Mercato (Lato 2017 / Zima 2018) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2017, 17:52

Oficjalna strona Ligue 1 też podaje takie wymiary Matuidiego http://www.ligue1.com/joueur/matuidi-blaise

Cedric Soares jest ceniony głównie za swoje walory defensywne, ale w ofensywie też trochę potrafi. Kolejny piłkarz, który wydaje się ciekawy. Podobnie jak Cancelo reprezentant Portugalii.


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2017, 18:03

RICTOR pisze:Oficjalna strona Ligue 1 też podaje takie wymiary Matuidiego http://www.ligue1.com/joueur/matuidi-blaise

Cedric Soares jest ceniony głównie za swoje walory defensywne, ale w ofensywie też trochę potrafi. Kolejny piłkarz, który wydaje się ciekawy. Podobnie jak Cancelo reprezentant Portugalii.
W obliczu generalnej posuchy na pozycji PO zawalczyłbym o tego Soaresa z So'ton. Sidibe, przez fakt, że Monaco się rozsprzedało, będzie nie do wyjęcia a przynajmniej nie za spory hajs.

Rzecz w tym, że jeśli chodzi o tą pozycję nic nie słychać, by Marotta coś kombinował. Pewnie skończy się tak, że MDS zostanie przesunięty na lewą a na PO będzie Lichy-Spina co w sumie średnio poprawia naszą sytuację jakościowo względem tej, którą mamy teraz.


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2017, 18:15

CavAllano pisze:Druga czesc testow medycznych Blaise'a jutro rano.
Blaise to po naszemu Błażej, imię męskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od słowa "blaesus" oznaczającego "seplenić". Będzie bardziej swojsko ;).


Obrazek
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2017, 18:15

Niestety ale głupotą jak już wcześniej pisałem było pozyskanie De Sciglio bo to graczem wg mnie słabszy od Lichego, szansa,że PO będzie funkcjonować na miarę Juve są dwie,albo Szwajcar jakimś cudem wraca do formy albo Spinazzoli nie robi różnica granie na PO względem LO.
Swoją drogą De Sciglio to taki Sorensen Juve z tym,że wg mnie to i tak Duńczyk lepiej zaczynał w Turynie niż Włoch w Mediolanie. Gość był przeciętny w przeciętnym Milanie i grał tam tylko z tego względu,że Milan nie był wstanie pozyskać obok Antonelliego innego obrońcy.Jak zdrowy był Antonnelli to grał na LO, zaś Abate zdrowy obsadzał PO. Gdyby nie fakt,że Milan tyle lat był drużyną środka tabeli to De Sciglio by tam się tyle nie zasiedział. On w karierze zagrał ponad 100 spotkań a ma raptem 4 asysty i całe 0 goli. Wiem,ze to obrońca i nie ma co wymagać fury bramek,ale
jak zsumować jego minuty to daje już jakieś 3 pełne sezony to liczby ma koszmarne; 1,3 asysty na sezon.Zdaje sobie sprawę,że są obrońcy,którzy do przodu nie grają za dobrze,ale za to są świetni z tyłu, De Sciglio jest beznadziejny z przodu i słaby z tyłu. To już Isla beznadziejny z przodu chociaż był poprawny w defensywie.


Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 887
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2017, 18:23

Prawda jest tez taka, że nie za bardzo jest kogo kupić, rok temu udalo się załatać to Alvesem, w tym roku już nie było żadnego starego dziadka, który gwarantowałby jakiś poziom, a naprawdę dobrych PO jest jak na lekarstwo.

MDS wiadomo gra żenująco słabo i również drżę o naszą prawą flankę, ale myślę, ze nie pozostaje nic innego jak liczyć na jego gigantyczną zmianę. Boje się jednak, że on mentalnie nie wytrzyma, bo będzie jechany po każdym meczu, wówczas wrócimy do Lichego i będziemy się z nim męczyć przez długi czas.

Niestety już się przyzwyczaiłem do tego, że po Mercato zawsze czegoś brakuje i tu myślę, że będzie podobnie. Wyjmując PO oceniam jednak to okienko bardzo wysoko, znacząco się wzmocniliśmy i to nie wybierając graczy C i D tylko właściwie A i B, w dobrym wieku i za całkiem logiczne pieniądze jak na ten dziwaczny rynek.


