Mercato (Lato 2017 / Zima 2018) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
albertcamus

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 sierpnia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2017, 23:24

Poprostu pisze:SKY- dzisiaj w nocy Lazio ma wydać oficjalne oświadczenie w sprawie Keity.
a co oni na PiSie się wzorują, że obrady w nocy?


RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2017, 23:31

Ja to mogę szybko rozpisać i będzie wiadomo. Serie A, bo na zasadach UEFA ani Spina ani Rugani nie są naszymi wychowankami.

Bramkarze: Buffon, Szczęsny, Pinsoglio. - 3
Obrońcy: Lichtsteiner, De Sciglio, Barzagli, Benatia, Chiellini, Rugani, Alex Sandro, Spinazzola. - 8
Pomocnicy: Pjanić, Khedira, Marchisio, Matuidi, Sturaro, Bentancur. - 6
Skrzydłowi i napastnicy: Douglas Costa, Cuadrado, Dybala, Bernardeschi, Mandżukić, Pjaca, Higuain, Keita. - 8

Razem 25 piłkarzy z tym, że Bentancur może być zgłoszony jako piłkarz Primavery co umożliwiałoby zarejestrowanie nowego prawego obrońcy bez pozbywania się Stefana. Tyle, że wtedy do LM z takiej kadry nie moglibyśmy zgłosić aż 3 piłkarzy (bo ani Rugani ani Spina nie kwalifikują się jako wychowankowie ani Bentancur nie mógłby być zgłoszony z listy B). Ergo, mało prawdopodobe żebyśmy kupili kogoś porządnego na PO bez pożegnania się ze Stefanem bo zbyt dużo kasy by się marnowało nie mogąc pomóc w Europie. Mało prawdopodobne, ale nie niemożliwe. Odgórne założenie jest też takie, że Keita jednak przychodzi teraz co też nie jest pewne. W jego miejsce Kean już zmienia sprawę. I całkowicie pomijamy fakt tego, że znowu ponoć na poważnie nasi rozważają opcję dodatkowego ŚO (Agresti dziś twierdził, że szukamy kogoś kto może grać jednocześnie na ŚO i PO).


panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2017, 23:35

RICTOR pisze:Ja to mogę szybko rozpisać i będzie wiadomo. Serie A, bo na zasadach UEFA ani Spina ani Rugani nie są naszymi wychowankami.

Bramkarze: Buffon, Szczęsny, Pinsoglio. - 3
Obrońcy: Lichtsteiner, De Sciglio, Barzagli, Benatia, Chiellini, Rugani, Alex Sandro, Spinazzola. - 8
Pomocnicy: Pjanić, Khedira, Marchisio, Matuidi, Sturaro, Bentancur. - 6
Skrzydłowi i napastnicy: Douglas Costa, Cuadrado, Dybala, Bernardeschi, Mandżukić, Pjaca, Higuain, Keita. - 8

Razem 25 piłkarzy z tym, że Bentancur może być zgłoszony jako piłkarz Primavery co umożliwiałoby zarejestrowanie nowego prawego obrońcoy bez pozbywania się Stefana. Tyle, że wtedy do LM z takiej kadry nie moglibyśmy zgłosić aż 3 piłkarzy (bo ani Rugani ani Spina nie kwalifikują się jako wychowankowie ani Bentancur nie mógłby być zgłoszony z listy B).
Wielkie dzięki :hellyes:

Niby tak, ale czy naprawdę tak trudno byłoby wybrać tych 3 piłkarzy? Na pewno któregoś z naszych asów na prawej obronie, może 3. bramkarza, bo chyba musiałby nas spotkać kataklizm, żeby obaj byli kontuzjowani i na początek na pewno Pjacę, bo gość będzie szukał formy co najmniej do wiosny :prochno:
Powstaje też pytanie, czy w przypadku transferu Keity na pewno zostanie z nami Cuadrado.


