Mercato (LATO 2018) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 31 marca 2018, 23:35

Piotr Juvefan pisze:
ForzaItanimulli3vujcm pisze:
Piotr Juvefan pisze:
A co dla Cb Balo byłby naszą podstawową 9tką i Gonzalo grzałby lawę? Barwuah drugim Mandzukiciem? Raczej też odpada. Kto by nie przyszedł grzałby najprawdopodobniej ławę, bo Lewandowski idzie najpewniej do Realu.

Andersona to ja już chciałem z 3 lata temu.
Właśnie o tym mówię, że tu mógłby być problem. Skoro puszcza oczko do nas, wraz z Grubaskiem, to pasowała by mu rola zmiennika? Szczerze wątpię w to. Hmmmmm być może Balo liczy na pierwszy skład, a Rybak rozkminia sobie jakąś grubą transakcję, że sprzedajemy Higuaina i kupujemy jego jakiś klientów, a on znów inkasuje sztos na prowizji - może być i tak. :think:


Co do Andersona to podobnie mamy i podobnie mieliśmy. ;)
Myślę,że dla mnie jak i Marotty Balo nie jest topowym napastnikiem,żeby mu robić miejsce sprzedażą Gonzala. Jest to jedynie okazja za free i skoro Balo puszcza sobie do nas oczko jak to napisałeś i liczy na coś więcej,to się może przeliczyć :prochno:

Andersona chciałem z 3 lata temu...a teraz jest dla mnie zbędny :lol:
Wiesz, ale też ciekawi mnie czy gdybyśmy załóżmy ściągnęli Balotelliego, a wiadomo Max lubi tego zawodnika, to czy nie faworyzowałby go względem Higuaina. Bo tak też mogłoby być. Max jak wiemy ma swoje widzimisie.

No ja Andersonem bym teraz nie pogardził. Jednak też zastanawiam się czy aby na pewno byłby nam potrzebny...


#cznandj #ripgangsquad :hi:
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2018, 09:02

Według mnie Balotelli idealnie pasowałby do Napoli albo inaczej mówiąc zespołowi z Neapolu powinno niesamowicie zależeć na ściągnięciu do siebie krnąbrnego reprezentanta Włoch (szczególnie, że będzie dostępny za darmo). Dziwię się im, że po tej ostatniej kontuzji Milika nie postarali się w zimie spróbować go kupić z Nicei, bo nawet płacąc +/-15 mln € mimo kończącego się kontraktu mógł im realnie pomóc w walce z nami w Serie A.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2018, 12:44

Rozumiem, że jest 1 kwietnia, ale bez takich... Ten przychlast niech wraca do interu...


SANCTI PER FIDEM VICERUNT REGNA OPERATI SUNT IUSTITIAM.
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2018, 13:20

Marotta już miliard razy powiedział, że bezmózg Balo nas nie interesuje. Po co w ogóle ten temat?


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 04 kwietnia 2018, 01:36

jackop pisze:
Arbuzini pisze:Florenzi to taki gracz środka - jestem w stanie wymienić kilku lepszych kandydatów, jak i cały tabun gorszych.
3 lepszych realnych poproszę ;)
Wychodząc z takiego założenia bardzo łatwo wejść w abstrakcyjną dyskusję kto jest realny, a kto nie. Moim zdaniem w pierwszej kolejności powinniśmy się starać o Sidibe, Meuniera i Bellerina. Warty rozpatrzenia jest też Fabinho, chociaż on od dwóch sezonów nie grał na prawej obronie. Vrsaljko to podobny poziom do Florenziego, a przy tym lepsze zdrowie, warunki fizyczne i ogólnie gra w obronie.

W sumie patrząc na to jak się wyprzedajemy w ostatnich latach to wcale nie zdziwiłbym się, jakbyśmy w lecie sprzedali Dybalę i Sandro. Dokładając do tego niemal pewne odejścia Lichtsteinera i Asamoaha oraz mocno prawdopodobne Buffona i Barzagliego to szykuje nam się niezłe przetrzebienie składu.

Ni cholery nie potrafię rozgryźć tego jaki pomysł na skład ma Marotta... Niemniej wszystko wskazuje na to, że trzeba sięgnąć po piłkarskie abecadło i zacząć od obrony.


