Mercato (Lato 2017 / Zima 2018) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2017, 09:30

Vincitore pisze:Nasz klub ponoć nie zamierza sprzedawać w tym okienku Dybali - za żaden hajs i z żadnego powodu- info od Tuttosport, które ponoć ma tę wiadomość prosto z naszej siedziby.
Absolutnie nie wierzę, że Marotta nie połasiłby się na ofertę rzędu 140 baniek. Jeżeli naprawdę odrzucimy taką propozycję Barcelony, to zmienię zdanie na temat Beppe.


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
Poulinho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 907
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2017, 09:36

panlider pisze:
Vincitore pisze:Nasz klub ponoć nie zamierza sprzedawać w tym okienku Dybali - za żaden hajs i z żadnego powodu- info od Tuttosport, które ponoć ma tę wiadomość prosto z naszej siedziby.
Absolutnie nie wierzę, że Marotta nie połasiłby się na ofertę rzędu 140 baniek. Jeżeli naprawdę odrzucimy taką propozycję Barcelony, to zmienię zdanie na temat Beppe.
Ale dlaczego miałby się połasić? Czy kiedykolwiek połasił się na jakąkolwiek sumę bez woli odejścia ze strony zawodnika lub kłopotów z nim? Wręcz przeciwnie, w tym roku odrzucił 60-70 mln za Sandro, 100 mln za Higuaina czy 100 mln za Dybale.


panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2017, 09:57

Poulinho pisze:
panlider pisze:
Vincitore pisze:Nasz klub ponoć nie zamierza sprzedawać w tym okienku Dybali - za żaden hajs i z żadnego powodu- info od Tuttosport, które ponoć ma tę wiadomość prosto z naszej siedziby.
Absolutnie nie wierzę, że Marotta nie połasiłby się na ofertę rzędu 140 baniek. Jeżeli naprawdę odrzucimy taką propozycję Barcelony, to zmienię zdanie na temat Beppe.
Ale dlaczego miałby się połasić? Czy kiedykolwiek połasił się na jakąkolwiek sumę bez woli odejścia ze strony zawodnika lub kłopotów z nim? Wręcz przeciwnie, w tym roku odrzucił 60-70 mln za Sandro, 100 mln za Higuaina czy 100 mln za Dybale.
Być może trochę źle się wyraziłem. Moim zdaniem Marotta nie będzie przekonywał Dybali do zostania w Juve, tylko go sprzeda z pocałowaniem ręki. Co do woli samego Dybali, to bądźmy szczerzy, mając na uwadze jego uwielbienie Messiego, to nie sądzę, żeby się długo zastanawiał nad odejściem, jeżeli Katalończycy będą go chcieli.


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2017, 10:02

Przekładamy płatności, ciułamy bo przypuszczam, że coś grubego się kroi a nowa fala ruszy wraz z transferem Neymara. Myślę, że działacze już wcześniej wiedzieli o przesądzonym transferze Brazylijczyka i celowo zwolnili w kwestii niektórych pozycji. Zrobiło tak zresztą wielu działaczy topowych klubów i czekają na rozwój wydarzeń. Takie są moje przypuszczenia ale być może Beppe zobaczył po transferze Neymara szansę jakiej wcześniej nie było, jeszcze jest trochę czasu i lawina chyba ruszy na nowo, po transferze Neymara będzie gorąco w piłkarskim świecie. Ciężko jest naprawdę wzmocnić nasz zespół, to musi być ktoś podnoszący poziom sportowy a takiego transferu nie załatwi się z dnia nadzień jeżeli nie ma klauzuli.


Obrazek
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2017, 10:10

MRN pisze:Zrobiło tak zresztą wielu działaczy topowych klubów i czekają na rozwój wydarzeń.
Yyy... jakieś konkretne przykłady?
Myślę, że niepotrzebnie doklejasz jakieś swoje teorie do transferu Neymara. Bez przesady, nie będzie jakiejś wielkiej lawiny po ogłoszeniu przeprowadzi Brazylijczyka do Paryża. Jedyne, w czym może nam pomóc Neymar, to Matuidi. A i to nieco wątpliwe, bo szejkowie już mają ustalony plan na ominięcie FFP i nie będzie nim sprzedaż piłkarzy, by zrównoważyć bilans.