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2017, 02:16

panlider pisze:
Arbuzini pisze:Chyba nawet z Zappacosty bym się teraz ucieszył :roll:
To już jest pierwsza oznaka grubej desperacji :prochno:

Ja już się pogodziłem, że nie ściągniemy nikogo na PO. Nie sądzę, żebyśmy nie zgłosili Stefana do rozgrywek, Juve to dżentelmeński klub i to niestety nie zawsze wychodzi nam na dobre. W każdym razie z taką prawą flanką nie mamy czego szukać w Europie.
Ja tam nie wiem na co ludzie liczyli, jak dla mnie od początku było jasne, że DS jako pupilek Allegriego jest szykowany do gry w pierwszym składzie. Jakoś średnio wyobrażam sobie gracza w jego wieku, który przychodzi wiedząc, że będzie jedynie uzupełnieniem.
Tak jak napisałem dla mnie od początku sytuacja była oczywista, ale mogę się też mylić, w aktywowanie klauzuli Higuaina też nie wierzyłem, więc zobaczymy co życie przyniesie ;)


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2017, 02:52

Tony Montana pisze:Jakoś średnio wyobrażam sobie gracza w jego wieku, który przychodzi wiedząc, że będzie jedynie uzupełnieniem.
Mattia przede wszystkim miał bardzo kiepską sytuację w Milanie i w związku z nią zmagał się bodaj nawet z depresją (o czym kilkukrotnie była już mowa, pojawił się nawet jakiś przeciek insidera, że kompletnie nie miał mocy, by wstawać rano z łóżka). Nie szło mu tam, a w dodatku był gnębiony przez kibiców. Sam nie sądzę, by nastawiał się na pierwszy skład, bo raczej mu tego nie obiecano - dzięki takiemu ruchowi mógł jednak dołączyć do najlepszego klubu we Włoszech, jednego z najlepszych na Starym Kontynencie, walczącego o najwyższe cele. Otrzymał szansę na zmianę otoczenia. W dodatku wylądował pod skrzydłami człowieka, który go wypromował, któremu bardzo wiele zawdzięcza, a który na pewno krzywdy mu zrobić nie pozwoli. Na chwilę obecną powierzanie temu chłopakowi miejsca w podstawie to jakiś absurd i ogromne ryzyko. Formę to on widział dawno, w dodatku nawet w czasach najlepszej dyspozycji nie był to nikt wyjątkowy, kto w tak mocnej podstawie Juve nie odstawałby od reszty. Coś z tym fantem trzeba jeszcze zrobić.

Spinazzoli zaoferowali w Bergamo nowy kontrakt, bo mają nóż na gardle. Gasperini miał obiecany pewny skład, o czym wspomniał wczoraj/dziś w wywiadzie, tymczasem chce mu uciec zawodnika podstawy. Przebąkiwał nawet o tym, że być może będzie zmuszony do zmiany ustawienia. Ostatecznie chyba jednak rozumie, że jeśli po gracza zgłasza się Juventus, ten zazwyczaj z miejsca chce do tego pociągu wsiąść.

Zdjęcie Blaise'a z testów:
KLIK

Swoją drogą hiszpańskie media narzekały wczoraj, że Juventus stosunkowo niewielkim nakładem bierze zaprawionego w bojach, bardzo dobrego gracza z Europy, podczas gdy Barcelona za 2 x większe pieniądze pozyskuje zawodnika z Chin, który prawdziwą piłkę widział oj dawno.


Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3453
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2017, 03:22

Lazio wydało to oświadczenie w sprawie Keity?