Dylan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2009
Posty: 81
Rejestracja: 02 lutego 2009

Nieprzeczytany post 04 kwietnia 2018, 19:57

Jonas Hector - 20/30 mln (odchodzi, ponoć ma jakąś niską klauzule, podstawowy reprezentant Niemiec, jedyny poważny konkurent to chyba Bayern który bedzie chciał zmiennika dla Alaby po sprzedaniu Bernata, no ale mając do wyboru pewny plac w Juve to wybór oczywisty dla niego)
Dijbril Sidibe - 30/40 mln (podstawowy reprezentant Francji, wszystkie czołowe kluby, lepsze od nas maja te pozycje obstawiona, 25 lat, bedzie chciał zrobic krok naprzód, idealna okazja)
Fabinho 40/50 mln (od początku sezonu sam zawodnik co pare miesięcy udziela wypowiedzi że po sezonie odchodzi i Juve sie nim interesuje, ale też Manchester Utd)
Emre Can - 0 mln
doświadczony bramkarz za free np. Andriy Pyatov :prochno:

+

Spinazzola
Caldara

I mamy za +/- 100 mln uzupełniony skład najlepszymi dostępnymi i możliwymi do pozyskania piłkarzami na pozycje które potrzebują wzmocnień. Ze sprzedaży Sandro i jakiegoś Sturaro to nam się zbilansuje.

Szczęsny/doświadczony bramkarz
Sidibe/De Sciglio - Chiellini/Rugani - Benatia/Caldara - Hector/Spinazzola
Can/Khedira - Pjanic/Bentancur - Fabinho/Matuidi
Bernardeschi/Cuadrado - Higuain/Mandzukic - Dybala/Costa

Bezbolesna rewolucja, skład odmłodzony, zyskuje na jakości i co najważniejsze transfery jak najbardziej do przeprowadzenia. No chyba że ktoś woli rzucanie sie na Milinkovicia-Savicia i potem łatanie innych pozycji nowymi De Sciglio. :C


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 04 kwietnia 2018, 20:30

@Dylan
Dość sensownie wzmocnienia, aczkolwiek osobiście wolałbym żeby Sandro został (mimo tego jak wygląda jego gra w większości spotkań tego sezonu), bo całkiem nowe flanki w jedno okienko nie wróżą nic dobrego. Dla mnie Sidibe to najlepsza opcja z "realnie" możliwych na prawą obronę. Jednakże pakiet Fabinho+Sidibe, to z pewnością 100 mln € lub nawet więcej, bo Monaco jak już sprzedaje swoich graczy, to za konkretne kwoty. Do tego pożegnałbym się z Mandżu póki można na nim coś zarobić i w jego miejsce ściągnął... darmowego Balottelliego. Koniecznie potrzebujemy klasowego zmiennika dla Higuaina, bo nasz Chorwat się nie sprawdza i jeśli ta rola pasowałaby reprezentantowi Włoch, to przełknąłbym jego osobę. Do tego wszystkiego Emre Can i byłoby to mercato w stylu Marotty. Również nie liczę na żadnego Savica i wszystkim marzycielom radzę jak najszybciej o nim zapomnieć.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2523
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 04 kwietnia 2018, 20:32

Dylan pisze:Bernardeschi/Cuadrado - Higuain/Mandzukic - Dybala/Costa
Osobiscie nie chcialbym juz ogladac Mandzukicia w naszych barwach. W dodatku, jesli mozna go opchnac do Chin, to finansowo zyskamy, bo zastepca Igły moze byc, ot chocby taki powracajacy za free z wypozyczenia Pjaca.


4d1k

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 maja 2009
Posty: 95
Rejestracja: 01 maja 2009

Nieprzeczytany post 04 kwietnia 2018, 21:05

Szczęsny/doświadczony bramkarz
Sidibe/De Sciglio - Chiellini/Rugani - Benatia/Caldara - Hector/Spinazzola
Can/Khedira - Pjanic/Bentancur - Fabinho/Matuidi
Bernardeschi/Cuadrado - Higuain/Mandzukic - Dybala/Costa
Chetnie widzialbym Keana/Pjace w miejsce Mandzukica, mocno rozwazyl sprzedaz Dybali+Khediry i sfinansowania tym samym transferow Martiala oraz Milinkovica-Savica, a takze zastapienia Cuadrado bedacym w slabszej formie i zdaje sie niecieszacym sie obecnie duzym uznaniem w oczach kibicow Berardim- moze udaloby sie go wyciagnac w promocyjnej cenie.

