Mercato (Lato 2017 / Zima 2018) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2017, 22:09

Alina, piszesz w jednym ciągu o 4 bocznych City, zaznaczając że Kolarov byłby okej, w momencie w którym już go tam nie ma.

To tak jak już jeden z użytkowników pisał że powinniśmy kupić Contiego który był już dawno sprzedany.

122 miliony wydane w te Mercato?:D
Skąd ta kwota?

Wg TM to 142 miliony, ale są w tym Cuadrado i Benatia.

Realnie to kupiliśmy Szczęsnego,Matuidiego,Benka i Bernardeschiego.

Costa to wypożyczenie. Mówie tu o zawodnikach którzy reprezentują, bądź mogą poziom Juve.

Straciliśmy w tym jednego z czołowych obrońców kontynentu, a żaden z powyższych transferów nie jest tak kluczowy jak sprzedaż Bonuca do Milanu.

Nie mówię że mamy złe okienko. Ale tez nie mamy świetnego. Rok temu kupiliśmy Igłę więc był szał. Nie wspominając że opuścił nas Alves który w LM zrobił nam finał.

Powtórze jednak - nie narzekam - po prostu liczyłem na jakiś fajny 'boom'. :)


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2017, 22:26

wloski pisze:
Sezon przejściowy? Za rok odejdzie ktoś inny ważny i zrobimy na jego pozycji sezon przejściowy? Jak nie ma graczy na PO, którzy mogliby u nas grać? Jest sporo opcji albo było z różnych przyczyn Aurier, Cancelo, Hysaj, Sidibe czy Danilo, ale pewne rzeczy zepsuto.

A teraz Józek chce to naprawić sprowadzając Spinazzole na PO. Z tym, że jak go sprowadzi kosztem Lichiego, to ja nie będę zły. Nawet jeśli Spina to nie jest ta pozycja, ale ten gracz się w to miejsce nadaje.
Niestety, ale za rok może być tak jak piszesz, czyli sprzedamy Alexa Sandro bądź Dybalę (bardziej prawdopodobne, że tego pierwszego) i znów będziemy zmuszeni szukać zawodnika do podstawowego składu. Odnośnie prawego obrońcy, to żebyś jeszcze przypadkiem nie zatęsknił za Lichym, bo jeśli mamy zostać z niepewnym de Sciglio oraz ze Spinazzolą przesuniętym na nową pozycję, to ja już wolę przemęczyć się ze Szwajcarem.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2017, 22:56

Adrian27th pisze:Alina, piszesz w jednym ciągu o 4 bocznych City, zaznaczając że Kolarov byłby okej, w momencie w którym już go tam nie ma.
Słyszałeś kiedyś o pojęciu gdybania?
Adrian27th pisze:w jednym ciągu
:stop:
dimebag11 pisze:Odnośnie prawego obrońcy, to żebyś jeszcze przypadkiem nie zatęsknił za Lichym, bo jeśli mamy zostać z niepewnym de Sciglio oraz ze Spinazzolą przesuniętym na nową pozycję, to ja już wolę przemęczyć się ze Szwajcarem.
:ok: Podobne zdanie na ten temat.


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2017, 22:59

Adrian27th pisze:Alina, piszesz w jednym ciągu o 4 bocznych City, zaznaczając że Kolarov byłby okej, w momencie w którym już go tam nie ma.

To tak jak już jeden z użytkowników pisał że powinniśmy kupić Contiego który był już dawno sprzedany.

122 miliony wydane w te Mercato?:D
Skąd ta kwota?

Wg TM to 142 miliony, ale są w tym Cuadrado i Benatia.

Realnie to kupiliśmy Szczęsnego,Matuidiego,Benka i Bernardeschiego.

Costa to wypożyczenie. Mówie tu o zawodnikach którzy reprezentują, bądź mogą poziom Juve.

Straciliśmy w tym jednego z czołowych obrońców kontynentu, a żaden z powyższych transferów nie jest tak kluczowy jak sprzedaż Bonuca do Milanu.

Nie mówię że mamy złe okienko. Ale tez nie mamy świetnego. Rok temu kupiliśmy Igłę więc był szał. Nie wspominając że opuścił nas Alves który w LM zrobił nam finał.

Powtórze jednak - nie narzekam - po prostu liczyłem na jakiś fajny 'boom'. :)
ja patrzyłem na transfermarkt i fakt 142, pomyłka ;)

Tak jak i nie liczymy Costy to musimy policzyć Cuadrado i Benatię. A jeżeli dożucilibyśmy zimowe okienko(nie wiem jaki to okreś budżetowy)
to dochodzi:
Rincon :)
Caldara
Orsolini

W tym roku dokonaliśy aż nadto transferów, niektóre muszą zagrać od razu, niektóre za 1-2 lata, a inne fajnie jakby od wiosny(Bentacur, Berna) pokazały jakość.