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2473
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2017, 03:56

Ja to widzę tak, rok temu był Alves i Licht, którego chciano pewnie zastąpić DS-em. Druga sytuacja się nie udała, więc musiał zostać Szwajcar. W tym roku udało się w końcu z Mattią, ale wysypał się Alves. Docelowo, chyba Lirola miałby za rok wrócić do podstawy, a sama pozycja byłaby zbudowana na lata, jedynie za cenę DS-a.
Stąd też wątpliwym mimo wszystko było kupno Cancelo w tym okienku, bo młody Hiszpan to podobny profil, czyli ktoś dobry z przodu, kosztem gry z tyłu ( bez bicia przyznam się, że nie oglądałem Pola zbyt często w akcji, ale przypuszczam, że dzięki treningom w SA jest lepszy w defensywie od Portugalczyka, choć nigdy nie będzie najlepszy na świecie w tym aspekcie ).
Ja wiem, że każdemu marzy się już kompletny ( w granicach rozsądku ) skład, bez wyraźnie odstających graczy, ale włodarze muszą się patrzyć całościowo, w perspektywie kilkuletniej - co przecież wychodzi im świetnie, mimo ( wydawałoby się ) wpadek w każdym okienku. Wydawać w tej chwili kasę rzędu 25-30 ( w przypadku Cancelo, albo innego Sidibe ), gdzie w przyszłym roku przyjdzie młodzian, który może wskoczyć na podobny poziom, a uniwersalnymi ławkowiczami będą DS i Spinazzola, to byłoby ogromne marnotrawienie gotówki, której mogłoby zabraknąć w przyszłym roku na pomocnika, czy inny ważny transfer.
Po finale w Berlinie przeżyliśmy trudne chwile, ale po roku doszedł kolejny finał. Warto patrzeć długofalowo na politykę klubu, czasem lepiej zrobić krok w tył, żeby później pójść o dwa do przodu.

Tu pytanie do kolegi Juvefantap, jak ocenia defensywne umiejętności Liroli ( a także jak ocenia go całościowo ) i czy jest on w stanie udźwignąć pierwszy skład w przyszłym roku.


Jvri

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 lipca 2004
Posty: 192
Rejestracja: 07 lipca 2004

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2017, 07:03

CavAllano pisze: Swoją drogą hiszpańskie media narzekały wczoraj, że Juventus stosunkowo niewielkim nakładem bierze zaprawionego w bojach, bardzo dobrego gracza z Europy, podczas gdy Barcelona za 2 x większe pieniądze pozyskuje zawodnika z Chin, który prawdziwą piłkę widział oj dawno.
Ale na poziom forum juvepoland Blaise to jest zdecydowanie za słaby :prochno:


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2017, 08:15

La Stampa twierdzi, że De Vrija i Keitę mamy pozyskać w następnym okienku transferowym... O ile w przypadku obrońcy to jest w sumie ok, to jednak w przypadku Keity już nie za bardzo bo to oznacza kaleczenie lewej pomocy przez Mandzu i Pjacę, brak zmiennika dla Igły i ew. Dybali. :doh: Jeśli więc w tym okienku pozyskamy już jedynie Spinazzolę a brak Keity oznaczać będzie brack Schika to będę mocno zawiedziony :/

Gdzieś tam w sobie liczę, że skoro bierzemy tańszą opcję w postaci Matuidiego, Spinazzolę i nie musimy wydawać hajsu na Keitę to jeszcze jakiś transfer będzie (Schick?), ale to jest chyba już bardzo wątpliwe.

Ciekawe jak tam nasz stan finansów na mercato, szczególnie pod kątem tej bajońskiej sumy, który wpadła nam z tytułu praw TV...

--
W zakresie tego oświadczenia w sprawie Keity to jego agent dość jednoznacznie wskazuje na to, że Lotito i Lazio lecą w kulki z piłkarzem i praktycznie zaniechali z nim jakiegokolwiek kontaktu. Już w poprzednim sezonie obiecywali mu kontrakt na poziomie top playera a nic się nie zmieniło. Ponadto nie informowali agenta o żadnych ofertach za gracza, które rzekomo mieli dostać. Wygląda na to, że ten parch lotito będzie przeciągał wszystko, by Keita trafił do nas za darmo, stąd chyba fakt, że będzie grał u nas... za rok. Ciekawe, czy będą gracza sadzać na ławce/trybunach czy jednak pozwolą mu grać, bo jego niestawienie się na trening było reakcją na zachowanie klubu, przynajmniej to wszystko wynika z wypowiedzi agenta Keity.
Ostatnio zmieniony 17 sierpnia 2017, 08:23 przez Osgiliath, łącznie zmieniany 1 raz.