I zmienil trenera, ktory da odpoczac graczom zmierzajacym ku koncu swojej kariery, dajac tym samym szanse na rozwoj zawodnikom majacym szanse stanowic o sile zespolu za kilka lat. Nawet kosztem tytulow na krajowym podworku.
Ostatnio zmieniony 04 kwietnia 2018, 21:12 przez 4d1k, łącznie zmieniany 2 razy.


krystiank

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 570
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 04 kwietnia 2018, 21:08

Skoro mowa o mercato to trenera zmienic i powinni Kloppa wyciągać


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 04 kwietnia 2018, 21:19

4d1k pisze:
Szczęsny/doświadczony bramkarz
Sidibe/De Sciglio - Chiellini/Rugani - Benatia/Caldara - Hector/Spinazzola
Can/Khedira - Pjanic/Bentancur - Fabinho/Matuidi
Bernardeschi/Cuadrado - Higuain/Mandzukic - Dybala/Costa
Chetnie widzialbym Keana/Pjace w miejsce Mandzukica, mocno rozwazyl sprzedaz Dybali+Khediry i sfinansowania tym samym transferow Martiala oraz Milinkovica-Savica, a takze zastapienia Cuadrado bedacym w slabszej formie i zdaje sie niecieszacym sie obecnie duzym uznaniem w oczach kibicow Berardim- moze udaloby sie go wyciagnac w promocyjnej cenie.
Milinkowiv-Savic za drogi, ale myślę że jakby się udało sprowadzić Can-a, postawić na Bentacura to środek Can-Pjanic-Bentacur byłby dośyć mocny defensywnie, każdy ma też dobre podanie.
To opcja realna i najtańsza, a jeszcze Sturaro trzeba opylić.

Szukając $, Mandziukić do Chin to też opcja, 10-20mln jak znalazł, niestety trzeba trochę odmłodzić skład.
Dodatkowe pytanie czy zostwić Costę? Nam brakuje zawodników którzy mogą strzelić bramkę, chyba tylko Berna taki jest.

Z całą pewnością boki obrony są najsłabsze w tym roku i trzeba środki przeznaczyć na nich, nigdy więcej nie chce widzieć Barzę na PO.

Dybala jest świetny ale może faktycznie będzie trzeba go opchnąć- nie pasuje do 4-3-3 która jest dla nas optymalna. Wtedy koniecznie potrzebny na lewą stronę zawodnik z instynktem killera.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 04 kwietnia 2018, 21:39

krystiank pisze:Skoro mowa o mercato to trenera zmienic i powinni Kloppa wyciągać
W jaki sposób chciałbyś wyciągnąć Kloppa? Czym niby miałby go zachęcić Juventus? Pensji wyższej niż w Anglii mu nie zaoferujemy, budżet transferowy Liverpool już teraz ma większy od nas (van Dijk i Keita za blisko 150 mln €), a ta różnica będzie się powiększać z roku na rok na naszą niekorzyść? Również Serie A też nie ma startu do Premier Leaguea, gdzie praktycznie co drugą kolejkę Klopp i jego ekipa mierzą się z najlepszymi, a nawet mecze z drużynami z dołu tabeli są bardziej emocjonujące i wymagające niż we Włoszech. Na konkurencyjnej stronie wspomniałeś o powrocie Lippiego, ale ten pomysł pozostaje mi tylko przemilczeć.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 04 kwietnia 2018, 21:47

Umówmy się tak: na największe młode gwiazdki nas nie stać, oni już są zarezerwowani dla bogatszych klubów. Dla nas tylko odpady, lub piłkarze którzy zostaną nie wybrani, no chyba że ktoś bardzo chce do Juve - ale o to ciężko. My musimy sami sobie kreować gwiazdy - gramy w meczach z drużynami od 12 miejsca w dół - powinno grac co najmniej 2 takich jak Bentancur, przecież i tak wygramy, prócz 2 młodziaków, jest 9 doświadczonych ludzi, a i są zmiany jakby co. Kean jako zmiennik Higuaina, Pjaca niech wróci z wypożyczenia, do tego Bentancur, Caldara, Rugani może jeszcze ktoś i ma to ręce i nogi.

Berardi?! Dajcie spokój. Już lepiej Orsolini...

Profesor pisze:Dybala jest świetny ale może faktycznie będzie trzeba go opchnąć- nie pasuje do 4-3-3 która jest dla nas optymalna. Wtedy koniecznie potrzebny na lewą stronę zawodnik z instynktem killera.
Szczerze? A na jaką pozycję on pasuję, w dzisiejszym futbolu? Gdzie inne Topowe kluby by go wystawiły? Szczerze mówiąc on to jest "9" bo na żadną inną pozycję po prostu on nie pasuje - kto teraz gra second strikerem? Tej pozycji już nie ma - jest trequartista, ale Paulo bliżej do "9."