Ja akurat Bonu nie uważam za kluczowego zawodnika który odszedł, przez rezygnację z 3-5-3 on nie jest taki potrzebny, potrzebujemy dwójkę bezbłędnych obrońców, a Bonu taki nie był. W 3-5-2 owszem, jego podania były bardzo ważne i w dodatku miał wokół siebie 2 obrońców.
To jest czas dla Ruganiego, ja w niego wierzę, nie będzie jako obrońca słabszy od Bonu a może być lepszy.

Co do PO, jak nasi nie widzą godnego dostępnego na rynku zawodnika, to może faktycznie lepiej przetrwać 1rok z tym co mamy z za rok zrobić świetny zakup, wierzę w zarząd.


Nevermind

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 czerwca 2008
Posty: 1133
Rejestracja: 20 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2017, 00:08

Spinazzola dzisiaj poza kadrą a Caldara na ławce. Jeśli tak ma wyglądać współpraca z Atalanta to może warto byłoby postarać się o powrót chłopaków już w tym sezonie.


RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2017, 03:01

Spinazzola jak przyjdzie to jako rezerwowy LO, w miejsce Kwadwo, który jest już dogadany z Galatą w sprawie kontraktu i jedyne co do tej pory wstrzymuje ten transfer to brak zielonego światła od Juve. Wróci do nas Leo to Asa dostanie zgodę na odejście. Stefan cały czas będzie w kadrze. Jedyne na co "entuzjaści" Spiny liczą to to, że będzie na tyle dobry na treningach, że nawet jeśli wygryzienie Sandro z wyjściowego składu nie jest w jego zasięgu to będzie w stanie wygryźć duet Licht-MDS i grać jako wyjściowy PO. Tyle. Jak będzie za słaby to opcja Lichy dalej będzie do dyspozycji Maxa.


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2017, 07:18

Garść plotek z rana, na początek Tuttosport:

- Allegri wpadł na pomysł zrobienia ze Sturaro bocznego obrońcy, Stefano w Genui miewał epizody na tej pozycji. Podobno na ostatnich treningach Sturaro jest właśnie przypisany do tej pozycji.
- Próbujemy przekonać Romę do oddania Strootmana i wciskamy im Cuadrado + kasę. Monchi ceni Juana, ale wątpliwym jest by Rzymianie przystali na taką ofertę.

Wczoraj w redakcji La Gazzetta dello Sport było wyraźnie pite do samego dna, bo jeden dziennikarzyna, którego nazwisko szczerze mówiąc widzę po raz pierwszy, spłodził informacje o Marchisio. Według niego Claudio nie jest nie na sprzedaż i mamy zamiar go pogonić, zastępując Iniestą. :whistle:

[wklejam tutaj, ponieważ są to informacje, których nie weryfikowałem, więc nie będę ludziom, którzy czytają tylko wątek główny mącił w głowach]


Mehehehe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 1680
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2017, 08:02

Vincitore pisze: Wczoraj w redakcji La Gazzetta dello Sport było wyraźnie pite do samego dna, bo jeden dziennikarzyna, którego nazwisko szczerze mówiąc widzę po raz pierwszy, spłodził informacje o Marchisio. Według niego Claudio nie jest nie na sprzedaż i mamy zamiar go pogonić, zastępując Iniestą. :whistle:
Byłem pewien, że Andresem zakończymy nasze okno, ale tekst o Marchisio jest rzeczywiście z czapy ;) środek do 4231,433: Pjanić, Khedira, Matuidi, Markiz, Iniesta, (Sturaro), wygląda pięknie.


Virgil

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 grudnia 2011
Posty: 1401
Rejestracja: 16 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2017, 09:27

Sturaro jako obrońca boczny :facepalm:

Gość nie ma dryblingu, wrzutki ani chyba odpowiedniej szybkości jak nic wypisz wymaluj boczny defensor :hellyes:

Allegri nam drugiego Sandro szykuje, czy zarząd może się obudzić i sprowadzić nam prawego obrońcę z prawdziwego zdarzenia ? :czas:


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2017, 10:04

Sprowadzą 30 letniego stopera żeby Rugani mniej grał.


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2017, 10:34

Sturaro jako boczny? Ja rozumiem, że na PO w takim razie musielibyśmy Stefka pożegnać, no bo przecież syn Maxa będzie nie do ruszenia, tym bardziej, że Spinazzola - jakkolwiek może nam grać na dwóch flankach - to przyjdzie raczej jako zastępstwo dla Sandro.

