Mercato (Lato 2017 / Zima 2018) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2017, 10:03

Hmm, Twitter mówi że mamy 140 baniek na transfery, a licytujemy się o Keite, Shicka i innych.

Serce podpowiada że będzie bomba na koniec, rozum mówi że bida z nyndzom i całe szczęscie Bonucci odszedł bo byśmy nawet Berny nie zobaczyli :prochno:


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2017, 10:14

Bukol, pojechałeś z tym Ruganim bo gdzie Ci on przegrywa połowę pojedynków główkowych ? Za słabo go oceniasz bo Rugani w zeszłym sezonie jak grał to był najpewniejszym naszym obrońcą.

Marotta nic nie spieprzył bo priorytetem było wzmocnienie skrzydeł i zostało to zrobione, środek pola też jest mocny. W zeszłym roku mieliśmy silną drużynę, teraz doszły cegiełki w postaci Berny i Costy więc nie odwaliło Wam z tym Schickiem i Keita ?


Obrazek
Kamex22

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2006
Posty: 1624
Rejestracja: 19 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2017, 10:19

Witamy Howedesa. Bardzo mnie ciekawi czy to będzie ostatni transfer czy coś jeszcze się wydarzy jutro. Asamoah może zostać odpalony jeszcze w następnym tygodniu bo okienko w Turcji trwa dłużej.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2017, 10:25

Dobrym wyznacznikiem jest zwykle to, jak kibice danej drużyny reagują na przejście zawodnika do nas. W przypadku Howedesa są wkurzeni niemal tak samo, jak my z Bonuccim. Uważali go za symbol Schalke, więc najbardziej nie mogą uwierzyć w to, że sam chciał odejść po 16 latach spędzonych w ich klubie. Duet Chiellini-Howedes to będzie chyba najtwardsza para stoperów na świecie. No ale z drugiej strony wolę, żeby pomiędzy nimi grał miękki Rugani i żeby Howedes sprawdził się na prawej.


Przemo90

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 marca 2004
Posty: 470
Rejestracja: 24 marca 2004

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2017, 10:32

Crunny pisze:Dobrym wyznacznikiem jest zwykle to, jak kibice danej drużyny reagują na przejście zawodnika do nas. W przypadku Howedesa są wkurzeni niemal tak samo, jak my z Bonuccim. Uważali go za symbol Schalke, więc najbardziej nie mogą uwierzyć w to, że sam chciał odejść po 16 latach spędzonych w ich klubie. Duet Chiellini-Howedes to będzie chyba najtwardsza para stoperów na świecie. No ale z drugiej strony wolę, żeby pomiędzy nimi grał miękki Rugani i żeby Howedes sprawdził się na prawej.
Ja cos czuje w kosciach, ze na prawa jeszcze kogos kupimy, gdzies tam na TT wskoczylo, ze mamy 140 baniek. Jedyny problem ze mamy pelna kadre - musi teraz odejsc Asamoah. Znow odsuniemy Lichego ? Chyba ze postaramy sie wypchnac Lichego jutro w tym slynnym hotelu ?
Co z pomocnikiem ? Jestem ciekaw czy rzucimy sie jeszcze na Strootmana lub Sissokho ?


Obrazek

"Dla Juventusu zwycięstwa nie są rzeczą ważną. Dla Juventusu zwycięstwa to jedyne, co się liczy" ~Giampiero Boniperti~
Mily

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2008
Posty: 266
Rejestracja: 24 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2017, 10:44

Co do tej informacji o 140 mln na transfery.

Tyle powinniśmy mieć, bo nasze zakupy praktycznie w tym oknie równały się sprzedażą. Ale oczywiście będziemy żydzić każdego grosza. Nie liczcie na bombę, zostały 2 dni, przypominam że my chyba z 3 tygodnie domykaliśmy Berne z Fiorentiny.


Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2017, 10:49

Mily pisze:Co do tej informacji o 140 mln na transfery.