Viking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2006
Posty: 670
Rejestracja: 01 września 2006

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2017, 08:20

Na pozycji Dybali moze grac Bernardeschi.
Na tym etapie nie liczylbym na jakies kluczowe wzmocnienia a jedynie na graczy do rotacji. Aczkolwiek moze Beppe ma jakiegos asa w rekawie i czyms zaskoczy.


Virgil

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 grudnia 2011
Posty: 1401
Rejestracja: 16 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2017, 08:33

Dokładnie Keita byłby fajnym bonusem ale nie jest nam niezbędny - mamy Mandzu, Costę,Bernę, Dybale, Higuaina,Cuadrado,Pjacę do ataku. Od biedy może tam też zagrać Spinazzola.

Bardziej palącym problemem jest prawa obrona bo to dramta, naprawdę nie możemy zrobić najazdu na tego Darmiana ?


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2017, 09:08

Il_Bianconero pisze:Na pozycji Dybali moze grac Bernardeschi.
Na tym etapie nie liczylbym na jakies kluczowe wzmocnienia a jedynie na graczy do rotacji. Aczkolwiek moze Beppe ma jakiegos asa w rekawie i czyms zaskoczy.
Jaki zakup sprawi że nagle stwierdzimy - walić prawego obrońcę bo mamy mistera X?

Veratti i inne gwiazdy - a o tym nie ma co marzyć. Lepiej mierzmy tam gdzie nasze cele czyli ktoś do 20-25 milionów.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Virgil

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 grudnia 2011
Posty: 1401
Rejestracja: 16 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2017, 09:24

Adrian27th tak tylko naprawdę mnie bardziej ucieszyłby nawet Darmian niż jakiś Veratii, bo z Matuidim mamy pomoc kompletną i pewnie to celowy zabieg, gdyż nie chcieliśmy pewnie szukać TOPA do pomocy mając Khedirę, Marchisio tylko uzupełnienia.
Leminę i Rincona zamieniliśmy na Matuidiego i Bentancura świetne ruchy.

Ale prawa obrona to kryminał i naprawdę nie trzeba tam TOPA żeby tam było ok taki Darmian o którym pisałem byłby mega w stosunku do tego co mamy. Naprawdę jeżeli Keita nie teraz to nie możemy rzucić na niego 25 mln ? Może i to przepłacanie ale czasami trzeba.

A tak kolejny sezon i znowu czegoś brakuje nam, a przecież gotówkę mamy, a też nie mówimy o wydatku 30mln+.

Naprawdę nie czaję tego.


jareckik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 marca 2009
Posty: 1163
Rejestracja: 20 marca 2009

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2017, 09:31

Kto pamięta czasy jak się jaraliśmy 25mlnDiego i 25mlnMelo , teraz kwoty 25mln to dla nas norma hyhy


Obrazek

http://zmieleni.pl/ - postaw na jednomandatowe okręgi wyborcze!
Astarot

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 marca 2007
Posty: 144
Rejestracja: 28 marca 2007

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2017, 09:48

Virgil pisze:(...) bo z Matuidim mamy pomoc kompletną i pewnie to celowy zabieg, gdyż nie chcieliśmy pewnie szukać TOPA do pomocy mając Khedirę, Marchisio tylko uzupełnienia (...)
To Blastois nie jest TOPem? Fakt, że właśnie strzeliła mu 30 jednak w mojej ocenie to najbardziej niedoceniany środkowy pomocnik na świecie. Nam po odejściu Vidala kogoś takiego było trzeba - dominatora środka pola. Jedyne obiekcje można mieć właśnie do jego wieku, bo Matuidi swoją grę opiera na walorach czysto fizycznych tj. dynamice i sile, jednak jak człowiek popatrzy na to jaką formę prezentował 33 letni Alves ....


Zablokowany