Z tym Markizem po tym co czytam to też bym uznał, że w redakcji musiało być pite fest, nie mniej po dealu z bonucem nic mnie już nie zdziwi, przy czym patrząc na formę Claudio w pre-season jego pozbycie się byłoby głupotą.

Garay - fajny obrońca nie mniej wątpię, aby został sprowadzony by wygryźć Ruganiego z jedenastki a raczej do pary z Benatią. Barza byłby już wtedy w totalnej rezerwie patrząc na wiek. Ciekawe też w jakiej formie miałby do nas przyjść mając na względzie, że za rok przychodzi Caldara. Rozumiem, że wtedy byłby tym, piątym ŚO a my odpuścilibyśmy De Vrija.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2017, 10:39

Osgiliath pisze: Garay - fajny obrońca nie mniej wątpię, aby został sprowadzony by wygryźć Ruganiego z jedenastki a raczej do pary z Benatią. Barza byłby już wtedy w totalnej rezerwie patrząc na wiek. Ciekawe też w jakiej formie miałby do nas przyjść mając na względzie, że za rok przychodzi Caldara. Rozumiem, że wtedy byłby tym, piątym ŚO a my odpuścilibyśmy De Vrija.

TS podaje, że Garay nas wyniesie 20-25 mln.


Gelo65

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2012
Posty: 70
Rejestracja: 14 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2017, 11:03

Poprostu pisze: TS podaje, że Garay nas wyniesie 20-25 mln.
Jeśli te plotki są prawdziwe to dziwne że przeznaczymy taką kasę na drugiego w kolejce do wejścia SO, a nie porządnego PO. Może zarząd liczy, że za rok Lirola powracający z wypożyczenia będzie gotowy na pierwszy skład? :think: Bo jeśli nie to przecież i tak trzeba będzie wyłożyć dużą kasę, więc chyba lepiej zrobić to już w to okienko niż męczyć się grając cały sezon bez porządnego PO, zwłaszcza jeśli prawdą jest ta klauzula Ricardo Pereiry, który rozegrał dobry sezon, i bardzo fajnie się zapowiada, a w tej cenie można go traktować jako dobrą okazję :think:


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1420
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2017, 11:28

Gelo65 pisze:
Poprostu pisze: TS podaje, że Garay nas wyniesie 20-25 mln.
Jeśli te plotki są prawdziwe to dziwne że przeznaczymy taką kasę na drugiego w kolejce do wejścia SO, a nie porządnego PO. Może zarząd liczy, że za rok Lirola powracający z wypożyczenia będzie gotowy na pierwszy skład? :think: Bo jeśli nie to przecież i tak trzeba będzie wyłożyć dużą kasę, więc chyba lepiej zrobić to już w to okienko niż męczyć się grając cały sezon bez porządnego PO, zwłaszcza jeśli prawdą jest ta klauzula Ricardo Pereiry, który rozegrał dobry sezon, i bardzo fajnie się zapowiada, a w tej cenie można go traktować jako dobrą okazję :think:
Ja już raczej nie mam złudzeń co do prawej strony. Skoro Max tak bardzo chciał De Sciglio, to chyba dlatego, że widzi w nim materiał na etatowego zawodnika pierwszego składu, choćby nawet w dłuższej perspektywie. Dopóki zaś wprowadza go do drużyny stopniowo (a tak postępuje przy 95% nowych nabytków), dopóty potrzebuje jakiegoś zaufanego pewniaka, a takim na ten moment wydaje się być Lichy, czy się nam to podoba, czy nie. Gdyby pożegnać Szwajcara i ściągnąć w jego miejsce kogoś pokroju Pereiry, to obawiam się, że takim pewniakiem na kluczowe momenty byłby Barzagli.

Co do Garaya mam mieszane uczucia. Z jednej strony, mając na uwadze podatność na urazy Kielona, Benatii i Barzagliego (plus wiek tego ostatniego), byłbym spokojniejszy, gdyby piąty stoper w tej kadrze był. Z drugiej strony przez wzgląd na Caldarę, a także na te plotki o możliwości zakontraktowania de Vrija od następnego sezonu, nie bardzo widziałbym sens płacenia teraz sporych pieniędzy za 31-letniego piłkarza.
Ostatnio zmieniony 21 sierpnia 2017, 11:30 przez B@rt, łącznie zmieniany 3 razy.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2017, 11:28

Teraz i Agresti piszę o Strootmanie.


Zablokowany