Obrazek
wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2017, 10:51

pumex pisze:Myślę, że niepotrzebnie doklejasz jakieś swoje teorie do transferu Neymara. Bez przesady, nie będzie jakiejś wielkiej lawiny po ogłoszeniu przeprowadzi Brazylijczyka do Paryża.
Masz na myśli Juventus, czy cały piłkarski rynek? Jeśli to drugie - mocno narażasz się na cytowanie w niedalekiej przyszłości... :P

--

Na Instagramie Pogby wyskoczył mi Matić, jak wesoło zmierza gdzieś autobusem/samolotem w koszulce ManUtd. Kiedy i po jakich pieniądzach się to dokonało?


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
arturjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 08 maja 2009
Posty: 125
Rejestracja: 08 maja 2009

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2017, 11:00

wojczech7 pisze: Na Instagramie Pogby wyskoczył mi Matić, jak wesoło zmierza gdzieś autobusem/samolotem w koszulce ManUtd. Kiedy i po jakich pieniądzach się to dokonało?
Nie chce być złośliwy ale szybciej byś sprawdził niż pisał to pytanie :)

W poniedziałek za ponad 40mln.


Olek1987 pisze: Wam do reszty odbiło z Pogbą. Jak odejdzie to możecie mnie obrażać i nazywać katolikiem....
LukaszG / DLuGi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 stycznia 2014
Posty: 787
Rejestracja: 12 stycznia 2014

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2017, 11:03

A może my tak "szanujemy" każdy grosz, bo nową siedzibę postawiliśmy :prochno: Co do Verattiego, to zmianą agenta zapewnił sobie możliwość transferu w przyszłym roku, więc nie przejdzie do nas. Poza tym tak jak zostało już wspomniane: jest on nam zbędny.

Ponadto poruszając sprzedaż Neymara, to moim zdaniem Barcelona nie kupi nikogo i przetrzyma ten sezon. W przyszłym roku ściągną Marco (moim zdaniem wszystko wskazuje na to, że jest to dograne z PSG) i będą uderzać po Paulo.


Bukol87 pisze:Ponadto, nikt tej waszej pisaniny w Turynie nigdy nawet nie przeczytał. Piszecie dla siebie i do siebie.
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2017, 11:04

wojczech7 pisze:
pumex pisze:Myślę, że niepotrzebnie doklejasz jakieś swoje teorie do transferu Neymara. Bez przesady, nie będzie jakiejś wielkiej lawiny po ogłoszeniu przeprowadzi Brazylijczyka do Paryża.
Masz na myśli Juventus, czy cały piłkarski rynek? Jeśli to drugie - mocno narażasz się na cytowanie w niedalekiej przyszłości... :P
Mam na myśli piłkarski rynek. Wątpię, żeby ruszyła jakaś lawina po transferze Neymara. Wiadomo, że może pojawić się pare ciekawych ruchów, Barca prawdopodobnie zakontraktuje Coutinho, Liverpool poszuka kogoś w miejsce Brazylijczyka, ale nie widzę powodu by spodziewać się rewolucji, ani tym bardziej, żeby pisać, że dyrektorzy na Starym Kontynencie wstrzymali swoje działania, bo Neymar.

Przykładowo, jeśli Anglicy w połowie sierpnia ruszą do natarcia, to raczej dlatego, że im bliżej deadline'u, tym dostają większego małpiego rozumu, a nie przez wzgląd na Neymara.


Obrazek
Poulinho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 907
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2017, 11:13

pumex pisze:
wojczech7 pisze:
pumex pisze:Myślę, że niepotrzebnie doklejasz jakieś swoje teorie do transferu Neymara. Bez przesady, nie będzie jakiejś wielkiej lawiny po ogłoszeniu przeprowadzi Brazylijczyka do Paryża.
Masz na myśli Juventus, czy cały piłkarski rynek? Jeśli to drugie - mocno narażasz się na cytowanie w niedalekiej przyszłości... :P
Mam na myśli piłkarski rynek. Wątpię, żeby ruszyła jakaś lawina po transferze Neymara. Wiadomo, że może pojawić się pare ciekawych ruchów, Barca prawdopodobnie zakontraktuje Coutinho, Liverpool poszuka kogoś w miejsce Brazylijczyka, ale nie widzę powodu by spodziewać się rewolucji, ani tym bardziej, żeby pisać, że dyrektorzy na Starym Kontynencie wstrzymali swoje działania, bo Neymar.

