oprócz Pellegrieniego warto przyglądać się jeszcze Crinstante oraz Barelli, ale to nie są nazwiska na tu i teraz. Rok temu na zasadzie "a może zaskoczy" przyszedł Matuidi i choć trzeba przyznać, że się przydał to głównie za sprawą konkurentów jak nie potrafiący kopać piłki Sturaro albo młody i grający pierwszy sezon w Europie Bentancur.

Trochę nie do końca rozumiem heheszki z Bonaventury. Do pierwszego składu bym go nie chciał, ale biorąc pod uwagę, jak radzi sobie jako skrzydłowy to moim zdaniem jest całkiem interesującą opcją do zapewnienia głębi składowi. Wiele zależy od ustawienia jakie będzie stosował Allegri w przyszłym sezonie, ale Jack w miejsce Cuadrado to nie jest coś co mieści się poza moimi granicami percepcji. Kwestia preferencji trenera.
Jacky pisze:w ekstremalnym przypadku poszukiwania kasy
Kilka dni temu złożyliśmy oficjalną ofertę Lazio za SMSa na 80 mln E. Wychodzi na to, że jakoś bardzo ekstremalnie kasy szukać nie musimy.
Piotr Juvefan pisze:Byłem ciekaw dzisiaj Mandragory w debiucie na tle Francuzów i zawiódł me oczekiwania kompletnie. To jest młodszy brat Sturaro dlatego za pogonionego Sturaro powinien przyjść Pellegrini.
Jeszcze ktoś pomyśli, że Pellegrini w tych sparingach reprezentacyjnych prezentuje się dobrze ;-)


Basiek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2003
Posty: 308
Rejestracja: 09 lipca 2003

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2018, 04:12

Arbuzini pisze: Kilka dni temu złożyliśmy oficjalną ofertę Lazio za SMSa na 80 mln E. Wychodzi na to, że jakoś bardzo ekstremalnie kasy szukać nie musimy.
Przypomnę, że kupując Gonzalo też rzuciliśmy 90 mln bez zastanowienia. Dopiero kilka tygodni później wyszło na jaw, skąd wzięła się ta kasa...

United kupiło Darmiana za 18, a po 2 beznadziejnych sezonach chce za niego 20 :ok: Powodzenia w szukaniu zainteresowanego, opcje B i C, czyli Arias i Florenzi, jak sugeruje włoska prasa, wyglądają milion razy lepiej, niż przeciętny Darmian.


BEZPŁATNE PRZELEWY DO PL I UK! -> http://www.england.pl/
wieczorek00

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 kwietnia 2018
Posty: 200
Rejestracja: 04 kwietnia 2018

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2018, 06:50

Po wczorajszym meczu Francja Włochy nie mogę uwierzyć że Fiorentina nie przyjmuje ofert za Chiese w wysokości 60 mln. Przecież on nie ma podejścia do takiego dembele czy mbappe. Ta dwójka lepsza technicznie, szybsza, z lepszym dryblingiem. Mam nadzieję, że to tylko plotki i nie jesteśmy nim poważnie zainteresowani bo kreują go na wielki talent, a gdyby nie był Włochem nie byłoby w ogóle tematu. Francja w ostatnich latach kreuje nie porównywalnie więcej piłkarzy światowej klasy niż Italia, ciekawe z czego to wynika.

Te włoskie talenty mnie osobiście nie przekonują i nie mówię tylko o Chiese ale i Pellegrini czy Mandragora nic w środku pola w wczorajszym meczu nie pokazali.

Jeśli jeszcze chodzi o wczorajszy mecz to kolejny raz fajnie się zaprezentował Balotelli i fajnie było by dać mu szansę.


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2018, 08:01

wieczorek00 pisze:Po wczorajszym meczu Francja Włochy nie mogę uwierzyć że Fiorentina nie przyjmuje ofert za Chiese w wysokości 60 mln. Przecież on nie ma podejścia do takiego dembele czy mbappe. Ta dwójka lepsza technicznie, szybsza, z lepszym dryblingiem. Mam nadzieję, że to tylko plotki i nie jesteśmy nim poważnie zainteresowani bo kreują go na wielki talent, a gdyby nie był Włochem nie byłoby w ogóle tematu. Francja w ostatnich latach kreuje nie porównywalnie więcej piłkarzy światowej klasy niż Italia, ciekawe z czego to wynika.

Te włoskie talenty mnie osobiście nie przekonują i nie mówię tylko o Chiese ale i Pellegrini czy Mandragora nic w środku pola w wczorajszym meczu nie pokazali.

Jeśli jeszcze chodzi o wczorajszy mecz to kolejny raz fajnie się zaprezentował Balotelli i fajnie było by dać mu szansę.
Ekstra gosciu. Obejzales jeden mecz i juz wiesz, ile kto jest wart :prochno:

20mln za Darmiana haha. Facet grzeje lawe, nic nie pokazal w United . To juz lepiej sprobowac z tym Ariasem.


Zablokowany