LukaszG / DLuGi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 stycznia 2014
Posty: 787
Rejestracja: 12 stycznia 2014

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2017, 18:27

CavAllano pisze:Nie mozna by powalczyc o tego Sidibe? Ja wiem, ze Monaco nie musi sprzedawac, ale ten zespol juz jest o wiele slabszy niz w sezonie i raczej tego gracza bysmy skusili - projektem czy kasa, walka o najwyzsze cele. Oczywiscie klub z ksiestwa na pewno sie juz oslabiac nie chce, ale skoro ci co lepsi opuszczaja poklad jak leci, to tego samego chcialby byc moze i ten zawodnik.
Moim zdaniem on powinien być naszym priorytetem od razu jak odszedł Alves! Dobry obrońca grający na obu flankach!


Bukol87 pisze:Ponadto, nikt tej waszej pisaniny w Turynie nigdy nawet nie przeczytał. Piszecie dla siebie i do siebie.
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2017, 18:28

Osgiliath pisze:Rzecz w tym, że jeśli chodzi o tą pozycję nic nie słychać, by Marotta coś kombinował. Pewnie skończy się tak, że MDS zostanie przesunięty na lewą a na PO będzie Lichy-Spina co w sumie średnio poprawia naszą sytuację jakościowo względem tej, którą mamy teraz.
Nie wiadomo jak sie skonczy. O Sandro tez media kompletnie nic nie wiedzialy. Siqueira juz spakowany siedzial.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2017, 18:29

@Mrozzi

Ale chyba sam nie wierzysz, że kupimy jeszcze jakiegoś dobrego PO?

Co do Matuidiego to jest tak jak pisałem już jakiś czas temu do 3 w pomocy to bardzo dobry gracz i jeżeli faktycznie Max chce zmienić ustawienie tak jak można wyczytać w gazetach to będziemy mieli z niego pociechę.



E; Keita nie trenuje z Lazio.(nie zjawił się na treningu)
Ostatnio zmieniony 16 sierpnia 2017, 18:48 przez Poprostu, łącznie zmieniany 1 raz.


Viking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2006
Posty: 670
Rejestracja: 01 września 2006

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2017, 18:41

Ja sklad widze tak:

--------------------Higuian
-----------------(Keita ?/Kean)
Mandzukic---------Dybala---------D. Costa
(Pjaca)--------(Bernardeschi)-----(Cuadrado)

--------------Pjanic---------Matuidi
--(Marchisio/Bentancur)-(Khedira/Sturaro)

A. Sandro----Chiellini-----Rugani----De Sciglio
(Spinazzola)-(Benatia)-(Barzagli)-(Lichtsteiner)

-------------------- Buffon
------------------(Szczęsny)

Na papierze lewe skrzydlo i prawa obrona slabo wyglada.
Ale w ofensywie mamy teraz zawodnikow ktorzy potrafia grac na wiecej niz jednej pozycji, wiec jestem ciekawy jak Max to pouklada.

Ewidentnie brakuje nam prawego obroncy na miare Juve. Nawet gdyby wypalil De Sciglio to Lichy jako rezerwowy jest juz za slaby dla nas.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2017, 18:54

Po przyjściu Matuidi nasza pomoc będzie nieco silniejsza niż rok temu. W końcu zamieniliśmy Leminę i Rincona na Bentancura i Matuidiego :hellyes:

Cancelo i Schick w Interze? Bardzo niefajnie, że obaj nie trafili do nas :sad:

Fajnie za to, że dołączy do nas jeszcze Keita, bo trójka D.Costa, Bernardeschi i Keita da nam gigantyczną moc z przodu w porównaniu z zeszłym sezonem :spiteful:

Na prawej stronie szykuje się nam jednak autostrada. D.Alves pięknie wyłączał z gry takiego Neymara czy Lemara. Jakoś nie widzę w podobnej roli De Sciglio i Lichtsteinera :eusa:
Nigdy nie sądziłem, że to powiem, ale przy De Sciglio i Lichtsteinerze już nawet Darmian wydaje się zbawieniem :pray:


Gontar

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2017, 19:02

Il_Bianconero pisze:Ja sklad widze tak:

--------------------Higuian
-----------------(Keita ?/Kean)
Mandzukic---------Dybala---------D. Costa
(Pjaca)--------(Bernardeschi)-----(Cuadrado)

--------------Pjanic---------Matuidi
--(Marchisio/Bentancur)-(Khedira/Sturaro)

A. Sandro----Chiellini-----Rugani----De Sciglio
(Spinazzola)-(Benatia)-(Barzagli)-(Lichtsteiner)

-------------------- Buffon
------------------(Szczęsny)
Serio myślisz, że buliliśmy tyle hajsu fiorentinie, żeby Berna był tylko zmiennikiem ? :rotfl: :rotfl:


Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1290
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2017, 19:08

Gontar pisze:
Il_Bianconero pisze:Ja sklad widze tak:

--------------------Higuian
-----------------(Keita ?/Kean)
Mandzukic---------Dybala---------D. Costa
(Pjaca)--------(Bernardeschi)-----(Cuadrado)

--------------Pjanic---------Matuidi
--(Marchisio/Bentancur)-(Khedira/Sturaro)

A. Sandro----Chiellini-----Rugani----De Sciglio
(Spinazzola)-(Benatia)-(Barzagli)-(Lichtsteiner)

-------------------- Buffon
------------------(Szczęsny)
Serio myślisz, że buliliśmy tyle hajsu fiorentinie, żeby Berna był tylko zmiennikiem ? :rotfl: :rotfl:
A Ty serio myslisz że Max posadzi na ławce Mandzukicia kosztem Federico? Sezon bankowo zaczniemy Mario na lewym skrzydle, na drugim może zacznie Cuadrado, ale dość szybko wygryzie go Costa. Berna będzie pierwszym do wejścia na 3 pozycje w ataku.


realbs

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 listopada 2014
Posty: 317
Rejestracja: 22 listopada 2014

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2017, 19:09

Dawać Soaresa lub Sidibe. Cancelo to kasztan sto razy gorszy od De Sciglio i Lichtsteinera. Jedyne co umie, to atakować, i podejrzewam że ten "mityczny" Cuadrado gra lepiej w defensywie niż Portugalczyk który jedynie do tarcia chrzanu się nadaje.


Viking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2006
Posty: 670
Rejestracja: 01 września 2006

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2017, 19:16

Gontar pisze:
Il_Bianconero pisze:Ja sklad widze tak:

--------------------Higuian
-----------------(Keita ?/Kean)
Mandzukic---------Dybala---------D. Costa
(Pjaca)--------(Bernardeschi)-----(Cuadrado)

--------------Pjanic---------Matuidi
--(Marchisio/Bentancur)-(Khedira/Sturaro)

A. Sandro----Chiellini-----Rugani----De Sciglio
(Spinazzola)-(Benatia)-(Barzagli)-(Lichtsteiner)

-------------------- Buffon
------------------(Szczęsny)
Serio myślisz, że buliliśmy tyle hajsu fiorentinie, żeby Berna był tylko zmiennikiem ? :rotfl: :rotfl:
Serio uwazam, ze przynajmniej poczatek sezonu Berna spedzi na lawce. Mandzukic to kluczowy zawodnik w ukladance Maxa, nie spodziewam sie zeby go posadzil. I to jego widze w roli lewoskrzydlowego


Yaro417

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 837
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2017, 19:18

Wg mnie na lewym skrzydle będzie grał D. Costa, a na prawym Berna. Przynajmniej tak to wyglądało ostatnio z pozycji Maxa, tzn. jak obaj byli równocześnie na boisku to tak właśnie nasz treneiro ich ustawiał. Oczywiście na taki wariant trzeba będzie poczekać gdzieś do końca października/początku listopada jak wszyscy się zgrają, ale nie przewiduję dla Berny ławki rezerwowych w dalszej części sezonu. On musi grać i będzie grał ;)

Do tego jeśli Khedira nie poprawi swojej dyspozycji i dalej będzie się prezentował tak jak w Superpucharze, to Matiudi bez problemu wygryzie go ze składu, pewnie od drugiej kolejki ligowej.


Zablokowany