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 04 kwietnia 2018, 22:19

ForzaItanimulli3vujcm pisze:Umówmy się tak: na największe młode gwiazdki nas nie stać, oni już są zarezerwowani dla bogatszych klubów. Dla nas tylko odpady, lub piłkarze którzy zostaną nie wybrani, no chyba że ktoś bardzo chce do Juve - ale o to ciężko. My musimy sami sobie kreować gwiazdy - gramy w meczach z drużynami od 12 miejsca w dół - powinno grac co najmniej 2 takich jak Bentancur, przecież i tak wygramy, prócz 2 młodziaków, jest 9 doświadczonych ludzi, a i są zmiany jakby co. Kean jako zmiennik Higuaina, Pjaca niech wróci z wypożyczenia, do tego Bentancur, Caldara, Rugani może jeszcze ktoś i ma to ręce i nogi.

Berardi?! Dajcie spokój. Już lepiej Orsolini...

Profesor pisze:Dybala jest świetny ale może faktycznie będzie trzeba go opchnąć- nie pasuje do 4-3-3 która jest dla nas optymalna. Wtedy koniecznie potrzebny na lewą stronę zawodnik z instynktem killera.
Szczerze? A na jaką pozycję on pasuję, w dzisiejszym futbolu? Gdzie inne Topowe kluby by go wystawiły? Szczerze mówiąc on to jest "9" bo na żadną inną pozycję po prostu on nie pasuje - kto teraz gra second strikerem? Tej pozycji już nie ma - jest trequartista, ale Paulo bliżej do "9."
Też wolę Orsoliniego, Berardi nie dość że podatny na kontuzję to psychcznie nie na poziom Juve. Natomiast mi i tak potrzebujemy kogoś na lewą stronę, a Orsolini jest lewonożny, nie ważne że bardzo uniwersalny ale wkręci bramkę z prawej strony tylko.

Zgadzam się że Dybala najlepiej gra im bliżej bramki, ma instynkt strzelecki. Na skrzydle za mało gra, zawsze schodzi do środka, brakuje mu trochę szybkości. To może lepiej sprzedać Higuaina i zostawić Dybalę na 9-ce?

Pewne jest że kogoś trzeba sprzedać żeby się pożądnie wzmocnić bo w tym roku z LM nie będzie kokosów.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 04 kwietnia 2018, 22:27

@ForzaItanimulli3vujcm
Nie obraź się, bo nie mam nic do ciebie, ale moim zdaniem ze zbytnimi nadziejami i naiwniactwem podchodzisz do naszych "młodych talentów" i nie piszę tego na postawie ostatniego twojego wpisu, ale kilku innych postów. Chciałbym przypomnieć, że oprócz Marchisio i Giovinco w ostatnich latach nikt z naszych wychowanków nie przebił się do 18-stki Juve. Wracając do naszych wypożyczonych graczy:
1) Orsolini nie przebił się w Atalancie, a i w Bolognii póki co łapie tylko jakieś ogony, więc nie żartujmy sobie o tym, żeby wracał do Juve. Ricardo nie rozegrał nawet 400 minut w Serie A i chyba najlepiej po tym widać jaki jest przeskok pomiędzy 1 a 2 ligą włoską.
2) Kean nie zagra już prawdopodobnie do końca sezonu z powodu kontuzji. Żeby myśleć o nim w kategoriach zmiennika Higuaina niech rozegra pełen sezon w Serie A w jakimś średniaku i udowodni swój potencjał.
3) Pjaca nie zawsze się łapie do wyjściowego składu Schalke, a często wchodzi tylko na 15-20 minut. Jednakże Chorwat wraca do poważnej gry po ciężkiej kontuzji, więc mam nadzieję, że w lecie przepracuje u nas solidnie okres przygotowawczy i będą go omijały urazy, to może jeszcze będziemy mieć z niego pociechę.
4) Caldara ostatnio też ma jakieś problemy zdrowotne (bodajże coś z plecami, bo tak to jest opisane na transfermarkt), a ostatni mecz zagrał 28 lutego w Coppa Italia przeciwko Juve. Szczerze mówiąc, to właśnie z nim wiążę największe nadzieje w kontekście przyszłości w Turynie, ale bez wątpienia Mattia będzie potrzebował regularnej gry (a o to ciężko w Juve chociażby patrząc na przykładzie Ruganiego).
Jednakże trafnie stwierdziłeś, że nie stać nas na największe młode gwiazdki, więc nie pozostaje nam nic innego jak wyciąganie obiecujących zawodników z Serie A (typu Chiesa) i wykreowanie ich na topów.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Zablokowany