Przykładowo, jeśli Anglicy w połowie sierpnia ruszą do natarcia, to raczej dlatego, że im bliżej deadline'u, tym dostają większego małpiego rozumu, a nie przez wzgląd na Neymara.
Jestem podobnego zdania. Ani nie widać żeby PSG miało zamiar wyprzedać 3-4 graczy, ani Barcelona nie szykuje ogromnych wzmocnień. 220 mln to dużo i mało. Dużo, bo wiadomo rekordowa, ogromna suma, której nie jest wart żaden piłkarz. Mało, bo tak naprawdę Barcelonie wystarczy maksymalnie na dwóch graczy, co nijak nie rozrusza rynku. Zresztą nie wiemy kiedy do transakcji tak naprawdę dojdzie. Wiem, że Barcelona niekoniecznie musi mieć fizycznie kasę, jednak rozum podpowiadałby, że nie należy wydawać pieniędzy póki się ich nie ma. Szczególnie tak ogromnych.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2017, 11:28

pumex, nie raz już było, że jeden transfer uruchamia inne transfery. Było, jest i będzie i nie potrafię podać Ci teraz konkretnych przykładów. Faktem jest, że Marotta więcej wie od nas i być może nas zaskoczy. Naprawdę nie chcę powielać przykładu z zeszłego roku kiedy to zaskoczył całą piłkarska Europę. To nie są moje teorie ale powtórzenie tego co zawsze powtarza Marotta. Piszecie, że mercato jest dziwne ale jakie ma być ? Zespół jest silny ale mankamenty są na ławce, tacy zawodnicy jak Szczęsny, Bernadescji na ławce zamiast Neto i Leminy to zasadnicza różnica. Według mnie Marotta nas zaskoczy i to już jest moja teoria do której mam prawo. Ogólnie mercato uważam za dobre i nie zamierzam narzekać. Ważne, że zatrzymaliśmy najważniejszych graczy. Ty narzekałbyś nawet wtedy gdyby przyszedł Neymar, Ronaldo i Ramos. Ten bo nurek, ten pajac a ten wypalony dziadzia. Jeżeli miałoby to dać zwycięstwo w LM to ok, nieistotne, że nurek się przewrócił w polu karnym, cwaniak komuś z łokcia pocisnął a tamten był na spalonym. O tym się nie pamięta a trofeum w gablocie smakuje wybornie przez bardzo długi czas.


Obrazek
Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2017, 11:31

Zaznaczam na wstępie, że nie dałem się nabrać JMercato na ich manewr z Verrattim, pomimo, że wszystko co napisali brzmi śmiertelnie poważnie, ale nie daje mi dzisiaj spokoju wypowiedź byłego już agenta MV z początku czerwca, zastanawiam się co on chciał przekazać, jednocześnie wiedząc, iż ów agent ma świadomość, że to jego ostatnie tygodnie gdy Marco jest jego klientem.

Twarde negocjacje w sprawie nowego kontraktu czy zaproszenie dla Marotty? Agent Marco Verrattiego (na zdjęciu) powiedział Tuttosport, że pieniądze nie są najważniejsze i że Juventus jest bardziej atrakcyjny od PSG.
Wprost proporcjonalnie do zapewnień Francuzów o pozostaniu Włocha w Paryżu, pojawiają się doniesienia o zainteresowaniu Juve i Barcelony. Agent piłkarza, Donato Di Campli, ostrzega, że PSG musi się poprawić, żeby nie stracić jego klienta. "Juventus z pewnością zrobi coś specjalnego w nadchodzącym oknie transferowym. Verratti? Jest wola PSG, by zatrzymać go za wszelką cenę. Jednak, niech to będzie jasne: pieniądze to nie wszystko. Atrakcyjność jest równie ważna, a w ciągu ostatnich czterech czy pięciu lat francuski klub nie zrobił wystarczająco dużo, aby to poprawić. Juventus jest o wiele bardziej atrakcyjny, ponieważ zwycięskie drużyny przyciągają mistrzów" - zakończył.


:think:


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2017, 11:38

panlider pisze: Być może trochę źle się wyraziłem. Moim zdaniem Marotta nie będzie przekonywał Dybali do zostania w Juve, tylko go sprzeda z pocałowaniem ręki. Co do woli samego Dybali, to bądźmy szczerzy, mając na uwadze jego uwielbienie Messiego, to nie sądzę, żeby się długo zastanawiał nad odejściem, jeżeli Katalończycy będą go chcieli.
To jest jakis mit, tak czesto powtarzany. Jego idolem jest Messi i co z tego? Czy to z automatu oznacza, ze mialby chciec grac w Barcelonie, ktorej jako dziecko kibicowal? Verratti jest Juventino i nic za tym nie idzie. Jesli teraz do Barcy Dybala nie odejdzie, gdy nadarza sie taka okazja (budzet tego klubu, mozliwosc przejecia w pewnym sensie sterow po Neymarze), to wcale mu tak spieszno do tego klubu nie jest. Przypominam - zapytany o Barcelone nie krecil, a odpowiedzial wprost, ze zastanowilby sie tylko wtedy, gdy klub zdecydowalby sie na taki transfer. A do tej pory wygladalo to tak, ze topow oddawalismy jedynie przy ich ewidentnej checi odejscia (Pogba) czy problemach natury powiedzmy wychowawczej (Vidal, Bonucci). Skoro Marotta nie polakomil sie na niemal 70 mln za Sandro (co byloby absolutnym rekordem w kontekscie obroncy), nie byl tez gotowy oddac Higuaina (ktorego przy 100 mln sprzedalibysmy bez strat), to rownie dobrze moglby koleiny juz w tym okienku raz odrzucic oferte za Dybale. Prawda jest taka, ze Barcelona wyglada o wiele gorzej od nas pod wzgledem jakosci kadry. Traci jednego z najlepszych na swiecie zawodnikow, ma spore problemy i z obrona, i pomoca. Od jakiegos czasu wyraznie zanosi sie na to, ze pewna epoka sie dla nich konczy.

Sama kasa z transferu Dybali to za malo, bo co bysmy jeszcze z nia zrobili? Mercato sie kurczy, takie grube transfery przeprowadza sie ponoc na dlugo przed oficjalka. Trzeba przekonac klub po drugiej stronie stolu. Chyba, ze zawodnik ma klauzule. Co do Dybali to glownie martwilby mnie kolejny marketingowy strzal w kolano. Sportowo chetnie wymienilbym go na Koke czy Kroosa, ale to juz fikcja.


Poulinho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 907
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2017, 11:44

@ CacAllano

Jestem podobnego zdania co Ty. Ani Dybala nie chce odejść, ani klub nie chce go sprzedawać. Obie strony mają inne plany co widać po wartości kontraktu Paulo.

Choć co to stwierdzenia, że z kasą za Dybalę nie wzmocnimy zespołu to akurat się nie zgadzam. Wtedy mam nadzieję lwia część wyłożylibyśmy na Milinkovicia- Savicia i Keite. Lotito stwierdził, że za Siergieja potrzeba 70 mln, myślę, że dałoby radę wyciągnąć za 60, plus 25 za Keitę i jeszcze zostaje na kogoś do pomocy sporo gotówki plus kasy na pensję.

Dybala nie jest niezastąpiony sportowo, marketingowo jednak trudno szukać drugiego takiego zawodnika. Jestem święcie przekonany, że zarząd o tym wie i nie zamierza nawet myśleć o sprzedaży Argentyńczyka.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2017, 12:02

Milinkovic-Savic za 60 baniek? Juz nie przesadzajmy, to poki co zaden top. Mlody, perspektywiczny, dobry - owszem. Ale nie pokazal nic, by placic za niego juz teraz takie siano. Lotito rzucil tak zaporowa cene, bo raczej nikt sie nie zdecyduje na wydanie takich pieniedzy na w dalszym ciagu anonimowego gracza. 45 max jest wart, a i to mocno naciagane.

Jest jeszcze inna opcja. Marotta dogrywa jakis transfer od dluzszego czasu, jako ze wie o zainteresowaniu osoba Dybali ze strony Barcelony i odejsciu Neymara do PSG. Do obecnego ustawienia Verratti jest zbedny - Pjanic potrzebuje wsparcia jakiegos tura. Natomiast jesli przeszlibysmy na 4-3-3 nagle miejsce by sie dla Marco zrobilo, Dybala z kolei raczej nie mialby prawa bytu w takim ustawieniu. Wowczas mielibysmy takie cos Matuidi/Khedira-Verratti-Pjanic; Costa-Higuain-Bernardeschi.

Agent Verrattiego gadal wiele glupot, ale wlasnie dlatego Marco musial potem za niego przepraszac (wymuszone przez szejka z PSG). Dlaczego taki Raiola moglby ewentualnie chciec wytransferowac go do Juve? Bo za kilka lat mialby pewna prowizje z kolejnego transferu, co od Barcelony trudno byloby mu wyciagnac. Dybala ma magic touch, ale prezentuje to w niewielu spotkaniach. Sportowo przy grze skrzydlami byc moze bysmy nawet jego braku nie zauwazyli.


Zablokowany