Tyle powinniśmy mieć, bo nasze zakupy praktycznie w tym oknie równały się sprzedażą. Ale oczywiście będziemy żydzić każdego grosza. Nie liczcie na bombę, zostały 2 dni, przypominam że my chyba z 3 tygodnie domykaliśmy Berne z Fiorentiny.
140 mln...chyba bez tego zera na końcu. Nie chce mi się wierzyć w takie teksty. Nasz transfery in i out idealnie niemalże się spinają. Wszystko pasuje do siebie i ma sens. Kasy nie ma bo nie wszystko co klub zarabia ma iść na nowych piłkarzy, jest stadion który kosztuje, ekipa i nie chodzi tu tylko o drużynę i sztab trenera, ale cała masa ludzi pracująca dla Juve + zysk dla inwestorów. To wszystko kosztuje dlatego śmieszy mnie jak podają kwotę jaką zarabiamy na LM, a niektórzy z wypiekami na twarzy już liczą kogo za to kupimy. Naszej kasy takiej która nie pochodziłaby ze sprzedaży to pewnie jest z 50 mln albo nieco więcej. Bo teraz jesteśmy na minus około 20 mln, a jak to prawda, że mają dać te 20 mln za jakichś gówniarzy to niezły cyrk. Ja rozumiem przyszłość itp, ale ta dziura na prawej stronie to jakaś kpina.


Przemo90

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 marca 2004
Posty: 470
Rejestracja: 24 marca 2004

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2017, 10:52

Mily pisze:Co do tej informacji o 140 mln na transfery.

Tyle powinniśmy mieć, bo nasze zakupy praktycznie w tym oknie równały się sprzedażą. Ale oczywiście będziemy żydzić każdego grosza. Nie liczcie na bombę, zostały 2 dni, przypominam że my chyba z 3 tygodnie domykaliśmy Berne z Fiorentiny.
Niestety na niekorzysc dziala to, ze zarowno Roma jak i Lazio nie musza juz nikogo sprzedawac. Roma jest na + (pomimo zakupu Schicka) a Lazio tym bardziej na duzym +. Klauzula Strootmana ? Gosc gdzies tam powiedzial ze nie chce do Juve. Gomez z Barcy tez powiedzial ze sie nie rusza (I chwala Bogu - kupic takiego cieniasa za 40 baniek to zbrodnia w bialy dzien).

Jedyna realna szansa dla nas jesli chodzi o pomocnikow jest zakup np Sissokho lub uruchomienie klauzuli Nzoziego (choc wedlug mnie nasi scouci nie uwazaja go wartego tej kasy). Ewentualnie uruchomienie klauzuli tego Pereiry z Porto na PO. Spinazzola raczej jest zamknietym tematem a ten Laxalt mialbyc tylko karta przetargowa z Atalanta (podobno jestesmy zarowno z nim jak i Genoa dogadani).


Obrazek

"Dla Juventusu zwycięstwa nie są rzeczą ważną. Dla Juventusu zwycięstwa to jedyne, co się liczy" ~Giampiero Boniperti~
Dybala 4ever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2007
Posty: 1847
Rejestracja: 28 października 2007

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2017, 11:05

Przemo90 pisze:
Mily pisze:Co do tej informacji o 140 mln na transfery.

Tyle powinniśmy mieć, bo nasze zakupy praktycznie w tym oknie równały się sprzedażą. Ale oczywiście będziemy żydzić każdego grosza. Nie liczcie na bombę, zostały 2 dni, przypominam że my chyba z 3 tygodnie domykaliśmy Berne z Fiorentiny.
Niestety na niekorzysc dziala to, ze zarowno Roma jak i Lazio nie musza juz nikogo sprzedawac. Roma jest na + (pomimo zakupu Schicka) a Lazio tym bardziej na duzym +. Klauzula Strootmana ? Gosc gdzies tam powiedzial ze nie chce do Juve. Gomez z Barcy tez powiedzial ze sie nie rusza (I chwala Bogu - kupic takiego cieniasa za 40 baniek to zbrodnia w bialy dzien).

Jedyna realna szansa dla nas jesli chodzi o pomocnikow jest zakup np Sissokho lub uruchomienie klauzuli Nzoziego (choc wedlug mnie nasi scouci nie uwazaja go wartego tej kasy). Ewentualnie uruchomienie klauzuli tego Pereiry z Porto na PO. Spinazzola raczej jest zamknietym tematem a ten Laxalt mialbyc tylko karta przetargowa z Atalanta (podobno jestesmy zarowno z nim jak i Genoa dogadani).

Skoro przeczytałeś o tych 140 mln na transfery to równie łatwo możesz się dokopać do tej informacji. Zarzuć linkiem tutaj na forum, może się machnąłeś z tłumaczeniem i coś wyrwałes z kontekstu. Ja się nie napalam na nic, Howedes będzie naszym ostatnim transferem. Kadrę mamy już pełną na full. Pewnie tylko Asa odejdzie, żeby wyrównać liczebność kadry. W inne ruchy nie wierzę, bo to będzie się wiązać z odejściem kogoś z 1 drużyny takich ruchów nie robi się w ostatnich godzinach okienka.


Mily

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2008
Posty: 266
Rejestracja: 24 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2017, 11:05

Jasne że powinniśmy mieć 140 mln. Finalista LM, sprzedaż Pogby, wieczne żydzenie i oszczędzanie w każdym oknie transferowym. Kasa jest, tylko gdzieś się magicznie ulatnia.


Yaro417

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 837
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2017, 11:11

Dybala 4ever pisze:Howedes już zajechał na badania, była transmisja live na facebooku.
podrzucam link ;)


Przemo90

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 marca 2004
Posty: 470
Rejestracja: 24 marca 2004

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2017, 11:12

Dybala 4ever pisze:
Przemo90 pisze:
Mily pisze:Co do tej informacji o 140 mln na transfery.

Tyle powinniśmy mieć, bo nasze zakupy praktycznie w tym oknie równały się sprzedażą. Ale oczywiście będziemy żydzić każdego grosza. Nie liczcie na bombę, zostały 2 dni, przypominam że my chyba z 3 tygodnie domykaliśmy Berne z Fiorentiny.
Niestety na niekorzysc dziala to, ze zarowno Roma jak i Lazio nie musza juz nikogo sprzedawac. Roma jest na + (pomimo zakupu Schicka) a Lazio tym bardziej na duzym +. Klauzula Strootmana ? Gosc gdzies tam powiedzial ze nie chce do Juve. Gomez z Barcy tez powiedzial ze sie nie rusza (I chwala Bogu - kupic takiego cieniasa za 40 baniek to zbrodnia w bialy dzien).

Jedyna realna szansa dla nas jesli chodzi o pomocnikow jest zakup np Sissokho lub uruchomienie klauzuli Nzoziego (choc wedlug mnie nasi scouci nie uwazaja go wartego tej kasy). Ewentualnie uruchomienie klauzuli tego Pereiry z Porto na PO. Spinazzola raczej jest zamknietym tematem a ten Laxalt mialbyc tylko karta przetargowa z Atalanta (podobno jestesmy zarowno z nim jak i Genoa dogadani).

Skoro przeczytałeś o tych 140 mln na transfery to równie łatwo możesz się dokopać do tej informacji. Zarzuć linkiem tutaj na forum, może się machnąłeś z tłumaczeniem i coś wyrwałes z kontekstu. Ja się nie napalam na nic, Howedes będzie naszym ostatnim transferem. Kadrę mamy już pełną na full. Pewnie tylko Asa odejdzie, żeby wyrównać liczebność kadry. W inne ruchy nie wierzę, bo to będzie się wiązać z odejściem kogoś z 1 drużyny takich ruchów nie robi się w ostatnich godzinach okienka.
Wiesz na TT ciezko cos wyrwac z kontekstu, poza tym znam jezyk wloski a nie chce mi sie kopac teraz i szukac, ale ktos oprocz mnie na forum juz tez sygnalizowal o tym wpisie.
Poczekamy i zobaczymy - wedlug mnie sprzedaz Asy czy Lichego nie jest problemem jutro.


Obrazek

"Dla Juventusu zwycięstwa nie są rzeczą ważną. Dla Juventusu zwycięstwa to jedyne, co się liczy" ~Giampiero Boniperti~
Dybala 4ever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2007
Posty: 1847
Rejestracja: 28 października 2007

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2017, 11:26

Przemo90 pisze:
Dybala 4ever pisze:
Przemo90 pisze:
Niestety na niekorzysc dziala to, ze zarowno Roma jak i Lazio nie musza juz nikogo sprzedawac. Roma jest na + (pomimo zakupu Schicka) a Lazio tym bardziej na duzym +. Klauzula Strootmana ? Gosc gdzies tam powiedzial ze nie chce do Juve. Gomez z Barcy tez powiedzial ze sie nie rusza (I chwala Bogu - kupic takiego cieniasa za 40 baniek to zbrodnia w bialy dzien).

Jedyna realna szansa dla nas jesli chodzi o pomocnikow jest zakup np Sissokho lub uruchomienie klauzuli Nzoziego (choc wedlug mnie nasi scouci nie uwazaja go wartego tej kasy). Ewentualnie uruchomienie klauzuli tego Pereiry z Porto na PO. Spinazzola raczej jest zamknietym tematem a ten Laxalt mialbyc tylko karta przetargowa z Atalanta (podobno jestesmy zarowno z nim jak i Genoa dogadani).

Skoro przeczytałeś o tych 140 mln na transfery to równie łatwo możesz się dokopać do tej informacji. Zarzuć linkiem tutaj na forum, może się machnąłeś z tłumaczeniem i coś wyrwałes z kontekstu. Ja się nie napalam na nic, Howedes będzie naszym ostatnim transferem. Kadrę mamy już pełną na full. Pewnie tylko Asa odejdzie, żeby wyrównać liczebność kadry. W inne ruchy nie wierzę, bo to będzie się wiązać z odejściem kogoś z 1 drużyny takich ruchów nie robi się w ostatnich godzinach okienka.
Wiesz na TT ciezko cos wyrwac z kontekstu, poza tym znam jezyk wloski a nie chce mi sie kopac teraz i szukac, ale ktos oprocz mnie na forum juz tez sygnalizowal o tym wpisie.
Poczekamy i zobaczymy - wedlug mnie sprzedaz Asy czy Lichego nie jest problemem jutro.
Spoko wierzę Ci w takim razie, bo niektórzy też już coś wrzucali na to forum uważając się za dobrych z włoskiego. Potem jednak okazało się, że to była bujda na resorach i nie zrozumieli kontekstu. Sprzedaż Asy raczej będzie, bo wbija Howedes, okno w Turcji trwa do 8 września więc mamy czas na jego spylenie. Licht? Mission impossible, pojechał teraz na zgrupowanie kadry narodowej i załatwianie formalności trwałoby długo. Poza tym na przykład ściągnięcie Liroli z wypożyczenia spaliło na panewce. Podtrzymuję swoje stanowisko: Howedes in Asa out i mercato zamykamy.


Yaro417

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 837
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2017, 11:34

Howedes wejdzie do kadry za Asamoaha, dlatego według mnie jest on przymierzany do gry na PO, gdzie rezerwowym będzie Licgy, zaś na LO przewiduję A. Sandro i MDS. Gdyby Howedes był rozpatrywany jako podstawowy gracz do pary z Chiellinim na ŚO, to byśmy po prostu mieli za mało bocznych obrońców w kadrze, zwłaszcza w perspektywie walki na kilku frontach. Sporadycznie może na środku zagrać, ale mi to wygląda na wybór jednej z tych tańszych opcji na pozycję PO, która w miarę ogarnia defensywę i da więcej możliwości trenerowi.


Bukol87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2005
Posty: 1253
Rejestracja: 23 marca 2005

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2017, 11:38

MRN pisze:Bukol, pojechałeś z tym Ruganim bo gdzie Ci on przegrywa połowę pojedynków główkowych ? Za słabo go oceniasz bo Rugani w zeszłym sezonie jak grał to był najpewniejszym naszym obrońcą.

Marotta nic nie spieprzył bo priorytetem było wzmocnienie skrzydeł i zostało to zrobione, środek pola też jest mocny. W zeszłym roku mieliśmy silną drużynę, teraz doszły cegiełki w postaci Berny i Costy więc nie odwaliło Wam z tym Schickiem i Keita ?
Szanowny MRN. Oglądam wnikliwie mecze w tym sezonie. Jestem wielkim fanem talentu Ruganiego, ale zawsze staram się trzeźwo oceniać sytuację. Nie robiłem notatek, ale licząc na bieżąco wyszło mi, że połowa tych pojedynków została przez niego przegrana. Moim zdaniem facet ma problem z rozpychaniem się i walczeniem o pozycję w tych sytuacjach. Brakuje mu po prostu siły fizycznej.

Trzymam kciuki za niego i mam nadzieję, że w następnych meczach ogarnie ten element, który dla obrońcy jest podstawą rzemiosła. Jeśli nie, to znając Allegriego DR wypadnie z pierwszego składu na rzecz kogoś, kto zapewni stabilizację w tyłach. Howedesa (po ogarnięciu taktycznym) uważam za głównego konkurenta, bo Benatia w meczach sparingowych nie przekonywał.


Zablokowany